Autor Wątek: uważajcie na natalię pędzilas!  (Przeczytany 7591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pszren

uważajcie na natalię pędzilas!
« dnia: Czerwiec 08, 2013, 07:50:50 am »
jakiś czas temu zaczepiła mnie na facebooku jakaś osoba, podająca się za początkującą dziennikarkę zainteresowaną komiksem. zapytałem czy robiła już wywiady z jakimiś komiksiarzami, odpowiedziała że nie, to poleciłem siebie. dostawałem różne bezsensowne pytania, na które fachowo i tolerancyjnie odpowiadałem, powstało w sumie kilka jakby "rozmów", no i pędzilas ucichła.

nagle odzywa się, że zamierza opublikować te wywiady. odpisuję, że wolałbym zobaczyć, przecież tam sporo szkiców było niedopracowanych. ona odpowiada, że nie potrzeba autoryzacji, bo już wszystko poprawiła. napisałem jej, że nie udzielam zgody na wykorzystanie tych wywiadów, ale ona na to, że to będzie materiał do jej pracy dyplomowej i że nie ma zamiaru niczego kasować. dodatkowo zaznaczyła, że ma zamiar całość opublikować, razem z ilustracjami, które jej nieopatrznie podesłałem.

jeśli można, nie ufajcie tym wypowiedziom, trochę było oczywiście żartem, jak obgaduję ludzi i krytykuję ich twórczość czy jak robię sobie jaja o środowisku komiksowym. domyślam się jednak, że lepiej to uprzedzić, czyli prosiłbym o zachowanie dystansu i nie czytanie tej ewentualnej publikacji.

no i przede wszystkim nie zgadzajcie się na udzielanie wywiadów tej pędzilas. ta osoba powinna być izolowana od spraw komiksowych i od komiksiarzy.

Offline harek

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2013, 09:16:57 am »
Musi być niezła niunia z tej pędzilas ;)

Offline LouCyphere

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:16:48 am »
Jeśli zgłosiłeś chęć autoryzacji to dziennikarz nie może Ci jej odmówić. Powołaj się na prawo prasowe i postrasz ją trochę sądem i że będziesz interweniował u jej naczelnego/wydawcy, powinna zmięknąć.

Offline pszren

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:26:07 am »
harek - masz rację! :)

LouCyphere - zrobiłem tak jak mówisz, już skasowała z sieci pliczek - dzięki!

pseudolink do książeczki był na facebooku przez dwie godziny - jak ktoś zdążył pobrać, to trudno.

przy okazji dodam, że mam nadzieję że nikomu nie podpadłem z tymi obchodami dziesięciolecia mojej działalności komiksowej. jeśli się uda, to Natalia Pędzilas (bohaterka mojej nowej miniserii komiksowej) za jakiś czas znowu się odezwie.

Offline LouCyphere

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2013, 11:03:44 am »
Nie ma sprawy  :biggrin:

Z ciekawości znalazłem jej profil na FB i panna sprawia wrażenie mocno nieogarniętej.

Offline MateuszSkutnik

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2013, 11:38:10 am »
SZRENIAWSKI!
przyznaj się, komu obsmarowałeś dupala. :D


poza tym - jakbyś nic nie powiedział to nikt by się nawet o tym nie dowiedział, a teraz to jest najbardziej oczekiwana publikacja nadchodzącego półrocza. :D


Offline hans

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2013, 11:48:18 am »
pszren, czy Ty przypadkiem po prostu nie reklamujesz jakiejś serii komiksowej?
Gratuluję pomysłowości, bo nieźle się uśmiałem, czytając profil i powiązaną grupę :D

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2013, 05:07:49 pm »
Nie ważne jak o kim powiedziałeś, w myśl zasady - nie ważne co mówią, ważne by mówili - każdy powinien z niecierpliwością czekać na tą publikację by się w niej odszukać XD
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline LouCyphere

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:18:07 pm »
Nieźle nieźle panie pszren a może panno Natalio Pędzilas  :biggrin:

Offline pszren

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:22:27 pm »
dzięki za wyrozumiałość!

plan jest taki, żeby robić komiksy z bohaterami z komiksowa. pierwszy ma być kmh.

wiadomo, pomysł nie jest nowy, to tylko dla zabawy. jakoś same mi historyjki przychodzą do głowy, no i Majora H. chcę... a zresztą, poczekajcie. rysunek będzie żenada, ale co tam, teraz nie takie rzeczy puszczają.

edit: ej, kto mi spamuje skrzynkę?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 10:37:44 am wysłana przez pszren »

Offline pszren

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2013, 08:36:51 am »
tak wyszło, że Natalia Pędzilas ma dziś urodziny. jest to wydarzenie tajne, na wikipedii tego nie ma:
http://pl.wikipedia.org/wiki/14_czerwca

w każdym razie zróbcie jej prezent, zostańcie facebookowymi przyjaciółmi Natalki, prześlijcie jej życzenia, i czekajcie na komiks!

https://www.facebook.com/natalia.pedzilas

Offline kmh

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2013, 09:02:21 am »
haha, tak to jest, człowiek chce być życzliwy dla KOBIETY Z INTERNETU i ma za swoje  :smile:
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Rzenio

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2013, 09:33:33 am »
A czy ta Natalka mogłaby dać jakieś obszerniejszy obrazek siebie? Czy to tylko taki lewy awatar?
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline pszren

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2013, 12:43:07 pm »
kmh - ale wiesz o co chodzi, znaczy Natalka podobno WSPÓLNIE Z TOBĄ (przepraszam za kapitaliki, takie nawiązanie :) ) planuje zrobić ten komiks. znaczy jak mówi N. - będziecie wspólnie na okładce! mam nadzieję że to nie naruszy Twoich dóbr osobistych. no i serio macie tam podobno ciekawe przygody, i prawie wszystko się dobrze kończy!

Rzenio - faktycznie powinna całą postać zacząć pokazywać!

Offline pszren

Odp: uważajcie na natalię pędzilas!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2013, 11:57:56 am »

 

anything