trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 408829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1380 dnia: Lipiec 17, 2013, 07:53:14 am »
Heh...czyli były różne partie komiksów, bo u mnie w bonusach też obrazki są "wczytane" w całości  :smile:
czyli mamy możliwość reklamacji i wymiany na dobry egzemplarz. dobra wiadomość.

wrzucisz fotki tych stron?

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1381 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:43:04 am »
Mi tam jakoś te drobne wcięcia nie przeszkadzają, grunt, że w komiksie nie ma baboli.
Właśnie przeczytałem Tajną Wojnę i mam wrażenie, że trochę przekombinowano z historią, zero realizmu jak na szpiegowską historię. Za to ilustracje Gabriele Dell'Otto są po prostu genialne! :biggrin:

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1382 dnia: Lipiec 17, 2013, 03:20:01 pm »
Kurde, wpadłem po pracy do M1 w Czeladzi. Brak komiksu w Relay i w Empiku. 3 numery wstecz też tak było i komiks kupiłem wtedy w czwartek.

Robił ktoś rekonesans w okolicy?
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline postie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1383 dnia: Lipiec 17, 2013, 08:18:29 pm »
czyli mamy możliwość reklamacji i wymiany na dobry egzemplarz. dobra wiadomość.

wrzucisz fotki tych stron?
Sorki za jakość, ale fotograf ze mnie żaden  :roll: Tak wyglądają moje strony bonusowe:
http://s1.zmniejszacz.pl/113/dsc00966__880378.jpg
http://s1.zmniejszacz.pl/113/dsc00967__251228.jpg
http://s1.zmniejszacz.pl/113/dsc00968__919265.jpg

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1384 dnia: Lipiec 18, 2013, 08:18:48 am »
@postie - dzięki!

Mi tam jakoś te drobne wcięcia nie przeszkadzają, grunt, że w komiksie nie ma baboli.
mnie to też rybka. bardziej chodziło mi o to, że jakby ktoś chciał reklamować, to może liczyć na wymianę na dobry egzemplarz (skoro okazuje się, że takie są) a nie tylko na zwrot kasy.

--

Z jak Zagłada - może mi ktoś wytłumaczyć po co to wyszło w WKKM? nie mówię, że słabe, ale też kruca jakieś wybitne nie jest. I ani to jakaś zamknięta całość tak naprawdę... do tego krótkie.
taka bida trochę.
i przy okazji - kontynuacja będzie w WKKM?

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1385 dnia: Lipiec 18, 2013, 08:22:24 am »
Z jak Zagłada - może mi ktoś wytłumaczyć po co to wyszło w WKKM? nie mówię, że słabe, ale też kruca jakieś wybitne nie jest. I ani to jakaś zamknięta całość tak naprawdę... do tego krótkie.
taka bida trochę.
i przy okazji - kontynuacja będzie w WKKM?

Bo to rozpoczęcie runu Granta Morrisona, który jednak sporo zamieszał u X-ów. Więc choćby z tego względu dodano to do WKKM, jako komiks przełomowy/rewolucyjny. Czy dobry, to zupełnie inna kwestia :smile: I tak, kontynuacja to Imperial, który ma być w WKKM - tom prawie dwukrotnie grubszy (9 zeszytów!), dopełniający tę historię. Zapewne dopiero wówczas będzie można ocenić historię jako całość.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2013, 10:35:08 am wysłana przez Jaxx »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1386 dnia: Lipiec 18, 2013, 06:12:47 pm »
Kurde, wpadłem po pracy do M1 w Czeladzi. Brak komiksu w Relay i w Empiku. 3 numery wstecz też tak było i komiks kupiłem wtedy w czwartek.

Robił ktoś rekonesans w okolicy?


Hehe ja już nie musiałem.
Uderzaj do Katowic centrum jakby co. Tam zawsze mają, dworzec czy księgarnie albo saloniki na zewnątrz..
W silesii zawsze też leży z 8 WKKM. Ale to empik więc w pierwszy dzień nie mają tylko w czwartek jest wystawione dopiero. Z empików to ida niezłe zwroty bo często leżakują jeszcze "przeterminowane" numery.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1387 dnia: Lipiec 18, 2013, 06:33:32 pm »
Z jak Zagłada - może mi ktoś wytłumaczyć po co to wyszło w WKKM? nie mówię, że słabe, ale też kruca jakieś wybitne nie jest. I ani to jakaś zamknięta całość tak naprawdę... do tego krótkie.
taka bida trochę.

Po co wyszło? Nie wiem. Dla mnie to najgorszy komiks jaki czytałem od Marvela, dla mnie wręcz obrzydliwy. Pamiętam jak kupiłem go jeszcze za czasów DK, jednak od razu go wywaliłem, dla mnie kompletne dno.



Bo to rozpoczęcie runu Granta Morrisona, który jednak sporo zamieszał u X-ów. Więc choćby z tego względu dodano to do WKKM, jako komiks przełomowy/rewolucyjny.

