trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #795 dnia: Styczeń 04, 2017, 10:00:26 am »
Mi nie chodzi o tłumaczenie, ale o korektę gotowego przetłumaczonego tekstu.

Offline pshemko79

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #796 dnia: Styczeń 04, 2017, 10:03:03 am »
Kiepska korekta niestety dotyczy również niekomiksowych wydawnictw.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Gazza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #797 dnia: Styczeń 04, 2017, 11:00:06 am »
To juz chyba kultowe by kolekcja byla pelna błedów i literówek,pozniej powielam ta ortografie  ;-)
Ale to przecież nie domena samych kolekcji tylko...
Kolekcjom (nie żebym bronił) można jeszcze wiele wybaczyć bo jak napisano powyżej - to nie my jesteśmy głównym targetem i biorą się za nie osoby bez wielkiego (jakiegokolwiek) doświadczenia.

A co do pierwszego tomu - wydaje się ładny i solidny, ale o jakość bardzo się boję. Za przygotowanie polskiej edycji niestety odpowiadają osoby bez doświadczenia, żeby nie powiedzieć amatorzy. Z drugiej strony może się mylę: Kelen ma gigantyczną wiedzę i doświadczenie, a w WKKDC wpadka za wpadką :sad:
Sad but true.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #798 dnia: Styczeń 04, 2017, 11:23:04 am »
Czy ktoś pamięta czy przed startem WKKM było aż tyle "bugów" w komiksach?>
Nie było i samo WKKM nie miało bugów tłumaczeniowych do "Narodzin Ultrona"

Przeczytałem tego Annuala z Sinister Six i raz brakowało "do" a raz "i" w (i)nnego  :doubt: czyli sporo tych błędów jest (a to nawet nie połowa tomu).

Bazyl daj mail do Hachette i może jak tam napiszę parę osób w tej sprawie to coś się poprawi.

Ciekawe czy będzie jeden tłumacz całej kolekcji? czy np pani od Hugo będzie tłumaczyć bohaterki  :lol:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2017, 10:46:31 am wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #799 dnia: Styczeń 04, 2017, 12:59:49 pm »
Ja po swój egzemplarz jeszcze nie poszedłem bo obowiązki w firmie (dobrze, że wysyłają na pierwszy numer więcej egzemplarzy).

Filmik Mariana obejrzany i bardzo fajnie to wszystko wygląda

Ten patent z ostatnią stroną ujawniającą dalsze numery bardzo mi się podoba. Nie będzie w sumie trzeba dzwonić do BOKu. Tylko 1 tom w przód zapowiedziany ale co tam (pewnie w drugim numerze ujawniony będzie szósty etc.)

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #800 dnia: Styczeń 04, 2017, 01:03:18 pm »
Ten patent z ostatnią stroną ujawniającą dalsze numery bardzo mi się podoba. Nie będzie w sumie trzeba dzwonić do BOKu. Tylko 1 tom w przód zapowiedziany ale co tam (pewnie w drugim numerze ujawniony będzie szósty etc.)

Z tym, że tak naprawdę te tomy i tak będą znane, praktycznie do końca kolekcji. Mi osobiście bardziej podobało się rozwiązanie z WKKM - inne tomy tych samych twórców, bądź zbliżone tematycznie. Jak ktoś chciał więcej, to już była to jakaś wskazówka. A tutaj taka trochę lipa.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #801 dnia: Styczeń 04, 2017, 01:09:10 pm »
Z tym, że tak naprawdę te tomy i tak będą znane, praktycznie do końca kolekcji. Mi osobiście bardziej podobało się rozwiązanie z WKKM - inne tomy tych samych twórców, bądź zbliżone tematycznie. Jak ktoś chciał więcej, to już była to jakaś wskazówka. A tutaj taka trochę lipa.

No wiem ale z tą kolejnością u nas nigdy nic nie wiadomo. Mamy inną trochę niż Czesi jednak bo Avengers nie widać

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #802 dnia: Styczeń 04, 2017, 01:17:14 pm »
No wiem ale z tą kolejnością u nas nigdy nic nie wiadomo. Mamy inną trochę niż Czesi jednak bo Avengers nie widać

Ale kolejność na dobrą sprawę nie ma znaczenia. Chodzi o to, że tak przygotowane Polecane Lektury szybko się dezaktualizują - po kilku tygodniach i tak będzie wszystko jasne, a strona się zmarnuje i będzie bezużyteczna. Do WKKM możesz wrócić po kilku miesiącach i spojrzeć, co jeszcze można poczytać w danych klimatach, albo co jeszcze stworzył ten twórca (sam tak przeczytałem Silent War, na którym całkiem nieźle się bawiłem, a na który nabrałem chęć po zakończeniu Son of M). WKKM pomaga drążyć dalej, SBM już nie.

 

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #803 dnia: Styczeń 04, 2017, 01:52:03 pm »
Czemu nikt tutaj nie wspomniał jeszcze o "Spideya"? Czy każdy tutaj ma problem z poprawnym przeczytanie tego słowa i jego właściwą odmianą?

Offline vision2001

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #804 dnia: Styczeń 04, 2017, 01:57:33 pm »
xxx daj mail do Hachette i może jak tam napiszę parę osób w tej sprawie to coś się poprawi.
Proszę:

Joanna Król-Sroczyńska
(Dyrektor Kolekcji Hachette)
krol@hachette.com.pl
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #805 dnia: Styczeń 04, 2017, 02:07:12 pm »
Czemu nikt tutaj nie wspomniał jeszcze o "Spideya"?
Mnie jeszcze razi  w tym tomie "X-Meni".

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #806 dnia: Styczeń 04, 2017, 03:14:56 pm »
Też to zauważyłem, ale dopiero raz (w formie "X-Menów"), a "Spideya" o wiele za dużo. To dlatego, że to film o nim, ale z tego samego powodu tłumacz powinien się orientować.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #807 dnia: Styczeń 04, 2017, 03:36:57 pm »
Proszę:
Dziękuję  :smile: Już im tam ładnie napisałem.

Jak komuś się chce to też niech napisze a może coś pomoże.

Czemu nikt tutaj nie wspomniał jeszcze o "Spideya"?
Zauważyłem ale bardziej mnie raziły literówki  :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #808 dnia: Styczeń 04, 2017, 03:46:39 pm »
Zauważyłem ale bardziej mnie raziły literówki  :smile:
Te literówki z pewnością nie są tam specjalnie, a to już tak, bo tłumacz się nie zna. Starosta to chociaż tłumaczył na "Pająk" lub "Pajączek" i było przyjemnie.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #809 dnia: Styczeń 04, 2017, 03:54:06 pm »
Też tłumaczył że Peter raz jest siostrzeńcem cioci May a raz bratankiem  :biggrin:

To napisz do Hachette (mail powyżej) i zwróć na to uwagę może przekażą tłumaczowi.