trawa

Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 113833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:10:17 am »
Liga Sprawiedliwości 6 o bardzo zbliżonej liczbie stron kosztowała 75 zł, Anihilacja 80 zł. A JLA 3 czy Elektra są właśnie chociaż 10 zł okładkowo tańsze, co daje z 7 zł niższą cenę w dyskontach.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:15:32 am »
Oczywiście że jest mkolek. Jak ostatnio Oskar mówił, że Kolekcje wycinają fragmenty runów, to przypomniałem, że Egmont właśnie w JLA zrobił dokładnie to samo i że też zniszczył spójność.
Nie zniszczył spójności. JLA Ziemia 2 to oddzielna historia nie łączy się niczym z głównymi wątkami z serii. Widać że nie czytałeś ani jednego ani drugiego skoro piszesz takie rzeczy. Po prostu DC włączyło ja do zbiorczych JLA Morriosna.

I nie wcale nie poszedł na rękę zbieraczom WKKDC - bo Egmont wyciął z JLA 4 Ziemię 2, ale zostawił cenę tego albumu, jakby tego nie zrobił i ona tam ciągle była.
Chciałbym zwrócić uwagę, że tom 2 w takiej sytuacji powinien być droższy bo ma więcej stron niż tom 4 czy 3. To jest identyczna sytuacja jak w przypadku Wiecznego Batman (zróbcie sobie takie porównanie dla obu tytułów i wszystko się wyjaśni). I jakby JLA Ziemia 2 była w tym tomie to byś pisał, że zły Egmont ośmielił się znowu coś wydać co jest w kolekcji.

Całe szczęście, że New World Order był w pierwszym tomie JLA i dopiero w WKKDC 52  i jakoś przeszedł. Bo inaczej też by go wycięli.
Nie  mogli tego wyciąć to jest geneza (dokładnie ponowne zebranie się) Ligi, jeśli to by zrobili to by nie miało sensu.

Czemu patrzysz w tak ograniczony sposób na te sprawy z wydaniem Ligii (JLA)?

Liga Sprawiedliwości 6 o bardzo zbliżonej liczbie stron kosztowała 75 zł, Anihilacja 80 zł. A JLA 3 czy Elektra są właśnie chociaż 10 zł okładkowo tańsze, co daje z 7 zł niższą cenę w dyskontach.
Nie porównuj wydań Marvela do DC (wiele razy było mówione że licencje są w innych cenach). To tak jakby porównywać wydanie WKKM i WKKDC i pytać się czemu w tej samej cenie mamy te komiksy, pomimo różnych jakości wydania i to znacznie gorszej (a najlepszym przykładem jest nieszczęsny Kryzys Tożsamości i nie wykręcaj się, że za to winien jest Egmont bo tak nie jest).

Robicie dramę o cenę a i tak kupujecie ze zniżką, rozumiem jakbyście kupowali w okładkowej, ale tak nie jest. Druga sprawa nikt was nie zmusza do kupna (serio Egmont każe wam to kupić?). Jak coś nie odpowiada lub się nie podoba to się nie kupuje i tyle.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 11:40:28 am wysłana przez mkolek81 »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:38:44 am »
W wyd. Egmontu JLA 2 jest ten niebieski Superman. O ile dobrze pamiętam, to jedno z wcieleń Supermana po jego śmierci w walce z Doomsdayem? Niestety nic więcej nie pamiętam, a po wpisaniu "niebieski Superman" w Google wyskakują mi jakieś głupoty. Mógłby ktoś mi naświetlić skąd się ten Superman wziął, a najlepiej jakby ktoś zechciał rzucić jakimiś linkami lub chociaż podpowiedzią słów kluczowych do Google'a ;)

Czytając to JLA mam też wrażenie przeskoków - w 1. tomie jest "normalny" Superman, w 2. wspomniany niebieski, a w 3. znów normalny, bez żadnych wyjaśnień, odniesień do innych serii. A Egmont, zdaje się, zachowuje ciągłość JLA. Czy coś ważnego powycinał?

