trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 411571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #885 dnia: Kwiecień 13, 2016, 08:14:28 am »
Kupić licencje na 4 runy Daredevila, przerwać działalność bo zabrakło kasy na ich wydanie.
Może sobie tylko zaklepali a jeszcze nic nie kupili.

Offline isteklistek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #886 dnia: Kwiecień 13, 2016, 09:01:26 am »
Nawet jeżeli nie upadło wydawnictwo, to będzie im ciężko z tym Dardevilem. Założenia planu są na kilka lat, a coraz gorzej z zaufaniem do tego wydawnictwa wśród kupujących.

Offline Inuki

Odp: Sideca
« Odpowiedź #887 dnia: Kwiecień 13, 2016, 09:31:47 am »
Może sobie tylko zaklepali a jeszcze nic nie kupili.

Wydaje mi się, że dopóki dane wydawnictwo nie kupi licencji na dany tytuł, nie ma prawa oficjalnie informować o jego wydaniu, a już na pewno nie może publikować planów na najbliższe kilka lat i podawać dokładnej zawartości poszczególnych tomów. Owszem, mogą pisać, że starają się o taką i taką licencję, ale nie jest to jednoznaczne z wydawaniem. Sideca napisała wprost "będziemy wydawać" i podała konkretne szczegóły. Jak dla mnie licencja JEST kupiona. Pośrednio potwierdziła to kiedyś Mucha na Fejsie pisząc, że Sideca ma pierwszeństwo do wszystkich tytułów z DD. Osobiście bardzo wątpię, żeby Marvel "zarezerwował" komuś licencję na tak długi czas, jeżeli pojawiłby się inny i konkretniejszy zainteresowany daną licencją.

Nie ukrywam, że mocno się nakręciłem na tego DD od Sideci, ale chyba odpuszczę. Wolę wspierać konkretne wydawnictwa, a nie jakieś "widmowe", które nie dają znaku życia i mają kilku(nasto) miesięczne przesunięcia w planie wydawniczym. Chyba, że po wydaniu pierwszego tomu dostaną zastrzyk gotówki i ruszą z kopyta z pozostałymi tomami, w co bardzo wątpię. Osobiście liczę na to, że umowa z Marvelem ma jakiś limit co do wydania pierwszego tomu, Sideca się nie wyrobi i licencja się zwolni. Nikomu źle nie życzę, ale Sideca jest zwyczajnie niepoważna w tym co robi i ma w głębokim poważaniu swoich klientów.

Offline isteklistek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #888 dnia: Kwiecień 13, 2016, 09:44:40 am »
Sporo osób się napaliło na Dardevila i wcześniej sam bym brał, nawet w preorderze czy crowfundingu. Opcji było sporo i Sideca miała piłkę po swojej stronie. Dalej jestem zainteresowany kupowaniem Dardevila, ale nie mam mowy, abym kupił pojedynczy tom, w grę wchodzi cały run, wiec dopóki nie wydadzą jednego, to nie inwestuje w nich.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #889 dnia: Kwiecień 13, 2016, 11:54:28 am »
Też się napaliłem na tego Daredevila. Myślałem, że tak jak w przypadku Hachette na rynku pojawił się nowy gracz na rynku Marvela, który zwiększy konkurencyjność z korzyścią dla klientów/czytelników.

Ogłosili tego DD w maju - prawie rok temu. I zamiast wydać pierwszy tom jak najszybciej i wykorzystać tą bombę, to puścili nam jakiegoś Konkwistadora, o którym niewielu słyszało. Oczywiście te 3 tomy się nie sprzedały i teraz nie ma kasy na wydanie Murdocka. Ja zachodzę w głowę jak, przy takim sposobie działania, Sideca w ogóle zebrała pieniądze a potem kupiła tą licencję? Czy każdy żuczek może wejść do centrali Marvela i bez problemu dostać licencję na dany kraj? Jeśli tak by było, to ja jestem za, bo wystarczy że zgarnę te moje 20 mln i sam tak zrobię. :)

Ale szkoda, że Sidece się do tej pory nie udało wydać pierwszego tomu Bendisa. Drożej niż "Sprawiedliwość" by to pewnie nie kosztowało, więc ja kupiłbym ten komiks na pewno.

