Autor Wątek: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]  (Przeczytany 36183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:05:04 pm »
Ok, może zróbmy tak:

jak widzicie to forum? Jak ma funkcjonować?
Jak widzicie moderację na nim? Pytam tylko o komiksy amerykańskie, bo tylko tutaj mam jakieś możliwości działania :-)
Mi tam się Twoja robota podoba.

Cytuj
@N.N.
Są tematy "rozwojowe", gdzie można się czegoś dowiedzieć i prowadzić dyskusję. Są też tematy ekshibicjonistyczne (bo taka ludzka natura), gdzie jak ktoś ma potrzebę, będzie opisywał swoje pierwsze spotkanie z komiksami, czy którą serię śledzi na bieżąco.
I oba rodzaje tematów są bardzo ważne. A ten drugi pozwala Nam, szaraczkom bez wiedzy ( ;-) ), nie być tylko biernymi obserwatorami czy zadawaczami pytań.
Rozumiem zasady funkcjonowania forum i potrzeby różnych jego użytkowników. Zwróć jednak uwagę na to, że obok dwóch grup wymienionych przez Ciebie są jeszcze trzy:
a) tematy, w których ktoś chce naciągnąć kogoś innego na zrobienie czegoś za niego lub dla niego: propozycje pracy za promocję, pytania o to, jak opracować prezentację maturalną itd. itp.
b) tematy bez sensu.
c) tematy, które udają reprezentantów jednej z grup wymienionych przez Ciebie, ale zawierają tylko propozycję, żeby ktoś inny od założyciela tematu wylegitymował się wiedzą lub ekshibicjonizmem. Takie właśnie tematy zakłada Dreadnought. Fakt, że stawia on rozmaite pytania, czasem wręcz naruszające moją (czy kogoś innego prywatność), sam zaś nie daje nic w zamian (nie pisze, z czym jest na bieżąco itp. itd.) osoby wrażliwe mogą uznać za przejaw chamstwa (na pewno jest to bardziej chamskie niż napisania "chachachacha" lub "Hehehehehe".
Osobiście za chamskie uważam też wmawianie innym, że skoro napisali coś tam, to w rzeczywistości napisali coś innego, przekręcanie ich wypowiedzi i insynuowanie im czegoś. Tak bardzo nie cierpię takich zagrywek, że potrafię na nie zareagować bluzgiem. I - oczywiście - za bluzg jestem piętnowany, a koleś, który mnie sprowokował - nie, lub najczęściej - nie..
---

Cytuj


I jeszcze jedno: upomnienia nie są za zwracanie uwagi. Upomnienia są za robienie tego w sposób chamski i przypierdzielanie się bez sensu. Naprawdę - czasem lepiej nie napisać nic, niż pisać np. "hahahahaha".
Czasem się przypierdzielam. Nierzadko, jak się przypierdzielam, robie to po chamsku. Czasem, kiedy się przypierdzielam, przypierdzielam się bez sensu. Ale wcale nie uważam, że napisanie tego konkretnego "chachachacha" było chamskie i bez sensu.

Dla mnie największym problemem jest to moderatorzy na tym forum mają duży problem z zauwążeniem całego szeregu chamskich odzywek. Fakt, że odzywki takie przechodzą bezkarnie, prowokuje użytkowników forum (np. mnie) do posługiwania się nimi (na prawach cytatu, aluzji lub parafrazy) w innych tematach lub działach.  I tam, to, co wcześniej nie spotykało się z żadnym odzewem, nagle staje się chamstwem i przypierdzielaniem się bez sensu.
Tym, czego bym najbardziej chciał od moderatorów, jest panowanie nad tym, co na forum się dzieje i mierzenie wszystkich jedną miarą.

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:34:36 pm »
Ale się dynamicznie temat rozwinął ! Nie przewidywałem, że może wzbudzić takie emocje. Widocznie jest nawet ciekawszy niż myślałem.


Ja czytam Avenging & Superior Spidera oraz Transformers reGeneration 1.
Te 3 serie moge polecic. Czytam też X-force na bieżąco ale tego tak smiało wszystkim polecał nie bede  :biggrin:


 
Ok, może zróbmy tak:

jak widzicie to forum? Jak ma funkcjonować?
Jak widzicie moderację na nim? Pytam tylko o komiksy amerykańskie, bo tylko tutaj mam jakieś możliwości działania :smile:


 


Funkcjonuje w porządku. Co prawda mam niezasłużone ostrzeżenie, ale nie narzekam. Z innymi forumowiczami, którzy nam nieodpowiadają (jest taka mała sitwa tutaj) można sobie radzić poprzez dodaj do listy ignorowanych.
Tylko, że ja miałem problem z tym, że dodaj do listy ignorowanych nie działa na PM i dostawałem wiadomości, których sobie nie zyczyłem.
Nie wiem tylko czemu z uporem maniaka niektóre osoby co się wzajemnie nie lubią piszą w swoich wątkach. To tak jakbym specjalnie oglądał serial, którego nie lubie i tracił czas - "bo akurat leci i inni to oglądają". Ale ogólnie nie jest żle, byłem na forach, na których jest gorzej.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 12:50:33 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:56:25 pm »
Ale się dynamicznie temat rozwinął ! Nie przewidywałem, że może wzbudzić takie emocje. Widocznie jest nawet ciekawszy niż myślałem.