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:41:38 am »
W wyd. Egmontu JLA 2 jest ten niebieski Superman. O ile dobrze pamiętam, to jedno z wcieleń Supermana po jego śmierci w walce z Doomsdayem? Niestety nic więcej nie pamiętam, a po wpisaniu "niebieski Superman" w Google wyskakują mi jakieś głupoty. Mógłby ktoś mi naświetlić skąd się ten Superman wziął, a najlepiej jakby ktoś zechciał rzucić jakimiś linkami lub chociaż podpowiedzią słów kluczowych do Google'a

Wpisać blue and red superman i wyskoczy to:
https://en.wikipedia.org/wiki/Superman_Red/Superman_Blue

Czytając to JLA mam też wrażenie przeskoków - w 1. tomie jest "normalny" Superman, w 2. wspomniany niebieski, a w 3. znów normalny, bez żadnych wyjaśnień, odniesień do innych serii. A Egmont, zdaje się, zachowuje ciągłość JLA. Czy coś ważnego powycinał?
Nic nie wyciął odnośnie tego. Te historię rozgrywają się w seriach Supermana. Nie wiem czy zauważyłeś ale od pewnego momentu zamiast Dainy (Wonder Woman) jest jej matka Hipolita, pełniąca rolę WW. To też wynika z serii solowej Wonder Woman.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 11:44:54 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:51:09 am »
@Feldkurat
Bo to jaki kolor miał Superman było wyjaśnione w jego solowej serii. Początek tego masz w ostatnich zeszytach Batman & Superman TM Semic, a reszty nie wydano. I raczej zrozumiałe jest, że gdy w swojej serii był niebieski, to musiał być też niebieski w JLA, która działa się w tym samym czasie. Ale solowego Supermana dalej, z tego okresu nikt po polsku jeszcze nie wydał.

@mkolek
Jest winien Egmont bo pewnie zażyczył sobie wysokiej opłaty za ekspresowe opracowanie (2 miesiące), które wcale go tyle nie kosztowało. Na razie kiwa swojego partnera z Eaglemoss. I myślałem, ze obie Kolekcje obaliły tą tezę że licencja DC jest droższa. Sam Kołodziejczak odpowiadał - liczy się grubość komiksu a nie koszt licencji. I jeśli ty nie widzisz różnicy między zakupem komiksu z 37% rabatem od 80 i od 100 zł to przykro mi z tego powodu. 49 zł jest lepszą ceną niż 63. JLA 2 kosztowało 100 zł okładkowo ale miało 336 stron. I o to chodzi - o brakujące 96 stron na których powinna być Ziemia 2. I wtedy nie byłoby pretensji. Ale oni wycięli te 100 stron i zostawili 100 zł na okładce.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:56:35 am »
Sam Kołodziejczak odpowiadał - liczy się grubość komiksu a nie koszt licencji. I jeśli ty nie widzisz różnicy między zakupem komiksu z 37% rabatem od 80 i od 100 zł to przykro mi z tego powodu. 49 zł jest lepszą ceną niż 63. JLA 2 kosztowało 100 zł okładkowo ale miało 336 stron. I o to chodzi - o brakujące 96 stron na których powinna być Ziemia 2. I wtedy nie byłoby pretensji. Ale oni wycięli te 100 stron i zostawili 100 zł na okładce.
Jak napisałem wyżej, jeśli ci to nie odpowiada to nie kupuj. Nikt cię do tego nie zmusza. Ale jeśli kupisz i będziesz pluł dalej jadem na lewo i prawo to będziesz hipokrytą. Masz prawo narzekać, ale jeśli kupisz to znaczy że ten towar ci odpowiadał pod względem jakości i ceny (a dobrze widziałeś co kupujesz bo temat nie wydania Ziemi 2 był znany już od miesiąca).

Co do ceny JLA to Egmont zastosował tą sama zasadę co w przypadku Wiecznego Batman.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 12:00:50 pm wysłana przez mkolek81 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 26, 2017, 12:07:11 pm »
...napisał facet, który mimo jeżdżenia po Kolekcjach i tak je kupował.
No narzekam na nie jak cholera:
Kolekcje są dobre
Przecież wyżej napisałem: "Kolekcje są dobre"
Jedyne to się zgadza to że kiedyś je kupowałem (dokładnie WKKM i 5 pierwszy tomów WKKDC, aby porównać sobie wydania).

Mi bardziej jest szkoda że ta seria nie będzie kontynuowana oraz brak wydania DC One Million, które świetnie by uzupełniło JLA (i za to można mieć pretensje do Egmontu)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 12:18:07 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline pitt

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 26, 2017, 12:08:10 pm »
Cytat: mkolek81
Nie zniszczył spójności. JLA Ziemia 2 to oddzielna historia nie łączy się niczym z głównymi wątkami z serii. Widać że nie czytałeś ani jednego ani drugiego skoro piszesz takie rzeczy. Po prostu DC włączyło ja do zbiorczych JLA Morriosna.
JLA Classified #1-3 to też oddzielna historia, a DC też dołączyło ją do zbiorczych JLA. Wszystko scala nazwisko scenarzysty.
Cytat: mkolek81
Robicie dramę o cenę a i tak kupujecie ze zniżką, rozumiem jakbyście kupowali w okładkowej, ale tak nie jest. Druga sprawa nikt was nie zmusza do kupna (serio Egmont każe wam to kupić?). Jak coś nie odpowiada lub się nie podoba to się nie kupuje i tyle.

