Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 408385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1275 dnia: Lipiec 02, 2013, 08:10:18 pm »
Chyba z rok jeszcze trzeba będzie czekać kupując zamiast tego jakieś crapy  :wink:

Też wyczekuje Secret Wars. W UK pierwsza część była w 26 tomie, więc może my też nie będziemy musieli długo czekać. A jeśli przed Secret Wars wrzucą nam Ultimates, Marvel Zombies, Planet Hulk, to chyba nie są to jakieś crapy?

W pierwszych 20 tomach WKKM mamy 15 tytułów z pierwszej dwudziestki kolekcji z UK, więc aż takich rewolucji w kolejności nie mamy.

wszystko jest dla mnie nowością poza Weapon X (nie pamiętam czy pojawi się coś jeszcze z tm-semikowego Mega Marvela, chyba tylko to).

Niestety, tylko Weapon-X z Mega Marveli. A tak chciałbym jeszcze Daredevila Millera i Romity :sad:
 
Tymczasem, na stronie WKKM w opisie kolekcji, uzupełnili okładki do ostatnio zapowiedzianych tomów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 08:15:24 pm wysłana przez ramirez82 »

Deg

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1276 dnia: Lipiec 02, 2013, 08:35:25 pm »
Jak to jest u was ? Ile numerów (do takiej 20tki) kupujecie tylko dlatego, że to kolekcja ? Ja na 20 zapowiedzianych mam takich 6-7.
Biorę jak leci, gdybym miał wybierać, pewnie skończyłoby się na odrzuceniu 8-10 tomów, więc nie miałoby to sensu. Cena jest jak dla mnie atrakcyjna i to chyba ma największe znaczenie - z Marvela Muchy kupiłem bodajże tylko Elektrę i Silver Surfera.

Offline Wukau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1277 dnia: Lipiec 02, 2013, 11:53:43 pm »
Ja tez kupuje wszystko, bo dzieki temu nie dosc ze zdecydowanie poszerzam swoja wiedze o uniwersum marvela, to np. gdybym postanowil nie kupic np Venoma, to nigdy nie poznalbym historii MJ ktora jest tam opowiedziana

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1278 dnia: Lipiec 03, 2013, 04:34:33 pm »
No dzisiaj moja nerdoza zaliczyła cios prosto w serce. Mianowicie jak wziąłem do ręki X-men to postanowiłem tego nie kupować. Malutka objętość, pierwszą połowe znam Z DK od kolegi. Miałem okazje doczytać :biggrin: i druga połowa była na dodatek gorsza. Ile razy można wałkować ten temat, że ludzie nienawidzą mutantów... czemu niby ? Nie chce żeby kogokolwiek to obraziło ale oglądałem program o Julianie Wetmore z chorobą genetyczną (taką osobe chyba można uznać za podobną do X-men). Tu jest próbka
Born Without a Face


i ona normalnie chodziła do przedszkola a potem szkoły specjalnej. Co więcej wszyscy koło niej "skakali" a obcy ludzie starali się być mili (bardziej niż w stosunku do dzieciaków z normalną twarzą) żeby jej nie urazić. Nie wiem czemu w komiksach scenarzyści uparcie zakładają, że mutantów by się nienawidziło. Ja osobiście myślę, że wielu z nich zarabiałoby ciężką kase na swoich zdolnościach a część byłaby też celebrytami. Pokerzysta telepata  :lol: Korporacje by się zabijały o tych z przydatnymi umiejętnościami.


W każdym razie uroczyście przestałem zbierać "jak leci" WKKM i przestawiam się (jak wielu spryciarzy tutaj ; ) ) na kupowanie selektywne. Następny przystanek dopiero 28 sierpnia Daredevil. Tym samym zrobie mały remanent w komiksach, na pewno z WKKM : #3 extremis, #8 Thor, #11 Zimowy Żołnierz 1, #12 Impas, #14 Zimowy Żołnierz 2 mam na wydanie. Może też Upadek Avengers #9, ale to mi się bardziej podobało więc się zastanowie



Part man, part machine - all cybercommando.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1279 dnia: Lipiec 03, 2013, 04:52:02 pm »
program o Julianie Wetmore z chorobą genetyczną (taką osobe chyba można uznać za podobną do X-men)

Jakie ma supermoce?

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1280 dnia: Lipiec 03, 2013, 05:21:01 pm »
W każdym razie uroczyście przestałem zbierać "jak leci" WKKM i przestawiam się (jak wielu spryciarzy tutaj ; ) ) na kupowanie selektywne.
Jak w takim tempie tyle osób będzie się przestawiać na kupowanie selektywne to nie wiem czy doczekamy się wszystkich 60 tomów. A już na pewno możemy zapomnieć o Marvel Mightiest Heroes  :doubt:

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1281 dnia: Lipiec 03, 2013, 06:16:51 pm »
Nie wiem czemu w komiksach scenarzyści uparcie zakładają, że mutantów by się nienawidziło.