Offline SawiK

Odp: Sideca
« Odpowiedź #890 dnia: Kwiecień 13, 2016, 12:09:38 pm »
8azyl pierwszy tom Daredevila miał kosztować koło 135zł czyli więcej niż Wieczny Batman w podobnej: objętości i wydania na twardo. Sprwiedliwosc to inna para kaloszy ze względu na większy format . Porównanie złe w tym przypadku. Zamawiałem w pierwszym pre-orderze DD i płaciłem coś koło 90zeta, następnie dopłaciłem kilka zetów i mam Nowa Granice zamiast niewidomego, na którego ciągle czekam. Cena to z pewnością nie konkurencyjność na naszym rynku patrząc na WiecznegoBatka, bardziej główkowanie co przełożyć na później lub z czego zrezygnować ;]

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #891 dnia: Kwiecień 13, 2016, 12:12:51 pm »
Ja tylko piszę, że więcej niż 115 zł które zapłaciłem w zeszłym roku za Sprawiedliwość, Daredevil by nie kosztował. Oczywiście szukałbym jak najlepszych rabatów tak jak teraz jest to szaleństwo z Pay Safe na Inbooku. :wink:

@DOWN
Też za Eternala dałem 63 zł. A wtedy przepłaciłem za Muchę, bo kupowałem chyba na Gildi albo na Arosie i nie wiedziałem o tym że jest nieprzeczytane.pl
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2016, 12:35:21 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline SawiK

Odp: Sideca
« Odpowiedź #892 dnia: Kwiecień 13, 2016, 12:16:46 pm »
No ja dawałem 90zeta za DD, Sprawiedliwosc kupiłem z przesyłką za 99zł na Allegro, a Wiecznego Batmana za 60pare zeciszów czyli okoł30zta mniej niż za DD którego i tak kupie nawet ,,przepłacajac,, bo to świetna pozycja rzecz jasna ;D ale forum dzis szwankuje, co klikne to przezuca na ,,sklepgildia,, a ja juz po kwietnowych zakupach ;p

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #893 dnia: Kwiecień 13, 2016, 12:46:35 pm »
Cena to z pewnością nie konkurencyjność na naszym rynku patrząc na WiecznegoBatka,
To jest jeden przypadek (drugi tom 300 stron też będzie kosztował 100 zł)
Cena zaproponowana przez Sidecę jest/była bardzo dobra można porównać z grubymi Batmanami od Muchy :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #894 dnia: Kwiecień 13, 2016, 06:21:57 pm »
Sideca pewnie ugłaskała Marvela dużym nakładem, wątpię aby inne (prócz Egmontu) wydawnictwo zaszalało z takimi nakładami jak oni z Andreasem, więc w przypadku DD pewnie mają podobne plany.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #895 dnia: Kwiecień 13, 2016, 07:32:27 pm »
Sideca pewnie ugłaskała Marvela dużym nakładem, wątpię aby inne (prócz Egmontu) wydawnictwo zaszalało z takimi nakładami jak oni z Andreasem, więc w przypadku DD pewnie mają podobne plany.
A skąd wiesz jaki był nakład? bo na pewno daleko mu do Egmontowego.

Offline SawiK

Odp: Sideca
« Odpowiedź #896 dnia: Kwiecień 13, 2016, 08:00:19 pm »
JanT no faktycznie wyleciały mi z głowy te Musze gacki ,fakt ;] Wieczny zmieni objętość no mimo to pierwszy tom jest wydany w bardzo atrakcyjnej cenie, a DD i tak kupie nawet jak będzie ze 150zt kosztować ;]

Offline Wolf85

Odp: Sideca
« Odpowiedź #897 dnia: Kwiecień 13, 2016, 08:51:53 pm »
@8azyl, jeśli na nieprzeczytane albo mestro udałoby ci się kupić "Sprawiedliwość" to gratulacje, mistrzostwo świata. Jak zwykle apel do ciebie - weź coś sprawdź zanim zaczniesz ochrzaniać, 115 za tą pozycję to dobra cena.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #898 dnia: Maj 15, 2016, 11:30:51 am »
ktoś napisał na fejsie sideki:

dzwoniąc pod numer wydawnictwa odebrała Pani, która poinformowała, że wydawnictwo nie jest już ich klientem. Nie chcę złorzeczyć ale czy aby nie nastał koniec wydawnictwa? Przed przedostatnim numerem "Koziorożca"?

To wydawnictwo ma tak wszystko w dupie, że nawet nie wiadomo czy upadło czy nie i trzeba teraz snuć teorie. Na moje to Sideki już nie ma, tylko milczą z wyrachowania, żeby jeszcze opylić trochę przestrzelonych nakładów. Szkoda tylko, że mają licencję na fajne komiksy, których przez to się nie doczekamy - skończy się tak, że w 2018 będziemy mieli Alias, Punishery i być może Iron Fista, a Daredevili zero.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 11:36:28 am wysłana przez arczi_ancymon »

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #899 dnia: Maj 15, 2016, 12:47:50 pm »
Kurczę - ciekawe ile takie upadłe wydawnictwo kosztuje? Tzn w kontekście tej licencji na 4 runy Daredevila, które posiada. Jakbym miał kapitał, to bym ich wykupił i sam wydawał.

 

anything