trawa

Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 114927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rand34

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 19, 2016, 04:53:57 pm »
W "Trójce" czyli czwartym tomie Ligi sprawiedliwości były numery 22-23, to w takim razie gdzie się podział numer 21?





Offline Malibu

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 19, 2016, 04:58:08 pm »
Ok czyli żeby mieć pełen obraz i czytać tak jak historia prowadzi to: LS vol 1, vol 2, vol 3, Amerykańska LS vol1, Shazam vol 1, LS vol 4 (Trójka), Wieczne zło, LS vol 5 Taka kolejność?

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 19, 2016, 05:00:22 pm »
@UP

LS vol 1, vol 2, vol 3, Shazam, Amerykańska LS,  LS vol 4 (Trójka), Wieczne zło, LS vol 5, Wieczne Zło - Wojna w Arkham.

Offline kelen

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 19, 2016, 05:41:41 pm »
W "Trójce" czyli czwartym tomie Ligi sprawiedliwości były numery 22-23, to w takim razie gdzie się podział numer 21?

W "Justice League" była backupowa historia o Shazamie, która wyszła potem zbiorczo. 21 numer poświęcili w pełni Shazamowi, dlatego się znalzł w jego tomie.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 19, 2016, 08:58:14 pm »
LS vol 1, vol 2, vol 3, Shazam, Amerykańska LS
Ale czy to nie jest tak, że w naszej "Amerykańskiej Lidze Sprawiedliwości" znalazły się m.in. zeszyty "Ligi Sprawiedliwości", w których w oryginale były jeszcze kolejne odcinki tej backupowej historii o Shazamie, więc lepiej może najpierw przeczytać "Amerykańską...", a potem dopiero "Shazama"?

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 23, 2016, 08:56:50 am »
Mam problem z zawartością tomów Ligi Sprawiedliwości wydanych przez Egmont:
Wg informacji spisanych z tomów, wydane tomy składają się z następujących zeszytów wydań orginalnych:

Liga Sprawiedliwości tom 1: Początek - JL 1-6
Liga Sprawiedliwości tom 2: Podróż złoczyńcy - JL 7-12
Liga Sprawiedliwości tom 3: Tron Atlantydy - JL 13-17, Aquaman 15-16
Shazam - LS 7-11, 0, 14-16, 18-21
Amerykańska Liga Sprawiedliwości tom 1: Najbardziej niebezpieczni - JLA 1-5, JL 18-20
Liga Sprawiedliwości tom 4 - Liga Sprawiedliwości Trójca - JL 22-23, JLA 6-7, JLD 22-23
Wieczne Zło - Wieczne Zło 1-7
Liga Sprawiedliwości tom 5: Wieczni Bohaterowie - JL 24-29, JLA 7.4 Black Adam

Moje pytanie dotyczy zwłaszcza Shazam, który zawiera numery LS 7-11, gdy przecież w tomie 2 były numery 7-12. To jakaś podwójna numeracja? O co tu chodzi?Poza tym widać, że ominął nas zeszyt nr JL 21 czy coś istotnego tracimy.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline misiokles

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 23, 2016, 08:59:05 am »
A co na ten temat mówi lektura poprzednich stron (np. na temat numeru 21, na którego odpowiedź masz dwa posty wyżej)?
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 09:03:23 am wysłana przez misiokles »

Offline FloreK9

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 23, 2016, 09:01:37 am »
Nom, ktoś to ruszał przed chwilą. Shazam ukazywał się jako krótka historia na końcu zeszytów JL (nie wszystkich), natomiast 21 numer Justice League był w całości poświęcony jemu i ukazał się w wydaniu zbiorczym Shazama.

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 23, 2016, 09:04:59 am »
ok już kapuję, dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 09:09:42 am wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline FloreK9

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 23, 2016, 09:09:09 am »
No przecież napisałem... ale wytłumaczę inaczej. Zeszyt Justice League (na przykład #7) składał się powiedzmy z 15 stron właściwej historii JL i kilku stron historii dodatkowej SHAZAM! Potem te krótkie historie z końca zostały zebrane w wydaniu zbiorczym SHAZAM! a właściwa historia w kolejnych tomach głównej serii JUSTICE LEAGUE... stąd podwójna numeracja.

