trawa

Autor Wątek: Wasz pierwszy Tm-semic?  (Przeczytany 24375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2013, 01:55:21 pm »
Tak, pamiętam ten numer doskonale. Nawet go miałem, ale jakoś zniknął (podejrzewam pożyczenie i nieoddanie). Historia z Metallo była fenomenalna. Dość mroczna, prawda? Świetne 80'sowe sc-fi, trochę w klimacie pierwszego Terminatora.

fragsel

  • Gość
Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2013, 02:01:27 pm »
Tak, pamiętam ten numer doskonale. Nawet go miałem, ale jakoś zniknął (podejrzewam pożyczenie i nieoddanie). Historia z Metallo była fenomenalna. Dość mroczna, prawda? Świetne 80'sowe sc-fi, trochę w klimacie pierwszego Terminatora.

Właśnie ostatnio czytałem sobie jeden numer Captaina Ameryki z 1980 roku rysowany przez Byrne gdzie taki gościu zwany Machinesmith opowiada jak się obudził właśnie w ciele robota> Opowieść ta jest przedstawiona w sekwencji analogicznej do tej z Supermana 3/91 z Metallo w roli głównej. Tam to jest skrócone, widać, że w Supie to rozwinął, ale wspomnienia odżyły i tak się napaliłem, że mam zamiar sobie 3/91 kupić bo jest to komiks godny!

Offline SirBlackheart

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2013, 02:05:26 pm »
Ostatnio uzupełniałem swoje braki / zguby "semikowe" przez Allegro. Dopełniłem sobie Batmana, co dało mi wręcz dziecięcą radochę (czyli tę najlepszą). Myślę, że czas na kolejne. Rzeczony Superman jest na liście!

Offline donTomaszek

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2013, 03:53:31 pm »
Moim pierwszym swiadomie kupionym byl Superman 2/91. Przeczytalem ten komiks chyba z 1000 razy, tak mi sie podobal.
Wczesniej pamietam jak prosilem matke, o ww Punishera z wazniakiem (5/90) i nawet beczalem, ale pozostala nieugieta i nie kupila :badgrin:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline AvengerGT

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 23, 2013, 04:20:49 pm »
Moim pierwszym ale nie do końca świadomym był Batman 5/93. Mając 8 lat mimo wszystko za młody byłem na tego typu zeszyt (ostał się do dzisiaj, jako jedyny bez okładki).
Za niecały rok zaintrygował mnie Superman 4/94 (Blackout cz.2). Wziąłem go w ciemno a raczej uprosiłem babcię by mi kupiła. Chyba nawet nie wiedziałem że to Supek, po prostu chciałem mieć komiks który ma na niebieskiej okładce jakieś bąbelki - tylko tyle wystawało spoza innych. Od tego wszystko się zaczęło, cała przygoda z Tm-semic aż do końca millenium  :cool:

Offline pioma10

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2013, 04:41:14 pm »
Pierwszym zakupionym był 'Fantom' 1/1992 - chciałem coś zacząć od jedynki.
Pierwszym przeczytanym był 'Batman' (adaptacja filmu Tima Burtona).

Deg

  • Gość
Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 23, 2013, 05:12:39 pm »
U mnie na 100% Batman, nie mam tylko pewności czy to była adaptacja filmu czy "Zabójczy żart".

Offline marceli

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 23, 2013, 06:06:16 pm »
Pamiętam jak kumpel w podstawówce jechał do Wawy i dałem mu kasę na komiksy. Miał kupić dowolny komiks. Kupił Punishera 1/90 oraz Spidera 1/90. Działo się wtedy  :smile:

Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Dreadnought

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 23, 2013, 06:37:57 pm »
TF 1/1991 (...)i mu wyszło, że to musiał być lipiec albo sierpień. Jako że Batman 6/91 był z czerwca, wiec to on dzierży palmę pierwszeństwa PIERWSZEGO TM-SEMICA PRZECZYTANEGO PRZEZ DREADNOUGHT!!!



Może to nie być takie proste. Mianowicie wydaje mi się, że była duża (większa niż 2 miesiące) przerwa pomiędzy Transformers 1/1991 a następnymi. Wiele nad tym myślałem. Nie wiem tylko czy w cyklu wydawniczym Tm-semic było to możliwe, czy może pamięć płata mi figle.


Także rzeczywiście bezpiecznie można powiedzieć, że Bat 6/91. Norm Breyfolge ! Czemu DC wydaje tak mało tpb z przeszłych lat...
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline graves

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 23, 2013, 07:50:02 pm »
Az tym Transformers: fragsel komiksiarz nie wie (bo też po co by mu była ta wiedza), ale fragsel matematyk wykonał skomplikowane obliczenia (tak skomplikowane, że tylko magister matematyki był je w stanie ogarnąć - to nie były liczby dla zwykłego śmiertelnika) i mu wyszło, że to musiał być lipiec albo sierpień. Jako że Batman 6/91 był z czerwca, wiec to on dzierży palmę pierwszeństwa PIERWSZEGO TM-SEMICA PRZECZYTANEGO PRZEZ DREADNOUGHT!!!
Proszę bardzo. Cała przyjemność po mojej stronie!
Lipiec. Razem z Batman 7/8 Aborygen i Goliatem 7/8 "Rycerz Niezłomny" itd.
Moje zakupy z tego miesiąca:

