trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #555 dnia: Grudzień 23, 2016, 08:17:08 pm »
Ja polecam tom poświęcony Moon Knightowi, ta krótka historia autorstwa Warrena Ellisa, to jedna z najlepszych rzeczy w Marvel Now.

Mam nadzieje, że Egmont wyda to w całości i dalej z All-New All-Different Marvel też bo potem z tego co słucham Comics Weekly robi się jeszcze ciekawiej.

Co do pierwszego tomu to kupie od tego wydawnictwa, które wyda go wcześniej po prostu :wink:

Offline buczanova

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #556 dnia: Grudzień 23, 2016, 08:27:11 pm »
Też liczę na to, że do tego czasu Moon Knighta wyda Egmont, ale jeśli nie... to polecam.  :p
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #557 dnia: Grudzień 23, 2016, 08:34:31 pm »
Jaki skrótowiec oficjalnie przyznajemy tej kolekcji?
KSM (Kup se Marvela)?
SM (Sadomasochizm)?
SBM (Straszliwy Brak Mamony)?
WKWOGzKFKM (Wielka Kolekcja Wyciągania Ostatniego Grosza z Kieszeni Fanów Komiksów Marvela)?  :lol:

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #558 dnia: Grudzień 23, 2016, 08:49:07 pm »
SBM byłoby super - Spełnione Bazyliszka Marzenie. Trochę niegramatyczne, ale trudno :P
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #559 dnia: Grudzień 23, 2016, 09:31:27 pm »
Też jestem za SBM (Się Bardzo Myliłem  :smile: ) albo używany już często oryginał MMH

« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2016, 09:45:12 pm wysłana przez JanT »

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #560 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:05:28 am »
Też jestem za SBM (Się Bardzo Myliłem  :smile: ) albo używany już często oryginał MMH
W tej sytuacji nie mam nic przeciwko MMH, ale po starcie kolekcji pewnie pojawi się "kilka" osób, które tu wcześniej nie zaglądały i nie będą wiedzieć, o co chodzi, a w dodatku w WKKM używano skrótu WKKM, więc nowi pewnie będą się posługiwali takim, jaki pojawi się w środku. W ogóle w tej drugiej kolekcji też jest przedmowa? Ktoś, coś?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #561 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:11:12 am »
Jest już polski tytuł więc możemy zamiast MMH zacząć używać KSM lub SM.

Tyle Marvela w miesiącu a ja muszę dokupić jeszcze Lokiego i SNIKT!. A w styczniu do tego wychodzi Kapitan Ameryka Biały

szulig

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:13:18 am »
Moze mi ktos napisac jaka jest roznica miedzy WKKM a tą nową kolekcją? To marvel i to marvel

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:17:07 am »
Moze mi ktos napisac jaka jest roznica miedzy WKKM a tą nową kolekcją? To marvel i to marvel

Czerwona okładka, inne historie niż te w WKKM, system: każdy tom o danym bohaterze lub drużynie zawierający zwykle zeszyt z pierwszym pojawieniem się bohatera + dodatkową, dłuższą historie.

Czyli nie będzie np. 2 tomów o Punisherze etc.

Dziwne pytanie w ogóle.... Surowy i ugotowany... To i to ziemniak xD

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #564 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:28:14 am »
Jest już polski tytuł więc możemy zamiast MMH zacząć używać KSM lub SM.

Ten skrót kojarzy mi się jednoznacznie źle.


Ja pozostanę przy MMH, ewentualnie MMH PL. Przepraszam bardzo ale trzeba się uczyć języków. ;)

Poza tym przepraszam, że się pomyliłem o miesiąc i Kolekcja nie ruszyła w grudniu tylko dopiero po nowym roku. Coś mi ostatnio telepator nawalał. ;)

Taaaa - niby też bym wolał Avengers na 1 numer, ale mam nadzieję, że to tylko drobna zamiana miejsc. Może polski tłumacz Avengers się nie wyrobił i to dlatego? Zobaczymy na tekturce 4 stycznia. Zresztą - kolejna kolekcja Marvela i znowu zaczynamy od Spider-Mana i to Straczyńskiego. To się mała tradycja robi. Nie jest źle, zwłaszcza gdy się przeczyta ten ciekawy opis Happy Birthday. Ja się nie mogę doczekać.

Peter spends his birthday as Spidey fighting an inter-dimensional threat that's descended on Manhattan. Alongside a who's who of Marvel Universe guest-stars - including the FF, Thor, Iron Man, the X-Men's Cyclops and Dr. Strange, the battle culminates in a trip through time, where Peter/Spider-Man meets ALL of his greatest adversaries like Doctor Octopus and the Green Goblin, and one very special and unexpected reunion!

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #565 dnia: Grudzień 24, 2016, 11:01:21 am »
Przepraszam bardzo ale trzeba się uczyć języków. :wink:
Nie "trzeba", a "powinno", natomiast własny język trzeba szanować!

Offline absolutnie

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #566 dnia: Grudzień 24, 2016, 12:13:01 pm »
. Przepraszam bardzo ale trzeba się uczyć języków. :wink:




I napisał to człowiek, który już kilkakrotnie się na forum szczycił tym, że języków nie zna.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 24, 2016, 12:22:50 pm »
Ja pozostanę przy MMH, ewentualnie MMH PL.



Bazyliszek zadecydował




Żeby nie było offtopu bardzo jestem ciekaw jaką jakość będą prezentowały same okładki - jestem dobrej myśli bo Egmont nie partneruje tej kolekcji więc będą zapewne tak samo grube jak przy WKKM  Idealna byłaby śliska powłoka jak przy WKKDC i grubość, trwałość tomów WKKM. A może dostaniemy slipcase'y do każdego tomu.




szulig

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 24, 2016, 02:18:59 pm »
Czerwona okładka, inne historie niż te w WKKM, system: każdy tom o danym bohaterze lub drużynie zawierający zwykle zeszyt z pierwszym pojawieniem się bohatera + dodatkową, dłuższą historie.

Czyli nie będzie np. 2 tomów o Punisherze etc.

Dziwne pytanie w ogóle.... Surowy i ugotowany... To i to ziemniak xD

to prawda, po jednym mozna dostac niestrawnosci a jak za duzo zjesz drugich tez bedzie Tobie nie dobrze. Pytam bo nie widze roznicy. Tutaj spidermany i tam spidermany. Tutaj avenegersi i tam avengersi. Pytanie po co dwie kolekcje? czy to tylko chwyt marketingowy zeby sprzedawac to samo pod inna kolekcją. Bo pierwszą ludzie sa już zmęczeni? Nie znam sie stad moje pytanie

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 24, 2016, 02:21:29 pm »
Po co Marvel i DC wydaje 50 zeszytów w 50 seriach co miesiąc przecież i tak wiadomo, że mało którego Amerykanina stać na kupno wszystkich...