Autor Wątek: Game Troll TV- Najlepsza 50 Gier - miejsca 50 - 41.  (Przeczytany 5853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zgrzytt

Game Troll TV- Najlepsza 50 Gier - miejsca 50 - 41.
« dnia: Maj 11, 2013, 07:59:14 am »

Steampunk to jeden z moich ulubionych światów wykreowany w umysłach pisarzy. Chciałem Wam pokazać figurkową grę, która toczy się właśnie w steampunkowej otoczce. Nieszablonowe podejście do gry, ciekawy i łatwy mechanizm wzbogacony pewną dozą specyficznego humoru twórców powinien Was zainteresować :smile:


Game Troll TV - Steampunk Skirmish Game - gra figurkowa w świecie steampunku.


« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2013, 07:03:05 pm wysłana przez Zgrzytt »

Offline Zgrzytt

Odp: Wideo recenzje gier planszowych - Wolsung Steampunk Skirmish Game
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2013, 02:02:32 pm »

Ten miesiąc poświęcam światom post-apokalitycznym, na naszym polskim przykładzie Neuroshimy Hex. Ten materiał ma wprowadzić Was w klimat, pokazując nie tylko scenę gier planszowych, ale rozszerzając temat post-apo jako wpływający bardzo mocno na naszą kulturę widoczną w książkach, filmie, czy grach komputerowych :)


Game Troll TV - Świat Post Apokalipsy w Grach Planszowych i nie tylko.



Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV-miesiąc postapo, filmy, książki,neuroshima hex
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2013, 03:33:13 pm »

Tak jak ja wychowałem się na bajkach w rodzaju "Kapitan Jastrząb", "Daimos" i inne, tak współczesna młodzież hodowana jest na Marvelowskich produkcjach. I nie ma w tym nic złego, absolutnie przebogaty świat, różnorodność bohaterów, cała masa super rzeczy z super złoczyńcami na czele ściągnęła masę ludzi. Wydawcy gier planszowych chyba zauważyli tę niszę i tak trafiła pewnie do nas karcianka Legendary.


Legendary - gra planszowa w uniwersum Marvela!!!!





Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV- LEGENDARY - karcianka w świecie Marvela!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2013, 01:32:28 pm »

Bardzo często rezygnujemy z jakieś formy rozrywki bo cena jaką musimy zapłacić wydaje się nam za wysoka. Kilka chwil później, wydajemy pieniądze na jakąś totalną pierdółkę, która przebiła niezrealizowaną rozrywkę kilkakrotnie. Czemu tak jest i dlaczego osoby chcące zająć się planszówkami tak to odbierają? O tym właśnie jest ten film :)


Game Troll TV - Przemyślenia nad planszą... - Ceny gier planszowych, sport dla elity?





Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV-Przemyślenia nad planszą-ceny gier planszowych
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2013, 12:03:02 pm »

Gra która ma w mojej kolekcji szczególne miejsce, ponieważ to m.in. ona wciągała mnie na nowo w to fantastyczne hobby jakim są bez wątpienia gry planszowe. Nie bez znaczenia był również fakt, że w momencie jej nabywania grałem sporo w gry z serii Fallout, a tu proszę oczy odpoczną kiedy sięgnę po planszówkę i nie muszę wcale rezygnować z post apo :) W mojej ocenie, pięciostopniowej skali gra ma 5 :)


Game Troll TV - Neuroshima Hex - post apokaliptyczna gra planszowa.





Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV - NEUROSHIMA HEX
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2013, 11:48:54 am »

Bardzo często pytacie mnie jak można zabrać się za kręcenie własnych recenzji gier planszowych, czy warto, od czego zacząć, czy należy przejmować się ludźmi którzy chcą nas do tego zniechęcić. Oto zbiorcza odpowiedź na wszystkie Wasze pytania, podzielona na dwie części. W tej prezentuję moją motywację, jak zacząłem kręcić i jak wy możecie zacząć, i co najważniejsze jak nauczyć się olewać niekonstruktywną krytykę :)


Przemyślenia - Jak zabrać się za nagrywanie wideo recenzji gier planszowych,cz. 1.





Offline Zgrzytt


Samodzielny dodatek do jednej z najpopularniejszych polskich gier planszowych, czyli Neuroshimy. Tym razem dostajemy dwie nowe armie, bardzo ciekawą planszę, która zmienia sposób patrzenia na grę i to w wielu aspektach. Zachęcam do pogrania chyba jeszcze bardziej niż przy podstawce :)


Game Troll TV - Neuroshima Duel - post apokaliptyczna gra planszowa





Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV-Neuroshima Hex! - Duel
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2013, 06:14:13 pm »

Małe pudełko skrywające grę z najdziwniejszą tematyką z jaką się do tej pory spotkałem. Toczyłem już wojny w średniowieczu, budowałem kosmiczne imperia, byłem chłopem walczącym o byt, ale bić się o kamienie po zimie??!! Nie tego jeszcze nie robiłem, w dodatku w tak prześlicznie malowanej oprawie :)


Game Troll TV Schotten Totten - gra planszowa o szkockich klanach





Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV - Schotten Totten.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2013, 05:10:13 pm »

Drugi i ostatni odcinek minimalistycznej serii dotyczący wielu Waszych pytań, czyli jak zabrać się za recenzowanie planszówek. Ta część poświęcona jest technikaliom, czyli programom, sprzętowi i innym ważny przy montażu filmu rzeczom :)


Przemyślenia Jak zabrać się za nagrywanie wideo recenzji gier planszowych, cz 2



Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV - Przemyślenia - Jak się zabrać za recenzje:)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2013, 07:02:52 pm »

Czerwiec mam nadzieje upłynie pod znakiem kolejnych pozytywnych zmian na kanale Game Troll TV. Staram się urozmaicać dostępne treści tak, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Pewną nowością będzie wspólne granie z widzami przez net, zapraszam do obejrzenia filmiku po więcej szczegółów:)


Game Troll TV Zapowiedzi czerwcowe i wyniki majowych konkursów



Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV-Czerwcowe zapowiedzi,wyniki majowych konkursów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2013, 07:30:18 pm »

Być może na fali entuzjazmu wywołanym przez kinową wersje Star Treka, zabrałem sie za recenzje najnowszej karcianki z mechanizmem budowani talii. Gra wydała się ciekawa z kilku powodów, a jednym z nich (jak każdy facet jestem wzrokowcem) były grafiki z klasycznej star trekowej serii, wziąłem, zagrałem (no dobra, kolega mi wytłumaczył) i popełniłem recenzję :)


Game Troll TV Star Trek Deck Building Game - gra planszowa w uniwersum Star Treka!





Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV - Star Trek - Deck Building Game.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2013, 07:55:02 pm »

Od pewnego czasu wokół mojego kanały krąży temat gier komputerowych, które nieco zbijają odradzającą się popularność gier planszowych. Postanowiłem podjąć rękawicę i zająć się tym tematem, czyli czy kiedykolwiek planszówki mają choć minimalna szansę na dorównanie popularnością grom komputerowym? Oto moja odpowiedź :)


Game Troll TV Przemyślenia nad planszą popularność gier planszowych, a gier komputerowych





Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV-Gry planszowe vs gry komputerowe.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2013, 02:54:52 pm »

Wracają wasze lubiane, cenione i dyskutowane "Przemyślenia nad planszą...". Tematem, którym zająłem się dziś jest nieistniejący w przestrzeni werbalnej kanon gier planszowych. Kiedyś ktoś podrzucił mi ten temat, nie pomylę się chyba, że stało się to na SkierConie, gdzie poza świetną zabawą zaczerpnąłem sporą dozę inspiracji. Zapraszam do zobaczenia kanonu gier planszowych według Game Troll TV...i nie tylko :)


Game Troll TV - Przemyślenia - stary i nowy kanon gier planszowych.



Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV - Przemyślenia - KANON GIER PLANSZOWYCH
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2013, 09:59:22 am »

Świat steampunku jest przebogaty, nie tylko w świecie gier pc, czy planszówek. To żywe uniwersum prężnie rozwijane przez fanów gatunku jak i nowych wyznawców kultu :) Dziś na fali entuzjazmu tym światem i chcąc niejako osłodzić sobie koniec urlopu, postanowiłem wrócić do korzeni gry, która przywróciła mnie na nowo do świat gier planszowych :)


Game Trol TV - Wolsung - steampunkowa gra planszowa!





Offline Zgrzytt

Odp: Game Troll TV - Wolsung - Gra Planszowa
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2013, 07:11:23 am »

"Znalezione w sieci...", to nowy cykl, jaki od września będziecie mogli obejrzeć w niemal każdy weekend. Znajdziecie w nim różne gry na które wpadłem przeglądając strony internetowe, newsy tygodnia, zapowiedzi wydawców, czy te gry, które sami nadeślecie mi w wiadomościach, wszak sam nie jestem w stanie nadążyć za tak gigantyczną ilością nowych gier :) Zapraszam do komentowania materiału i współtworzenia kolejnych odcinków! :)


https://www.youtube.com/watch?v=eFNzqythEek



 

anything