I co z tego, że przełomowy? Było wiele innych przełomowych historii, więc to żaden argument :smile:

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1388 dnia: Lipiec 18, 2013, 06:57:47 pm »
Podobnie jest z Thorem w WKKM. Z jednej strony rozumiem - przeczytasz i możesz chcieć wiedzieć co dalej. Interes się kręci.
Z drugiej strony, w takiej kolekcji jednak powinny być same zamknięte historie. Zwłaszcza, że spokojnie by się ich nazbierało.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1389 dnia: Lipiec 18, 2013, 08:25:29 pm »
I co z tego, że przełomowy? Było wiele innych przełomowych historii, więc to żaden argument :smile:

Ale taka jest idea WKKM - przedstawić komiksy, które coś wniosły do Marvela. Mając w kolekcji Mroczną Phoenix i Z jak Zagłada możesz spojrzeć na dwie różne epoki tworzenia komiksów - oba w swoim czasie zamieszały, a są skrajnie różne i na tej podstawie można zrobić już niezły esej, jak ewoluują komiksy Marvela. I chyba taki właśnie jest zamysł tej kolekcji. A jeśli Cię zainteresuje dany album - sięgasz na własną rękę po więcej, np. wg Polecanych Lektur z ostatniej strony.

Thor to kapitalny przykład takiego modelu - ja już sobie wpisałem na listę obowiązkowych zakupów vol.2 i vol.3, bo historia mnie zainteresowała, chociaż "Odrodzenie" to jedynie wstęp. Z runem Morrisona jest podobnie - tak wygląda jego epoka, jak komuś odpowiada, to szuka dalej, jak nie, to odkłada na półkę.

A co do zamkniętych historii, to przecież z 80% tytułów wg listy UK takich właśnie jest - albo mieszczą się w ramach jednego albumu, albo są rozbite na dwa. Tylko kilka jest faktycznie urwanych, bądź wyrwanych z kontekstu.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1390 dnia: Lipiec 18, 2013, 08:47:59 pm »
O ile mnie pamięć nie myli to jest kolekcja 60 NAJLEPSZYCH KOMIKSÓW MARVELA OSTATNIEGO TRZYDZIESTOLECIA czy jakoś tak. Nie widzę tam żadnej wzmianki o komiksach przełomowych, które ukształtowały ileś tam kolejnych zeszytów z danej serii. Biorąc przykład z nowego tomu czyli Tajnej Wojny, w dodatkach jest wymienionych chyba sześć czy siedem serii z Avengers w tytule. Dla każdej osoby według gustu i uznania wszystkie mogą być przełomowe.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1391 dnia: Lipiec 18, 2013, 09:15:42 pm »
O ile mnie pamięć nie myli to jest kolekcja 60 NAJLEPSZYCH KOMIKSÓW MARVELA OSTATNIEGO TRZYDZIESTOLECIA czy jakoś tak.

Niby tak, ale to przecież tylko hasło reklamowe, mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. Oficjalny tytuł kolekcji to The Official Marvel Graphic Novel Collection. A pod tak brzmiący tytuł można podpiąć wszystko.

Nie da się zrobić obiektywnej listy najlepszych komiksów, bo wszystko i tak rozbije się o gust. Jak dla mnie najsłabsze jak dotąd były Niemy Krzyk i Wolverine, a i tak cieszę się, że miałem okazję je przeczytać i wyrobić sobie zdanie.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2013, 09:45:40 pm wysłana przez Jaxx »

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1392 dnia: Lipiec 18, 2013, 11:45:42 pm »
Ja to troszke zaluje, ze hachette nie dorzuca do konkretnych tomow jakichs komiksowych ciekawostek. Na przyklad przy mrocznej phoenix hachette moglo dodac komiks what if phoenix hadn't died(calkiem niezla rzecz). Wiem, ze hachette musi trzymac sie pewnych wzorcow, ale takie niespodziewajki bylyby naprawde super(takie moje marzenie  :razz: )
Co do komiksu new x-men to imperial niczego nie konczy.
Sam run morrisona jest niesamowity, nie znacie sie :razz: :lol: . Morrison wycisnal z mutantow cala ich esencje. To byl jeden z najwazniejszych runow w x-men ever.
pzdr 

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1393 dnia: Lipiec 19, 2013, 01:31:02 am »
Dla mnie to najgorszy komiks jaki czytałem od Marvela, dla mnie wręcz obrzydliwy.

Mógłbyś rozwinąć?

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1394 dnia: Lipiec 19, 2013, 07:33:07 am »
A co tu rozwijać? Fatalnie wykonane postaci, stała grupa jeszcze ujdzie, ale nowi mutanci wyglądają tak ohydnie, że komiks od razu odrzuca. Zamysł historii był całkiem interesujący, ale czytając ten go czułem niechęć po każdej przeczytanej stronie, jednym słowem nuda. Oczywiście to jest moje zdanie, innym może się podobać, jednak Z jak Zagłada to dla mnie najgorsze możliwe połączenie wszystkich aspektów w jednym komiksie.