Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 411974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #810 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:27:05 pm »
I Raffington Event... niby nie kontynuacja, tylko spin off. ale obiecali dawno dano i czekamy...

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #811 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:27:10 pm »
Którego natrzepią ze dwa tysiące i będzie zalegał na półkach kolejnych 5 lat. To da im niewątpliwy ogrom kasy na wydanie "Daredevila". Naprawdę mógłbym się zgodzić z tym, co piszecie, ale to nie jest typowe wydawnictwo, tylko Sideca.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 12:32:13 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #812 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:34:17 pm »
Byliście w stanie czekać na ten komiks 15 lat (Bendisowy DD, nie wspominając nawet o 35 na Millera) kilka następnych Was nie zabije  :wink:

Naprawdę mógłbym się zgodzić z tym, co piszecie, ale to nie jest typowe wydawnictwo, tylko Sideca.

Ale o tym sam pisałem, ciężko mi mówić co powinna robić Sideca skoro oni i tak będą do wszystkiego podchodzić... jak chcą (ich święte prawo). Więc trzymam się tego, że cokolwiek się rusza u nich traktuję jako pozytyw, bo gdybym patrzył na to inaczej to chyba już bym oszalał, heh.
perły przed wieprze

Offline Mati29

Odp: Sideca
« Odpowiedź #813 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:34:52 pm »
@UP
O to mi właśnie chodzi. Daredevil jest ich najgłośniejszym tytułem - wydali by go i by mieli kasę na mniej popularne projekty. A póki tego nie zrobią, to trapią ich problemy.



Jaki ten świat jest prosty u Bazyliszka, który ma porady dla każdego. Jak prowadzić biznes, jak dobierać tytuły i politykę cenową.
Masz problem lub pytanie związane z wydawaniem komiksów - napisz do Bazyliszka - on rozwiązuje problemy!
Brawo:)

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #814 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:36:06 pm »
Jak pisałem, wolę aby wydali "Mroczne miasta" i pokończyli to co jest, tyle że przy obecnym podejściu, to oni długo nie pociągną, a gdyby wydali "Daredevila" w mniejszym nakładzie - szybko na nim zarobili, a później go dodrukowywali (dokładnie tak, jak robił to Taurus z TWD), to mogliby wydać nie tylko "Mroczne miasta", ale i kilka innych fajnych serii.

Za kilka lat może być za późno, i "Daredevil" skończy jak "Hellboy".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 12:40:33 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline radef

Odp: Sideca
« Odpowiedź #815 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:39:01 pm »
a później go dodrukowywali (dokładnie tak, jak robił to Taurus z TWD)
Tylko że druk czarno-biały ma zupełnie inną specyfikę niż kolorowy. I mniejszy nakład = wyższa cena.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #816 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:40:59 pm »
Z kilka lat może być za późno, i "Daredevil" skończy jak "Hellboy".


W sensie "ukazał się w całości tylko spinofy sobie nie poradziły"?
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #817 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:45:08 pm »
W sensie "ukazał się w całości (w pierwszym wydaniu), bo Egmont wydał go w dobrym czasie". Teraz, gdy koniunktura się skończyła, Egmont stracił zainteresowanie.

Jeśli Sideca miałaby wydać "Daredevila" po zakończeniu serialu, to chyba nie muszę tłumaczyć, że negatywnie wpłynęłoby to na jego sprzedaż?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #818 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:49:28 pm »
Spoko, tylko, że z tego co widzę ten Egmont co to stracił Hellboyem zainteresowanie dalej go wydaje w obrębie swojej głównej linii czasowej.

Nie, ja rozumiem, tylko to ciągle dla mnie jest takie zbyt histeryczne patrzenie na to, cóż, już nie jątrzę, sry ;)
perły przed wieprze

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #819 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:55:27 pm »
Wchodzi teraz serial, po drugim sezonie jego popularność jeszcze wzrośnie, więc trzeba kuć żelazo póki gorące - komiks się prawie na pewno dobrze sprzeda

Akurat ten serial to dla mnie średni argument. Czytelnik komiksów superbohaterskich zna Daredevila, nie potrzebuje serialu, żeby chcieć kupić komiks. Oglądający serial, a nie za bardzo czytający komiksy, niekoniecznie skuszą się na kupno komiksu za ponad stówkę. Trochę ten serial może zwiększyć sprzedaż, ale bez przesady.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline pokia

Odp: Sideca
« Odpowiedź #820 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:57:41 pm »
Ja też jestem klientem - potencjalnym.

