trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1305 dnia: Luty 13, 2017, 12:00:42 pm »
Dawaj filmik z unboxingu  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1306 dnia: Luty 13, 2017, 12:10:46 pm »
JEST! Przyszła wreszcie. Pozytywne zaskoczenie pod względem świetnej jakości pakowania. Spełnia standardy forumowych malkontentów - są bąbelki.







Tylko kalendarz to rozczarowanie - pojedyncza cienka kartka A3.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1307 dnia: Luty 13, 2017, 12:16:03 pm »
Prenumerata Superbohaterowie Marvela - prezentacja i wrażenia

Może nie unboxing, ale kilka zdjęć z pierwszej paczki prenumeraty. Jest folia na komiksach i co najważniejsze pierwszy prezent! MEGA wypasiony kalendarz na rok 2017. :D Ogólnie na plus, jeśli chodzi o pakowanie i czas realizacji, szkoda tylko, że wysyłka tak późno.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

szulig

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1308 dnia: Luty 13, 2017, 12:16:35 pm »
Mazowieckie, tez dotarlo

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1309 dnia: Luty 13, 2017, 12:18:18 pm »
Tylko kalendarz to rozczarowanie - pojedyncza cienka kartka A3.

MEGA wypasiony kalendarz na rok 2017. :biggrin:

?? I teraz nie wiem który przesadza?

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1310 dnia: Luty 13, 2017, 12:26:49 pm »
@UP
Moje drugie zdjęcie. Wyraźnie widać, że kalendarz jest dosłownie i w przenośni cienki. Ja czekam na koszulkę, bo ona mnie interesuje najbardziej. Mam czarną z Iron Manem, teraz będzie biała do kompletu. Tylko trzeba zadzwonić żeby mi XL wysłali. Żal, że u nas podpórek na książki nie ma. :/
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 12:30:42 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1311 dnia: Luty 13, 2017, 12:28:21 pm »
?? I teraz nie wiem który przesadza?
Przecież jest " :biggrin: " u Mariana to znaczy że żartuje  :smile:

Ciekawe czy stronę https://superbohaterowiemarvela.pl/ będą aktualizować? bo nie wygląda żeby tam coś się miało przesuwać.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1312 dnia: Luty 13, 2017, 12:32:31 pm »
Dokładnie, to był taki pstryczek w stronę Hachette, bo tego kalendarza prezentem nie można nazwać, ot zwykła kartka A3 z wypisanymi miesiącami i jakąś pierwszą, lepszą grafiką. Na ścianie bym tego w życiu nie powiesił.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1313 dnia: Luty 13, 2017, 12:35:30 pm »
Wczoraj przeczytałem trzy pierwsze tomy i co do tłumaczenia, to w Wolverine faktycznie było kilka jakichś dziwnych zwrotów niepasujących do postaci, ale Spidera i Iron-Mana czytało mi się płynnie (czego nie mogę powiedzieć o niektórych tomach WKKDC i WKKM). W Spiderze było też trochę literówek, ale pamiętam tomy z drugiej 60 WKKM gdzie potrafiłem wyłapać nawet i 15-20 i jakoś nie widziałem takiej dramy na forum. W Iron Manie nie zauważyłem żadnej. Teraz jak przyszedł Anionorodnik powinno być tylko lepiej (chociaż nie podoba mi się zmienianie Thinga na Stwora o czym informował :doubt: ).

Co do samych komiksów to Spidey bardzo fajny, szczególnie podobały mi się dwa ostatnie zeszyty z ciocią May i krawcem, który szył ubrania dla superludzi. Chociaż zauważyłem, że Straczynski trochę przesadza z mistyką w swoim runie. W historii o Sinister Six bardzo dobre, stonowane kolory, nie takie jaskrawe jak w ramotach z WKKM. Bardzo to zmienia odbiór komiksu (na plus). Dałbym temu tomowi 7/10.

Wolverine to spory zawód. Banalna historia, którą mógłby napisać na kolanie praktycznie każdy. Ten tom warto kupić tylko dla dodatków - 4/10

Iron Man - ze wszystkich komiksów, które Hachette wydało z tą postacią, ten podobał mi się najbardziej. Zbroja Iron Mana zyskuje własną świadomość - są dylematy moralne, jest dramaturgia. Ten pomysł miał naprawdę ogromny potencjał i aż dziwię się, że tak szybko go zakończono. Dodatkowym plusem są bardzo dobre rysunki, które wyglądają jak połączenie wczesnego Jima Lee z Billy Tanem - 7,5/10

Osobny akapit muszę poświęcić dla dodatków - w przeciwieństwie do WKKM i WKKDC jest ich dużo i przede wszystkim są ciekawe. Szczególnie fajną sprawą są "kamienie milowe" dla postaci o której jest dany tom gdzie mamy wypisane około 30 najważniejszych komiksów.

Jak początkowo byłem trochę sceptycznie nastawiony do tej kolekcji, to po zapoznaniu się z trzema pierwszymi tomami mój stosunek mocno się zmienił i dla mnie SBM wydaje się obecnie najciekawszą kolekcją ukazującą się na rynku. Na pewno wezmę z niej więcej tomów niż początkowo zakładałem.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 08:48:39 pm wysłana przez amsterdream »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1314 dnia: Luty 13, 2017, 01:04:51 pm »
WKKM gdzie potrafiłem wyłapać nawet i 15-20 i jakoś nie widziałem takiej dramy na forum.
To były zjedzone literki a nie "Sorka gościnka ale choć do mnie bo Kap już czeka z pięcioma kaflami"  :smile:
I było też o tym na forum.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1315 dnia: Luty 13, 2017, 01:11:12 pm »
W WKKM ostatnio największymi wpadkami które pamiętam była zamiana Bułata na buławę i "Jestem mesjaszem", zamiast "Jesteś mesjaszem mutantów". Ogólnie widać pewien spadek jakości, bo Mucha się wymiksowuje z Kolekcji i się mniej przykłada. :D

Offline zagul

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 13, 2017, 01:21:20 pm »
@Bazyl
Skąd info, że można rozmiar koszulki zmienić ?

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 13, 2017, 01:29:06 pm »
Na Kujawy też dotarło. Pierwsze wrażenia pozytywne, ale spodziewałem się lepiej wykonanego kalendarza, a nie takiego badziewia.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 13, 2017, 01:33:01 pm »
Jak jutro zadzwonię to ci powiem czy to możliwe. Na razie tylko przypuszczam. Bo co ja zrobię np. z M-ką? Muszę mieć XL.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 13, 2017, 01:44:43 pm »
To były zjedzone literki a nie "Sorka gościnka ale choć do mnie bo Kap już czeka z pięcioma kaflami"  :smile:
I było też o tym na forum.

Ale w Spiderze też były tylko zjedzone literki. To co wypisałeś to z Wolverine i tylko ten tom odstaje wyraźnie pod względem przekładu.

 

anything