Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #810 dnia: Styczeń 04, 2017, 04:03:38 pm »
Ten błąd się zdarzył raz, jeśli się nie mylę. Ogólnie to nie ma mocnych, żeby jednym słowem określić, kim jest Peter dla cioci May, więc nawet bratanek jest błędem.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #811 dnia: Styczeń 04, 2017, 04:08:03 pm »
"Syn Szwagra"  :biggrin:

Żartuje z tym sobie  :smile: Marek Starosta bardzo dobry tłumacz.

Po spacerze po kioskach widać, że po 2 egzemplarze w każdym punkcie są.
U mnie były (co najmniej) 3  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 04:12:45 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #812 dnia: Styczeń 04, 2017, 04:09:21 pm »
Powiem jedno - tom ze Spider-manem wygląda bardzo, bardzo dobrze. 208 stron, grube okładki, świetny papier, dobre szycie, ładne kolory. Choć mi niezbyt ten remaster Amazing Fantasy podszedł. Jakoś jestem przyzwyczajony do wersji z WKKM. Dobrze, że Złowieszcza Szóstka jest zrobiona w dawnym stylu. Gdyby nie te koszmarne byki korektorskie byłoby perfekt. Znalazłem jeszcze jeden błąd właśnie w archiwalnym annualu - jest słowo panny w dymku gdy Octavius częstuje je herbatką, a powinno być pani.

I jeśli za pierwszą przesyłkę numeru 2 i 3 wydawnictwo chce tylko 30 zł, dostanę kalendarz, a prenumeratę można przerwać w każdej chwili, to jutro wysyłam druczek i będę modlił się, żeby mi ta pierwsza paczka doszła. Tak samo zrobiłem jak się na lubelszczyźnie ukazała Kolekcja LL ale do dziś numeru 2 i 3 nie dostałem. :)

Po spacerze po kioskach widać, że po 2 egzemplarze w każdym punkcie są.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #813 dnia: Styczeń 04, 2017, 04:13:47 pm »
<do usunięcia>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 04:20:23 pm wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #814 dnia: Styczeń 04, 2017, 04:14:14 pm »
Cytuj
Po spacerze po kioskach widać, że po 2 egzemplarze w każdym punkcie są.

U mnie o dziwo było 5. Ciekawe czy ktoś od rana kupował bo mogło być jeszcze więcej. Zdziwiłem się. Mały kiosk w 40tys mieście a pisaliście o 2-3 egzemplarzach. Nie dopytywałem się ale podejrzewam, że ktoś wcześniej mógł zamówić w kiosku egzemplarz dla siebie i oprócz 3 standardowych dostali 2 zamówione dodatkowo. Dziwne bo WKKM zamawiałem w tym kiosku tylko ja.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #815 dnia: Styczeń 04, 2017, 04:35:06 pm »
Prenumerata wydaje się naprawdę korzystnym rozwiązaniem i sam bym wziął od drugiego tomu, ale na ich stronie składanie zamówień nie działa od kilku dni. Komuś się udało ostatnio zamówić?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 04:51:34 pm wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Barmon

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #816 dnia: Styczeń 04, 2017, 04:47:43 pm »
W swoim egzemplarzu  zauważyłem ogromy błąd  na 3 stronie  historii z Sinister six  zarówno kadry  i teksty w dymkach są  ewidentnie  niezbyt wyraźne.

Offline Inuki

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #817 dnia: Styczeń 04, 2017, 05:22:32 pm »
Skoro znamy już rozpiskę do numeru 5, to proszę o opinię, które tomy warto kupić? Myślałem nad "Wolverinem", ale "Get Mystique" ponoć lepiej nie ruszać bez znajomości "Messiah Complex". Prawda to? No i co z resztą? To bardziej samodzielne tytuły, czy znowu początek/środek/koniec jakiejś dłuższej historii?

