Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #945 dnia: Styczeń 11, 2017, 09:12:41 pm »
Bazyliszku, She-Hulk z komiksami to w swoim czasie była bardzo głośna okładka...

...a She-Hulk zyskałą naprawdę sporą - jak na drugoplanową postać- popularność. Świetna seria.

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #946 dnia: Styczeń 12, 2017, 02:35:25 pm »
Prenumerata zamówiona! Ale pewnie zrezygnuję po drugiej paczce skoro u Predatora ma wyjśc taniej niż w prenumeracie. Ale rysik do telefonu być może się przyda :D
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #947 dnia: Styczeń 13, 2017, 07:40:18 am »
Wszyscy tak się nastawiają na tego Predatora, a wcale nie jest pewne, czy on będzie miał egzemplarze do SBM. Przecież to nie jest oficjalne źródło dystrybucji kolekcji, to jakiś koleś, który w niewiadomy sposób zdobywa skądś kolejne tomy i sprzedaje po taniości. Może ma egzemplarze testowe, albo odrzutowe? Tak czy inaczej - kupowanie u niego raczej nie wspiera kolekcji, ogranicza zysk Hachette, a co za tym idzie - może mieć negatywny wpływ na dalsze plany Hachette co do kolekcji. Wszyscy piewcy Hachette i kolekcji powinni mieć to na uwadze.

Offline radef

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #948 dnia: Styczeń 13, 2017, 07:53:08 am »
[w tym momencie Radek skończył czytać egzemplarz 1. tomu SBM, który kupił od użytkownika predator-1]
A odnośnie kolekcji - tak jak pisałem - ona nie jest dla mnie.
Kolejny wycinek z runu Straczynskiego fajny, ale jest głównie wielką zapowiedzią kolejnych przygód Spidera.
Dodatki - niestety nie dla mnie. Jak spojrzałem na 6 stron historii Spidera, bardzo fajnie, że coś takiego zamieścili, tylko że ja wolę poznać jego przygody w komiksach, a nie czytając artykuł o jego najsłynniejszych przygodach.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #949 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:04:55 am »
Kolejny wycinek z runu Straczynskiego fajny, ale jest głównie wielką zapowiedzią kolejnych przygód Spidera.
Dodatki - niestety nie dla mnie. Jak spojrzałem na 6 stron historii Spidera, bardzo fajnie, że coś takiego zamieścili, tylko że ja wolę poznać jego przygody w komiksach, a nie czytając artykuł o jego najsłynniejszych przygodach.
Nie no, takie dodatki to fajna ściągawka, by samemu próbować dostać się do zeszytów z najsłynniejszymi przygodami (oczywiście po angielsku). Owszem, są fora, facebooki, rankingi, ale ściągawka jak ściągawka - ani lepsza ani gorsza.

Offline SirBlackheart

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #950 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:12:13 am »
Ja z kolei uważam, ze ta kolekcja jest dla bardzo młodego odbiorcy. Owszem, historie zebrane w pierwszym tomie są dość zgrabne (choć, poza ramotkami, opowieść Straczyńskiego jest mocno... naiwna) i czyta się je szybko i bezboleśnie, jednak myślę, że miałbym z nich większa uciechę jakieś 15 lat temu. To taki wprowadzacz w świat superbohaterów. Chyba jednak nie dla mnie.

Offline SirBlackheart

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #951 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:35:40 am »
Ja mam nadzieję, ze Egmont wypuści tego Moonknighta genialnego. Skoro porwali się na Ms. Marvel i Hawkeye'a, to został im już chyba tylko Moonknight.

Wracając jednak do Spideya Straczyńskiego, cholernie podobają mi sie jego zawodowo-perypetie, jako nauczyciela w liceum. To czyta sie wybitnie. Gorzej zaczyna się robić, kiedy pojawia się trykociarstwo - wchodzi wtedy straszliwa sztampa, czerstwość i... jakby natychmiast zmienia się target wiekowy opowieści. Nie ma tego balansu - najpierw dostajemy życiowe problemy plus jakieś delikatne łóżkowe aluzje, a za chwilę absolutnie naiwną akcję superhero kontra villain.

