Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4  (Przeczytany 401644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1200 dnia: Listopad 21, 2013, 07:34:35 pm »
Nie masz racji. Stwierdziłem w swoim własnym imieniu, że historia mi się nie podoba. Dla mnie jest to równoznaczne z tym, że jest słaba. Masz może jakieś kryteria, które pozwolą stwierdzić że coś jest słabe czy nie, tak że nie będzie już żadnych wątpliwości?
Coś co dla mnie jest słabe, dla innych może być ideałem. Nie wiem jakich argumentów Oczekujesz i w czym Ci one pomogą.
Mówię że jest słabe, więc jest słabe! I nie podam argumentów, bo nie!  :roll:
Ale spokojnie, pomogę Ci.

Uważam, że...
Moim zdaniem...
Meiner Mainung nach...

Możesz śmiało kopiować i wklejać do swoich wypowiedzi. Podpowiem też, że argumenty pomagają zazwyczaj przekonywać ludzi do swojego punktu widzenia. A na pewno ubogacają wypowiedź.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1201 dnia: Listopad 21, 2013, 07:35:20 pm »
Przeczytawszy wczoraj najnowszą "ramotę" jestem niemal zachwycony - stylistyka lat 80-tych to jest to co tygrysy wychowane na TM-Semic lubią najbardziej (mimo niektórych rysunków twarzy).
Natomiast mam pytanie do bardziej zorientowanych Forumowiczów: z jednej strony zebrała się ekipa najpotężniejszych (względnie najlepiej znanych) bohaterów Marvela (
Spoiler: pokaż
plus Magneto
), a z drugiej strony... no właśnie. Czy np. chłopcy z
Spoiler: pokaż
"brygady rozbiórkowej"
to byli jacyś wielcy/znani dranie Marvela lat 80-tych, czy też po prostu dobór był raczej przypadkowy? Bo z tymi postaciami stykam się po raz pierwszy, a np. brakuje mi (jeśli zakładamy, że zebrano najgorszych typów) choćby Juggernaut`a, czy ew. Hobgoblina.
P.S. Ktoś wcześniej napisał, że bez sensu jest
Spoiler: pokaż
alienacja X-Men. Właśnie to wydaje mi się bardzo sensowne - mamy bohaterów "zalegalizowanych" na zasadzie powszechnie szanowanych "czwórkowców", czy Avengers i trzymających się na uboczu ze względów "społecznych" wyrzutków spod znaku "X". Taka sytuacja bardziej mi pasuje, niż gdyby miało to działać na zasadzie jednej wielkiej, kochającej się rodziny porządnych gości w dziwnych uniformach. Taki trudny, doraźny sojusz z mutantami, po których nie za bardzo wiadomo czego można się spodziewać jest bardziej realistyczny.


Jeśli chodzi o
Spoiler: pokaż
Brygadę
to wydaje mi się, że zasłużyli sobie na miano tych najgorszych, bo byli częścią Masters of Evil i zaatakowali Avengers Mansion pod wodzą Barona Zemo.

Co do
Spoiler: pokaż
X-Men i ich alienacji
to
Spoiler: pokaż
Spider-man
też powinien trzymać się na uboczu, bo przez media itd. nie jest zbytnio lubiany. No i kumplując się z resztą ekipy tych dobrych zyskali by potężnych sojuszników i udowodnili by, że nie mają wrogich zamiarów jako nowy gatunek i można im ufać i polegać na nich.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1202 dnia: Listopad 21, 2013, 07:43:43 pm »
Co do
Spoiler: pokaż
X-Men i ich alienacji
to
Spoiler: pokaż
Spider-man
też powinien trzymać się na uboczu,
Spoiler: pokaż
Tyle, że przyjazny pajęczak z sąsiedztwa jest zamaskowany, ścigany przez Jameson`a, ale już na samym wstępie prasa zauważa, że robi dobrą robotę i bez niego przestępczość wzrasta. No i jest sam - nie stanowi wielkiego zagrożenia. A mutanci? Jak dla mnie inna skala. Tajemniczy, niebezpieczni, tworzący grupy. Poza tym, nie wiem jak historia rozwinie się dalej - może z kolejnymi zeszytami nieufność rozejdzie się po kościach. I to będzie wyglądało bardziej realistycznie, niż "hurra, ufajmy sobie".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1203 dnia: Listopad 21, 2013, 07:46:13 pm »
Mówię że jest słabe, więc jest słabe! I nie podam argumentów, bo nie!  :roll:
Ale spokojnie, pomogę Ci.

Uważam, że...
Moim zdaniem...
Meiner Mainung nach...

Możesz śmiało kopiować i wklejać do swoich wypowiedzi. Podpowiem też, że argumenty pomagają zazwyczaj przekonywać ludzi do swojego punktu widzenia. A na pewno ubogacają wypowiedź.