Offline vision2001

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #818 dnia: Styczeń 04, 2017, 05:31:29 pm »
Prenumerata wydaje się naprawdę korzystnym rozwiązaniem i sam bym wziął od drugiego tomu, ale na ich stronie składanie zamówień nie działa od kilku dni. Komuś się udało ostatnio zamówić?
Działa. Składałem swoje zamówienie w poniedziałek wieczorem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #819 dnia: Styczeń 04, 2017, 05:50:59 pm »
Cytuj
Skoro znamy już rozpiskę do numeru 5, to proszę o opinię, które tomy warto kupić? Myślałem nad "Wolverinem", ale "Get Mystique" ponoć lepiej nie ruszać bez znajomości "Messiah Complex". Prawda to? No i co z resztą? To bardziej samodzielne tytuły, czy znowu początek/środek/koniec jakiejś dłuższej historii?
Daredevila mozna kupic jako spójną zamknieta opowiesc. O poczatkach az do przeobrazenia w DD no i FrankMiller i RomitaJr w swietnej formie. Oby tylko nie poknocili tłumaczenia, bedzie beka i kompromitacja po całej lini jak sie okaze ze Mega Marvel Tm-Semic'owy był lepiej przygotowany.
Mam jeszcze kilka innych na oku GhostRidera z klimatyczna kreska M.T.(niewiem czy srodek czy poczatek wazne ze Tex rysuje)
Avengers'ów z Ultronem to chyba zamknieta historia i Perez z ołówkiem.
Moon Knight tu kupie dla ogólnych zachwalen i dla Ennis'a.+kilka innych w tym promocyjny nr1 z nr2 rezygnuję.
Takze jako jedna cała zamknieta polecam DD, ktorego nie można doczekac sie od Sideci

« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 05:57:41 pm wysłana przez SawiK »

Offline Garf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #820 dnia: Styczeń 04, 2017, 05:56:16 pm »
Skoro znamy już rozpiskę do numeru 5, to proszę o opinię, które tomy warto kupić? Myślałem nad "Wolverinem", ale "Get Mystique" ponoć lepiej nie ruszać bez znajomości "Messiah Complex". Prawda to? No i co z resztą? To bardziej samodzielne tytuły, czy znowu początek/środek/koniec jakiejś dłuższej historii?

Ja zamierzam z tomów 1-5 kupić Wolverine'a (ale raczej ze względu na cenę, bo o samym komiksie niewiele wiem) oraz Kapitana Amerykę (to kompletny run Sterna/Byrne'a). Mam tylko nadzieję, że będą dobrze przygotowane.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #821 dnia: Styczeń 04, 2017, 06:01:36 pm »
W swoim egzemplarzu  zauważyłem ogromy błąd  na 3 stronie  historii z Sinister six  zarówno kadry  i teksty w dymkach są  ewidentnie  niezbyt wyraźne.
U mnie OK. Jak ci się chce to wrzuć zdjęcie.

Z kolejnych tomów ja polecam Wolverine i Capa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 06:21:33 pm wysłana przez JanT »

Offline krakers

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 04, 2017, 06:36:27 pm »
postimage
TADAM ! Piękny druk....

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #823 dnia: Styczeń 04, 2017, 06:46:53 pm »
Chyba jechali przez klasyczną kalkę  :badgrin:
 Mam nadzieje ze mój nie będzie feralny pod tym względem, ale wiadomo jak to z kolekcjami ;]
Czyżby miał byc to najbardziej zjechany komiks, zaraz po szarych nadrukach jakimi uraczyli nas w Zimowym Żołnierzu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 06:53:06 pm wysłana przez SawiK »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 04, 2017, 06:53:12 pm »
Jeden wielki fail. Pliki źródłowe Amazing Fantasy i Sinister Six są z tpb Masterworków z dobrych kilku lat wstecz, które specjalnie zremasterowane były z mocnym nasyceniem gradientów. Naprawdę nie dało się użyć najnowszego restoration Cory Sedlmeiera chociażby z Omnibusa ?

 

anything