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #952 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:45:14 am »
Bylo by super, ciężej jednak dla portfela. MK mam nadzieje ze jednak w koncu wystartuje. Moze w przyszlym roku.
Starczynskiego najbardziej przypadl mi do gustu Powrót do domu. I jakos nic poza tym, dalej robi sie słabiej ale motyw nauczyciela swietny. Nawet Romita jakos przygasa,szkoda bo lubie goscia ale widac zmeczenie od Powrotu jakosc znacznie spadla.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #953 dnia: Styczeń 13, 2017, 12:34:14 pm »
Kolekcja też staruje teraz w Niemczech
https://www.die-superhelden-sammlung.de/vorschau-2/

Ciekawe czy dostaną coś innego za ''Suicide Kings'' w tomie o Deadpoolu bo tą historię dostali już w WKKM
 

Offline Cringer

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #954 dnia: Styczeń 13, 2017, 01:17:42 pm »
widzę że mają wydania specjalne https://www.die-superhelden-sammlung.de/premium/
To chyba nowość bo na stronie kolekcji w UK o tym nic nie ma?

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #955 dnia: Styczeń 13, 2017, 01:22:34 pm »
Ha ha - tak jak o tym pisaliśmy z Jankiem - będą tomy poświęcone Superłotrom. NICE. Może rzeczywiście jakaś kolekcja się z tego wykluje? Niemcy niestety znowu mają lepiej od nas. Trochę to wkurzające jest. Ale to oznacza, że panoramiczne komiksy za Odrą dobrze się sprzedają i Eaglemoss też prędko swojej kolekcji nie zakończy.

Zamiast Suicide kings Niemcy moga dostać wszystko. A może Martwych Prezydentów? W końcu trochę Marvel Now w MMH jest.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #956 dnia: Styczeń 13, 2017, 01:36:57 pm »
widzę że mają wydania specjalne https://www.die-superhelden-sammlung.de/premium/
To chyba nowość bo na stronie kolekcji w UK o tym nic nie ma?

Heh nie zauważałem tego. Ciekawa sprawa. Niestety zapewne tylko dla Niemców tak jak kilka ekskluzywów w WKKM też tylko dla nich. Skoro nawet UK tego nie ma...

Offline parsom

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #957 dnia: Styczeń 13, 2017, 02:02:26 pm »
Taka moja refleksja na temat 1 tomu tej kolekcji: Ja pierniczę, co to motyla noga ma być?
Już zaczynam sobie przypominać, dlaczego wydawany na początku kapitalizmu Spiderman tak mnie zniechęcił do amerykańskich komiksów. Ta "Złowieszcza Szóstka" to tak żenujące dziadostwo, że jak na czymś zobaczę nazwisko Stan Lee, to od razu biegnę po Batmana. Ja wiem, że adresowane do innego czytelnika itd., ale bez przesady.
A i "Wszystkiego najlepszego" dziełem wybitnym nie jest. Na razie przerwałem czytanie, bo mam dość i boję się, że mi niedawno odnowioną chęć na inne komiksy odbierze.
Prenumerować po czymś takim to tego na pewno nie będę. Ghost Ridera czy Dr. Stranga może ruszę - z sentymentu do tych postaci. Może też to zabawne coś o zwierzętach. Ale fanem Marvela raczej nie zostanę.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #958 dnia: Styczeń 13, 2017, 02:55:51 pm »
Wyczytał ktoś co zawiera ten Red Skull? na pewno Capa  :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #959 dnia: Styczeń 13, 2017, 03:21:40 pm »
Patrząc po okładce i przykładowych ilustracjach, Red Skull zawiera:
Captain America Comics #1 - "Captain America and the Riddle of the Red Skull" (Joe Simon, Jack Kirby) - debiut Red Skulla
Tales of Suspense #79 - "The Red Skull Lives!" (Stan Lee, Jack Kirby) - powrót Red Skulla po II wojnie światowej
Avengers vol. 3 #65-70 - "Red Zone" (Geoff Johns, Olivier Coipel) - Avengers kontra Red Skull


Venoma, Doktora Dooma, Ultrona, Red Skulla, Apoclypse'a, Magneto i Thanosa rozumiem... ale MODOK?!?!!?!?!?!  :lol:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2017, 03:24:42 pm wysłana przez Anionorodnik »

 

anything