trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 408390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1440 dnia: Lipiec 23, 2013, 10:18:36 pm »
Cytuj
mi się marzy Hulk (również w wersji żeńskiej), drugi Puni i Old Man Logan

Do wydania Logana w UK nawet jeszcze daleko a co dopiero u nas. Więc jego bym się na razie nie spodziewał ;(

Cytuj
Ja się nie mogę doczekać Captain Britain: A Crooked World i Avengers: Forever

Musimy żyć nadzieją ;)

Ja sam stawiam na trójkę. The Ultimates Super-Human, She-Hulk i Marvel Zombies. Według mnie to najbardziej realne na ten moment komiksy. Choć to Ultimates coś nam ucieka za bardzo i nie wiadomo czy i tym razem się załapie ;(

Offline Ralfi#

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1441 dnia: Lipiec 23, 2013, 10:43:12 pm »
A ja się nie mogę doczekać następnych 40 tomów  :cool: . Poważnie, wsiąkłem. To chyba jeden nałóg, który mnie dopadł, prawie 40 lat temu. Komiks.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1442 dnia: Lipiec 23, 2013, 11:39:51 pm »
Cytuj
A ja się nie mogę doczekać następnych 40 tomów  :cool: . Poważnie, wsiąkłem.

Mam tak samo. Tylko, że u mnie to hobby pojawiło się z 6 lat temu :wink: I oby na 40 się nie kończyło. 5 tych dodatkowych a potem ta druga kolekcja :wink:

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1443 dnia: Lipiec 24, 2013, 12:11:09 am »
A ja się nie mogę doczekać następnych 40 tomów  :cool: . Poważnie, wsiąkłem. To chyba jeden nałóg, który mnie dopadł, prawie 40 lat temu. Komiks.
Podpisuję się obiema kończynami. Jeśli Hachette niczego nie zepsuje i z czasem postanowi iść za ciosem, to w mojej skromnej osobie ma klienta na lata.
Aczkolwiek czytając wczoraj "SW" zaliczyłem pewien dyskomfort poznawczy: Angelina w "Hakerach" była cud miód dziewczyna, jednak zobaczyć ją znowu w komiksie jako zupełnie inną postać... Mnie takie "kopiowanie" nie bawi, przyznam szczerze. I to jest jedyny zarzut do ilustracji. Wrażenia ogólne bardzo pozytywne.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1444 dnia: Lipiec 24, 2013, 07:41:22 am »
Jak to w ogóle jest z grafiką w She-Hulk? Na profilu FB parę razy padło, że to najbrzydsze rysunki w kolekcji, co mnie zaniepokoiło, bo liczę na ładną Jennifer :smile: Poszukałem trochę w necie i to co znalazłem było zupełnie ok. Jak to więc z jest z tym tomem? Ktoś czytał, może coś powiedzieć/rzucić przykładowym kadrem? 
 
Anionorodnik: a ten tytuł "Zielona Singielka", który macie w grafice, to jakaś Wasza twórczość, czy Sidorkiewicz taki podał? Bo tak z lekka kuriozalnie brzmi, jak na komiks o superbohaterce...   

Kurde, czemu nie może być tak, że jak tylko znają kolejne tomy, to od razu aktualizują stronę? Te wyścigi w poznawaniu następnych tytułów jeszcze przed oficjalną zapowiedzią to jakaś paranoja.

Może po Waszym e-mailu coś ruszy? Padło w odpowiedziach, że podadzą całość tytułów na stronie, jak tylko będą je sami znać (co samo w sobie jest dość dziwacznym stwierdzeniem, ale co tam, może się nie znamy  :wink: ).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2013, 08:10:07 am wysłana przez Jaxx »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1445 dnia: Lipiec 24, 2013, 08:32:43 am »
Anionorodnik: a ten tytuł "Zielona Singielka", który macie w grafice, to jakaś Wasza twórczość, czy Sidorkiewicz taki podał? Bo tak z lekka kuriozalnie brzmi, jak na komiks o superbohaterce...   
Zastanawiałem się cały czas, jak ten tytuł przetłumaczyć, by nie brzmiał durnie. I albo w kolekcji bym zeń zrezygnował (zostawiając "She-Hulk"), albo poszedł w stronę "Zielona Kobieta".

Offline badday

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1446 dnia: Lipiec 24, 2013, 08:41:36 am »
Zastanawiałem się cały czas, jak ten tytuł przetłumaczyć, by nie brzmiał durnie. I albo w kolekcji bym zeń zrezygnował (zostawiając "She-Hulk"), albo poszedł w stronę "Zielona Kobieta".

