trawa

Autor Wątek: Komiksy Roku  (Przeczytany 72249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 30, 2013, 02:28:40 pm »
Krzychu Rychu
 autor słów o " fabularzach i bieda szyłakach"

Mógłbym prosić o link lub inną wskazówkę, gdzie szukać?

Offline karolkonw

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 30, 2013, 02:30:39 pm »
gdzieś na Facebooku to padło
Wyciągnąłem
pośmiałem się z "blogera"
do dzisiaj dostaje drgawek
i piany
z mojego powodu

Offline pozdRaf

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 30, 2013, 02:38:28 pm »
1. W moim odczuciu już w tej chwili (najpóźniej pod koniec stycznia 2014) powinna być dobierana obsada jurorów na przyszłoroczne typowanie.

2. Jeśli chodzi o kolekcję komiksów w Poznaniu - nie trzeba wyrabiać sobie chodów, wystarczy zapisać się do biblioteki, czytelnia jest czynna od poniedziałku do piatku do 18.00, a w soboty 10-17. Serdecznie zapraszam. Weźcie tylko pod uwagę, że nasza biblioteka opiera zbiory krajowe o ustawowy egzemplarz obowiązkowy, co część wydawców lekceważy. Część przysyła/przekazuje z dużym opóźnieniem. Zatem nowości trafiają często po bardzo długim czasie. Ale na brak czytelników na szczęście nie narzekamy.

3. Z ciekawości (naprawdę - czystej ciekawości), jakie kryteria według Was powinny spełniać osoby zapraszane do jury? Gdyby to było jasne, może nie byłoby takich kontrowersji? Podejrzewam (tylko podejrzewam), że Wasze kryteria były bardzo ostre i niespełnialne, zatem mógłby być problem z jury, które wszystkich zadowoli. I zapewne co roku byłaby zapraszana ta sama piątka, jeśli udałoby się ją w ogóle zebrać.

4. Osobiście, mimo że zdecydowałem się ostatecznie na podanie własnych propozycji,  nie jestem zwolennikiem plebiscytów, zarówno w wypadku podsumowań roku, jak i np. nagrody na MFKiG. O wiele bardziej ufam osądowi niektórych osób uznawanych za autorytety, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że i w tym wypadku byłyby dyskusje. Ale jak są dyskusje, to jest ok. Jak najbardziej jestem za ekspertami (patrz punkt 3).

5. Nie zgadzam się i dotyczy to wszystkiego, nie tylko komiksów, że vox populi jest miarodajny odnośnie do wartości czegokolwiek. Swego czasu utwierdziły mnie w tym przekonaniu wybory do sejmu, kiedy to Samoobrona współtworzyła rząd.
Komiks w bibliotece :: http://abrewiacje.wordpress.com/

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 30, 2013, 03:44:13 pm »
Mógłbym prosić o link lub inną wskazówkę, gdzie szukać?


Nigdzie. Karol pi****lnął bez ładu i składu wyrwaną z kontekstu i przeinaczoną wypowiedzią z mojej dawnej prywatnej rozmowy z Krzychem Rychem, którą się z nim niebacznie w zaufaniu podzieliłem.
Przedstawia mnie to w bardzo złym świetle jako nie dość że plotkarza to również dwulicowego ciulka.

Dzięki, kolego.

Offline MateuszSkutnik

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 30, 2013, 03:50:30 pm »
Przedstawia mnie to w bardzo złym świetle jako nie dość że plotkarza to również dwulicowego ciulka.
Dzięki, kolego.
czyli klasyczny konw. :D
Ogólnie ustalmy żeby nie powierzać mu żadnych semi-radioaktywnych informacji. Nie daje rady utrzymać.

Offline Death

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 30, 2013, 03:52:48 pm »
Trochę pamiętam. KRW skrytykował kogoś (Karola?), nazywając go biedaszyłakiem, ale wątpię, żeby to było w prywatnej rozmowie. Może użył tego słowa więcej razy? Biedaszyłak, czyli że nie jest Szyłakiem. To obraźliwe określenie na osobę tak nazwaną, a nie dla Szyłaka. To tak jak nazwać kumpla na boisku biedaronaldo, bo próbuje sztuczek jak Ronaldo, ale mu nie wychodzi. Jest to więc pozytywne określenie dla N.N. a nie żadna jego krytyka, dlatego bardzo bym prosił o skończenie tej wojenki N.N. versus KRW nie wiadomo o co, bo się robi nudna. A nikt w komiksowie wojenek nie potrzebuje.
Ale nie każcie mi tego szukać, bo to było dawno, nieprawda i nawet nie mam pojęcia gdzie o tym słyszałem, lub to czytałem.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 30, 2013, 03:55:02 pm »
Gdyby jeszcze chodziło o utrzymanie.
Karol wstawia jakieś haiku, coś tam jebnie na opak i pozostawia wielkie pole do interpretacji (jak powyżej).


