Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 365397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1110 dnia: Styczeń 27, 2017, 03:39:58 pm »
Przekonujące. I jak tu nie wierzyć?

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1111 dnia: Styczeń 27, 2017, 04:32:12 pm »
No dobra, ale gdyby iść tym tropem to w lutym powinniśmy mieć Deadpoola, bo Egmont wyda go i w Marvel Now i w Classic.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1112 dnia: Styczeń 27, 2017, 05:15:31 pm »
@UP
Jak będzie Deadpool w kolekcji (a to nie będzie prędko) to Egmont pewnie też wtedy puści swoje  :smile:

Offline pucek_miszcz

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1113 dnia: Styczeń 27, 2017, 07:28:16 pm »
Właśnie skończyłem pierwszy tom kolekcji. Kurczę, naprawdę podobają mi się te trzy tomy Spider-Mana Straczynskiego wydane przez Hachette, fajnie by było gdyby ktoś to uzupełnił albo wydał w całości od początku.

Co do samej kolekcji i wydania - oprócz paru literówek i błędów, to tłumaczenie nie jest aż tak tragiczne, przynajmniej dla mnie. Język użyty przez tłumaczy pasuje do wypowiedzi Spider-Mana i innych postaci. Nie wiem jak to wygląda w Wolverinie. Ogólnie rzecz biorąc kolekcja ładnie się prezentuje. Co prawda dopiero się zabiorę za dodatki, ale widać że jest ich dużo więcej niż w innych kolekcjach. Okładka dużo bardziej mi odpowiada niż ta z WKKM, o WKKDC nie wspominając.

Muszę trochę zrewidować swój pierwotny pogląd, że ta kolekcja jest zupełnie niepotrzebna. Co prawda sam będę brał tylko wybrane tomy i nie będzie tego dużo, jednak ostatnio znajoma pochwaliła się że jej młodsza siostra z podstawówki sama sobie odłożyła pieniądze i zaczęła kupować tą kolekcję. I w sumie dla takich osób ta kolekcja jest idealna, mogą sobie co 2 tygodnie kupować nowe tomy, poznawać nowe postacie i mieć z tego frajdę jak ja na początku WKKM.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1114 dnia: Styczeń 27, 2017, 10:54:14 pm »
Sprawdziłem zawartość tomu z Jean Grey który wyszedł zagranicą, i widzę że zawiera 5 zeszytów All-New X-Men, serii wydawanej już przez Egmont. Abstrahując od sytuacji tłumaczenia i literówek (optymistycznie zakładam że do tego czasu się to poprawi) zastanawia mnie - planujecie posiadać oba tomy, czy z jednego zrezygnujecie? Widzę, że w tomie Hachette dodatkowo będzie jeszcze inny komiks (X-Men Origins: Jean Grey). Osobiście staram się unikać dubli, jedyne które mam to te w TM-Semic. W tym przypadku jednak chyba zrobię wyjątek, bo ani nie chcę mieć serii Egmontu od 2 tomu, a szkoda mi odpuszczać historię z serii X-Men Origins, bo każda nowa historia z mutantami w naszym języku jest dla mnie wartościowa.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1115 dnia: Styczeń 27, 2017, 11:09:24 pm »
All-New X-Men vol 1 od Egmont jest za ciemno wydrukowany więc dubel tak nie zaboli  :biggrin:
Ale jeszcze nie wiadomo czy będzie bo sporo zmian w Czeskiej (i zapewne naszej) liście.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1116 dnia: Styczeń 27, 2017, 11:10:39 pm »
Sprawdziłem zawartość tomu z Jean Grey który wyszedł zagranicą, i widzę że zawiera 5 zeszytów All-New X-Men, serii wydawanej już przez Egmont. Abstrahując od sytuacji tłumaczenia i literówek (optymistycznie zakładam że do tego czasu się to poprawi) zastanawia mnie - planujecie posiadać oba tomy, czy z jednego zrezygnujecie? Widzę, że w tomie Hachette dodatkowo będzie jeszcze inny komiks (X-Men Origins: Jean Grey). Osobiście staram się unikać dubli, jedyne które mam to te w TM-Semic. W tym przypadku jednak chyba zrobię wyjątek, bo ani nie chcę mieć serii Egmontu od 2 tomu, a szkoda mi odpuszczać historię z serii X-Men Origins, bo każda nowa historia z mutantami w naszym języku jest dla mnie wartościowa.

Pisaliśmy na poprzedniej stronie, że na razie nie wiadomo co z tym tomem bo w Czechach go nie widać mimo, że w UK był jednym z pierwszych. Może będzie podmiana zawartości ? Jeden dubel jestem w stanie zaakceptować więc pewnie kupie ale jeszcze się zastanowię do tego czasu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 11:29:03 pm wysłana przez bogi1 »

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1117 dnia: Styczeń 27, 2017, 11:27:11 pm »
W ogóle nie rozumiem wyboru tej historii w oryginalnej kolekcji. Jean w tej serii jest nową, ukształtowaną w innych okolicznościach osobą. Imo średnio działa to dla poznania bohaterki z wieloletnim komiksowym stażem, w dodatku historia nawet nie skupia się stricte na niej, a na całej grupce młodych mutantów.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1118 dnia: Styczeń 28, 2017, 12:08:08 am »
Faktycznie z słusznością wyboru niektórych historii reprezentujących tego czy innego bohatera w kolekcji można się spierać. Gdybym ja układał kolekcję to do tomu z Jean Grey dałbym X-Men: Phoenix - Endsong. Jeszcze lepszym wyborem byłaby Dark Phoenix Saga, ale wtedy mielibyśmy dubel z WKKM.

