trawa

Autor Wątek: Transformers reGeneration One  (Przeczytany 4294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Transformers reGeneration One
« dnia: Czerwiec 03, 2013, 03:56:49 pm »
Nie wiem czy to możliwe, ale tak swietna i to aktualnie wychodząca seria nie ma chyba swojego wątku na forum.
W każdym razie jest to cały czas genialna generacja 1sza (1984-1991 ->Transformers Opening Titles: Generation One Season 1 (Rhino) ) ! Czyli to co wychodziło u nas od Tm-Semic. Akcja reGeneracji 1 jest podjęta tuż po tym co zdarzyło sie w numerze 80 z 1991 roku( u nas wyszedł jako ostatni numer 75 jako 3/95).

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2013, 04:07:43 pm »
Nie wiem czy to możliwe, ale tak swietna i to aktualnie wychodząca seria nie ma chyba swojego wątku na forum.


Mam nadzieje, ze zalozyles ten watek, zeby sie na regularnie dzielic swoimi odczuciami i wrazeniami z lektury, a nie tylko po to, zeby dolozyc kolejny temat lezacy odlogiem?
Mam rowniez nadzieje, ze wszedles w posiadanie legalnie dystybuowanych kopii, a nie, ze bazujesz na piracko zdobytych cbr'ach? (na tym forum, mimo wszystko wciaz jeszcze obowiazuja pewne zasady w tej kwestii)

Offline maximumcarnage

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2013, 04:25:03 pm »
Mam nadzieje, ze zalozyles ten watek, zeby sie na regularnie dzielic swoimi odczuciami i wrazeniami z lektury, a nie tylko po to, zeby dolozyc kolejny temat lezacy odlogiem?
Mam rowniez nadzieje, ze wszedles w posiadanie legalnie dystybuowanych kopii, a nie, ze bazujesz na piracko zdobytych cbr'ach? (na tym forum, mimo wszystko wciaz jeszcze obowiazuja pewne zasady w tej kwestii)

Dreadnought jest ekspertem w obu tych dziedzinach. Co więcej, jego zdaniem cbry odgrywają największą rolę w popularyzacji komiksu :shock: .

Offline turucorp

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2013, 04:42:07 pm »
Dreadnought jest ekspertem w obu tych dziedzinach. Co więcej, jego zdaniem cbry odgrywają największą rolę w popularyzacji komiksu :shock: .

Szczerze mowiac, srednio mnie obchdza Jego poglady na taka forme "popularyzacji".
Interesuja mnie jednak zasady obowiazujace na forum, czyli:
-zakladanie tematow, jesli rzeczywiscie ma sie w nich cos do powiedzenia, a nie wirtualne mnozenie martwych bytow
-zero tolerancji dla propagowania pirackich kopii komiksow i miejsc, w ktorych sa rozprowadzane

Offline maximumcarnage

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2013, 05:12:18 pm »

-zero tolerancji dla propagowania pirackich kopii komiksow i miejsc, w ktorych sa rozprowadzane

Właśnie zauważyłem, że jest dosyć liberalne podejście do tej kwestii. Anionorodnik i Dreadnought wyrażali już wielokrotnie swoje uwielbienie dla cbrów i nie spotkało się to jak dotąd z reakcją ze strony admina.

Offline turucorp

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2013, 05:37:20 pm »
Właśnie zauważyłem, że jest dosyć liberalne podejście do tej kwestii. Anionorodnik i Dreadnought wyrażali już wielokrotnie swoje uwielbienie dla cbrów i nie spotkało się to jak dotąd z reakcją ze strony admina.

Nie rozumiem, co niby ma zrobic admin jesli ktos po prostu mowi, ze korzysta z piratow?
Moze nie popadajmy jednak w skrajnosci?
Czytaja piraty i nie widza w nich nic zlego, to hak im w smak.
Moderacja powinna i najczesciej rzeczywiscie wkracza, kiedy zaczyna sie propagowanie tego typu "filozofii zyciowej".
A w tym temacie nie wiadomo na razie jeszcze co i jak, bo zalozyciel tematu nie raczyl sie wypowiedziec.

