Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1080 dnia: Styczeń 24, 2017, 07:18:47 pm »
Niestety nigdzie nie mogę przeczytać o opiniach dot. drugiego tomu. Wszystkie posty poświęcone są błędom w tłumaczeniu. Nie tylko to jest Panowie najważniejsze. Moje pytanie jest następujące. Warto zaopatrzyć się w drugi tom Wolverine dla samych historii w nim zawartych ?

Ktoś tutaj pisał, że historia jest dobrym uzupełnieniem "Messiah Complex", ale słabo broni się jako osobna historia. I po części się z tym zgadzam. Wprawdzie MC nie czytałem, ale jako pojedyncza opowieść, to jest średnio, ale nie źle. Pierwsze 3 zeszyty czyta się dobrze, tylko zakończenie... strasznie naiwne, a może nawet głupie. W ogóle jest tam kilka zabiegów fabularnych, które trochę mi nie podeszły. No, a pod koniec zadałem sobie pytanie: serio? Najlepsze są chyba fragmenty z 1921 roku. Rysunki bardzo dobre. Dodatkowego zeszytu z pierwszym występem Rosomaka i dodatków jeszcze nie czytałem. Za 29zł można wziąć, ale jak ktoś odpuści, to świat się nie zawali. Jakby nie było mi się podobało, chociaż tyłka nie rozwaliło. Gdybym miał oceniać dałbym takie 3,5/6. Średniak, ale zjadliwy.


Pierwszy tom z Pajęczakiem to natomiast mocne i stabilne 5/6. Szkoda, że na cały run już raczej nie ma co liczyć :-/


Ten Iron Man za tydzień, to też ponoć dobry. Zobaczymy. Stwierdziłem, że jednak przeproszę się z kolekcją i będę brał większość tytułów. Jak mi się nie spodoba, sprzedam. I tyle.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 07:22:30 pm wysłana przez Inuki »

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1081 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:53:17 pm »
Tak szczerze pisząc to ja w tym tomie nie dostrzegam niczego wyraźnie głupszego od takiej "Wolverine: Geneza" z WKKM. Zaś zakończenie jest wypisz wymaluj klasyczna bolączka Marvela.
W "Get Mystique" ktoś po prostu na siłę odziera Logana z tego co w tej postaci było najlepszego czyli z tajemnicy. A że wymyślone historie są "takie se"? Już sam motyw przewodni jest całkowicie telenowelowy przy czym moim skromnym, niewyrobionym zdaniem taki jest właśnie dzisiejszy główny nurt Marvela. Czyli "taka se telenowela".
W promocyjnej cenie kupić można. Ale jak się nie kupi to straty wielkiej nie będzie.

P.S. A jak dobry jest ten najbliższy "Iron Man"? Bo generalnie nie planuję zakupu, ale jakby to miała być jakaś nie wiadomo jak dobra historia to może. Inaczej: jeśli porównać z np. "Spider-Man: Blue" gdzie Pajęczak to 100% to ile procent dalibyście przyszłotygodniowemu Blaszakowi?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 08:56:56 pm wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1082 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:23:02 pm »
Trzeba było zamówić prenumeratę death_bird, to dostałbyś tego Iron Mana gratis. To jest nieco wcześniejsza opowieść z tego runu Iron Mana co był w WKKM 12 - Impas. mnie zainteresowała. łapie się też do TOP 25 Iron mana.

http://www.cbr.com/the-25-greatest-iron-man-stories-ever-told/

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1083 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:32:03 pm »
Prenumerata to zło i ogólnie "niedobro". "Impas" wrażenia na mnie nie zrobił, Blaszakiem jakoś niespecjalnie się ekscytuję toteż widzę, że odpuszczam. 
Dzięki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline zagul

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1084 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:05:35 am »
Pierwszy tom kupiony w kiosku, 2 i 3 wpadnie z prenumeraty, ale na tym raczej koniec. Może zdecyduję się na jakieś pojedyncze tomy.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1085 dnia: Styczeń 27, 2017, 11:13:46 am »
Na wiki pojawiła się informacja, że Czesi w tomie o X-Men zamiast [X-Men: Children of the Atom #1-6 & X-Men (Vol. 1) #1] dostaną [X-Men: Season One & Marvel Graphic Novel #5 (God Loves, Man Kills)]

Przypominam, że ''God Loves, Man Kills'' jest zawartością tomu ''Uncanny X-Men'' a nie ''X-Men'' w UK więc pewnie w ''Uncanny X-Men'' dostaniemy jakieś zastępstwo za to?