EDIT:
Death, oczywiście że to było publicznie bo mój kolega Karol najpierw podzielił się tą myślą z całym facebookiem. Jakoś w okolicach kwietnia kiedy całe komiksowo wzięło pod but Krzycha Rycha za to, że napisał kilka słów prawdy o Belusiu.

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:04:00 pm »
Trochę pamiętam. KRW skrytykował kogoś (Karola?), nazywając go biedaszyłakiem, ale wątpię, żeby to było w prywatnej rozmowie. Może użył tego słowa więcej razy? Biedaszyłak, czyli że nie jest Szyłakiem. To obraźliwe określenie na osobę tak nazwaną, a nie dla Szyłaka. To tak jak nazwać kumpla na boisku biedaronaldo, bo próbuje sztuczek jak Ronaldo, ale mu nie wychodzi. Jest to więc pozytywne określenie dla N.N. a nie żadna jego krytyka, dlatego bardzo bym prosił o skończenie tej wojenki N.N. versus KRW nie wiadomo o co, bo się robi nudna. A nikt w komiksowie wojenek nie potrzebuje.
Ale nie każcie mi tego szukać, bo to było dawno, nieprawda i nawet nie mam pojęcia gdzie o tym słyszałem, lub to czytałem.
Jako że to ja jestem Szyłakiem, to pozwolisz, że to ja będę decydował, czy takie posługiwanie się moim nazwiskiem (a przypominam, że mam tylko to jedno) jest obraźliwe czy nie. Z tego, co wiem KRW więcej niż raz wycierał sobie gębę moim nazwiskiem, komentując na Facebooku moje wypowiedzi z tego forum. Forum  - jak sama nazwa wskazuje - jest miejscem, gdzie ludzie ze sobą dyskutują. Mógł zatem KRW zarejestrować się tu już dawno i mógł bezpośrednio ze mną rozmawiać. Wolał jednak obrabiać mi d... za plecami. I pewnie nadal to robi i będzie robił, bo wygląda na to, że to jest jego plan na zostanie sławnym i bogatym.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:19:50 pm »
jeszcze raz dzięki, Karol.

NN, to o czym piszesz to są tak zwane "szklane ściany internetu", czyli jeśli ktoś publicznie pisze coś w internecie pod własnym nazwiskiem to z automatu nie jest to "obrabianiem dupy za plecami".

Offline Death

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:35:31 pm »


Gdyby jeszcze chodziło o utrzymanie.
Karol wstawia jakieś haiku, coś tam jebnie na opak i pozostawia wielkie pole do interpretacji (jak powyżej).

EDIT:
Death, oczywiście że to było publicznie bo mój kolega Karol najpierw podzielił się tą myślą z całym facebookiem. Jakoś w okolicach kwietnia kiedy całe komiksowo wzięło pod but Krzycha Rycha za to, że napisał kilka słów prawdy o Belusiu.
Co nie zmienia faktu, że ewidentnie był tu hejt tylko na jednego jurora. I cokolwiek się złego napisze o tym konkursie, od razu jest atak w stronę Krzycha Rycha. Z kosmosu było widać jakieś prywatne pretensje N.N. w stronę KRW, które niewiele miały wspólnego z konkursem. I dopiero teraz N.N. napisał, że chodzi o wypowiedź KRW na Facebooku.
Co do hejtu KRW na Sienickiego, to byłem przeciwko. Nie widzę nic złego w takiej robocie. Jak koleś dobrze płaci, a praca jest niegłupia, to nie ma co się zastanawiać. Tym bardziej, że robić ilustracje przedstawiające bohaterów kultowych filmów jako dzieci, to musi być sama przyjemność.
Kilka słów prawy? Prawda jest taka, że pracuje się za pieniądze. Niekryty Krytyk wcale gorszym pracodawcą nie jest, jeśli dobrze płaci i dodatkowo daje fajną robotę do wykonania.


Jako że to ja jestem Szyłakiem, to pozwolisz, że to ja będę decydował, czy takie posługiwanie się moim nazwiskiem (a przypominam, że mam tylko to jedno) jest obraźliwe czy nie.
Racja. Ale tak z ciekawości: Uważasz że w tym przypadku było obraźliwe?