Przeczytaj "Marvels" - tam było fajnie pokazane ludzkie spojrzenie na mutantów. A poza tym nie bierz tego wszystkiego tak poważnie. To wciąż po prostu ludzie biegający w obcisłych gatkach.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1282 dnia: Lipiec 03, 2013, 08:59:07 pm »
Przeczytaj "Marvels" - tam było fajnie pokazane ludzkie spojrzenie na mutantów. A poza tym nie bierz tego wszystkiego tak poważnie. To wciąż po prostu ludzie biegający w obcisłych gatkach.


No właśnie czytałem ze 3 tygodnie temu i już tam mi lekko zgrzytała nienawiść do mutantów. A tu po miesiącu powtórka z transparentów dobry mutas to martwy mutas.


 
Jak w takim tempie tyle osób będzie się przestawiać na kupowanie selektywne to nie wiem czy doczekamy się wszystkich 60 tomów. A już na pewno możemy zapomnieć o Marvel Mightiest Heroes  :doubt:
 


Minęło 7 miesięcy odkąd powtórnie zbieram komiksy. To dobry czas na podsumowanie. Doszedłem do wniosku, że najbardziej mnie bawią historie z lat 1982-1992, nawet jeżeli fabuła jest słabsza to sentyment wali jak młotem.  Zresztą ja nie rezygnuje przecież, mega marveli też nie kupowałem wszystkich. Już mam wpisany w kalendarz 28 sierpnia.
A jedna osoba w tą czy w tamtą przy 8-10k nakładu ? Zresztą jak narzekałem, że nakład się zmniejsza to protestowaliście, że dobrze się sprzedaje i jest w waszych miejscowościach. Ponadto, prenumeratorzy to pewnie wy jesteście podstawą kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2013, 09:15:57 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1283 dnia: Lipiec 03, 2013, 09:09:58 pm »
W takim razie nie ma dla Ciebie nadziei i dla mutantów już jesteś stracony. Nie męcz się, jest mnóstwo innych komiksów.

Offline pjotroos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1284 dnia: Lipiec 03, 2013, 09:36:08 pm »
A ja do New X-Men mam jeszcze inne zastrzeżenie. Dialogi brzmią jak bełkot - i nie wiem, czy tak już było w oryginale, czy wyłożył się tłumacz, czy liternictwo nie trafiło w dymki. Dwa przykłady z brzegu.

Raz:
Spoiler: pokaż
Emma Frost: Wybacz, Henry. Byłam wredna i czepialska - nadal nie mogę otrząsnąć się po tym, co się stało. W świetle wyglądam niesamowicie, prawda? Widziałam dzieci cięte na plasterki.

Każde zdanie to osobny dymek - ALE! - to wtrącenie kompletnie nijak tam nie pasuje.

Dwa:
Spoiler: pokaż
Xavier: Widzicie, co chce zrobić? Jeśli dostanie się do systemu cerebry, jej moc ulegnie wzmocnieniu...
Jean: Charles... Nie idź tam... nie możesz...
Beast: W porządku... Cii...
Xavier: Dobry Boże, nie... Scott...
Wolverine: Rrrrrrr?
Cyclops: Cerebra!

No matko i córko. Jeśli to miało brzmieć jak bełkot, to brawo. Dymki są tak losowe, że trudno miejscami odgadnąć ich kolejność.

Czy ktoś ma pod ręką obie wersje (PL i ENG) i mógłby to porównać? Ciekaw jestem, jak to tam wyglądało. Oba dialogi są z trzeciego zeszytu, strony 8-9 oraz 17.

A tak poza tym, to:
1. Jestem na oko w dwóch trzecich czytania  i zgadzam się; historia, mimo zdarzeń wielkiej wagi, póki co zwyczajnie nie porywa. Nieskładna narracja zdecydowanie nie pomaga - ten drugi dialog wybił mnie z rytmu kompletnie.
2. Jak oceniacie kreskę? Wstępniak ją chwalił (bo jakie miał wyjście?), ale na moje to najsłabiej narysowany z dotychczasowych zeszytów kolekcji.
3. Emma Frost utrzymująca jakąś imitującą stanik kratownicę mocą diamentowych sutków wywołała solidny atak śmiechawy. Kto projektował te kostiumy? :biggrin:

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1285 dnia: Lipiec 03, 2013, 10:22:08 pm »
Zresztą ja nie rezygnuje przecież, mega marveli też nie kupowałem wszystkich. Już mam wpisany w kalendarz 28 sierpnia.
A jedna osoba w tą czy w tamtą przy 8-10k nakładu ? Zresztą jak narzekałem, że nakład się zmniejsza to protestowaliście, że dobrze się sprzedaje i jest w waszych miejscowościach. Ponadto, prenumeratorzy to pewnie wy jesteście podstawą kolekcji.

