trawa

Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 214971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Johnson

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #315 dnia: Wrzesień 30, 2015, 05:16:33 am »
Bo to nie jest seria dla wielbicieli westernu, tylko dla wielbicieli Batmana jako postaci i wykreowanego wokół tej postaci świata.


Absolutnie się z tym zgadzam.


Jednak wysyp westernów spod znaku komiksu frankofońskiego plasuje przygody Hexa gdzieś na szarym końcu listy tytułów tego gatunku, po które warto sięgnąć.


Moim zdaniem chybione porównanie i źle do tego podchodzisz. ASW, broń Boże, nie jest komiksem dla ludzi lubujących się we frankofońskich westernach.

Offline Sokratesik

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #316 dnia: Wrzesień 30, 2015, 07:57:22 am »
To tylko pokazuje z jakim przymrużeniem oka należy czytać recenzje. I, że jakiś komiks "mający słabe recenzje" akurat może się podobać. Bo recenzent może oczekiwać zupełnie czegoś innego po danym dziele, niż ja. Autor chce coś innego przekazać, a recenzent innego czegoś się spodziewa. A może ja akurat tego się spodziewałem i dla mnie komiks jest dobry? A może recenzent nie zrozumiał o co chodzi?  :roll: Zresztą to działa w obie strony - nieraz czytałem zachwyty nad tym czy owym, a dla mnie to była nuda i zmarnowany czas.

Offline Motyl

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #317 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:05:59 am »

Absolutnie się z tym zgadzam.

Moim zdaniem chybione porównanie i źle do tego podchodzisz. ASW, broń Boże, nie jest komiksem dla ludzi lubujących się we frankofońskich westernach.
W którym miejscu napisałem, że ASW jest dla ludzi lubiących frankofońskie westerny? Czytanie ze zrozumieniem w XXI wieku to sztuka godna mistrza. Napisałem, że westerny frankofońskie (których jest teraz całkiem sporo) stawiam wyżej niż ASW.
Chyba, że założymy, że All Star Western, mimo że w tytule ma Western nie jest WCALE westernem - to komiks o przodkach batmana i gotham z elementami wiktoriańskiej Anglii, a nawet z ukrytym steampunkiem, colty mają tam przypadkowo, w żadnym wypadku nie jest to WESTERN.

Dla mnie jest to western i nie porównywałem go z francuskimi western-komiksami, tylko uznałem, że western made in america jest cienki, a western made in france to dla mnie obecnie kwintesencja gatunku.
Jak DC chciało robić sobie western w Gotham i nawiązywać do obecnych przygód Batmana, to trzeba było Hexa zostawić w spokoju, a stworzyć komiks pokroju "The Kents".

Cytuj
Aha, więc Gotham jako główne miejsce akcji jest przypadkowym miejscem, a te sowy to tak tylko sobie wpletli, żeby urozmaiciły życie Hexa - jedynego aktora w tym teatrzyku. I zupełnie przypadkowo towarzysz jego przygód nazywa się... itd itp...
Zrobili popłuczyny to i dali Gotham, mogłoby być każde inne miejsce. Szkoda, że papy Wayne'a nie ubrali w prototyp stroju Batmana, mogłoby być chociaż śmiesznie. Wspominasz o tych sowach co są w tym komiksie na jakichś 4 stronach? O matko, masz rację, nawiązanie takie, że normalnie pomniki scenarzystom DC stawiać. Sto zdrowasiek w ich intencji odmówię, Dzięki, zapomniałem o tych sowach.

fragsel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #318 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:07:30 am »
@sokratesik:


myślę, że świetnie scharakteryzowałeś jeden z głównych powodów, dla kórego nigdy nie czytam recenzji...

{drugim, nawet ważniejszym, jest nadmierna spojlerowatość}

przykładowe plansze obejrzeć, serduszka swojego się zapytać i jeśli po tym jeszcze się zastanawiam czy kupić to znaczy że nie kupować :wink:

a najlepsze jest to, że nawet jak przegapiłęm ta metodą coś w czym może i bym się zakochał, to i tak się nigdy nie dowiem, więc nie bedzie mi żal...

a jeśli po latach jakiś innym kanałem odrzucony komiks trafi do mnei i się zakocham, to tez nei ma co płakać, bo w końcu trafił, czyli wszystko jest OK :wink:

poleacam. świetna metoda...

{troche off top, co? sorry}

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #319 dnia: Wrzesień 30, 2015, 10:58:17 am »
Cytuj
Aha, więc Gotham jako główne miejsce akcji jest przypadkowym miejscem

Czyli, według Ciebie, Alan Scott powinien być w rodzinie Batmana, a nie Green Lanternów? :P
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Sokratesik

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #320 dnia: Wrzesień 30, 2015, 05:07:43 pm »
Fragsel, powinieneś swoją wypowiedź przenieść do "różnych gadek"...  :wink:
Moją też możesz, bo:
Wiesz co, ja nie lubię recenzji, powiem więcej - nie lubię recenzentów. Wymądrzają się, wydaje im się, że wszystko wiedzą najlepiej, a czasami nawet nie rozumieją po co i dla kogo dane działo powstało. No i często muszą opowiedzieć pół akcji, po to tylko by recenzja była dłuższa.  :biggrin: Jeszcze te pozytywne recenzje rozumiem, ale negatywne... A stwórz najpierw sam coś lepszego, wtedy dopiero się wymądrzaj...
No to jeszcze sam siebie skrytykuję. Recenzuję recenzentów, a sam lepszej recenzji nie napiszę  :lol: Słaby jestem recenzent...