310   PAJĘCZYNA   7\13   SPIDER-MAN   91
311   POGROMCA   7\13   THE PUNISHER   91
312   ABORYGEN   7\8   BATMAN   91
313   NOWY KOMIKS   1   TRANSFORMERS   91
314   RYCERZ NIEZŁOMNY   7\8   GOLIAT   91
315   HEJ JAKIŚ KLIENT   2   ALF   91
316   DONALD I SPÓŁKA   2   WALT DISNEY’S   91
317   DONALD I SPÓŁKA   3   WALT DISNEY’S   91
318   TYTUS, ROMEK I A’TOMEK II   II   TYTUS, ROMEK I A'TOMEK   91
319   BAL MASKOWY   1      91
320   BENIAMIN FREZUS      OLD BARON   91
321   ...TĘPICIEL ?   7\8   SUPERMAN   91
322   PLANETA POD KONTROLĄ   6   DANIKEN   91
323   STRAŻNICZKA KLUCZY   17   THORGAL   91
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 07:55:57 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wasz pierwszy Tm-semic?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:03:09 pm »
Mój pierwszy Tm-semic to "Sąd nad Gotham". I nic już tak znakomitego z tego wydawnictwa nie przeczytałem. Chociaż czasami było blisko...

Offline graves

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:09:37 pm »
Mój pierwszy Tm-semic to "Sąd nad Gotham". I nic już tak znakomitego z tego wydawnictwa nie przeczytałem. Chociaż czasami było blisko...
Ja czytałem od pierwszego numeru. Pisałem już o tym na tym forum wiele razy. Zobaczyłem w kiosku Spidera i Punishera. ponieważ były cholernie drogie (jak na tamte czasy - kiedyś na forum wymieniałem, że nawet kupione w tym samym miesiącu (czerwcu 1990), komiksy innych wydawnictw w A4 były sporo tańsze) - kupiłem tylko Spidera, bo znałem. Na drugi dzień zaopatrzony we flotę kupiłem Punishera (od tej pory to była moja ulubiona seria).


Jak ktoś chce powspominać to tutaj jest odpowiedni temat i tutaj.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dembol_

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:29:46 pm »
Moim pierwszym był pojedynek Spider-mana z Sępowcami, krótka przygoda z Human Torch i chyba była tam jeszcze opowiastka o odwiedzinach u chłopca chorego na białaczkę - 6/90. Miałem jeszcze kilka numerów Spidera i zacząłem zbierać X-men od pierwszego do przedostatniego z Dark Phoenix bo brakło mi pieniędzy. Zakończenie doczytałem dopiero przy okazji drugiego Essentiala z Madragory. Zresztą też o tym gdzieś tu pisałem.

Offline Dreadnought

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 24, 2013, 04:04:19 pm »
Lipiec. Razem z Batman 7/8 Aborygen i Goliatem 7/8 "Rycerz Niezłomny" itd.
Moje zakupy z tego miesiąca:

310   PAJĘCZYNA   7\13   SPIDER-MAN   91
311   POGROMCA   7\13   THE PUNISHER   91
312   ABORYGEN   7\8   BATMAN   91
313   NOWY KOMIKS   1   TRANSFORMERS   91
314   RYCERZ NIEZŁOMNY   7\8   GOLIAT   91
315   HEJ JAKIŚ KLIENT   2   ALF   91
316   DONALD I SPÓŁKA   2   WALT DISNEY’S   91
317   DONALD I SPÓŁKA   3   WALT DISNEY’S   91
318   TYTUS, ROMEK I A’TOMEK II   II   TYTUS, ROMEK I A'TOMEK   91
319   BAL MASKOWY   1      91
320   BENIAMIN FREZUS      OLD BARON   91
321   ...TĘPICIEL ?   7\8   SUPERMAN   91
322   PLANETA POD KONTROLĄ   6   DANIKEN   91
323   STRAŻNICZKA KLUCZY   17   THORGAL   91


Nieźle ! Dziękuje.



Part man, part machine - all cybercommando.

Offline AvengerGT

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 24, 2013, 04:49:46 pm »
Blackout cz.2 był jednak numerem Superman 5/94 (a nie 4/94 jak napisałem). Ktoś pamięta jak to wychodziło, tzn taki majowy numer na początku maja, jakoś w połowie, czy może jeszcze w kwietniu. Z tego co pamiętam  było to w miarę regularne.
Dzisiaj w pracy miałem przebłysk i jednak pierwszym numerem był Superman 4/92. Wiadomo, nie zapoczątkował jeszcze hobby ale ten już na bank był tym pierwszym. Fajny numer, z chłodnym i oziębłym Supkiem. Poznałem Draaga, prof. Hamiltona, Gungbustera i Thorn (teraz ciekawy jestem czy ta ostatnia miała choć mikroskopijny udział w Panic in The Sky, chyba była na tej zbiorowej dwustronicowej planszy na szczycie LuthorCorp - nie mam jak teraz tego sprawdzić).