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1119 dnia: Styczeń 28, 2017, 12:26:08 am »
Za to tom Uncanny X-Men wybrali rewelacyjnie (nie mylić z tomem X-Men w którym znajdują się X-Men: Children of the Atom i przedruk debiutu drużyny z lat 60'). Days of Future Past i God Loves, Man Kills w jednym tomie za 40 zł to pozycja po którą fani mutantów powinni biec z pieniędzmi przyklejonymi do czoła. Naprawdę trzymam kciuki, że tłumaczenie się poprawi/zatrudnią podwykonawcę, bo format SBM bardzo mi odpowiada. Wszelkie zarzuty wobec sensu istnienia tej kolekcji (nie mylić z konstruktywną krytyką jej wykonania, z którą się oczywiście zgadzam) są dla mnie niezrozumiałe.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1120 dnia: Styczeń 28, 2017, 06:29:52 am »
Za to tom Uncanny X-Men wybrali rewelacyjnie (nie mylić z tomem X-Men w którym znajdują się X-Men: Children of the Atom i przedruk debiutu drużyny z lat 60'). Days of Future Past i God Loves, Man Kills w jednym tomie za 40 zł to pozycja po którą fani mutantów powinni biec z pieniędzmi przyklejonymi do czoła.

Tylko zwróć uwagę że właśnie zmieniono ten tom o którym piszesz. God Loves, Man Kills będzie z inną historią a Days of Future Past może u nas się nie pojawić jak sugeruje JanT (jest o tym kilka stron wcześniej).

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1121 dnia: Styczeń 28, 2017, 06:55:27 am »
Za to tom Uncanny X-Men wybrali rewelacyjnie (nie mylić z tomem X-Men w którym znajdują się X-Men: Children of the Atom i przedruk debiutu drużyny z lat 60'). Days of Future Past i God Loves, Man Kills w jednym tomie za 40 zł to pozycja po którą fani mutantów powinni biec z pieniędzmi przyklejonymi do czoła. Naprawdę trzymam kciuki, że tłumaczenie się poprawi/zatrudnią podwykonawcę, bo format SBM bardzo mi odpowiada. Wszelkie zarzuty wobec sensu istnienia tej kolekcji (nie mylić z konstruktywną krytyką jej wykonania, z którą się oczywiście zgadzam) są dla mnie niezrozumiałe.

Na wiki pojawiła się informacja, że Czesi w tomie o X-Men zamiast [X-Men: Children of the Atom #1-6 & X-Men (Vol. 1) #1] dostaną [X-Men: Season One & Marvel Graphic Novel #5 (God Loves, Man Kills)]

Przypominam, że ''God Loves, Man Kills'' jest zawartością tomu ''Uncanny X-Men'' a nie ''X-Men'' w UK więc pewnie w ''Uncanny X-Men'' dostaniemy jakieś zastępstwo za to?

X-Men Season One
http://comicvine.gamespot.com/x-men-season-one-1-x-men-season-one/4000-321744/

Wczoraj, dwie strony wcześniej pisane. Polecam nadrobić chociaż ze dwie strony tematu

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1122 dnia: Styczeń 28, 2017, 12:24:06 pm »
Gdybym ja układał kolekcję to do tomu z Jean Grey dałbym X-Men: Phoenix - Endsong.

O do licha. Serio? "Endsong" to jedyny posiadany przeze mnie obcojęzyczny komiks i szczerze pisząc szału absolutnie nie ma. Nie wierzę, że z Jean nie ma nic lepszego.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1123 dnia: Styczeń 28, 2017, 02:45:16 pm »
Podziękowałbym za wyprowadzenie mnie z błędu, ale sprawiliście mi tym dużo przykrości więc... ;)

Pytanie do posiadaczy 1 tomu. U was też pojawia się kawałek białego papieru na 1 stronach przy "zacięciach"? W Wolverinie już tego nie mam, przypuszczam że po prostu tom jest ma za dużo stron i jest to nieuniknione. Chyba że to ja trafiłem na "wadliwą" wersję.


Offline radef

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1124 dnia: Styczeń 28, 2017, 02:56:37 pm »
Pytanie do posiadaczy 1 tomu. U was też pojawia się kawałek białego papieru na 1 stronach przy "zacięciach"?
Z tego co mi się wydaje, wynika to z minimalnych przesunięć przy drukowaniu. Ten mały biały paseczek jest z innej strony, która jest cała biała. Dopóki jest to minimalne przesunięcie to nie jest błąd.
[Tak tylko offtopując, strasznie nie podoba mi się takie przewrażliwienie. Mi się wydawało, że sam jestem przewrażliwiony na wszelakie błędy w druku, ale to co zobaczyłem przez ostatnie lata na tym forum przeszło wszelkie moje oczekiwania. Pewne przesunięcia są nieuniknione, ponieważ maszyny drukarskie nie potrafią drukować z dokładnością co do mm.]
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything