Autor Wątek: Hulk  (Przeczytany 9861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Hulk
« dnia: Listopad 12, 2013, 04:59:51 pm »
Nie sądzicie, że wydawanie Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela to niezły pretekst, aby w końcu założyć Hulkowi osobny wątek? :)
Przeczytałem "Niemy krzyk". Mimo sporej dawki typowego mordolejstwa oraz dość chaotycznie i naiwnie przedstawionej terapii Bannera, komiks zrobiony jest z lekkością i wdziękiem. Peter David naprawdę pisze dobre i dowcipne dialogi, a Dale Keown jest wręcz stworzony do rysowania Hulka (w każdej wersji). Często miło też było popatrzeć, jak ciekawie w "Niemym krzyku" zakomponowane są plansze.
Niewiele pamiętając z Mega Marvel sprzed 18 lat, przypomniałem sobie również tamten komiks. I bez dwóch zdań Hulk wygląda w nim jeszcze bardziej zarąbiście. :D 

Offline zielone_biurko

Odp: Hulk
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2013, 08:41:48 pm »
Cytuj
Hej, zielona mordo! Patrz kto tam idzie! Lou Ferringo!
;) Niemy Krzyk łyknięty, śliczna kreska, dobre dialogi, aż czuć powiew hameryki, z Planet Hulk czekam na drugi tom, World War Hulk... bardzo słabe, chyba, że weźmiemy pod uwagę całe uniwersum (ok 40 zeszytów), wtedy mogę przyznać, że było warto czytać ;)

Offline Koalar

Odp: Hulk
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2013, 09:44:48 pm »
Niemy Krzyk był bardzo w porządku, ogólnie to szkoda, że tam co jakiś czas Hulk musiał coś porozwalać czy z kimś się poklepać (widocznie tego chcieli redaktorzy lub czytelnicy). Weźmy ten wątek z gościem w superaucie - no po co to, naprawdę, po co?...

Hulka było jeszcze sporo w Mega Marvelu 2/1998 o Iron Manie, choć średnio mi się to wtedy podobało (nie leżała mi tamta kreska Portacio).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline vision2001

Odp: Hulk
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2013, 09:46:39 pm »
Weźcie sobie poczytajcie HULK: GRAY.  To jest dopiero dobra historia! :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline zielone_biurko

Odp: Hulk
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2013, 10:28:52 am »
Weźcie sobie poczytajcie HULK: GRAY.  To jest dopiero dobra historia! :smile:
W końcu wyszła w serii ze Spider-Man: Blue i Daredevil: Yellow. ;-)

Offline Itachi

Odp: Hulk
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2013, 07:43:37 pm »

Offline vision2001

Odp: Hulk
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2013, 07:54:46 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Deg

  • Gość
Odp: Hulk
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2013, 08:02:11 pm »
Weź już lepiej Kietha, jeśli lubisz jego klimaty: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/5665-wolverine-hulk-1
Fantastyczne rysunki i mocno pokręcona historia - jak dla mnie najlepszy Hulk, jaki u nas wyszedł (Planety jeszcze nie czytałem).

Offline Itachi

Odp: Hulk
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2013, 08:19:46 pm »
Gracias za podpowiedzi :smile:

Offline cro_no

Odp: Hulk
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2013, 08:23:22 pm »
Aż dziwne że te komiksy są jeszcze do kupienia w sklepie gildii... Ale faktycznie, ten Hulk Kietha dużo lepszy (choć autor nie ustrzegł się jednego błędu w fabule). Powiem więcej - czytało mi się go lepiej niż Niemy Krzyk oraz Planetę Hulka. W Planecie najbardziej drażniły mnie rysunki. Niby poprawne ale czegoś im brakowało, szczególnie w scenach akcji. Jakby to ująć ... były mało dynamiczne. A sam scenariusz w sumie też bez większych rewelacji. Dla mnie pomysł w sporej części zmarnowany.

Offline Itachi

Odp: Hulk
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2013, 08:29:05 pm »
Aż dziwne że te komiksy są jeszcze do kupienia w sklepie gildii...

Właśnie dzisiaj dotarła do gildii spora dostawa z komiksami od Mandragory :wink:
Dlatego właśnie podczas przeglądania natknąłem się na ten tytuł.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Hulk
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2013, 08:39:58 pm »
Tak ogólnie to jakie komiksy wydano w pl o sałacie?

1. Mega marvel 1/95
2. Hulk vs Wolverine
3. Hulk vs Wolverine 6 Godzin
4. Hulk Niemy Krzyk
5. Planeta Hulka cz. 1
6. No tak na siłę to też Spider-man 4/96

Coś jeszcze?

Offline Itachi

Odp: Hulk
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2013, 08:42:12 pm »

Coś jeszcze?

Banner również od Mandragory :wink:

Offline cro_no

Odp: Hulk
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2013, 08:43:04 pm »
Hulka pojawia się w większej liczbie komiksów ze Spidermanem, zarówno jego szara jak i zielona wersja. Ponadto, sałata występuje w Mega Marvelu 19 (ten z Iron Manem) oraz w pierwszym Essentialu z Wolverinem (swoją drogą - jak dla mnie najlepszy komiks z Hulkiem wydany w Polsce).

fragsel

  • Gość
Odp: Hulk
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2013, 08:46:10 pm »
tylko ten hulk z IronManem to świat "heroes reborn" więc to jednak inna historia, chociaż tam się pojawia ten sam Hulk ale z nowym originem w nowym świecie
a obaj Hulkowie (nowy i stary) sie jeszcze pojawili w Heroes Return (wydany w Polsce) która kończy świat Heroes Reborn

też bardzo lubię występ Hulka wEssential Wolverine 1

 

anything