trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #570 dnia: Grudzień 24, 2016, 02:32:25 pm »
Pytanie po co dwie kolekcje? czy to tylko chwyt marketingowy zeby sprzedawac to samo pod inna kolekcją.
Napisałeś tak, jakby w obu kolekcjach były te same historie 1:1. Najwyraźniej H., widząc wyniki sprzedaży, uznało, że zwiększając częstotliwość wydawania komiksów, zarobi może nie 2 razy więcej, ale wystarczająco. Poza tym, gdy kolekcja ruszyła, MCU nie było jeszcze aż tak popularne i wielbione (a to filmy głównie są motorem napędowym sprzedaży komiksów) jak teraz. Wydawca będzie mógł niedługo zareklamować w TV drugą kolekcję, prawdopodobnie trafiając tym razem do większego grona, a jest nawet możliwość, że jakaś część osób postanowi kupować w pewnym momencie i WKKM i zyski jeszcze podskoczą.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #571 dnia: Grudzień 24, 2016, 02:33:10 pm »
to prawda, po jednym mozna dostac niestrawnosci a jak za duzo zjesz drugich tez bedzie Tobie nie dobrze. Pytam bo nie widze roznicy. Tutaj spidermany i tam spidermany. Tutaj avenegersi i tam avengersi. Pytanie po co dwie kolekcje? czy to tylko chwyt marketingowy zeby sprzedawac to samo pod inna kolekcją. Bo pierwszą ludzie sa już zmęczeni? Nie znam sie stad moje pytanie

Chociażby po to żeby wydać więcej historii z lat 80-90. WKKM w UK już po dwóch 60 jest ograniczone przez chronologie liczb na grzbietach więc mogą wydawać tylko Marvel NOW i dalej.

U nas tego problemu z chronologią owszem nie ma ale i tak jesteśmy uzależnieni od tego co dostaniemy od UK :wink:

Więc kolekcja zbytnio się niczym nie różni ale jest szansą na historie, których już do WKKM wcisnąć się nie da
 

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #572 dnia: Grudzień 25, 2016, 01:29:04 pm »
A tak w ogóle to w ilu jeszcze krajach ukazuje się MMH? Bo widzę, że jest w Ameryce Południowej wersja hiszpańska i portugalska. Jest oczywiście pierwsza wersja z Wlk Brtytanii, czesko-słowacka i teraz polska. A czy są wersje niemiecka i francuska?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #573 dnia: Grudzień 25, 2016, 01:42:49 pm »
A czy są wersje niemiecka i francuska?

Chyba nie ma choć nie szukałem zbytnio info ale WKKM we Francji wyszła dużo później niż Polsce więc tu może być podobnie.

Niemiecka WKKM startowała około 2-3 miesięcy po naszej

Rosjanie pewnie też dostaną w podobnym okresie co Francuzi myślę :wink:

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #574 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:29:33 pm »
Czy ten Deadpool z kolekcji to ten sam ktory ma byc wydany lutym w Egmoncie?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #575 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:38:44 pm »
Czy ten Deadpool z kolekcji to ten sam ktory ma byc wydany lutym w Egmoncie?

Tylko jeden zeszyt z pierwszym pojawieniem się Deadpoola będzie tu i tu. Chodzi o New Mutants #98.

Deadpool z kolekcji zawiera [New Mutants #98 & Deadpool: Suicide Kings #1-5]

Deadpool Classic tom 1 od Egmontu zawiera [New Mutants #98, Deadpool: The Circle Chase #1-4, Deadpool (1994) #1-4, and Deadpool (1997) #1]

Historia ''Suicide Kings'' z MMH jest dopiero w Deadpool Classic tom 14. Ale do tego Egmont może nawet nie dojść tak myślę
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 12:41:58 pm wysłana przez bogi1 »

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #576 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:47:37 pm »
Super,wlasnie sobie przegladam liste komiksów z kolekcji. I ten Deadpool wypadl z zakupowych checi, skoro moze go wydac Egmont, to raczej pewne wiec poczekam ;) Za to Moon Knight ,Ghost Rider dopisuje do listy obowiazkowego zakupu no i Daredevil którego raczej na pewno nie uraszymy od Sideci w tym stuleciu  :evil: Tym oto sposobem obok Avengers i X-Men mam swoja złotą piatke która kupie z kolekcji   8)

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #577 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:48:49 pm »
Historia ''Suicide Kings'' z MMH jest dopiero w Deadpool Classic tom 14. Ale do tego Egmont może nawet nie dojść tak myślę
Takie zagrożenie rzeczywiście istnieje, ale przecież to Deadpool, więc jakoś wątpię.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #578 dnia: Grudzień 27, 2016, 01:00:08 pm »
Takie zagrożenie rzeczywiście istnieje, ale przecież to Deadpool, więc jakoś wątpię.

W 2017 mają być 3 tomy Deadpool Classic więc jeżeli utrzymają tą ilość to 14 tom to perspektywa 2021 xD. Egmont wydaje mi się, że wyda tylko klasykę klasyki czyli serię Deadpoola z 1997 do końca. A ta kończy się w Deadpool Classic tom 9.

W dalszych tomach są tylko jakieś mini serie z Deadpoolem i myślę, że Egmont z tego zrezygnuje. Zresztą na brak Deadpoola nie będzie można narzekać w kolejnych latach. Deadpool z All-New A-Different, Deadpool w Uncanny Avengers, Spider-Man/Deadpool, Deadpool & Mercs for Money. W to raczej jak już pójdzie Egmont a nie w kontynuowanie Deadpool Classic

Klasyki Marvela do wydania jest tyle, że 3 pozycje zarezerwowane dla Deadpoola to nawet dla mnie za dużo a kocham tę postać 

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #579 dnia: Grudzień 27, 2016, 01:19:00 pm »
Klasyki Marvela do wydania jest tyle, że 3 pozycje zarezerwowane dla Deadpoola to nawet dla mnie za dużo a kocham tę postać
Ja nawet nie zabieram się za klasyki (przynajmniej do wakacji), ale naprawdę nie sądzę, żeby przerwano tę "serię", ewentualnie zmniejszą ilość tomów na rok, co tom 14. oddali jeszcze bardziej, ale kiedyś na pewno go dostaniemy. :wink:

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #580 dnia: Grudzień 27, 2016, 02:37:41 pm »
Dodatkowo te późniejsze tomy "Deadpool Classic" to grubasy nawet po 448 stron a Egmont nie lubi grubasków  :smile:

Offline Barmon

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #581 dnia: Grudzień 27, 2016, 04:15:29 pm »
Już jest reklama na sieci

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #582 dnia: Grudzień 27, 2016, 04:24:20 pm »
W tej reklamie jest okładka Invincible Iron-man która jest okładką jednego z albumów historii Pięć Koszmarów. Czy okładki są dobierane losowo do albumów czy są okładkami historii, która jest w albumie?

Offline Inuki

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #583 dnia: Grudzień 27, 2016, 04:31:43 pm »
Skoro jest już reklama, to czy czasami kolekcja nie ma wystartować jutro? Tak zazwyczaj jest, że reklama jest dzień-dwa przed startem kolekcji.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #584 dnia: Grudzień 27, 2016, 04:32:07 pm »
Na tej reklamie tekturka wygląda bardzo zachęcająco. Chyba znowu będzie dodany plakat jak w WKKM 1.