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:51:27 pm »
Lekkie rozczarowanie po lekturze "Trójki". Niestety wrócono do wyświechtanych schematów gdzie dwie Ligi Sprawiedliwości
Spoiler: pokaż
MUSZĄ się rzucić na siebie
i to w wyniku knowań złych gości zza kulis. Jeju - ile razy ja już coś takiego widziałem. Poza tym Batman New 52 dalej nic nie czai. No jak tak można?!

Dopiero końcówka i
Spoiler: pokaż
przybycie do nas Syndykatu Zbrodni razem z Owlmanem
(uwielbiam tę postać) strasznie narobiło mi smaka na "Wieczne Zło". Chwilowy brak gotówki na razie mnie wstrzymuje, ale ten komiks to ja sobie kupię na 100% - pewnie po świętach. Acha - Luthor wystąpił tylko przez chwilę, ale znowu był najlepszy. Chyba przegapiłem moment gdy w Mestro był komiks z nim najtaniej jak się dało. Teraz znowu będę musiał poczekać na niższe ceny.


Zgadzam się, ale w kulturalniejszych słowach: używaj funkcji spojler. To jest forum, tu się przychodzi by pogadać z ludźmi więc szanujmy się. Nasza wypowiedź nie skarłowacieje tylko dlatego, że będzie zakryta
fragsel

PS. Sorry 8azyliszek. usunąłem Twój wpis z rozpędu. Przepraszam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2015, 02:04:35 pm wysłana przez fragsel »

Offline Wojtpil

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 11, 2015, 02:01:24 pm »
... nie czytaj postów, skoro jeszcze nie przeczytałeś komiksów o których one mówią.

Trochę racji bo wchodząc na posty tematyczne chcemy się czegoś dowiedzieć. Podyskutować, a nie udawać, że tematu nie ma i wszystko chować.


Oczywiście w granicach rozsądku :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 21, 2015, 02:57:04 pm »
Czytał ktoś Forever Evil: Arkham War? Warto, czy do odpuszczenia? Wiecznego zła jeszcze nie czytałem, ale bez względu na to jak mi się spodoba, nie mam ochoty na kiepską poboczną historię, jak było z Szponem - pierwszy tom jeszcze w miarę, ale drugi fatalny.

Offline brzon

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 21, 2015, 04:27:25 pm »
Czytał ktoś Forever Evil: Arkham War? Warto, czy do odpuszczenia? Wiecznego zła jeszcze nie czytałem, ale bez względu na to jak mi się spodoba, nie mam ochoty na kiepską poboczną historię, jak było z Szponem - pierwszy tom jeszcze w miarę, ale drugi fatalny.
Czytałem Arkham War jeszcze przed przeczytaniem oryginalnego Wiecznego zła. I oprócz Batman #23.4 Bane oraz finału cała miniseria nawet przypadła mi do gustu (bardziej niż oryginalne Forever Evil, które moim zdaniem jest mocno średnie). Oczywiście nie jest to jakaś super historia, ale ciekawe przedstawienie rozgrywek w Gotham pod nieobecność Batmana, rysunki Eatona całkiem całkiem, więc na tle ogólnie średniawego New 52 jest dobrze. Całość pozytywnego obrazu burzy niestety finał, ale... pomińmy to :biggrin:

Offline veritius

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 21, 2015, 08:34:59 pm »
Przeczytałem historie Robin Rises i muszę przyznać że jest świetna. Dużo humoru, akcji, filmowych paneli i gościnnych występów innych superhero dodatkowo, gdyby wydano ten tom to jest on rozwinięciem wspominanej w polskim Nowym DC śmierci Damiana.
Zastanawiam się czy jest możliwość w Polsce wydawania tomów z NEW 52 poszerzonych o dodatkowe zeszyty. Widać że czasami się tak dzieje że jest cięcie a po słowach Kelena o dodatkowym zeszycie to jednak istnieje taka możliwość. Widziałbym tę historie plus kilka zeszytów z Batman and Robin które są prequelem do głównej historii. Sam nie byłem fanem tej serii ale to co teraz robi w niej Tomasi sprawia że jest to jedna z najlepszych serii rozrywkowych Nowego DC 52.

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 21, 2015, 09:05:18 pm »
Po samej Amerykańskiej Lidze Sprawiedliwości czy zwykłej Lidze już widać, że Egmont ma dowolność przy tworzeniu poszczególnych tomów, więc ja bym się osobiście nie obraził za wprowadzenie Robin Rises na specjalnych warunakch w Polsce. Nadal żałuje, że Batman and Robin nie było wypuszczane u nas od początku.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Archie

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 25, 2015, 01:43:28 pm »
Czytał ktoś Forever Evil: Arkham War? Warto, czy do odpuszczenia?
Średniawka, śmiało można odpuścić.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 25, 2015, 02:55:20 pm »
Ale tam jest Owlman czy nie?

Offline veritius

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 26, 2015, 10:01:17 am »
Po samej Amerykańskiej Lidze Sprawiedliwości czy zwykłej Lidze już widać, że Egmont ma dowolność przy tworzeniu poszczególnych tomów, więc ja bym się osobiście nie obraził za wprowadzenie Robin Rises na specjalnych warunakch w Polsce. Nadal żałuje, że Batman and Robin nie było wypuszczane u nas od początku.

No właśnie sądzę też że to by się im sprzedało. Raz że Batman, dwa że to dobra historia z masą wątków bat rodzinki. Skoro w Polsce najlepiej sprzedaje się Batman  a ta historia ładnie komponuje się z wydanymi u nas JL to mogłoby się udać :) (marzenia).