A teraz parę słów wyjaśnienia. Napisałem, że fascynują mnie starsze komiksy i odnajduję się w ich stylistyce, bo tak jest w istocie. Napisałem też, że nowsze pozycje nie trafiają w mój gust (jednak nie wszystkie). Ty natomiast Stwierdziłeś, że nie mogę wyrazić własnego zdania, tego co czuję.
Jeśli Chciałeś uzyskać ode mnie opinię co sądzę o konkretnej pozycji,  Powinieneś to wyłuszczyć a nie prezentować w chamski sposób zarzuty nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Na przyszłość więc grzeczniej i z mniejszą dozą samouwielbienia.
A teraz Napisz na jaki temat Chcesz uzyskać argumenty. Chodzi Ci o konkretną pozycję, konkretną serię? Czego Chcesz się dowiedzieć? Gdy to Wyjaśnisz, wtedy możemy dyskutować.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1204 dnia: Listopad 21, 2013, 07:55:22 pm »
Czy np. chłopcy z
Spoiler: pokaż
"brygady rozbiórkowej"
to byli jacyś wielcy/znani dranie Marvela lat 80-tych, czy też po prostu dobór był raczej przypadkowy? Bo z tymi postaciami stykam się po raz pierwszy, a np. brakuje mi (jeśli zakładamy, że zebrano najgorszych typów) choćby Juggernaut`a, czy ew. Hobgoblina.

Jeśli   chodzi o
Spoiler: pokaż
Brygadę
to wydaje mi się, że zasłużyli   sobie na miano tych najgorszych, bo byli częścią Masters of Evil i   zaatakowali Avengers Mansion pod wodzą Barona Zemo.

Ale Kamilu, to było wiele wiele lat później
Dobór tych akurat tu postaci do Secret Wars jest niezrozumiany od lat. Przed tym komiksem każdy z nich (poza może Wreckerem) był w Marvelu absolutnie nikim i mieli może z 5 pojawień (na 20 lat marvela) i to żadnych jakiś znaczących czy wartych wspomnienia
Mój guess jest następujący: dobrze się prezentują jako figurki - prawie każdy z nich ma coś co może w ręce trzymać, wiec dla dzieci w sam raz (a to był główny przecież powód powstania tej serii)

co do Hobgoblina to był zbyt nowy wtedy jeszcze (miał z rok, może półtorej) i dzieci go jeszcze nie kojarzyły...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1205 dnia: Listopad 21, 2013, 08:01:21 pm »
Spoiler: pokaż
Tyle, że przyjazny pajęczak z sąsiedztwa jest zamaskowany, ścigany przez Jameson`a, ale już na samym wstępie prasa zauważa, że robi dobrą robotę i bez niego przestępczość wzrasta. No i jest sam - nie stanowi wielkiego zagrożenia. A mutanci? Jak dla mnie inna skala. Tajemniczy, niebezpieczni, tworzący grupy. Poza tym, nie wiem jak historia rozwinie się dalej - może z kolejnymi zeszytami nieufność rozejdzie się po kościach. I to będzie wyglądało bardziej realistycznie, niż "hurra, ufajmy sobie".



Podejrzewam, że
Spoiler: pokaż
"porzucenie" Colossusa i oddanie go pod opiekę drużyny Capa
da taki efekt.

Edit: a ja myślałem, atak na posiadłość Avengers miał msc mniej więcej na przełomie lat 70/80 jakoś po sadze Korvaca.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 08:05:00 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1206 dnia: Listopad 21, 2013, 08:08:34 pm »
co do Hobgoblina to był zbyt nowy wtedy jeszcze (miał z rok, może półtorej) i dzieci go jeszcze nie kojarzyły...
O. Tego nie wiedziałem.
A pomysł z figurkami ciekawy. Dzięki za wyjaśnienie ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1207 dnia: Listopad 21, 2013, 08:12:29 pm »
A teraz Napisz na jaki temat Chcesz uzyskać argumenty. Chodzi Ci o konkretną pozycję, konkretną serię? Czego Chcesz się dowiedzieć? Gdy to Wyjaśnisz, wtedy możemy dyskutować.
Wyjaśniłem parę razy, ale dla Ciebie zrobię to jeszcze raz. Dlaczego Batman z N52 jest słaby? Dlaczego stwierdzasz to jako oczywistość?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1208 dnia: Listopad 21, 2013, 08:12:35 pm »
Spider-Man nie musi się trzymać na uboczu. Avenegrs znają jego wartość, Cap wiele razy z nim współpracował, 6 miesięcy wcześniej był rozpatrywany jako kandydat do Avengers, oni go chcieli ale Raymond Sikorski, ich łącznik z rządem się nie zgodził dać mu uprawnień rządowych bez ujawnienia tożsamości

Na tym etapie Spider już nie jest poszukiwany przez policję, uzyskał amnestię, współpracuje z Jean de Wolff (policjantką). tylko JJJ go szkaluje, ale jak widać w Spiderman 1/90 (TM semic) ludzie już tego nie kupują


Edit: a ja myślałem, atak na posiadłość Avengers miał msc mniej więcej na przełomie lat 70/80 jakoś po sadze Korvaca.

