trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 409302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m010ch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1350 dnia: Lipiec 08, 2013, 08:05:21 pm »
Dialogi brzmią jak bełkot - i nie wiem, czy tak już było w oryginale, czy wyłożył się tłumacz, czy liternictwo nie trafiło w dymki.


Wygląda na to, że jest jednak dość zgodnie z oryginałem :) (BTW - z góry sorry, ale wygląda na to że spoiler tag nie działa dla osadzonych obrazków).


Dwa przykłady z brzegu.

Raz:
Spoiler: pokaż
Emma Frost: Wybacz, Henry. Byłam wredna i czepialska - nadal nie mogę otrząsnąć się po tym, co się stało. W świetle wyglądam niesamowicie, prawda? Widziałam dzieci cięte na plasterki.

Każde zdanie to osobny dymek - ALE! - to wtrącenie kompletnie nijak tam nie pasuje.








To raczej takie wtrącenie Emmy - całkiem pasujące do postaci, no i przy okazji nieco rozładowujące atmosferę (mnie rozbawiło jak czytałem po raz pierwszy ;)).

Dwa:
Spoiler: pokaż
Xavier: Widzicie, co chce zrobić? Jeśli dostanie się do systemu cerebry, jej moc ulegnie wzmocnieniu...
Jean: Charles... Nie idź tam... nie możesz...
Beast: W porządku... Cii...
Xavier: Dobry Boże, nie... Scott...
Wolverine: Rrrrrrr?
Cyclops: Cerebra!

No matko i córko. Jeśli to miało brzmieć jak bełkot, to brawo. Dymki są tak losowe, że trudno miejscami odgadnąć ich kolejność.

Czy ktoś ma pod ręką obie wersje (PL i ENG) i mógłby to porównać? Ciekaw jestem, jak to tam wyglądało. Oba dialogi są z trzeciego zeszytu, strony 8-9 oraz 17.





No ten fragment faktycznie nie miałby szans na Eisnera za dialogi (gdyby takie dawali ;)).

Offline pjotroos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1351 dnia: Lipiec 09, 2013, 12:09:25 am »
Stokrotne dzięki, mo10ch. Uspokoiłeś mnie w zasadzie - tłumaczowi można jednak zaufać, po prostu chłop nie miał wyjścia, musiał tak tłumaczyć. A z Emmą Frost dalej mam wrażenie, że pierwsze dwa dymki są zwyczajnie nie po kolei. Gdyby je zamienić miejscami, wyszła by całkiem spójna wypowiedź :razz:

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1352 dnia: Lipiec 09, 2013, 07:45:46 pm »
Wiecie, to ma sens. Pozbawia dialog tej komiksowej pompy. Tak jak powiedział jeden z moich przedmówców, wtrącenie Emmy jest świetne, bo pozwala wczuć się w przewrotny charakter postaci. Myslę, że czytając dialogi tego twórcy, należy się lekko przestawić, może wyluzować po prostu;)

Offline pjotroos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1353 dnia: Lipiec 10, 2013, 03:48:20 pm »
Ale jak to "wyluzować"? Przecież ja nie czytam komiksów spięty i w gotowości bojowej, to jest zawsze relaks - natomiast bełkot to zawsze bełkot. Do samego wtrącenia Emmy nic nie miałem, po prostu pojawiło się w przedziwnym miejscu i kompletnie wytrąciło mnie z rytmu jej wypowiedzi. Czy to jakaś przewrotność? Nie wiem. Dla mnie po prostu nieudany dialog.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1354 dnia: Lipiec 10, 2013, 06:20:52 pm »
Kompletnie tego nie zauważyłem. Chyba za dużo komiksów obecnie czytam, nawet tych kadrów nie pamiętam. Dopiero dzięki tej pianistce bez dłoni sobie przypomniałem.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1355 dnia: Lipiec 10, 2013, 09:23:30 pm »
za czasów tm semic zostały wydane 2 albumy z plakatami spider i x-men , ma je ktoś chiałbym je kupić

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1356 dnia: Lipiec 10, 2013, 09:29:21 pm »
za czasów tm semic zostały wydane 2 albumy z plakatami spider i x-men , ma je ktoś chiałbym je kupić

http://allegro.pl/db-marvel-poster-book-the-amazing-spider-man-i3384135780.html

Obserwuj allegro. X-men Poster Book też nieraz widywałem.

