Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 361181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 22, 2014, 08:15:39 pm »
Cytuj
Bogi, nie "Luke Cage" z 1972 roku tylko "New Avengers: Luke Cage" z 2010

A już miałem nadzieje, że chodzi o tego klasycznego. Zmienione

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 22, 2014, 08:18:29 pm »
Cały run Captaina America Rogera Sterna i Johna Byrne'a? Po "Ultron Unlimted" nareszcie kolejny tom, który jest dla mnie górną półką.

No 250 super. ale 247-249? jeden fajny motyw ze wspomnieniami Machinesmitha zerżnięty później przez Byrne'a z Byrne'a w
Spoiler: pokaż
Supermanie
(wspomnienia
Spoiler: pokaż
Metallo
- dosłowna kopia, choć dużo lepsza) to trochę za mało u mnie na "górną półkę".
A odcinki z misterem Hyde nuda (odcinki czegokolwiek z Misterem Hyde to ZAWSZE nuda)
253-254 z Baronem Blood, które choć fajnie nawiązują do serii Invaders, nie niosą ze sobą nic wartego rysowania laurki...
255 ciekawie przypomina origin Captaina. i to wszystko...
256 nie ma sensu czytać bez znajomości klasycznego tales of Suspense 69-71 (bo tu tkwi urok tej historii - odgrzebanie starej postaci, starego miejsca, starych wydarzeń. nostalgia. bez tego zostaje tylko "O CO KAMAN")

nie zrozum mnie źle, czyta się dobrze (no, poprawnie). ale od razu górna półka?
jak dla mnie jeden ze słabszych Byrne'ów...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2014, 08:23:20 pm wysłana przez fragsel »

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 22, 2014, 09:21:21 pm »
Cały run Captaina America Rogera Sterna i Johna Byrne'a?
Wolałbym to w tej drugiej kolekcji, wśród innych klasyków - i żeby tamtą kolekcję puściło u nas Hachette zaraz po WKKM...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 06, 2014, 06:40:54 pm »
Okładki Luke'a Cage'a i Capa:


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 14, 2014, 09:11:17 pm »
Na wiki pojawiła się lista kolejnych numerów. Niestety nie ma źródła więc to info możecie traktować z przymrużeniem oka. Choć tom Jean Grey się sprawdził

A więc tak:
9. Iron Man
10. X-Men
11. Black Widow
12. Human Torch (Jim Hammond)
13. Warriors Three
14. Cyclops
15. Captain Marvel

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 19, 2014, 10:26:20 pm »
No i pokazała się zawartość 2 kolejnych tomów. Źródło:
http://www.amazing-fantasy-comics.com/MAR14/MAR14_previewsuk.txt

9. Iron Man (Tales of Suspense #39, Iron Man (Vol. 5) #1-7)

Czy to nie to samo co Pięć Koszmarów ?

10. X- Men (X-Men (Vol. 1) #1, X-Men: Children of the Atom #1-6)


Offline adro

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 19, 2014, 11:31:37 pm »
nie no chyba nie
po co marvel mialby dawac to samo w wkkm i mmh
pzdr


 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Garf

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 19, 2014, 11:38:24 pm »

9. Iron Man (Tales of Suspense #39, Iron Man (Vol. 5) #1-7)

Czy to nie to samo co Pięć Koszmarów ?


Jeżeli Vol. 5, to nie. "Pięć Koszmarów" to Vol. 4

Vol. 5 jest tu:

http://marvel.wikia.com/Iron_Man_Vol_5

Chociaż w takim razie historia urwie się przed końcem story arcu. Coś tu jest chyba nie tak  :???:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 20, 2014, 12:26:22 am »
Łojeju, badziew rysowany przez Landa jako rzecz "reprezentatywna" postaci Iron Mana? Będą nas rozpieszczać w tej kolekcji, nie ma co...  :neutral:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 20, 2014, 06:53:53 am »
Cytując opis ze źródła:
Cytuj
Captured by terrorist forces, billionaire weapons inventor Tony Stark created an incredible suit of hi-tech armour to escape his captors. Turning his back on his former life, he now utilises the amazing power of his battlesuit to save those in need as the Invincible Iron Man. Now, a ghost from his past has come back to haunt Tony in the form of Ezekiel Stane, son of Stark’s deceased business rival Obadiah Stane AKA the Iron Monger. Eager to avenge his father’s death, Ezekiel is determined to do all he can to make all of Stark’s worst nightmares come true. Reprinting Tales of Suspense #39 and Iron Man Volume 5

Mi to wygląda na Pięć koszmarów :doubt:

Cytuj
po co marvel mialby dawac to samo w wkkm i mmh

Zauważ, że Pięć Koszmarów nie wyszło w UK w ramach WKKM

Cytuj
Jeżeli Vol. 5, to nie. "Pięć Koszmarów" to Vol. 4

Wiem o tym ale pisząc ''Czy to jest Pięć Koszmarów?'' miałem na myśli opis ze źródła. Trochę słabo jak to jest Pięć Koszmarów :roll:
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 07:01:59 am wysłana przez bogi1 »