Siłaczka :D ;)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1447 dnia: Lipiec 24, 2013, 08:48:47 am »
Zastanawiałem się cały czas, jak ten tytuł przetłumaczyć, by nie brzmiał durnie. I albo w kolekcji bym zeń zrezygnował (zostawiając "She-Hulk"), albo poszedł w stronę "Zielona Kobieta".

Mi krąży po głowie jakieś nawiązanie do zawodu prawnika - np. Zielona Sprawiedliwość, albo coś w tym tonie. Czesi z tego wybrnęli nienajgorzej - oni mają "Zielona, Kobieca, Przebojowa", czy jakoś tak.
 
Lub po prostu zignorować tłumaczenie tytułu i wymyślić coś własnego. Np. Szklana Pułapka  :biggrin:

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1448 dnia: Lipiec 24, 2013, 08:53:38 am »
Siłaczka :D ;)
śmiej się. ja uważam, że dobre.

Mi krąży po głowie jakieś nawiązanie do zawodu prawnika - np. Zielona Sprawiedliwość, albo coś w tym tonie. Czesi z tego wybrnęli nienajgorzej - oni mają "Zielona, Kobieca, Przebojowa", czy jakoś tak.
Czesi są na tyle specyficzni, że tam wszystko przejdzie. to nasz język pełen jest jakichś dziwacznych skojarzeń lub słów, które źle brzmią po przetłumaczeniu.
Cytuj
Lub po prostu zignorować tłumaczenie tytułu i wymyślić coś własnego. Np. Szklana Pułapka  :biggrin:
Mylące.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1449 dnia: Lipiec 24, 2013, 09:28:57 am »
Mylące.

To był tylko przykład. Czasem po prostu inaczej nie da się stworzyć tytułu, jak uciekając od oryginalnego. To, co brzmi dobrze po angielsku, po naszemu już może brzmieć dziwnie.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1450 dnia: Lipiec 24, 2013, 10:33:37 am »
"Zielona Singielka" to moja własna inwencja. "Single Green Female" jak dla mnie brzmi jak krótkie ogłoszenie w rubryce towarzyskiej. Takie wymienianie swoich cech. "Samotna zielonoskóra kobieta pozna pana do lat 40. Zasobność konta nie wchodzi w grę. Jestem prawnikiem i wyciskam 500 kilosów na siłce."  :smile:


A tu w Spider-Man #2 Todda McFarlane'a "Young sensuous female...":


 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2013, 10:41:45 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1451 dnia: Lipiec 24, 2013, 10:39:23 am »
"Zielona Singielka" to moja własna inwencja. "Single Green Female" jak dla mnie brzmi jak krótkie ogłoszenie w rubryce towarzyskiej. Takie wymienianie swoich cech. "Samotna zielonoskóra kobieta pozna pana do lat 40. Zasobność konta nie wchodzi w grę. Jestem prawnikiem i wyciskam 500 kilosów na siłce."  :smile:

I też mi się tak to tłumaczenie skojarzyło - jak tytuł poradnika dla kobiet, którym słabo wychodzi randkowanie.
 
Natomiast oryginalny tytuł mi akurat bardziej kojarzy się z nagłówkiem z prasy brukowcowej szukającej taniej sensacji: "Zielona kobieta w pojedynkę burzy budynki w centrum i rzuca samochodami". :smile: 

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1452 dnia: Lipiec 24, 2013, 11:03:09 am »
I też mi się tak to tłumaczenie skojarzyło - jak tytuł poradnika dla kobiet, którym słabo wychodzi randkowanie.
Hmm. Masz rację. "Zielona" ma dwa znaczenia. Jakoś nie zwróciłem uwagi, że można tak zinterpretować to tłumaczenie.  :smile: Bardziej pasowałoby "Zielonoskóra singielka".

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1453 dnia: Lipiec 24, 2013, 11:53:10 am »
Bardziej pasowałoby "Zielonoskóra singielka".
Jest takie ładne polskie słowo: "panna", oznaczające kobietę niezamężną/samotną (single). Czemu nie można go użyć?
Może: "Panna o zielonej skórze" (przez analogię do "Dziewczyny o zielonych włosach")
Zamiast panna można też użyć określenia dziewczyna - zgodnie z polskim uzusem, dziewczyna oznacza osobę niezamężną, czyli singielkę.