Avengers Under Siege jest z 1987 roku

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1209 dnia: Listopad 21, 2013, 09:01:42 pm »
Odnośnie jeszcze Spider-Mana, bardzo podoba mi się jego tradycyjny wygląd w Tajnych wojnach. To chyba ze względu na spory sentyment z okresu dzieciństwa.

Ps. Na grzbiecie ponownie widnieje postać Capa, nie można było dać kogoś innego? W Tajnych wojnach, bohaterów raczej nie brakuje...a tak mamy po raz trzeci bodajże tą samą postać.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1210 dnia: Listopad 21, 2013, 09:11:36 pm »

Ps. Na grzbiecie ponownie widnieje postać Capa, nie można było dać kogoś innego? W Tajnych wojnach, bohaterów raczej nie brakuje...a tak mamy po raz trzeci bodajże tą samą postać.

Dokładnie to samo pomyślałem. :)

Co do innych bohaterów, wyjaśni mi ktoś skąd
Spoiler: pokaż
Kapitan Marvel nagle jest czarnoskóra
?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1211 dnia: Listopad 21, 2013, 09:34:15 pm »
Co do innych bohaterów, wyjaśni mi ktoś skąd
Spoiler: pokaż
Kapitan Marvel nagle jest czarnoskóra
?

znów problem z chronologią: najpierw był facet, umarł, parę miesięcy później się pojawiła ta o którą pytasz (by nie musieć oddawać innej firmie praw do tej nazwy)
później zmieniła pseudonim na Pulsar, Photon albo Spectrum, może ją nawet pod jednym z tych wcieleń gdzieś widziałeś

Blondynka
Spoiler: pokaż
Captain Marvel
to już czasy współczesne

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1212 dnia: Listopad 21, 2013, 09:34:59 pm »
Dokładnie to samo pomyślałem. :smile:

Co do innych bohaterów, wyjaśni mi ktoś skąd
Spoiler: pokaż
Kapitan Marvel nagle jest czarnoskóra
?

Po co chowasz? Przecież to żaden spoiler.  :wink:

Kiedy wydawnictwo Fawcett zakończyło publikację komiksów z Captainem Marvelem (obecnie w uniwersum DC) jego pseudonim przestał być chroniony prawem autorskim. Marvel wykorzystał okazję i nazwał tak swojego herosa. Pierwszy Captain Marvel później wrócił do publikacji, ale skoro prawa do pseudonimu miał teraz ktoś inny, bohatera trzeba było przemianować na Shazam. Marvel ani myśli stracić praw do pseudonimu wykorzystującego nazwę wydawnictwa i dlatego musi nieustannie korzystać z praw do niego. Dlatego gdy oryginalny Captain Marvel zmarł na raka w Marvel Graphic Novel #1 - "The Death of Captain Marvel" (1982) pseudonim ten dano nowej postaci - czarnoskórej Monice Rambeau.

Podobna historia jest z Ms. Marvel. Dlatego teraz kiedy Carol Danvers czyli oryginalna Ms. Marvel została przemianowana na Captain Marvel, nową Ms. Marvel zostanie nastoletnia muzułmanka: http://hatak.pl/artykuly/foto-nowa-ms-marvel-jest-muzulmanka

EDIT: Ach, fragsel wyprzedził mnie o 44 sekundy. :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1213 dnia: Listopad 21, 2013, 09:38:47 pm »
ależ anionorodniku, twoje info jak zawsze kompletniejsze

jak patrzę na nas dwóch to widzę szpital polowy gdzie ja szybko łatam najważniejsze rany a Ciebie widzę jako wielki szpital w mieście, gdzie poraniony żołnierz wraca do pełni sił :wink:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1214 dnia: Listopad 21, 2013, 09:46:08 pm »
Tak przy okazji, fragsel - jak ty to robisz, że czytasz całość Marvela (od Golden Age czy od Silver Age) i to jeszcze na papierze? Jakim cudem nauczyciel matmy znajduje na to czas (i pieniądze)? Przecież to jest kupa komiksów. Ile czytasz na dzień? Ile lat ci na razie na to zeszło? Mnie też chodzi coś takiego po głowie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 09:50:54 pm wysłana przez Anionorodnik »

 

anything