Zwykle się nie przyłączam się do w hejtu, ale...

Z tego co wiem nie kupujesz NEW52, bo jest dla ciebie za drogie, o czym otwarcie piszesz.
Tym bardziej nie kupisz Daredevila, bo to wielka cegła, za grube pieniądze.

W tym przypadku prędzej komiks kupi, z czystej ciekawości, taki kolo jak ja, który trzyma dystans do superhero, niż ty, który innych komiksów nie tyka.


Offline isteklistek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #821 dnia: Styczeń 31, 2016, 01:19:41 pm »
Szkoda, że Sideca ociąga się z tym Dardevilem. Ich pięcioletni - bardzo, bardzo optymistyczne założenie - plan wydawania wg kalendarza oddala się coraz bardziej, a inne wydawnictwa jeszcze podkręcają tempo i sięgają po co raz lepsze tytuły (np. Dredd) i zaklepują miejsce w kalendarzu, którego też ubywa. Na mojej liście ciężko będzie upchnąć Dardevila, ale jeszcze chyba się uda, bo oryginalne wydania mnie zupełnie nie interesują.

mgnesium

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 31, 2016, 02:13:57 pm »
ja tam bardzo żałuję że spin-off hellboya sobie nie poradził. o ile średnio jarała mnie seria pierwotna (kupiłem całą edycję library, przeczytałem pierwszy tom, sprzedałem wszystko bez żalu), tak bprd od czasu plague of frogs śledzę regularnie.

daredevila od sideci kupię - również nie mam oryginalnych wydań, nie ciągnie mnie do nich. dam szansę polskiej edycji jeżeli kiedykolwiek wyjdzie. nie wydaje mi się żeby skolidowanie premiery n-tego sezonu serialu z wydaniem integrala miało znaczący wpływ na wyniki sprzedażowe - ponad 140 zł za "książkę" (jakkolwiek pięknie wydaną) to zbyt wysoka kwota dla sporej grupy "casual'owych" czytelników (którzy zakupy często robią stacjonarnie, w tym w placówkach dużych sieciach księgarskich). takie zagranie bardziej opłacałoby się egmontowi, jeżeli w ramach marvel now zdecydowałby się wprowadzić run waid'a na polski rynek.

z grudniowych "zapowiedzi" czekam chyba najbardziej na mroczne miasta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 02:23:09 pm wysłana przez mgnesium »

Offline buczanova

Odp: Sideca
« Odpowiedź #823 dnia: Styczeń 31, 2016, 02:26:08 pm »
Ja bym nie liczył na tego "Daredevila" przed czerwcem z dwóch powodów:

1.
Cytuj
Najbliższe premiery to: "Konkwistador" tomy 3 i 4, "Koziorożec" tom 20, "Raffington Event" (w styczniu mamy otrzymać materiały do druku).
- fragment postu Sideci.

2.
Cytuj
Tak, w marcu lub kwietniu. Na razie termin "premiery" dzieli z Eventem.
To odpowiedź na pytanie o najbliższy tom Koziorożca.

Czyli wychodzi na to, że miejsce na DD będzie w maju/czerwcu i to przy założeniu, że Sideca nic nie opóźni lub nie zamilknie ponownie na kilka miesięcy.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 31, 2016, 02:36:35 pm »
@pokia
Nie wkurzaj mnie. Nie kupuję każdego N52, ale interesujace mnie tytuły oczywiście tak. zaciskam zęby i dopłacam więcej za tego Shazama czy Wieczne Zło.  A jak są tak dobre oferty jak 2 tyg temu w Empiku to skusiłem się nawet na Gothtopię. O Justice z zeszłego roku nie wspominając.

Sideca wg mnie jest teraz w takiej sytuacji jak Hachette w 2012. Tzn, że wszyscy wiedzieliśmy że coś takiego istnieje i wydaje swoje tytuły. Ale były one głównie o innych dziedzinach życia, więc nas nie interesowały. Dopiero jak weszli w Marvela, to zaczeliśmy zwracać na nich uwagę. Z Sidecą jest podobnie.

I przepraszam bardzo - jak się coś ogłasza, to się powinno tego trzymać. Zapowiadali Daredevila na jesień, nie wydali, więc mam prawo być na nich zdenerwowany. Jakby ogłosili późniejszy termin, to byliby kryci. Ongyrys zapowiedział Dredda dopiero na grudzień 2016 i jest kryty. A termin Sideci już dawno minął.

 

anything