Offline maximumcarnage

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2013, 06:04:20 pm »

A w tym temacie nie wiadomo na razie jeszcze co i jak, bo zalozyciel tematu nie raczyl sie wypowiedziec.

Wypowiedział się za to aż nadto w temacie o WKKM. Ale Masz rację. Poczekajmy co nam napisze w tym (chociaż nie wiem czy ten jeden post to nie było już wszystko co ma do powiedzenia).

Offline Macias

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2013, 06:35:50 pm »
Mam rowniez nadzieje, ze wszedles w posiadanie legalnie dystybuowanych kopii, a nie, ze bazujesz na piracko zdobytych cbr'ach? (na tym forum, mimo wszystko wciaz jeszcze obowiazuja pewne zasady w tej kwestii)
W dobie Multiversum, Atom Comics czy cyfrowej dystrybucji takie pytanie jest cokolwiek dziwaczne. Z Twojego postu wynika, że jakakolwiek dyskusja na temat wydawnictw nie pojawiających się oficjalnie w Polsce niesie za sobą podejrzenie "piractwa i matactwa".
Chyba że chodzi o jakieś wice związane z tym akurat konkretnym forumowiczem.

Offline maximumcarnage

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2013, 06:41:28 pm »
Macias, przeczytaj kilka ostatnich stron dyskusji w temacie WKKM. Dreadnought popiera czytanie pirackich  cbrów, wyśmiewając jednocześnie polski rynek komisowy i zarzucając że ceny komiksów są zbyt wysokie. W skrócie usprawiedliwia kradzież.

Offline turucorp

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2013, 06:43:17 pm »
W dobie Multiversum, Atom Comics czy cyfrowej dystrybucji takie pytanie jest cokolwiek dziwaczne.

W dobie takich deklaracji jak ponizsza, takie pytanie jest jak najbardziej zasadne  :roll:



Zresztą widze to po sobie ! Mam od dawna wszystkie numery spidera w cbr

Offline Dreadnought

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2013, 07:26:47 am »
W dobie Multiversum, Atom Comics czy cyfrowej dystrybucji takie pytanie jest cokolwiek dziwaczne. Z Twojego postu wynika, że jakakolwiek dyskusja na temat wydawnictw nie pojawiających się oficjalnie w Polsce niesie za sobą podejrzenie "piractwa i matactwa".
Chyba że chodzi o jakieś wice związane z tym akurat konkretnym forumowiczem.


Jedyny post, który wyświetla mi się normalnie  :lol: (na inne musze klikac pokaż wiadomość). Turucorp, maximumcarnage - pisałem wam przecież, że wyłączam wasze posty. Nie wiem czemu tracicie czas na usilne odpisywanie mi. jak również cytowanie moich jakiś starych postów. No chyba, że macie jakieś dochody z tytułu pisania na forum i oczerniania mnie :biggrin: Ja do was jakiejś niechęci nie czuje. Po prostu żal mi  żebyśmy tracili swój cenny wolny czas na pisanie z ludźmi, którzy mają inne podejście; podczas gdy ich posty nas drażnią i psują zabawe  na forum.


Na dodatek trafiło na niewinnego bo ja cbr mało co czytam, na pewno na tym forum miażdży mnie wiele osób ilością tylko nie sa na tyle szczerzy(głupi?) co ja. Nawet nie jestem pewien czy setke przeczytałem. Po prostu czytam pozycje droższe. Zamieszania wokół nieoryginalnych komiksów nie rozumiem tym bardziej, że komiks cyfrowy jest znacznie gorszym doświadczeniem niż papierowy. To nie ten sam problem co film, muzyka czy gra gdzie jest to identyczny fun.


ACHTUNG - piractwo jest przestepstwem (karalnym w praktyce wyłącznie gdy czerpie się z niego dochody) polegającym na UDOSTĘPNIANIU plików. Prosze się 3 razy zastanowić zanim o kimś zasugerujecie, że jest piratem. Ja nim nie jestem  więc nie życze sobie żeby mnie ktoś obszczekiwał z tego tytułu.




« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 07:37:58 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Dreadnought

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2013, 07:51:52 am »
Żeby już zakończyć off topic - dodam tylko, że znacznie ograniczono pojawianie się headmasters, targetmasters i pretenders. Także  wspomagane powłoki i   ludzie zamieniający się w główki czy broń nie widuje się już tak często. Także tym bardziej powrót do korzeni :)
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:13:26 am »
A ja sie ludzilem, ze tym razem napiszesz co konstruktywnego o autobotach :sad:

Jedyny post, który wyświetla mi się normalnie  :lol: (na inne musze klikac pokaż wiadomość). Turucorp, maximumcarnage - pisałem wam przecież, że wyłączam wasze posty. Nie wiem czemu tracicie czas na usilne odpisywanie mi. jak również cytowanie moich jakiś starych postów. No chyba, że macie jakieś dochody z tytułu pisania na forum i oczerniania mnie :biggrin: Ja do was jakiejś niechęci nie czuje po prostu szkoda  żebyśmy tracili swój cenny wolny czas na pisanie z ludźmi, którzy mają inne podejście. Podczas gdy ich posty nas drażnią i psują zabawe ze spędzania czasu na forum.

 to w koncu czytasz te posty, czy ich nie czytasz?
W przedszkolu niektore dzieci, jak maja z czyms problem, to zaslaniaja sobie oczy i uszy i krzycza, ze tego nie ma, ale wiesz co? To nie dziala :smile:
Inna sprawa, ze w tym tempie "obrazania sie na caly swiat" to niedlugo bedziesz wchodzil na forum rano, a zanim skonczysz wyswietlac posty, ktore sobie sam ukryles, to zapadnie noc. To chyba jest meczace?
BTW nie przyszlo ci nigdy do glowy, ze forum jest min. po to, zeby dyskutowac z ludzmi, ktorzy maja inne podejscie?
Bo z ludzmi o takim samym, to wiesz, na dluzsza mete, nie ma za bardzo o czym O_o

Na dodatek trafiło na niewinnego bo ja cbr mało co czytam, na pewno na tym forum miażdży mnie wiele osób ilością tylko nie sa na tyle szczerzy(głupi?) co ja. Nawet nie jestem pewien czy setke przeczytałem. Po prostu czytam pozycje droższe. Zamieszania wokół nieoryginalnych komiksów nie rozumiem tym bardziej, że komiks cyfrowy jest znacznie gorszym doświadczeniem niż papierowy. To nie ten sam problem co film, muzyka czy gra gdzie jest to identyczny fun.

Troche przeczysz swoim wczesniejszym deklaracjom, ale OK, przyjme to za dobra monete.
Czyli kupiles sobie papierowa wersje, albo moze wydales na comixlogy te pare dolcow i teraz chcesz sie podzielic wrazeniami z lektury.
No to dajesz, chetnie poczytam.

ACHTUNG - piractwo jest przestepstwem (karalnym w praktyce wyłącznie gdy czerpie się z niego dochody) polegającym na UDOSTĘPNIANIU plików. Prosze się 3 razy zastanowić zanim o kimś zasugerujecie, że jest piratem. Ja nim nie jestem  więc nie życze sobie żeby mnie ktoś obszczekiwał z tego tytułu.

"Od tylu" to znaczy " za plecami", a ja sie Ciebie pytam (grzecznie), prosto w oczy (dobra, wiem, ze je sobie sam wirtualnie zasloniles), subtelna roznica :/
I w dodatku znowu czegos nie doczytales, bo wprawdzie osiaganie korzysci majatkowych jest scigane, ale Prawo Autorskie mowi tez wyraznie o kopiowaniu i rozposzechnianiu (sciagajac sobie pirata, dokonujesz kopiowania), brak przepisow wykonawczych, w tej kwestii,  nie powoduje znikniecia znamion naruszenia prawa.
Sprobuje ci to wytlumaczyc lopatologicznie na przykladze:
Naklanianie do nierzadu, w celu osiagniecia korzysci majatkowych, jest u nas karalne.
Naklanianie do nierzadu, bez osiagania korzysci majatkowych, jest "jedynie" lamaniem prawa, jednak bez konsekwencji.