Offline Jaxx

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 20, 2014, 07:16:25 am »
Cytując opis ze źródła:
Mi to wygląda na Pięć koszmarów :doubt:

Zauważ, że Pięć Koszmarów nie wyszło w UK w ramach WKKM

Wiem o tym ale pisząc ''Czy to jest Pięć Koszmarów?'' miałem na myśli opis ze źródła. Trochę słabo jak to jest Pięć Koszmarów :roll:

Pięć Koszmarów to Invincible Iron Man (Vol. 1) #1-7. Chociaż na naszej stronie Hachette podaje, że to vol.5 #1-7. Ale u nas mogą po prostu wrzucić coś innego, skoro Pięć Koszmarów już wcześniej dostaliśmy, a UK nie. 

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 20, 2014, 07:20:26 am »
Cytuj
Ale u nas mogą po prostu wrzucić coś innego, skoro Pięć Koszmarów już wcześniej dostaliśmy, a UK nie. 

Oby bo jakby wrzucili to samo to ten tom byłby kompletnie bezcelowy. Tales of Suspense Vol 1 #39 będziemy mieli w tomie ''Origins 60's'' a resztę  mamy w ''Pięciu Koszmarach''

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 20, 2014, 07:33:22 am »
To jest "Pięć koszmarów" co jak byk widać po opisie:

MARVEL’S MIGHTIEST HEROES VOLUME 9: IRON MAN HC
(W) Stan Lee, Matt Fraction (A) Jack Kirby, Salvador Larroca
Captured by terrorist forces, billionaire weapons inventor Tony Stark created an incredible suit of hi-tech armour to escape his captors. Turning his back on his former life, he now utilises the amazing power of his battlesuit to save those in need as the Invincible Iron Man. Now, a ghost from his past has come back to haunt Tony in the form of Ezekiel Stane, son of Stark’s deceased business rival Obadiah Stane AKA the Iron Monger. Eager to avenge his father’s death, Ezekiel is determined to do all he can to make all of Stark’s worst nightmares come true. Reprinting Tales of Suspense #39 and Iron Man Volume 5 #1-7. (977205139502209) (C: 0-0-2)
FC   SRP: Ł9.99

To trochę dziwne, bo wśród okładek w tle na oficjalnej stronie widać okładkę jednego rozdziału "Armor Wars", najważniejszej po "Demonie w Butlece" historii z Iron Manem. Spodziewałem się, że to właśnie ją dadzą w tym tomie. Byłoby zarąbiście. ale nie jest.  :sad:  Może w polskim wydaniu dadzą coś innego.

A jako fan X-Men jestem oburzony wyborem historii jakie dają do tomów z X-Men.

MARVEL’S MIGHTIEST HEROES VOLUME 10: THE X-MEN HC
(W) Stan Lee, Joe Casey (A) Jack Kirby, Steve Rude
X-Men. A group of mutant teens blessed with extraordinary gifts that set them apart from normal humans. Gathered together by Professor Charles Xavier, they use their uncanny abilities to protect other mutants from harm and stop those who would use their powers for evil. Travel back to the very earliest days of the X-Men, as Professor X sets out to find his first class of incredible students. Helped by FBI Agent Fred Duncan, the Professor is determined to help young mutants any way he can. But with anti-mutant sentiment on the rise, there’s never been a more dangerous time to be a member of Homo Superior. Reprinting X-Men: Children of the Atom #1-6 and X-Men Volume 1 #1. (977205139502210) (C: 0-0-2)
FC   SRP: Ł9.99

Niekanoniczna miniseria "Children of the Atom" opowiadająca o wczesnych latach oryginalnych X-Men? Serio? Nie można było dać jakiejś ważniejszej i bardziej ikonicznej historii, np. "Days of Future Past"? Generalnie wybór historii jest bolączką całej tej kolekcji.

Offline Nick Jackolson

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 20, 2014, 08:11:42 am »
Może w polskim wydaniu dadzą coś innego.

Good luck with that.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 20, 2014, 08:56:16 am »

Mi to wygląda na Pięć koszmarów :doubt:

Zauważ, że Pięć Koszmarów nie wyszło w UK w ramach WKKM

Wiem o tym ale pisząc ''Czy to jest Pięć Koszmarów?'' miałem na myśli opis ze źródła. Trochę słabo jak to jest Pięć Koszmarów :roll:

No to to potwierdza to, co podejrzewałem od pewnego czasu, te całe "exclusivy" przypadające na różne kraje prędzej czy później zostaną opublikowane wszędzie, tyle że w innej kolekcji albo w drugim volumie starej. Idąc tym tropem możliwe, że tytuły z petycji u nas pojawią się właśnie w tej kolekcji. Angole nie dostali "Pięć Koszmarów" w WKKM, więc puścili je w MMHC, polacy zamiast Kapitana Brytanii dostali np. te "Pięć Koszmarów", więc w ramach tej kolekcji (o ile u nas wyjdzie) powinniśmy dostać Capa.