trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1005 dnia: Styczeń 18, 2017, 03:04:12 pm »
Niezła akcja z tym tłumaczeniem.


U mnie w Warszawie dzisiejszego Wolverina znalazłem dopiero w trzecim kiosku, za to pierwszy tom leżał we wszystkich trzech i pewnie dalej tam leży.

Offline Barmon

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1006 dnia: Styczeń 18, 2017, 03:07:12 pm »

TM-Semic w tym Daredevilu wyciął około 20 stron.


Dokładnie wyciął  14 stron głównie   rysunki  na całą stronę .

Offline Gazza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1007 dnia: Styczeń 18, 2017, 03:13:11 pm »
Niezła akcja z tym tłumaczeniem.


U mnie w Warszawie dzisiejszego Wolverina znalazłem dopiero w trzecim kiosku.....

Przez takie "gimbazowe" tłumaczenie zrezygnowałem z Hugo i choć nie planowałem wchodzić w KSM - wiem, że nie wejdę nawet gdybym zmienił zdanie...

U mnie, z tego co wiem, w pobliskim "kiosku" tylko jeden egzemplarz dziś już dostali, a pierwszy był w większej ilości na premierę dostępny...

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1008 dnia: Styczeń 18, 2017, 03:14:43 pm »
Świetnie że te strony wrócą szkoda ze najprawdopodobniej z tak tragicznym literactwem. Tm-Semic słynął z wycinanek niestety.

Cytuj
Ja też jestem Tomasz, a więc z natury swojego imienia - niewierny. Nie uwierzę dopóki nie zobaczę.
Toż to tłumaczeniowy bubel roku, a mamy dopiero styczeń
Ziemia Dwa jest z grudnia, wiec może to byc najgorzej przetłumaczony komiks 2016 ;-).
Prym w 2017 bezapelacyjnie wiedzie literactwo z KSM Spider-Man nr1 i tendencja się utrzymuje z tego co tu widać :doubt:.

Offline kalbaro74

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1009 dnia: Styczeń 18, 2017, 03:16:29 pm »



U mnie w Warszawie dzisiejszego Wolverina znalazłem dopiero w trzecim kiosku, za to pierwszy tom leżał we wszystkich trzech i pewnie dalej tam leży.
Czyli zmniejszyli nakład bo ludziom kolekcję już się znudziły? Dużo osób wybiera tytuły i mało osób zostało co zbiera całe kolekcje.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1010 dnia: Styczeń 18, 2017, 03:50:22 pm »
Ja jak nie załapię się na jakiś tom od Predator-1 to po prostu zamawiam przez Empik. Darmowa dostawa do salonu (z tego co kojarzę to jesteś z Elbląga, a tam trochę Empików macie), a i z dostępnością poszczególnych tomów nie ma problemu - z SBM i WKKDC są na stanie wszystkie tomy łącznie z Wydaniem Specjalnym.

Nie jestem z Elbląga, niestety do najbliższego Empiku mam z 30km. Ale dobrze wiedzieć, że można zamawiać wstecz.

Ja też jestem Tomasz, a więc z natury swojego imienia - niewierny. Nie uwierzę dopóki nie zobaczę.
Toż to tłumaczeniowy bubel roku, a mamy dopiero styczeń.

Mam Ziemię 2 tylko z Fun Media więc fotek nie mam możliwości zrobić. Pisała o tym Małgorzata Chudziak (Egzaltowana) na FB. Może ktoś inny wrzuci.

Offline rzem

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1011 dnia: Styczeń 18, 2017, 04:06:47 pm »
Czyli zmniejszyli nakład bo ludziom kolekcję już się znudziły? Dużo osób wybiera tytuły i mało osób zostało co zbiera całe kolekcje.


Musieli mniejszy nakład zaplanować już wcześniej chyba. Chyba że mają taką super umowę z drukarnią, że sobie mogą decydować z dnia na dzień.
No i ja też przez te błędy biorę tylko absolutne must have od teraz.

