Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #900 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:12:25 pm »
Kolejny się wypowiedział o SBM

Offline AvengerGT

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #901 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:57:36 pm »
Kolejny się wypowiedział o SBM
https://www.youtube.com/watch?v=jfp4Y3K7dlY
Oj, widzę że dochodzi do coraz to większego demonizowania kolekcji przez youtubową elitę komiksową. Chyba nie biorą jednej rzeczy pod uwagę - masa ludzi chce po prostu przeczytać komiks raz na ten tydzień czy dwa, nie wgłębiając się w całą serię, run, tie-iny itp. Patrzenie z punktu zapaleńca i olanie perspektywy mniej zaangażowanego czytelnika. Druga sprawa, że tomy, które są całkiem sensownie domknięte, albo są całą historią od a do z (szczególnie wkkdc) to nie jest jakiś mały kawałek kolekcji, jakby można wywnioskować z powyższego filmu - porównanie do seriali nieco naciągane...

Offline radef

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #902 dnia: Styczeń 09, 2017, 12:14:51 am »
Według mnie najlepiej ujął to Spoiler Included.
Jeżeli nie znasz świata komiksów Marvela - kolekcja na start to dobra rzecz.
Jeżeli znasz - to co najwyżej są ciekawe niektóre tomy.
Ja to widzę po sobie, na początku z ogromną radością łykałem każdy tom WKKM, aż po kilkudziesięciu tomach doszedłem do wniosku - a po jakiego grzyba mi 1. tom każdej serii i eventy [bo to głównie było w WKKM]. Tak naprawdę poznaję tylko wycinki często bez początku i końca. Jest to dobre gdy się chce poznać podstawy świata Marvela, ale na krótką metę.
Skoro znam już świat to chciałbym się zgłębić w poszczególne jego elementy, które albo najbardziej mi się podobały w "próbkach" z WKKM, albo słyszałem, że są dobre. Niestety nowa kolekcja mi tego nie daje, lecz każe mi poznawać świat Marvela znowu, lecz z ciut innej strony (nie najważniejsze komiksy, lecz komiksy przedstawiające bohaterów).
Moglibyście powiedzieć, skoro nowa kolekcja nie jest dla ciebie, to nie narzekaj.
Tylko że niestety nasz rynek nie jest jak niemiecki, czy brytyjski i kolejna kolekcja oznacza, że wiele serii znowu zostanie rozpoczętych, a żaden wydawca nie sięgnie po nie w całości. Mam nadzieję, że Egmont i Mucha w końcu się przebudzą i zrozumieją, że są ludzie, którzy chcą przeczytać całe np. "Astonishing X-Men", "New X-Men", "Spider-Mana" Straczyńskiego itp., a poznawać kolejne wyrywki bez początku i końca.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline dudi1212

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #903 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:30:37 am »
W polskim necie dobrze sprzedaje się hejt, bo wywołuje komentarze i łapki w górę:)

Ja się cieszę z każdej kolejnej kolekcji, bo to najprostszy sposób na dotarcie do nowych czytelników.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #904 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:08:21 am »
Ten filmik to prowokacja po prostu i kampania negatywna od konkurencji. :)
Kurczę ja rozumiem, że w sumie to nie ma obiektywizmu i każdy ma swoje zdanie. Ale mimo wszystko jak komiksomaniak może krytykować te Kolekcje to ja nie rozumiem. Dostajemy ważne i klasyczne historie, których przez 25 lat wolnej Polski nie mogliśmy się doczekać w druku w naszym języku. I wątpię czy w ogóle byśmy się doczekali. A tu przychodzi Hachette ze swoimi cyklami i WRESZCIE dostaliśmy Tajne Wojny, Kree/Skrull War, Korvac Saga, Życie i śmierć Kapitana Marvela itd. Albo Eaglemoss i Śmierć w Rodzinie i nadchodzące kolejne tytuły. Jak można mówić że to jest złe? No jak? Tytuły same się bronią. Plus cena, niezwykle korzystna bo niska i ciągle taka sama, albo i mniejsza (w necie).

Sami się ośmieszają. Jak Egmont wydaje Marvel Now to jest dobrze. Ale jak to zacznie robić Hachette to będzie źle?  :roll:

I że niby Kolekcje coś blokują to bzdura, bo właśnie wyszło kolejne wydanie Wojny Domowej a ma wyjść znowu Niebieski. Moim zdaniem tu chodzi o to, że konkurencja to lenie, którym nie chce się ruszyć tyłka. Chcą by jak przed 2012 to klienci ich błagali o wydanie czegokolwiek, a nie że oni muszą zabiegać o ich uwagę. Tak nie działa normalny rynek konsumencki. I dlatego takie wypowiedzi (również Oskara Rogowskiego) uważam za czarny PR, smażony przez zagrożona konkurencję. W ogóle nie ma się tym co przejmować.


Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #905 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:36:01 am »
@up
MarvelNow od Egmontu idzie całoscia a Haszet to tylko tom bo chyba nie ma cz2 a o kolejnych mozemy pomarzyc. Jak ktos czyta tylko kolekcje to fajnie dostanie po tomie Marvela z miare obecnego czasu ale jak chce sie zagłebic i poznawac dalszw dzieje to Egmont jest zbawieniem. Sam czytasz kolejne czesci Straznikow, Avengers i Spoderka wiec znasz odpowiedz na swoje pytanie najlepiej.
Gosc z tego filmiku troche pojechał za ostro ale kazdy ma swoje zdanie ja popieram Spilera Inc, plan mam podobny kupie wybrane tomy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 08:09:43 pm wysłana przez SawiK »

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #906 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:43:29 am »
Strażników nie, bo wydawca pociął standardowy drugi tom na dwa mniejsze, żeby zwiększyć swój zysk. I jasne - chwała im za Marvel Now bo tak się powinno wydawać komiksy w Polsce - najtaniej jak się da. Ale to nie zmienia faktu, że Novy, Kapitana Ameryki, SS czy Avengers Areny nie dostaniemy. I tutaj Kolekcja to jedyne wyjście. 1 tom jest zawsze lepszy niż 0 tomów.

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #907 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:49:17 am »
To tak fakt, 1 zawszwe lepszy niz 0. A niektore klasyki tylko tak mialy szanse zaistniec na naszym rynku. Ale MN od H to strzal w kolano patrzac ze to sie wydaje u nas. Premka z pewnoscia poleci w dól, dobrze ze wydali kolejna kolekcje bo ci zniesmaczeni zapewne wezma kolejna kolekcje,a interes sie kreci.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #908 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:09:06 am »
Jeżeli chodzi o Marvel NOW to lepsze nic według mnie niż 1 urwany tomik. No ale po co pisać. Bazyl i tak będzie Hachette bronił do grobowej deski a nie chce mi się czytać jego kolejnych wywodów po, których czuje, że szare komórki mi uciekają xD

Z Ichabodem zgadzam się jednak tylko w kwestii tego, że o ile WKKM naprawdę było sporo szansą dla naszego rynku komiksowego to teraz, gdy inne wydawnictwa wzięły się do roboty to kolejna kolekcja jest zbędna. Oczywiście kupował będę bo chcę poznawać jak najwięcej historii a SBM daje taką szanse. Nie mniej jednak pozostaje drobny niesmak jeżeli chodzi o losowy dobór tytułów. Tak jak powiedział Łukasz. Często Hachette bierze krótki wycinek bez szerszego kontekstu i zostawia nas z tym... Na co komu taki tom Jean Grey z tylko pierwszym trejdem All-New X-Men ? Tak jakby dać po 1 odcinku z każdego sezonu w antologii jakiegoś serialu. Podobało mi się to porównanie i dało mi jeszcze bardziej do myślenia

Jak Egmont nie wydawał to WKKM była genialnym rozwiązaniem ale teraz jak jest szansa na całe runy czy większe story arc'ki zebrane w kupę... Tu nawet gorsze jest Marvel NOW w WKKM niż cała nowa kolekcja jaką jest SBM

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #909 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:24:26 am »
Jak widać, problemem nie jest więc tutaj obecność Kolekcji na rynku, tylko niechęć innych wydawców do pociągnięcia dalej rozpoczętych w nich historii - czy też raczej obawa odbiorców, że taka niechęć zablokuje możliwość dalszego wydawania. Czy to trochę nie przesada? To raczej nie wina Hachette, tylko innych wydawców, że nie chcą podejmować serii. Poza tym moim zdaniem temat jest mocno rozdmuchany - jak już pisałem wcześniej, na kontynuacje historii zaczętych w kolekcjach popyt na pewno byłby duży, a problem 1 tomów można być rozwiązać na dwa sposoby - albo wydać go w ograniczonym nakładzie, aby antyfani kolekcji mogli mieć całość w jednolitej szacie, albo nie wydawać go wcale i przejść od razu do 2 tomu (ew. wydać go później, jak robi to Mucha z Niebieskim). Przy czym rozwiązanie pierwsze jest optymalne - i wilk syty i owca cała. Więc nie demonizujmy kolekcji, raczej rozmawiajmy z wydawcami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 09:12:48 am wysłana przez Jaxx »

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #910 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:31:50 am »
"Właśnie Planeta Komiksów mi podesłała parę swoich komiksów i są one na tyle ciekawe, że omówię je w najbliższym czasie bo warto o nich coś powiedzieć" i "Superbohaterowie Marvela - ja swój pakiecik nabyłem w jakimś Inmedio, saloniku prasowym czy czymś. 14.90 zł, kolejne będą chyba droższe, chyba że nie. Nie sprawdzałem tego szczerze mówiąc."