Offline rymski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1454 dnia: Lipiec 24, 2013, 12:02:57 pm »
Witam,

od jakiegoś czasu (pół roku?) śledzę ten wątek i to forum, ale jakoś nie było okazji ani odwagi, żeby napisać coś wcześniej, tak więc post ten jest moim debiutem w Gildii. Podobnie jak wiele osób, moja przygoda z komiksem zaczęła się w latach 90, kiedy TM-SEMIC rządził komiksowym rynkiem w Polsce. Chcąc mnie zachęcić do samodzielnego czytania, rodzice kupowali mi zeszyty z przygodami Kaczora Donalda, ale szybko okazało się, że dużo bardziej interesują mnie przygody Spider-Mana. W kolekcji miałem również kilka Batmanów, G.I.JOE i Transformersów. TM-SEMIC upadło, a moje zainteresowanie komiksem zostało poważnie nadszarpnięte. Nadeszła złota era internetów, gugli i fan-page'ów, na których troche poczytałem o ulubionych bohaterach i stopniowo poznawałem ich losy. Wraz z inicjatywą WKKM, wyszedłem ze stanu uśpienia i powróciłem do zbierania komiksów. Powoli, kilka tomów/zeszytów miesięcznie, ale dzięki temu na nowo odkrywam w sobie zamiłowanie do tej formy literackiej. I dobrze mi z tym! Tyle o mnie.
 
Dlaczego nie odważyłem się napisać wcześniej? Bo się wstydzę ;) Lubię komiksy, ale nie jestem znawcą ani krytykiem, nie mam tak bogatego doświadczenia i wiedzy jak niektórzy tutaj, a co za tym idzie obawiam się, że nie będę umiał podyskutować na poziomie, używając profesjonalnej terminologii ani podając kilku historycznych faktów dla poparcia argumentów. Jako zwykłemu, szaremu czytelnikowi, niektóre komiksy się podobają, bo się podobają albo nie, bo nie.
 
Powodem, dla którego w końcu dorzucam swoje trzy grosze do tematu jest WKKM #17: Tajna Wojna. Przeczytałem i jestem pod ogromnym wrażeniem. Szalenie bardzo spodobała mi się oprawa graficzna, sposób w jaki zilustrowane zostały postaci (z wyjątkiem Logana, ten nie spodobał mi się), mimika bohaterów. Od kadrów w deszczu nie mogłem się wprost oderwać. To co mnie urzekło, to sposób przedstawienia bohaterów. Nie jako nadludzi, którzy całymi dniami latają w kolorowych trykotach, którzy całymi dniami naparzają laserami z oczu, którzy nie wychodzą z roli bohaterów, którzy są uwielbiani, którzy zachwycają, którzy nie mają żadnych ograniczeń. W pewnym sensie, podejście do bohaterów w "Secret War" przypomina trochę to z "Marvels". Bohaterowie zostali przedstawieni jak zwykli ludzie, których dotykają codzienne problemy. Luke Cage wraca z dziewczyną z zakupami i niepokoi go miejscowy diler narkotyków - nie jakiś superłotr czy kosmiczny twór, tylko najzwyklejszy w świecie diler. Spider-Man, który nigdy nie ma kasy, wzbudza mieszane uczucia wśród innych i musi pogodzić małżeństwo z rolą bohatera. Nick Fury czy Kapitan Ameryka, którzy chcą dobrze, jednak nie mogą, bo są ograniczeni przez rząd i politykę. Albo takie rozmowy agentów SHIELD w stylu "No, no, fajna była ostatnia akcja, w której aresztowaliśmy Scorpiona. Nawet Spider-Man wpadł na chwilę i pomógł". Rozumiecie co mam na myśli? Zwykle to superbohaterowie walczą z superłotrami, a policja/komandosi/SHIELD pojawiają się po wszystkim. Podoba mi się taki pomysł, że to SHIELD musi zmierzyć się superłotrem, a superbohater pojawia się tylko okazjonalnie. Nawet jeśli tylko sie o tym czyta, uważam, że to ciekawa odmiana. Podobnie jak potraktowanie bohaterów jak agentów lub żołnierzy, których można zatrudnić do konkretnego zadania. Jak dla mnie, "SW" to bardzo klimatyczna historia, opowiedziana w bardzo ciekawy sposób.
 
W tym momencie pojawia się pytanie z mojej strony: czy wiedząc co podobało mi się w Tajnej Wojnie możecie polecić mi inne historie z uniwersum Marvela, najlepiej w podobnej oprawie graficznej i w podobnym klimacie? Nie pytam o MUST-HAVE czy MUST-READ ogółem. Chodzi mi tylko o podobne klimatem historie.
 
Dziękuję i pozdrawiam..
Rymski

 

anything