X-Men Season One
http://comicvine.gamespot.com/x-men-season-one-1-x-men-season-one/4000-321744/

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1086 dnia: Styczeń 27, 2017, 11:21:46 am »
Wymienili na lepsze  :smile:

To możliwe że zmienią całą zawartość Uncanny X-Men i nie dostaniemy "Days of Future Past" który może być w WKKM co jest teraz exclusivem w Russia, France, Argentina, Perú i dlatego zmiany w SBM.

Coś tak czuję  :smile:

Niech ci Czesi już publikują listę WKKM 121-150  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 11:59:23 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1087 dnia: Styczeń 27, 2017, 12:13:22 pm »
jeśli tak się dzieje to nie będę zaskoczony jak Punisher: Circle of Blood też się nie pojawi w tej kolekcji i dostaniemy coś innego w Punisherem w zamian

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1088 dnia: Styczeń 27, 2017, 12:45:36 pm »
Też by to było fajne bo Punishera strasznie mało (3 tomy na 250) takiego War Zone (ten z TM-Semic) by dali  :smile:

Ale mnie teraz ciekawi to przedłużenie WKKM.

Offline Kokosz

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1089 dnia: Styczeń 27, 2017, 12:56:40 pm »
Cześć. Czy wiadomo jakie będą kolejne tomy kolekcji SBM?

Na stronie wydawcy znalazłem tylko pierwsze cztery, w tym wątku na pierwszej i kilku ostatnich stronach nie ma, pozostałych 70 stron wątku nie dam rady przejrzeć...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1090 dnia: Styczeń 27, 2017, 12:57:29 pm »
Cześć. Czy wiadomo jakie będą kolejne tomy kolekcji SBM?

Na stronie wydawcy znalazłem tylko pierwsze cztery, w tym wątku na pierwszej i kilku ostatnich stronach nie ma, pozostałych 70 stron wątku nie dam rady przejrzeć...

5 tomem jest Hulk a 6 Hawkeye. Zawartość znajdziesz na wiki
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection#Marvel.27s_Mightiest_Heroes

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1091 dnia: Styczeń 27, 2017, 01:29:17 pm »
Niewiele mutantów czytałem, więc ocenimy ten numer jak wyjdzie. Ważne, by tom o Jean Grey miał coś innego niż Wczorajszych X-Men 1-5. Jeśli tu zmienili, to może i ten zmienią - Jean Grey na razie w Czechach nie wyszła. Brytyjski Punisher jest cały do wymiany, bo to wszystko mam w Essentialu od Mandragory. Z przyjemnością powitam cokolwiek premierowego.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1092 dnia: Styczeń 27, 2017, 01:31:42 pm »
Czy wiadomo jakie będą kolejne tomy kolekcji SBM?
Tak jak pisał bogi na chwilę obecną oficjalnie znamy jedynie tomy 1-6. Można posiłkować się wydaniem brytyjskim lub (przede wszystkim) czeskim jeśli chodzi o zawartość, ale już teraz wiemy, że kolejność jest różna w poszczególnych krajach. Nie ma więc takiej sytuacji, jak w przypadku WKKM.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1093 dnia: Styczeń 27, 2017, 01:42:09 pm »
Niewiele mutantów czytałem, więc ocenimy ten numer jak wyjdzie. Ważne, by tom o Jean Grey miał coś innego niż Wczorajszych X-Men 1-5. Jeśli tu zmienili, to może i ten zmienią - Jean Grey na razie w Czechach nie wyszła.

Akurat tu wymiany bym się nie spodziewał, to nie jest ekskluzywny tom na inne kraje, a jak widać to z nimi mieszają najbardziej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 01:51:22 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1094 dnia: Styczeń 27, 2017, 01:50:29 pm »
W Czechach wychodzi Marvel NOW jakieś wydawane przez inne wydawnictwo ? Pewnie dla nich ''Wczorajsi X-Men'' to nowość a nie dubel. Zastawia tylko dlaczego na razie nie ma go w zapowiedzi mimo, że to był wczesny tom w UK. Może jednak coś kombinują z zamianą zawartości