Z miejsca Ichabod zaczyna negatywnie. Ja miałem wrażenie jakby on miał pretensje, że Hachette mu tego nie przysłało, tylko musiał sam iść do kiosku i sam za swoje kupować. No smiech na sali i się odechciewa dalej to oglądać.

@bogi1
Ty myślisz że bez konkurencji Egmont i Mucha by zostały na tym poziomie cen (które i tak są wyższe) ilości i jakości wydań superhero? Lata 2008-2012 boleśnie pokazały, że ich oligopol był zły dla rynku komiksów w Polsce. teraz jest o wiele lepiej. I będzie się to trzymać tylko jeśli równowaga sił i wolny wybór zostanie zachowany.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 08:49:13 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #911 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:40:05 am »
Często Hachette bierze krótki wycinek bez szerszego kontekstu i zostawia nas z tym... Na co komu taki tom Jean Grey z tylko pierwszym trejdem All-New X-Men ?
Dlatego, że patrzysz na kolekcję przez pryzmat naszego kraju. A kolekcja jest cóż.. międzynarodowa. I w wielu krajach służy wyłącznie jak starter, teaser. Znaczy - bierzesz tom z urwaną historią, czytasz i jeśli podchodzi ci do gustu to masz możliwość kupienia od nowa całego runu u innego wydawcy. A że dubel? No dubel, ale relatywnie tani dubel. My w Polsce, w Rosji, Czechach mamy post-komunistyczne zaległości w tej działce. Ale Hachette jest francuskie i ekstrapolują (słusznie bądź nie) swoje doświadczenia z punktu widzenia rynku frankońskiego. Mają ku temu powody - modele łodzi podwodnej sprzedają się pewnie podobnie we Francji, jak i w Polsce czy Argentynie :)

Kijanek

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #912 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:40:53 am »
I że niby Kolekcje coś blokują to bzdura, bo właśnie wyszło kolejne wydanie Wojny Domowej a ma wyjść znowu Niebieski. Moim zdaniem tu chodzi o to, że konkurencja to lenie, którym nie chce się ruszyć tyłka. Chcą by jak przed 2012 to klienci ich błagali o wydanie czegokolwiek, a nie że oni muszą zabiegać o ich uwagę. Tak nie działa normalny rynek konsumencki. I dlatego takie wypowiedzi (również Oskara Rogowskiego) uważam za czarny PR, smażony przez zagrożona konkurencję. W ogóle nie ma się tym co przejmować.


Co do WD to nawet TK odpowiedział że to warunek Marvela by komiks był w ciągłej sprzedaży, to nie wymysł E., Niebieski to wydanie kompletu w jednej linii (wiem nie dla ciebie te komiksy), poza tym komiks z WKKM dawno wyprzedany więc też nie widzę jakiegoś.
Poza tym w segmencie SH miesięcznie wychodzi od groma komiksów, więc jest w czym wybierać.  Za chwilę będzie pakiet od E. więc będzie płacz portfela.

Offline Gazza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #913 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:41:29 am »
Z miejsca Ichabod zaczyna negatywnie. Ja miałem wrażenie jakby on miał pretensje, że Hachette mu tego nie przysłało, tylko musiał sam iść do kiosku i sam za swoje kupować. No smiech na sali i się odechciewa dalej to oglądać.
O jego rzetelności nie będę wspominał nawet, bo to temat na oddzielną dyskusję, ale z tego widać, że lobbuje "swoje" wydawnictwa i tyle.

@Jaxx - w pełni się z Tobą zgadzam. Zresztą Mucha jakoś może wznowić "spider-man: blue", a Egmont wypluwa 3 wydanie "civil war" - można? Można.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #914 dnia: Styczeń 09, 2017, 09:12:35 am »
@Kijanek - sam sobie więc zaprzeczasz. Skoro większość tomów Kolekcji jest już niedostępne, to chyba konkurencja może je znowu wydać razem z ciągiem dalszym.

A Ichabod mówi "Nic nie mam do Hachette aczkolwiek..." i wylewa pomyje. on ma pretensje że jak przeczyta się 1 tom, to chce się czytać dalej. No chce ale czemu za to obwiniać Hachette? Czy jak kupisz drożdzówkę w sklepie, zjesz ją a potem znowu jesteś głodny, to obwiniasz sprzedawcę? Przecież to bzdura. I tak Ichabod - komiksy to kolejny towar a nie jakaś misja czy dobro o szczególnym charakterze. Towar na normalnym rynku normalnie się sprzedaje i nie robi z tego żadnej szopki. To się nazywa kapitalizm. Że trzeba pójść do sklepu i kupić komiks za własne pieniądze. A nie że ci wydawnictwo przysyła darmowe egzemplarze za które potem muszą płacić normalnie je kupujący panie Ichabod.