Offline morgh

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1357 dnia: Lipiec 11, 2013, 09:38:04 pm »
Ma ktoś pomysł, jak mam z nimi rozmawiać?
Otóż ostatnia partia, jaką dostałem to 10 i 11 (Ostatnie łowy kravena i Zimowy żołnierz) - jakiś tydzień temu.

Wcześniej chyba praktycznie WSZYSTKIE przesyłki zawsze musiałem dzwonić i dopiero dostawałem "przesyłkę reklamacyjną" czyli płatną przy odbiorze - te z opłatą przelewem to oprócz chyba pierwszej - nigdy do mnie nie dotarły...
(co prawda zmieniła mi się poczta - może na tej poprzedniej, ktoś jakieś machlojki robił :D)

Anyway - wyzłośliwiać się i opierdalać ludzi na infolinii nie ma chyba najmniejszego sensu - ot zwykli przedstawiciele, którzy nie mają większego wpływu... ale jakoś chciałbym cholera zasygnalizować, że nie jestem zadowolony, bo jestem czasowo już kilka numerów w plecy...

Any ideas?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1358 dnia: Lipiec 11, 2013, 09:49:28 pm »
Olej prenumeratę i kupuj w kioskach. Ewentualnie kupuj w sklepie gildii - co prawda musisz doliczyć do tego koszt wysyłki, ale masz pewne że dostaniesz bez niepotrzebnego denerwowania się. Mógłbyś zamówić dwa tomy co miesiąc, to zaoszczędzisz na przesyłkach. Ostatecznie możesz dalej pertraktować telefonicznie z BOK.

Deg

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1359 dnia: Lipiec 11, 2013, 10:20:09 pm »
Ma ktoś pomysł, jak mam z nimi rozmawiać?
Otóż ostatnia partia, jaką dostałem to 10 i 11 (Ostatnie łowy kravena i Zimowy żołnierz) - jakiś tydzień temu.

Wcześniej chyba praktycznie WSZYSTKIE przesyłki zawsze musiałem dzwonić i dopiero dostawałem "przesyłkę reklamacyjną" czyli płatną przy odbiorze - te z opłatą przelewem to oprócz chyba pierwszej - nigdy do mnie nie dotarły...
(co prawda zmieniła mi się poczta - może na tej poprzedniej, ktoś jakieś machlojki robił :biggrin: )

Anyway - wyzłośliwiać się i opierdalać ludzi na infolinii nie ma chyba najmniejszego sensu - ot zwykli przedstawiciele, którzy nie mają większego wpływu... ale jakoś chciałbym cholera zasygnalizować, że nie jestem zadowolony, bo jestem czasowo już kilka numerów w plecy...

Any ideas?
Też tak miałem przez jakiś czas, zadzwoniłem, przeproszono mnie i zapewniono, że będą nadganiać, w tej chwili jestem na bieżąco. Może zapytaj po prostu o przyczynę i dalsze postępowanie uzależnij od odpowiedzi.
Inna opcja, zrezygnuj z prenumeraty i zamów jeszcze raz, a nuż pomoże :D

Offline jolan13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1360 dnia: Lipiec 12, 2013, 07:10:21 am »
Ma ktoś pomysł, jak mam z nimi rozmawiać?
Otóż ostatnia partia, jaką dostałem to 10 i 11 (Ostatnie łowy kravena i Zimowy żołnierz) - jakiś tydzień temu.

