Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 215926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #570 dnia: Październik 10, 2016, 01:18:34 pm »
Upewniam się przed czytaniem: najpierw Amerykańska Liga Spr. tom 1, potem JL tom 4 i wreszcie Forever Evil ? :smile:

Jeszcze przed ALS jest Shazam. A po samym Wiecznym Źle jest Liga Sprawiedliwości 5 (to nawet można czytać jednocześnie) i Wieczne Zło - Wojna w Arkham. Mam te wszystkie komiksy i mi się czytało je dobrze, mimo ich oczywistej wtórności.

Offline Wolf Sazen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #571 dnia: Październik 10, 2016, 01:28:29 pm »
Bardzo fajnie jest to rozpisane :smile: Dzięki!

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #572 dnia: Październik 10, 2016, 01:29:40 pm »
Kolejność czytania historii to najlepiej tak
Liga Sprawiedliwości tom 1
Liga Sprawiedliwości tom 2
Liga Sprawiedliwości tom 3
Shazam
Amerykańska Liga Sprawiedliwości tom 1
Liga Sprawiedliwości tom 4
Wieczne Zło
Liga Sprawiedliwości tom 5 (można z Wiecznym Złem ale trzeba znać tą kolejność http://hubpages.com/games-hobbies/forever-evil aby sobie nie popsuć spoilerami historii)
Liga Sprawiedliwości tom 6

Wieczne Zło - Wojna w Arkham nie trzeba w ogóle znać i czytać. On zamyka wątki z komiksów Batman Detective Comics tom 3-5, Szpon tom 1-2, Batman Mroczny Rycerz tom 1. Nic nie wnosi do wątku z Ligą, wiec 8azyliszek jak zwykle się pomylił. Porównaj sobie zresztą z kolejnością czytania (podałem wyżej) gdzie ta historia jest umieszczona (koniec eventu).
Jeśli będzie drugi tom Suicde Squad to będzie wchodziło w Wieczne zło. Jedyną ważna serią wg mnie a brakującą jest drugi tom Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości i szkoda że tego Egmont nie wydał.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 01:39:55 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Jaxx

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #573 dnia: Październik 10, 2016, 01:40:23 pm »
Jedyną ważna serią wg mnie a brakującą jest drugi tom Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości i szkoda że tego Egmont nie wydał.

A to nie było tak, że tę część tomu, która jest istotna, Egmont poumieszczał w wydanych pozycjach, a to co zostało i tak nie ma znaczenia?

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #574 dnia: Październik 10, 2016, 01:47:26 pm »
A to nie było tak, że tę część tomu, która jest istotna, Egmont poumieszczał w wydanych pozycjach, a to co zostało i tak nie ma znaczenia?
To tak Egmont twierdzi, że bez znaczenia. Drugi tom dzieje się podczas Wiecznego zła (tam pojawiają się bohaterowie z obu Lig, których nie ma w całym evencie, a zniknęli na końcu tomu 4 Ligi Sprawiedliwości) oraz zamyka historię Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości.
Dostaliśmy Justice League of America #7.4 Black Adam oraz Justice League of America #7.1 Deadshot dwa one shoty z Villains Month, które i tak wchodzą w inne wydania zbiorcze a nie 2 tom ALS.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 01:54:35 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Szekak

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #575 dnia: Październik 10, 2016, 01:56:19 pm »
To Ci zapewne pomoże

http://www.batcave.com.pl/2015/08/przewodnik-po-nowym-dc-comics/
Przydałaby się taka rozpiska uaktualniona o wszystkie tomy jakie się pojawiły, bo pogubić się można. ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #576 dnia: Październik 20, 2016, 01:54:56 pm »
Mam pytanie, ze względu że Egmont nie ma zamiaru kontynuować All Star Western, zastanawiam się na skompletowaniem brakujących tomów w wersji oryginalnej. Czy zbiorcze ASW są wydane w HC czy tylko w SC, szukałem na Multiversum i Atomie ale tam tylko SC. Wie ktoś jak to jest.

fragsel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #577 dnia: Październik 20, 2016, 01:57:38 pm »
tylko sc

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #578 dnia: Październik 20, 2016, 01:59:00 pm »
 :doubt: dzięki

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #579 dnia: Listopad 02, 2016, 12:35:02 pm »
Ja czytając serie mutanckie i Avengersów ciągle widziałem nawiązania właśnie do AvX i Schizmy. Przecież tak właśnie odrodziła się szkoła dla mutantów, tak powstali Uncanny Avengers, dlatego Cyclops robi to co robi i dlatego pojawili się wczorajsi X-Men. A Superior Spider-Man ma początki w Pajęczej Wyspie. Także mimo nowego początku, przeszłość ciągle jest obecna. I dla mnie to dobrze. Lepsze takie rozwiązanie niż N52.