I tak, i nie. Nawet jak coś ma zniżke nie oznacza, że nie jest drogie. Poza tym portfele fanów nie są z gumy. A i nie samym Egmontem człowiek żyje. Żeby póżniej nie było dramy, że Egmont zamknął jakąś serie, bo się słabo sprzedawała a to taki dobry komiks był. A co do ceny JLA v4, to trzeba poczekać 1-2 miesiące i będzie szedł po 50 zł. :smile:

Superman Blue jest też w Supermanie od Egmontu z N52. Na wiki też o tym jest. :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 12:17:52 pm wysłana przez pitt »

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 26, 2017, 12:28:56 pm »
JLA Classified #1-3 to też oddzielna historia, a DC też dołączyło ją do zbiorczych JLA. Wszystko scala nazwisko scenarzysty. 
I nic ponad to.

Offline pitt

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 26, 2017, 01:19:41 pm »
I nic ponad to.
Przecież Egmont cały czas klepał, że wyda run JLA Granta Morrisona. Zostało im jeszcze JLA One Million. +200 stron i nic nie trzeba wycinać. A jak nic ponad to, to niech wyda kolejne voluminy JLA.

mkolek81

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 26, 2017, 01:27:29 pm »
W mojej powyższej wypowiedzi chodziło mi o to że to wszystko scala tylko nazwisko scenarzysty jak napisałeś, bardziej chodziło mi o potwierdzenie że się z tym zgadzam (może powinienem to bardziej zaakcentować).

Może też wydać Ziemię 2 w DC Deluxe (bo takie wydanie jest też opracowane, a czemu by nie).

Zostało im jeszcze JLA One Million
JLA One Million zostało wydane w 3 tomie zbiorczym. Chyba że chodzi ci o DC One Million, ale to oddzielna historia/event ze swoim zbiorczym (nie jest to część JLA)

A jak nic ponad to, to niech wyda kolejne voluminy JLA.
Nie dam się w ciągnąć w dyskusje, dlaczego tego nie wyda. To by były tylko przypuszczenia i woda na młyn takiego jednego z forum.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 01:34:26 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline mack3

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:55:55 pm »
Naprawdę szkoda tej wyciętej Ziemi 2, bo tak kupiłbym sobie całość w jednym albumie, który kończy się dokładnie na zeszycie, po którym zaczyna się Wieża Babel (13 tom WKKDC). Przez tą cenę jestem strasznie wkurzony na wydawcę. Gdyby nie to, byłoby idealnie.

Zoffsetuj sobie z tym, że E wydał pierwszy tom taniej niż "powinien" (dokładnie tak samo jak teraz wydaje 1 tom Anihilacji taniej). Pierwszy tom o 10 zł taniej, czwarty 10 zł drożej - wychodzi na to samo (a biorąc pod uwagę koszt pieniądza w czasie - opłaca się czytelnikom to nawet bardziej) - może taką mają ogólną politykę marketingową (1 tom taniej na zachętę, odbijają sobie na ostatanim), może - jak już zostało zauważone - sprzedaż im spadła, może koszty wzrosły, a może postanowili sobie zrobić akurat na tym komiksie większą marżę - obojętnie - koniec końców za całą serię cena była "taka jak powinna".

Jakby 1 i 4 wydali za 90 zł to byś kupił; jak 1 wydali za 80 za 4 za 100 to nie kupisz... no, ma sens ;)
Wiem, że do Ciebie nie dotrze i nie przekona, ale co tam...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 04:40:31 pm wysłana przez mack3 »

JanT

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 26, 2017, 03:03:54 pm »
Tylko że TK w odpowiedziach na Alei napisał że za tomy DC 200-300 stron 89 zł  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 03:26:50 pm wysłana przez JanT »

Offline mack3

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 26, 2017, 04:39:19 pm »
Yep, właśnie to miałem na myśli pisząc o "cenie jaka być powinna" (w duużym cudzysłowie oczywiście to hasło)

Offline Cringer

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 26, 2017, 05:39:00 pm »
Tylko że TK w odpowiedziach na Alei napisał że za tomy DC 200-300 stron 89 zł  :smile:
tak odpowiedział w listopadzie 2015 roku.
Cytuj
Nie wchodząc w szczegóły naszego biznesu: komiksy DC poniżej 200 stron staramy się sprzedawać po 75 zł, 200-300 po 89,90 zł, powyżej 300 – 99,90.
od tamtego czasu mogło się przecież trochę zmienić? No i słowo klucz "staramy się", to nie jest żadna obietnica i pewniak.