Autor Wątek: Przechowywanie komiksów  (Przeczytany 3392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xShen

Przechowywanie komiksów
« dnia: Październik 06, 2013, 11:11:38 am »
Jak mocna/gruba musi być półka żeby utrzymać komiksy w twardej oprawie?   Kupiłem regał, ustawiłem 30 komiksów w HC, zajęło to gdzieś 2/3 miejsca i   półka zaczęła się strasznie uginać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2013, 11:21:24 am »
To zależy jak szeroka jest półka. Ja np. mam półki o szerokości 60 cm, grubość płyty standardowa, na półce np. same Plansze Europy i Mistrzowie Komiksu, duży format, HC, więc lekkie to nie jest, ale jest dobrze. Im szersza półka, tym większy ciężar na niej.

Offline Death

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2013, 11:23:55 am »
Ja niedawno kupiłem regał Kilby (szerokość 67 cm) i nic się nie dzieje.  :smile:

Offline weiter

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2013, 03:52:10 pm »
Ja mam regał Billy kupiony w Ikei.
Szerokość regału 80 cm. a grubość półki 1,9 cm.
U mnie również półki delikatnie się wyginają. Niestety.
Pocieszam się tym, że po upływie ok. roku żadna nie pękła, a swoje dźwigają.
Dzisiaj, bogatszy o te doświadczenie, kupiłbym regał o szerokości max 60 cm.

Offline Szekak

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2013, 04:56:21 pm »
Też mam regał Billy. :D


Udźwik maksymalny jednej półki w tym regale to 30 kg, a komiksy zajmujące całą półkę, w twardej oprawie, ważą około 30 kg właśnie. Jak bardzo ci się wygięła półka?

Offline xShen

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2013, 07:52:30 pm »
To kupie może dwa węższe albo zrobię coś na zamówienie

Offline weiter

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2013, 05:08:42 pm »
Też mam regał Billy. :biggrin:


Udźwik maksymalny jednej półki w tym regale to 30 kg, a komiksy zajmujące całą półkę, w twardej oprawie, ważą około 30 kg właśnie. Jak bardzo ci się wygięła półka?
Na 2 mm.
Oczywiście, sama sucha wartość może i nie robi wielkiego wrażenia, co to są dwa mm, prawda?
Jednakże patrząc na regał widać wygięcie półki bardzo wyraźnie.
Mam też drugi regał Billy , szeroki na 55 cm. Szerokość nietypowa, bo go sam docinałem.
Na tym regale stoją komiksy w twardych oprawach. Mistrzowie, Plansze, Obrazy Grozy czy Klasyka Komiksu Polskiego.
Te półki nie wyginają się ani trochę.

Offline rymski

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2014, 10:09:38 am »
Mam problem z komiksami w miękkiej oprawie. I nie mam tu na myśli miękkiej, broszurowej oprawy jak w Żywych Trupach tylko mega miękką oprawę jak np Daredevil by Bendis vol. 1, gdzie okładka jest niewiele grubsza niż strony komiksu. Póki co ten Daredevil jest jedynym komiksem w tak bardzo miękkiej oprawie, jednak wkrótce zamierzam kupić inne marvelowskie komiksy softcover, które pewnie będą wyglądać podobnie. I tu rodzi się moje pytanie: jak to przechowywać na półce? Karton odpada, komiksy mają dumnie się prezentować, a nie leżeć schowane. Niestety, komiks w tak miękkiej oprawie postawiony pionowo nie trzyma się dobrze. Lekko się ugina i odkształca. Macie jakieś pomysły lub rozwiązania?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2014, 11:37:07 am »
Mam problem z komiksami w miękkiej oprawie. I nie mam tu na myśli miękkiej, broszurowej oprawy jak w Żywych Trupach tylko mega miękką oprawę jak np Daredevil by Bendis vol. 1, gdzie okładka jest niewiele grubsza niż strony komiksu. Póki co ten Daredevil jest jedynym komiksem w tak bardzo miękkiej oprawie, jednak wkrótce zamierzam kupić inne marvelowskie komiksy softcover, które pewnie będą wyglądać podobnie. I tu rodzi się moje pytanie: jak to przechowywać na półce? Karton odpada, komiksy mają dumnie się prezentować, a nie leżeć schowane. Niestety, komiks w tak miękkiej oprawie postawiony pionowo nie trzyma się dobrze. Lekko się ugina i odkształca. Macie jakieś pomysły lub rozwiązania?
Może folia ochronna i tekturka?