Jaja sobie robisz, czy tylko nie czytasz postow w temacie, ktory sam zalozyles?
   
Funkcjonuje w porządku. Co prawda mam niezasłużone ostrzeżenie, ale nie narzekam. Dwaj najbardziej uciążliwi użytkownicy (fragsel, maximumcarnage) już nie przeszkadzają. Z innymi forumowiczami, którzy nam nieodpowiadają (jest taka mała sitwa tutaj) można sobie radzić poprzez dodaj do listy ignorowanych.
Tylko, że ja miałem problem z tym, że dodaj do listy ignorowanych nie działa na PM i dostawałem wiadomości, których sobie nie zyczyłem.
Nie wiem tylko czemu z uporem maniaka niektóre osoby co się wzajemnie nie lubią piszą w swoich wątkach. To tak jakbym specjalnie oglądał serial, którego nie lubie i tracił czas - "bo akurat leci i inni to oglądają".

Zazwyczaj unikam wulgaryzmow, ale to jest jeden z najbardziej gowniarskich i chamskich wpisow, z jakimi mialem ostatnio do czynienia na tym forum.
Jestes przedstawicielem jakiejs grupy, ze piszesz o sobie "nam nieodpowiadaja"?
Celowo prowokujesz dyskusje zeby sie pozbyc z forum uzytkownikow, ktorzy ci przeszkadzaja?
Zarejstrowales sie na tym forum, zeby rozgonic ta "mala sitwe", ktora skompilowales sobie z uzytkownikow, o innym zdaniu niz Twoje?
Nie wiem jak to wyglada z punktu widzenia moderacji, ale moim zdaniem wlasnie przekroczyles kolejna granice forumowej etykiety.

N.N.

  • Gość
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:08:53 pm »
Max Carnage nie jest moim przyjacielem. Niektórzy z użytkowników mogą pamiętać, żeśmy się dość ostro ścięli nie tak dawno temu. Ale właśnie z tego powodu, że darłem z nim koty, uważam, że ostatnimi czasy bardzo się ucywilizował i dlatego jestem zaskoczony, że został "wyciszony". Czy mógłbym sie dowiedzieć, czemu tak się stało?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 11:06:06 pm wysłana przez N.N. »

Offline peta18

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 09, 2013, 07:12:44 am »
Max Carnage nie jest moim przyjacielem. Niektórzy z użytkowników mogą pamiętać, żeśmy się dość ostro ścięli nie tak dawno temu. Ale właśnie z tego powodu, że darłem z nim koty, uważam, że ostatnimi czasy bardzo się ucywilizował i dlatego jestem zaskoczony, że został "wyciszony". Czy mógłbym sie dowiedzieć, czemu tak się stało?
Administrator Gabriel sprezentowal mu podniesienie ostrzezenia z 10% na 100%, bo wg oceny admina Max zlamal umowe, ktora podobno zawarli, a o ktorej Max nic nie wie. Innymi slowy Max sie administratorowi nie spodobal, bo zadnego sensownego wyjasnienia nie ma, a traktowanie wszystkich jedna miara to fikcja.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 09, 2013, 07:31:29 am »
Administrator Gabriel sprezentowal mu podniesienie ostrzezenia z 10% na 100%, bo wg oceny admina Max zlamal umowe, ktora podobno zawarli, a o ktorej Max nic nie wie. Innymi slowy Max sie administratorowi nie spodobal, bo zadnego sensownego wyjasnienia nie ma, a traktowanie wszystkich jedna miara to fikcja.
rozumiem, że bardziej ufamy użytkownikowi niż moderatorowi?

sam Maxowi już swego czasu (połowa kwietnia) puściłem PM
Cytuj
Bardzo Cię proszę - ochłoń trochę, odsapnij i dopiero odpisuj. bardzo się zacietrzewiasz i przez to zaczynasz stosować wtręty osobiste. A to Ciebie samego stawia w złym świetle i jak widzisz nie pomaga tak naprawdę w dyskusji - inni skupiają się na tym właśnie, miast na meritum.
odpisał, że się postara. no to się postarał najwidoczniej.