Offline Inuki

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1012 dnia: Styczeń 18, 2017, 04:17:29 pm »
U mnie w Empiku chyba ze 20 sztuk było. I chyba doszło kilka numerów tomu pierwszego, bo jeszcze wczoraj mieli tylko jeden tom na półce, a dzisiaj chyba z 6-7. Swoją drogą jak u Was z klejem trzymającym komiks przy tekturce? U mnie przeżarł się przez folię i dosięgnął okładki. Na szczęście da się to wyczyścić, ale minimalne ślady są :-/

Offline Inuki

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1013 dnia: Styczeń 18, 2017, 04:23:51 pm »
do usunięcia, pomyliłem tematy  :oops:

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1014 dnia: Styczeń 18, 2017, 04:49:31 pm »
W kiosku , w którym zwykle kupuję, też był tylko jeden egzemplarz - na szczęście sprzedawcy pomyśleli i odłożyli dla mnie... Przyjrzałem się teraz okładce, w jednym miejscu mam drobny ślad, ale nie jestem pewien, czy to od tego gluta, którym przyklejona była tekturka.
A sama historia? Z tego co widzę, "GetMystique" zawsze załapuje się do zestawień typu Top25, więc wybór chyba nie był najgorszy... dowiem się podczas lektury- na razie kończę tom pierwszy "Wasteland" , który to komiks mogę zresztą polecić, wbrew większości recenzji ;)

Offline Sovvinski

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1015 dnia: Styczeń 18, 2017, 05:48:06 pm »
Ej serio tam jest o ostrzach z diamentu?
http://www.okiemfana.pl/ - Wpadnij na mojego bloga o popkulturze geekowskiej

Kanał Youtube. Póki co tylko Wielka Kolekcja Komiksów DC z braku czasu, ale nadrobimy fajniejszymi materiałami:) - https://www.youtube.com/channel/UCn-Soica6rShqEBrj_iFQpg

Offline Ulotu

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1016 dnia: Styczeń 18, 2017, 05:50:22 pm »
"I JAK TO ROSOMAKI MAM SZPONY... WYKUTE Z DIAMENTU, TWARDEGO ADAMANTIUM, I SIŁĘ, BY Z NICH SKORZYSTAĆ."

Także tego...

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1017 dnia: Styczeń 18, 2017, 05:54:20 pm »
U mnie przeżarł się przez folię i dosięgnął okładki.
Mam to samo  :smile:

Ale takie błędy to już jest szczyt: (z FB)




"Choć trochę mnie dorwij"  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2017, 06:00:25 pm wysłana przez JanT »

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1018 dnia: Styczeń 18, 2017, 05:54:45 pm »

"I JAK TO ROSOMAKI MAM SZPONY... WYKUTE Z DIAMENTU, TWARDEGO ADAMANTIUM, I SIŁĘ, BY Z NICH SKORZYSTAĆ."

Także tego...

Ewidentnie nie czytałeś fragmentów tego komiksu na rozkładówce z 1. tomu.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1019 dnia: Styczeń 18, 2017, 07:10:03 pm »
Skoro tak się już naśmiewamy z jakości tłumaczenia i braku korekty to ja pochwalę się fragmentem równie marnego przekładu tego zeszytu, które zrobiłem do szuflady 12 lat temu (ostatnia klasa liceum), gdy nawet mi się nie śniło, że kiedykolwiek będę zajmował się tym zawodowo, nie mówiąc już o otrzymaniu okazji przetłumaczenia dokładnie tego samego komiksu na poważnie (i lepiej).  :biggrin:

Papierowy słownik, skany od kumpla, MS Paint i czcionka Verdana. Ortografia i interpunkcja na 3-  :oops:

http://i.imgur.com/7c5fIno.jpg



http://i.imgur.com/rPpg8hb.jpg
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2017, 08:33:23 pm wysłana przez Anionorodnik »