Wcześniej chyba praktycznie WSZYSTKIE przesyłki zawsze musiałem dzwonić i dopiero dostawałem "przesyłkę reklamacyjną" czyli płatną przy odbiorze - te z opłatą przelewem to oprócz chyba pierwszej - nigdy do mnie nie dotarły...
(co prawda zmieniła mi się poczta - może na tej poprzedniej, ktoś jakieś machlojki robił :D)

Anyway - wyzłośliwiać się i opierdalać ludzi na infolinii nie ma chyba najmniejszego sensu - ot zwykli przedstawiciele, którzy nie mają większego wpływu... ale jakoś chciałbym cholera zasygnalizować, że nie jestem zadowolony, bo jestem czasowo już kilka numerów w plecy...

Any ideas?
Miałem tak samo, ze trzy tygodnie temu dostałem dopiero tomy 10 i 11. Sprawę załatwiłem jednym telefonem, wypowiedziałem prenumeratę ;) Z tym, że za tą decyzją stoi fakt, że jednak wolę te pieniądze przeznaczyć na inne komiksy, a te które mnie będą interesowały z WKKM zakupię jako pozycje archiwalne. Ale może w Twoim przypadku ponowne zamówienie prenumeraty po wcześniejszym jej anulowaniu coś pomoże, kto wie.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1361 dnia: Lipiec 12, 2013, 07:15:59 am »
Poznaliśmy nowe okładki:



Zawartość: Eternals #1-8, Black Panther Vol. IV #1-6.

Jak widać znowu pominęli 3 wydania w ujawnianiu okładek i poznamy je dopiero jak pojawią się na ebayu

edit: Co do ebaya to okładki tego jeszcze nie widzieliśmy:

Fantastic Four (Vol 1) #503-511
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2013, 07:32:26 am wysłana przez bogi1 »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1362 dnia: Lipiec 12, 2013, 03:23:54 pm »
Znów się rozpędzili. Miniseria z Eternals autorstwa Gaimana i JRJRa miała tylko 7 zeszytów.

A tak przy okazji ktoś może mi powiedzieć jakiej dodatki były w "Tajnej Wojnie" w wydaniu Muchy? Zamieścili wszystkie bonusy z oryginalnych zeszytów tj. galerie Gabriele'a Dell-Otto, zapisy S.H.I.E.L.D. z przesłuchań i rozmów telefonicznych, projekty kostiumów i okładek oraz kartoteki złoczyńców?

W wydaniu Hachette większość (jeśli nie wszystkie) z tych dodatków będą zamieszczone, co można zobaczyć w poniższym filmiku od 19:30:

Marvel Ultimate Graphic Novel Collection Reviews Part 6
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2013, 03:41:39 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1363 dnia: Lipiec 12, 2013, 04:10:32 pm »
Wcześniej chyba praktycznie WSZYSTKIE przesyłki zawsze musiałem dzwonić i dopiero dostawałem "przesyłkę reklamacyjną" czyli płatną przy odbiorze - te z opłatą przelewem to oprócz chyba pierwszej - nigdy do mnie nie dotarły...

Prawdopodobnie po drodze ktoś te paczki sobie przywłaszczał czyli najzwyczajniej w świecie kradł. Hachette jest tu same sobie winne bo wysyła te przesyłki jako nierejestrowane.

Ja bym na Twoim miejscu zrezygnował z prenumeraty, zamówił archiwalne numery, po czym zamówił prenumeratę jeszcze raz (najlepiej na inny adres :)).

Offline Czarny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1364 dnia: Lipiec 12, 2013, 05:39:51 pm »
W Tajnej Wojnie od Muchy są okładki, akta S.H.I.E.L.D.S, projekty postaci, galeria Dell-Otto i konspekt scenariusza Bendisa - porównując z filmikiem, to galeria ma jeden obrazek na jednej stronie, nie tak jak na filmie. nie ma części "Writer" i nie wiem co Anionorodnik nazywasz kartoteką złoczyńców. W wydaniu Muchy jest jedna strona ze wszystkimi złymi postaciami z dymkami kto jest kto.

 

anything