trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1320 dnia: Luty 13, 2017, 02:02:18 pm »
Jak jutro zadzwonię to ci powiem czy to możliwe. Na razie tylko przypuszczam. Bo co ja zrobię np. z M-ką? Muszę mieć XL.

Cytat z oficjalnej strony kolekcji
Cytuj
Z trzecią przesyłką T-shirt bawełniany z grafiką Rozmiar: XL

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1321 dnia: Luty 13, 2017, 03:10:47 pm »
Jak jutro zadzwonię to ci powiem czy to możliwe. Na razie tylko przypuszczam. Bo co ja zrobię np. z M-ką? Muszę mieć XL.

Ja mam inne pytanie. Czemu jest tylko z Iron Manem?!  :doubt:
the time is near

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1322 dnia: Luty 13, 2017, 03:18:16 pm »
Nie przeglądałem dokładnie oficjalnej strony Kolekcji, bo nie myślałem, że będę zmuszony zostać przy prenumeracie MMH. :) Dzięki za info laf.
Różne wzory podniosły by koszty tego prezentu, a Hachette nie o to chodzi. Sam też bym chciał np. Daredevila skoro Iron Mana już mam.

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1323 dnia: Luty 13, 2017, 08:21:01 pm »
Przeczytałem dwie pierwsze historie z tomu o Spider-Manie. Nie jest to tak głupie i infantylne jak się spodziewałem. Owszem, szału nie robi, jeśli chodzi o dojrzałość, ale czytało mi się to bardziej niż przyzwoicie.


Polecane lektury - serio?! Myślałem, że będą tu wypisane historie dotyczące danego bohatera, a mam zapowiedzi kolejnych tomów. Bardzo to słabe.


Panorama. Tom pierwszy ma nieco inny odcień (fioletowy) niż tom drugi i trzeci (szary). Ponadto między drugim, a trzecim jest widoczna przerwa, nie występująca między pierwszym a drugim. Coś czuję, że przy większej liczbie tomów ta panorama będzie bardziej denerwować niż cieszyć oko.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1324 dnia: Luty 13, 2017, 08:35:19 pm »
Musisz mocno ścieśniać, żeby te przerwy były jak najmniejsze. Mocno ścieśniaj. :)

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1325 dnia: Luty 13, 2017, 08:58:07 pm »
Wiedziałem! "Uderz w panoramę, a 8azyliszek się odezwie". I tak Ci długo to zajęło. Mam te komiksy wsadzić w imadło, czy w co, żeby było ciasno?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1326 dnia: Luty 13, 2017, 09:05:15 pm »
Tak. Imadło najlepsze. Tylko owiń czymś komiksy, żeby się nie pobrudziły.

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1327 dnia: Luty 14, 2017, 12:22:07 am »
@ UP +1
;P

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1328 dnia: Luty 14, 2017, 06:25:00 am »
Ponadto między drugim, a trzecim jest widoczna przerwa, nie występująca między pierwszym a drugim. Coś czuję, że przy większej liczbie tomów ta panorama będzie bardziej denerwować niż cieszyć oko.

Jest to najprawdopodobniej przyczyna tego że grzbiet komiksy jest węższy niż grubość komiksu. Podobna sytuacja była w tomach WKKDC (przynajmniej w tomach z Green Arrowem) i tam też były "przerwy" miedzy tomami i w przypadku panoramy to brzydko wygląda, nawet "dociskanie" nie pomaga. Podobna sytuacja jest np. też z Alias od Muchy, tylko że tam nie ma panoramy i to nie przeszkadza tak jak w kolekcji gdzie masz np. poszatkowaną twarz jakiegoś bohatera.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1329 dnia: Luty 14, 2017, 07:33:23 am »
Jest to najprawdopodobniej przyczyna tego że grzbiet komiksy jest węższy niż grubość komiksu. Podobna sytuacja była w tomach WKKDC (przynajmniej w tomach z Green Arrowem) i tam też były "przerwy" miedzy tomami i w przypadku panoramy to brzydko wygląda, nawet "dociskanie" nie pomaga. Podobna sytuacja jest np. też z Alias od Muchy, tylko że tam nie ma panoramy i to nie przeszkadza tak jak w kolekcji gdzie masz np. poszatkowaną twarz jakiegoś bohatera.

W przypadku SBM nie występuje to na całym rzucie. Marian na swojej prezentacji też tak miał, natomiast mój egzemplarz tomu 3 jest poprawny i przylega gładko do pozostałych tomów. Więc to wada jakiejś części partii. W Alias i WKKDC niestety mam ten błąd.

« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 07:36:52 am wysłana przez Jaxx »

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1330 dnia: Luty 14, 2017, 07:41:02 am »
W przypadku SBM nie występuje to na całym rzucie. Marian na swojej prezentacji też tak miał, natomiast mój egzemplarz tomu 3 jest poprawny i przylega gładko do pozostałych tomów. Więc to wada jakiejś części partii.
Gdzie największy krzykacz tego forum? Już powinien krzyczeć że Hachette nie potrafi drukować komiksów i że to samo zło. ;)
Nie zmieni to jednak faktu że tak poszatkowana panorama wygląda źle. A jeszcze jak dojdą przesunięcia w górę lub w dół to takie coś nie półce nie wygląda estetycznie.

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1331 dnia: Luty 14, 2017, 07:42:03 am »
W przypadku SBM nie występuje to na całym rzucie. Marian na swojej prezentacji też tak miał, natomiast mój egzemplarz tomu 3 jest poprawny i przylega gładko do pozostałych tomów.
No to reklamować, Hachette nie robiło problemów przy WKKM.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1332 dnia: Luty 14, 2017, 09:32:49 am »
No oczywiście że to problem jest. Występuje we wszystkich 3 kolekcjach. Grzbiety zamiast ściśle przylegać do siebie, odstają przez rozpychające się okładki. Winą jest oszczędność na druku, kosztem jego jakości oraz zbyt duże dopuszczalne marginesy błędu w umowach z drukarniami.  :sad:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1333 dnia: Luty 14, 2017, 10:13:18 am »
Nie wiem czy to właściwy trop, ale paczka przyszło wczoraj (numery 1-3) i pod komiksami owiniętymi w folię bąbelkową była tekturka z pierwszego numeru kolekcji. Czy to nie prowadzi do wniosków, że to mogą być zwroty z kiosków? ;)

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1334 dnia: Luty 14, 2017, 10:21:01 am »
Nie wiem, u mnie tak nie było, ale ja zamówiłem 2 i 3 tom.

 

anything