Offline maximumcarnage

Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:05:47 am »

Jedyny post, który wyświetla mi się normalnie  :lol: (na inne musze klikac pokaż wiadomość). Turucorp, maximumcarnage - pisałem wam przecież, że wyłączam wasze posty. Nie wiem czemu tracicie czas na usilne odpisywanie mi. jak również cytowanie moich jakiś starych postów. No chyba, że macie jakieś dochody z tytułu pisania na forum i oczerniania mnie :biggrin: Ja do was jakiejś niechęci nie czuje. Po prostu żal mi  żebyśmy tracili swój cenny wolny czas na pisanie z ludźmi, którzy mają inne podejście; podczas gdy ich posty nas drażnią i psują zabawe  na forum.


Na dodatek trafiło na niewinnego bo ja cbr mało co czytam, na pewno na tym forum miażdży mnie wiele osób ilością tylko nie sa na tyle szczerzy(głupi?) co ja. Nawet nie jestem pewien czy setke przeczytałem. Po prostu czytam pozycje droższe. Zamieszania wokół nieoryginalnych komiksów nie rozumiem tym bardziej, że komiks cyfrowy jest znacznie gorszym doświadczeniem niż papierowy. To nie ten sam problem co film, muzyka czy gra gdzie jest to identyczny fun.


ACHTUNG - piractwo jest przestepstwem (karalnym w praktyce wyłącznie gdy czerpie się z niego dochody) polegającym na UDOSTĘPNIANIU plików. Prosze się 3 razy zastanowić zanim o kimś zasugerujecie, że jest piratem. Ja nim nie jestem  więc nie życze sobie żeby mnie ktoś obszczekiwał z tego tytułu.

1. Skoro wyłączasz czyjeś posty, to może to forum nie jest dla ciebie odpowiednim miejscem i powinieneś dać już sobie spokój. Wydawało mi się zawsze, że dyskusja na forum ma polegać na wymianie poglądów a nie na lizaniu się po jajkach. Jak widać, ty akceptujesz tylko to drugie. Wobec tego próbuj może sam ze sobą.
2. Jak już napisałem w innym poście, nie będę ignorował wypowiedzi z którymi się nie zgadzam a zdanie ,,żal mi żebyśmy tracili swój cenny wolny czas z ludźmi, którzy mają inne podejście" świadczy tylko o twojej niedojrzałości i niepotrzebnej bytności na tym forum. Pobaw się sam ze sobą, będzie przyjemniej.
3. To ,,nas" to znaczy kogo? Jak na razie to powinieneś pisać raczej w liczbie pojedynczej ale rozumiem że osoby  bardzo niepewne siebie dodają sobie pewności pisząc w liczbie mnogiej. Ja w każdym razie wypowiadam się za siebie, a nie za ,,nas".
4. Czytasz tylko te droższe wydania w cbrach? To mnie uspokoiłeś. Jesteś czysty jak łza :roll: .
5. Nie wyjaśniaj już na czym polega piractwo, bo napisałem  w innym wątku że są to bzdury i odesłałem do odpowiedniego źródła. Ty jednak chyba wolisz powtarzać ploteczki, wyciągnięte pewnie od kumpli, z którymi czytasz cbry. Żałosne.
6. Jak już zakładasz jakiś temat to kontynuuj, bo nie chce mi się czytać jednego posta na krzyż, z którego nic nie mogę się dowiedzieć. Większość założonych przez ciebie tematów jest bezcelowa.   

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Transformers reGeneration One
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:38:00 am »
Panowie maximumcarnage, turucorp, Dreadnought - WYSTARCZY. temat z tego co się orientuję dotyczy Transformersów i tego się trzymajmy.

maximum - po raz kolejny proszę o zmianę tonu wypowiedzi.

pozdrawiam,
Emeryt




 

anything