Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 113824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 05, 2016, 09:26:33 pm »
Oglądał animację... Coś było w animacji, a teraz jest w komiksie? To oczywista powtórka.
też tak sadzę, ale chciałem zobaczyć co ma do napisania na ten temat. Spodziewam się jednak że zignoruje moje pytanie.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2016, 11:20:16 pm wysłana przez Cringer »

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 06, 2016, 08:06:39 am »
Ale po co mam kupować LS Początek, skoro niedługo wyjdzie JLA Rok Pierwszy? Na zdrowy rozum N52 pewnie powtarza wiele wątków właśnie z tego komiksu. Zobaczę czy tak jest, jak to będzie gdy pojawi się on w kioskach w marcu.

Offline SawiK

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 06, 2016, 09:14:55 am »
Bazyl tam nic sie nie powtarza takze spox mozesz kupic oba starty ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 06, 2016, 09:27:59 am »
Wystarczy mi wcześniejszy. :wink:

Offline Cringer

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 06, 2016, 12:14:07 pm »
Ale po co mam kupować LS Początek, skoro niedługo wyjdzie JLA Rok Pierwszy? Na zdrowy rozum N52 pewnie powtarza wiele wątków właśnie z tego komiksu. Zobaczę czy tak jest, jak to będzie gdy pojawi się on w kioskach w marcu.
Czyli LS ci się nie podoba bo "originy n-ty raz opisujące znane wszystkim wydarzenia i dlatego mi się nie podobają."
Ale komiks który jest originem i zostanie wydany później w Polsce jest już ok?
Przy okazji jak wytknął ci SawiK, zmyślasz coś o powtarzających się wątkach w tych komiksach chociaż żadnego z nich nie czytałeś.
Wiem że jesteś fanboyem kolekcji (jakichkolwiek) zachowaj jednak jakiś rozsądek w swoich postach i zwyczajnie napisz "Nie kupię bo nie" albo "Nie kupię bo nie lubię N52" i to wystarczy. Po co tworzyć zagmatwane wyjaśnienia w których sam się plączesz?

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #245 dnia: Październik 06, 2016, 12:19:54 pm »
To że nie lubię originów i nie lubię N52 jest raczej oczywiste. Ale pomimo tego kupiłem 3 na 6 numerów LS N52, kupiłem Wieczne Zło i wszystkie tomy mu towarzyszące a także Wiecznego Batmana. Ja właśnie nie jestem "Nie bo nie". Ale pewne albumy z N52 są dla mnie oczywiście za słabe i nie warte ceny (ze względu na treść) jakiej chce za nie wydawnictwo. Dlatego rozumiem opinię Doctusa o LS z N52.

Offline Cringer

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 06, 2016, 02:15:26 pm »
To że nie lubię originów i nie lubię N52 jest raczej oczywiste.
może dla ciebie i twoich fanów. Tak jak pisałem z tym nie mam problemów. Każdy kupuje co lubi.
Nie zarzucaj jednak że JL to "originy n-ty raz opisujące znane wszystkim wydarzenia i dlatego mi się nie podobają." Bo jest to nieprawdą. Do tej pory komiks opisujący powstanie JL nie był wydany w Polsce.

Offline misiokles

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #247 dnia: Październik 07, 2016, 07:29:02 am »
Ale była wydana animacja o początkach LS. Pamiętaj regułę Blaskovitza: Bazyl nie jest miłośnikiem komiksów, tylko fabuł superbohaterskich. Pamiętaj o tym dyskutując na forum, niepotrzebnie tracąc czas na dochodzenie swoimi siłami do tej reguły :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 07, 2016, 07:33:40 am »
Ale była wydana animacja o początkach LS. Pamiętaj regułę Blaskovitza: Bazyl nie jest miłośnikiem komiksów, tylko fabuł superbohaterskich.
i fanem kolekcji kioskowych.
A co do komiksu i animacji jest masa różnic. Dlatego też 8azyliszek błędnie ocenia tomu 1-3 Ligi, twierdząc że są to "originy", bo widział tylko 2 części animacji, a nie czytał komiksów. Geneza drużyny jest tylko w pierwszym tomie serii i to z dużymi różnicami (brak Shazam, za to jest Aquaman). Drugi to tak naprawdę pierwsze konsekwencje tego co się zdarzyło w pierwszym tomie. Trzeci tom zawiera historię z Cheetah (brak w animacji) oraz wojnę z Atlantydami (w animacji mamy rozbudowaną o genezę Aquamana). Nie czytał komiksów tylko oglądał film i pisze głupoty.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 07:52:19 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 08, 2016, 12:35:57 pm »
@UP
Ok, ok, przekonałeś mnie. Wyjdzie to kiedyś w WKKDC PL to kupię ten 1 tom LS.


Offline Cringer

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 08, 2016, 02:00:29 pm »

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #251 dnia: Październik 08, 2016, 02:03:15 pm »
@UP
Ok, ok, przekonałeś mnie. Wyjdzie to kiedyś w WKKDC PL to kupię ten 1 tom LS.
Trochę bez sensu jakby mieli wchodzić w New 52, lepiej niech kolekcja prezentuje klasyczne komiksy, tym bardziej bez ciągu dalszego, czyli Wiecznego Zła i Darkseid war (które u nas będzie w przyszłym roku) ta historia to tylko kolejna wariacja na temat początków Ligii, która sama jest taka sobie, tym bardziej dziwi mnie że akurat chcesz ten tom w kolekcji.

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #252 dnia: Październik 08, 2016, 05:29:15 pm »
@UP
Teraz oczywiście nie. Ale jako np. 121 numer mogą dać, bo go nie mam.

Offline R~Q

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #253 dnia: Październik 10, 2016, 01:54:27 pm »
WKKDC chyba została tak pomyślana, żeby stanowić prezentację klasycznych komiksów DC i niejako wprowadzenie do New 52 (w końcu kończy się Flashpointem).

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 22, 2016, 10:58:03 pm »
wątpię żeby yansa wznowili. "hamski" haszet przyblokował, podobnie jak kolorowego szninkiela.

dzięki haszet!

A Wojnę Domową przyblokował?  :smile: Może Cromwell Stone'a też blokował tyle lat?  :biggrin:

Z ust mi to wyjąłeś Janku. Egmont chyba nie ma jednej strategii względem obu kolekcji, Raz je uzupełnia, raz z nimi konkuruje ostrzej, teraz wreszcie współpracuje, albo ignoruje. Trudno to rozgryźć tak w dłuższej perspektywie, jeśli taka jest. Wiadomo że każdy chce zarobić a rynek jest płynny. Ale jeśli Ziemia 2 zostanie wycięta z JLA 4, to będzie to strzał w stopę. Wydawnictwo może do siebie zrazić jeszcze większą liczbę klientów. Mam nadzieję, że do świąt będzie dokładna informacja, co do premier stycznia. I w razie czego zmodyfikują odpowiednio okładkę. :)



Człowiek chce taniej kupić Ziemię 2, razem z resztą runu Morrisona, a tu zawsze ktoś złośliwie rzuci kłody pod nogi.