W sumie mój poprzedni post był trochę bezsensowny, każdy niech kupuje co chce, tylko zauważyłem ostatnio spory odpływ regularnych czytaczy. Kolekcja i tak zostanie wydana w całości, ale sądzę, że sprzedaż drugiej trzydziestki będzie mocno rzutować na decyzji o wydaniu Marvel Mightiest Heroes.

@pjotroos
Dialogi Morrisona często brzmią jak bełkot :smile: . A Quitely ma paskudną kreskę, na szczęście potem przyjdzie Van Sciver. btw. kto tłumaczył New X-Men?

Offline pjotroos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1286 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:01:40 am »
Tomu nie mam teraz pod ręką. Z fejsbuka wynika, że Tomasz Sidorkiewicz.

Van Sciver pojawił się już w czwartym (i ostatnim) zeszycie z tego albumu i poprawę widać natychmiast. Zostaje na całość Imperialnych? Jeśli tak, super. Będzie się przynajmniej przyjemnie na to patrzeć.

Swoją drogą, nie rozumiem decyzji Hachette. Zmiana rysownika, początek nowej opowieści (nawet zrzut okładki 114 pokazuje, że "E is for Extintion" to trzy części) i... zakończenie po tym prologu. Pierwszy tom ma tylko 4 zeszyty a i tak nie kończy się naturalnie, w skład drugiego wchodzi... ile? Osiem? To już nie lepiej było to rozbić 6/6 jak i tak nie dostajemy zamkniętej historii w pierwszym?

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1287 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:15:41 am »
Tomu nie mam teraz pod ręką. Z fejsbuka wynika, że Tomasz Sidorkiewicz.
Pierwszy tom ma tylko 4 zeszyty a i tak nie kończy się naturalnie, w skład drugiego wchodzi... ile? Osiem? To już nie lepiej było to rozbić 6/6 jak i tak nie dostajemy zamkniętej historii w pierwszym?
Tak, tom przetlumaczyl Tomasz Sidorkiewicz.
Prawie miałeś rację,  lecz w drugim tomie "Imperial" będzie zawierać DZIEWIĘĆ zeszytów.  I gdzie tu jest logika. Lepiej gdyby rozdzielili na 6/7. Bo takmamy jedwn krótki tom (112 stron) i jeden bardzo ggruby (koło 220-240 stron).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1288 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:43:23 am »
Tak, tom przetlumaczyl Tomasz Sidorkiewicz.
Prawie miałeś rację,  lecz w drugim tomie "Imperial" będzie zawierać DZIEWIĘĆ zeszytów.  I gdzie tu jest logika. Lepiej gdyby rozdzielili na 6/7. Bo takmamy jedwn krótki tom (112 stron) i jeden bardzo ggruby (koło 220-240 stron).

Ja nie mogę ogarnąć dlaczego nie dodali Annuala do tego wydania. Podnosiłby objętość do przyzwoitego poziomu, a i jeszcze dla historii jest ważny (rzekomo, bo sam jeszcze go nie czytałem).

Offline Czarny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1289 dnia: Lipiec 04, 2013, 12:23:22 pm »

No właśnie czytałem ze 3 tygodnie temu i już tam mi lekko zgrzytała nienawiść do mutantów. A tu po miesiącu powtórka z transparentów dobry mutas to martwy mutas.

Dla mnie sprawa jest prosta i dobrze pokazana we wspomnianych tu Marvels, ludzie się boją (a skoro przez nich się boją to ich nienawidzą) ich nadprzyrodzonych zdolności. To nie są "przybysze z gwiazd" lecz ich sąsiedzi, którzy mutując albo są lepsi od nich (dzięki pewnym mocom) albo groźni dla otoczenia. Nie wiadomo skąd się mutacja bierze, może jest zaraźliwa itd. więc zapobiegawczo: "dobry mutas to martwy mutas".

Z innej beczki przeczytałem przedwczoraj-wczoraj dwa tomy Kapitana Ameryki i jak to mówią: bardzo misię. Świetna historia, choć daje się przewidzieć zakończenie bez większego trudu, ale mi to nie przeszkadzało. Zarówno rysunki jak i sam scenariusz, chociaż nie wiem skąd miałem takie przeświadczenie, ze to jakaś "starsza" przygoda a tu okazuje się, że pi razy drzwi zaraz po Upadku Avengers. Z ciekawostek podobał mi się myk z trójkolorowym tłem dymków Capa.