Dla mnie start New 52 był dużo lepszym startem niż Marvel Now, być może rzeczywiści dlatego, że przeszłość bohaterów został skompresowana i serię nie dźwigają całego do tego bagażu zarówno dobrych jak i złych/głupich historii jak to jest w Marvel Now. Pojawił się problem, z tym że wszystko było kanoniczne, dopóki ktoś nie powiedział, że tak nie jest, ale w późniejszym okresie to się unormowało. Dlatego uważam że wejście w New52 dla nowego czytelnika jest mniej bolesne, bo tam co album nie odnoszą się do przeszłych historii jak sam piszesz. Brak był niektórych rzeczy jak np. tzw. Legacy, ale to naprawia właśnie obecne Rebirth (przynajmniej próbuje). No i nie można zapominać że New52 i Rebirth to to samo uniwersum, a stare DC to już oddzielna Ziemia.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 02, 2016, 12:46:04 pm »
Nie ma jeszcze tych komiksów prowadzących do Rebirth po polsku, to ja już się gubię. Myslałem, że unieważnią N52, jak5 lat temu chcieli zmarginalizować Old DC. A tu jednak zostaje? Słabo trochę. O New DC zdania nie zmieniam - to był błąd ciągnięty o 5 lat za długo. Zwłaszcza ta zamiana Supermana na de facto Superboya była zła. I masa "nowych" originów. A Rebirth się zobaczy, jak wyjdzie coś dobrego.

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 02, 2016, 01:20:22 pm »
Co do Supermana to tylko Morrison miał pomysł na tą postać, przyczyna może być rzeczywiście że wiele osób wolało doświadczonego Supka niż Superboy'a, któremu jeszcze zmieniono "love interest", a pozostali twórcy nie mieli pomysłu na tą postać.

Anulowanie całe New 52 było by bez celu, tym bardziej że przyciągnęło ono masę nowych czytelników. Inna sprawa że my dostaliśmy tylko mały wycinek tego co oferowało New52 i wiele dobry serii u nas nie wyszło, a dostaliśmy tylko główny mainsteam z kilkoma eksperymentami, które się nie sprzedały (All Star Western, które ja lubię i chyba nikt inny) a szkoda bo w New52 jest jeszcze sporo tytułów, które można by u nas wydać.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 02, 2016, 01:43:42 pm »
Dokładnie - np Green Lanterna, Batman Incorporated, Power Couple. W tym ostatnim romans z Wonder Woman ma o wiele więcej sensu, niż to, że ten Boymen nie zakoc**je się w Lois Lane. Superman bez Lois, to nie Superman. :)

Dla mnie bardziej bez sensu jest przeniesienie DC 1985-2011 na inną Ziemię. Dzięki opatrzności za prawie 100 tomów WKKDC z tamtego okresu. Plus TM Semici i będzie mieć można jakieś pojecie o tamtym czasie.

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 02, 2016, 02:01:42 pm »
Dokładnie - np Green Lanterna, Batman Incorporated,
bardziej chodziło mi o serię: Swamp Thinga, Animal Mana, Aquaman, I…Vampire, Batman i Robin, Grayson, Justice League Dark, Green Arrow (Lemiera), Gotham Academy, Batgirl

Power Couple
Power Couple to pierwszy tom serii Superman/Wonder Woman, mógłbyś sprawdzić nim coś napiszesz
Superman bez Lois, to nie Superman.
Tu zdecydowanie tak. Dlatego cieszy mnie to co się dzieje teraz z Superman w Rebirth i to że nie cofnęli Lex Luthora w rozwoju znowu do villana jakim był na początku.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 02, 2016, 02:08:39 pm »
Aquamen SUCKS! Reszta tytułów poza Green Arrow jakoś mnie nie pociąga, ale przecież musiałbym przeczytać, by wydać opinię.
Dzięki za sprostowanie, przepraszam za mój błąd. Tytuł Superman/Wonder Woman mnie zainteresował. Może będzie jako 101 numer WKKDC.