Offline peta18

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:34:13 am »
rozumiem, że bardziej ufamy użytkownikowi niż moderatorowi?
Tylko jak czytam wpis Maxa za ktory zostal zbanowany, to chyba za bardzo nie rozumiem dlaczego tak sie stalo i dlaczego procentowy skok ostrzezenia za jego wypowiedz byl taki jaki byl.
Od tamtej pory widzialem wpisy w podobnym tonie w innych watkach i nie widzialem reakcji Administratora/Moderatora. Jak ostatnio pewien uzytkownik sprowokowany postem obrazal na lewo i na prawo prowokatora (w tym i innych, ktorzy przy tej okazji sie wypowiedzieli) to rowniez nie widzialem reakcji Administratora/Moderatora. Jak sytuacja sie powtorzyla, rowniez nastala cisza ze strony "strazy forum". Po czym Administrator sie obrazil na to, ze ktos zglasza burdel na forum. No chyba cos tu nie gra albo mam zaburzony odbior forumowej rzeczywistosci.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:47:06 am »
wpis Maxa był jednym z wielu wpisów w podobnym tonie.
większość wpisów Maxa była w podobnym tonie.
mało wpisów Maxa wnosiło coś istotnego do tematu.

tak ja to widzę.

N.N.

  • Gość
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:48:13 am »
Tylko jak czytam wpis Maxa za ktory zostal zbanowany, to chyba za bardzo nie rozumiem dlaczego tak sie stalo i dlaczego procentowy skok ostrzeżenia za jego wypowiedz byl taki jaki byl.
Są dwie możliwości: albo najostrzejsze wypowiedzi poszły w wymianie prywatnych wiadomości z Gabrielem (który wielokrotnie dał się poznać jako człowiek wielkiej łagodności), albo zostały wycięte, bo poziom agresywności był tak duży.

Offline peta18

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:53:38 am »
wpis Maxa był jednym z wielu wpisów w podobnym tonie.
większość wpisów Maxa była w podobnym tonie.
mało wpisów Maxa wnosiło coś istotnego do tematu.

tak ja to widzę.
Hmm, na 15 ostatnich jego postow tych w "podobnym" tonie znalazlem moze ze 2 - statystycznie "wiekszosc w tym tonie" sie chyba nie broni. A jakby jednym z rzeczywistych kryterium byl brak wnoszenia czegos istotnego do tematu, to przynajmniej 90% forumowiczow pozegnaloby sie ze swoim kontem.

Są dwie możliwości: albo najostrzejsze wypowiedzi poszły w wymianie prywatnych wiadomości z Gabrielem (który wielokrotnie dał się poznać jako człowiek wielkiej łagodności), albo zostały wycięte, bo poziom agresywności był tak duży.
Wydaje mi sie, ze jest jeszcze trzecia opcja, ktora zaklada osobiste sympatie i antypatie na linii admin-zwykly uzytkownik. Te dwie pierwsze mozliwosci odpadaja, przynajmniej tak wnioskuje po odpowiedzi Maxa, ktory odpisal mi prywatnie na maila na moje pytanie w zwiazku z jego banem.   
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 09, 2013, 11:05:49 am »
Wydaje mi sie, ze jest jeszcze trzecia opcja, ktora zaklada osobiste sympatie i antypatie na linii admin-zwykly uzytkownik.
masz rację, wydaje Ci się. a skoro Ci się tylko wydaje, to po co dalej ciągnąć temat? bo w tym momencie już nie bardzo rozumiem, do czego zmierzasz. może po prostu uderz do źródła i napisz PM do Gabriela?

Offline peta18

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 09, 2013, 11:27:07 am »
masz rację, wydaje Ci się. a skoro Ci się tylko wydaje, to po co dalej ciągnąć temat? bo w tym momencie już nie bardzo rozumiem, do czego zmierzasz. może po prostu uderz do źródła i napisz PM do Gabriela?
Zmierzam do tego, ze na forum sa rowni i rowniejsi. I masz racje nie ma sensu ciagnac tego tematu, bo wciaz nie moge doszukac sie sensownej odpowiedzi dlaczego jest tak jest, skoro trzecia opcja mi sie tylko wydaje, a dwie pierwsze sie raczej nie wydarzyly.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 09, 2013, 11:29:26 am »
peta, ode mnie się nie doczekasz, bo to nie ja dałem Maxiemu bana. powtórzę - uderzaj do Gabriela.

Offline peta18

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 09, 2013, 11:35:21 am »
peta, ode mnie się nie doczekasz, bo to nie ja dałem Maxiemu bana. powtórzę - uderzaj do Gabriela.
Alez nie oczekuje, pytales wiec odpowiedzialem : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 09, 2013, 12:21:20 pm »
Niektórym użytkownikom forum to się chyba coś poprzestawiało. Zamiast czytać ciekawe i fachowe posty od ludzi znających się na komiksach, to od tygodnia serwujecie jakieś bzdety o piractwie - tego już się nie da czytać. Nikt z was nie zmieni zdania, a ciągle powtarzacie te same zarzuty w kolejnych postach. Teraz znowu pojawił się problem traktowania użytkowników forum jako "równych i równiejszych". Apeluje abyśmy skupili się na komiksach,naszym hobby, a nie na pierdołach :smile:

 

anything