PS. Ogarnij się z tą czcionką.  :wink:

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 23, 2016, 10:16:26 am »
Niestety lektura tomu 5 tego mnie nie zachwyciła.
Głowna wada to za mało Ligi Sprawiedliwości w Lidze Sprawiedliwości :(
W zamian za to jest Czarny Adam, Metal Men... Rozumiem przez chwilę. Ale niestety taki stan rzeczy trwa przez większość albumu. 
Konsekwencja nie udanego Wiecznego Zła, którego historia nie porwała. Może nie nudna ale na pewno nie taka do której miałbym ochotę wracać.
Jak dla mnie najgorszy tom z serii.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Nawimar

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 23, 2016, 11:05:23 am »
Mam dokładnie odwrotne odczucia. Bardzo dobrze się bawiłem podczas lektury tego komiksu. Chwilowe przesunięcie uwagi na inne osobowości (pomijając Cyborga) niż przedstawiciele tej formacji traktuje jako zabieg trafny i urozmaicający ogólny krajobraz serii. Zdaje sobie sprawę, że Metal Men, nawet pomimo wizerunkowej modernizacji, raczej nie mają większych szans wkupić się w łaski współczesnych czytelników. Dla mnie jednak, osoby skażonej różnego typu starociami prezentowanymi w "Showcase Prestents", udział tej grupy to jeden z mocniejszych akcentów tego albumu. Nie dość na tym chętnie ujrzałbym tych bohaterów w osobnej mini-serii. Ich przekomarzanie się oraz ewolucja postawy odmłodzonego Willa Magnusa wypada bardzo przekonująco. Johns po raz kolejny udowodnił, że najlepiej radzi sobie z drugo- a nawet trzecioligowcami, tak jak wcześniej miało to miejsce w przypadku Hawkmana, Aquamana, Starfire, a nade wszystko Booster Golda (m.in. seria "52"). Pozytywnie odbieram również pogłębianie charakterystyki przedstawicieli Syndykatu Zbrodni (przede wszystkim Ultramana i Owlmana). Zdawać się mogło, że ta w gruncie rzeczy dwuwymiarowa grupa została już do cna wyeksploatowana. A tymczasem szykuje się nam grubsza afera z ich udziałem. Dlatego z niecierpliwością wyczekuję kolejnego tomu tej serii i jakoś nadmiernie nie tęsknię za rychłym powrotem głównych przedstawicieli tytułowej formacji. Taki zabieg, swego czasu zastosowany chociażby w "Avengers vol.1" (przetrzebioną drużynę uzupełnili członkowie New Warriors) zwykle okazywał się fortunnym rozwiązaniem. Mam wrażenie, że w przypadku Ligi sprawdza się to jeszcze lepiej.

Offline FloreK9

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 25, 2016, 09:38:38 am »
Czytał ktoś #48 zeszyt Justice League? Jonhs z Fabokiem mnie rozwalają z numeru na numer... nawet na moment nie pozwalają się nudzić, a ostatnie strony każdego z zeszytów powodują, że natychmiast chciałbym dostać kolejny! Darkseid War trafi na mój regał chyba w każdym wydaniu, Egmontowym, oyginalnym (jeśli wydadzą to w powiększonym formacie). Cud miód orzeszki!
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 09:51:08 am wysłana przez FloreK9 »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 25, 2016, 10:05:24 am »
Czytał ktoś #48 zeszyt Justice League? Jonhs z Fabokiem mnie rozwalają z numeru na numer... nawet na moment nie pozwalają się nudzić, a ostatnie strony każdego z zeszytów powodują, że natychmiast chciałbym dostać kolejny! Darkseid War trafi na mój regał chyba w każdym wydaniu, Egmontowym, oyginalnym (jeśli wydadzą to w powiększonym formacie). Cud miód orzeszki!

jutro dojdzie. to mówisz, że dobrze jest ? :)

Offline FloreK9

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 25, 2016, 10:14:26 am »
jutro dojdzie. to mówisz, że dobrze jest ? :smile:

Nie... jest REWELACYJNIE!  :biggrin: Rzadko zdarza się żebym podczas tak krótkiego zeszyciku miał tyle razy opad szczęki.  :shock: Z tym, że jestem ogromnym fanem Faboka i same rysunki dodają historii +1 do oceny. Zresztą fajny gość z niego, napisałem do niego na FB czy razem z Johnsem biorą do trójkąta Andersona (kolory) po odejściu z Justice League. Odpisał i zdradził coś dodatkowo. :) 

PS. Wonder Woman w jego wykonaniu mnie rozkłada.


 

anything