Z tego, co wiem KRW więcej niż raz wycierał sobie gębę moim nazwiskiem, komentując na Facebooku moje wypowiedzi z tego forum. Forum  - jak sama nazwa wskazuje - jest miejscem, gdzie ludzie ze sobą dyskutują. Mógł zatem KRW zarejestrować się tu już dawno i mógł bezpośrednio ze mną rozmawiać. Wolał jednak obrabiać mi d... za plecami. I pewnie nadal to robi i będzie robił, bo wygląda na to, że to jest jego plan na zostanie sławnym i bogatym.
Raz skomentował Twoją wypowiedź z tego forum. Raz. A cała jego wypowiedź zaczęła się od słów "Mam wielki szacunek do Szyłaka..."

Byłoby miło, gdyby druga strona też miała szacunek do przeciwnika (?).
I nie, to byłby dziwny sposób na zostanie sławnym i bogatym, takie krytykowanie kogokolwiek.
Zdecydowanie więcej złych rzeczy Ty napisałeś o nim, niż on o Tobie.

NN, to o czym piszesz to są tak zwane "szklane ściany internetu", czyli jeśli ktoś publicznie pisze coś w internecie pod własnym nazwiskiem to z automatu nie jest to "obrabianiem dupy za plecami".
Trochę jest, jeśli widzą to tylko znajomi osoby, która to napisała, a krytykowana osoba nie może tam wejść i zobaczyć.

Ale to komiksowo smutne. :sad:

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:49:47 pm »
"Kilka słów prawdy" - oczywiście zdaniem KRW. Źle się wyraziłem. Chodziło mi raczej o "kilka szczerych słów".
Jakby pisał anonimowo to mógłby spać spokojnie a tak to podobnie jak w sprawie z Ystadem obrywa się Krzychowi Rychowi za coś co napisał otwartym tekstem (abstrahując od zasadności jego wypowiedzi). NN akurat nie liczę bo to obustronnie są już jakieś absurdalne jazdy.

Moim zdaniem Krzychu Rychu to jeden z niewielu recenzentów piszących o komiksach ciekawie i z sensem.

Offline karolkonw

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:59:49 pm »
Zgadzam się z Maciejem
A ty Aragornie?

A poważnie tak Krzychu Rychu potrafi pisać z sensem cóż z tego skoro masakruje kiełkujące umiejętności neofickim "ale ajaja JA mam rację", widac w tych tekstach braki w lekturach, widac ze to na wdechu i zachłyśnieciu bo niedawno komiksy odkrył
do tego
wypisuje jakies pi****lola o komiksowie bo mało wie i mało widział ale "ajajajaJA" by chciał
Wiem
znam
też taki byłem
 
a o akcji z Robertem Sienickim to przepraszam ale to jakaś żenada- to tak jakby TOBIE MAĆKU - ktoś zarzucał ze robisz te pieprzone undergroundy zamiast wziasc się za komercję...
Niekryty krytyk to zuo ale to zuo w moim świecie może twoim może internetowego wojownika ale nie Blego + robota to robota


Zgadzam się z MaciejemA ty Aragornie?
A właśnie niech ktoś wytłumaczy Krzychowi Rychowi skąd w Wilq'u się to wzieło bo gotów się OBRAZIĆ że Tolkiena obrażam albo co?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2013, 05:29:11 pm wysłana przez fragsel »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 30, 2013, 05:16:39 pm »
....a tak to podobnie jak w sprawie z Ystadem obrywa się Krzychowi Rychowi za coś co napisał otwartym tekstem (abstrahując od zasadności jego wypowiedzi).

moim nikiem sobie proszę buzi nie wycierać.
EDIT
Tak, dostało mi się raz bezpodstawne oskarżenie o oszustwo. I w życiu tego nie zapomnę. I naprawdę uważam, że ten człowiek mierzy ludzi swoją miarą, i ciągle nie mogę przestać rozważać jednej opcji. Więc nie wierzę w jego obiektywność.
EDIT

fragsel
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2013, 10:43:46 pm wysłana przez fragsel »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 30, 2013, 05:32:27 pm »


Raz skomentował Twoją wypowiedź z tego forum. Raz. A cała jego wypowiedź zaczęła się od słów "Mam wielki szacunek do Szyłaka..."
Byłoby miło, gdyby druga strona też miała szacunek do przeciwnika (?).
Niczego, co napisałem w temacie o Komiksach Roku, nie napisałem kierując się wrogością wobec kogokolwiek.
Uważam, że wybory jurorów powinny były być przez nich uzasadnione - skomentowane.
Uważam, że nieznajomość tego, co sie ocenia, jest kompromitacją dla jurora. Przypomnę, że napisałem to, zanim KRW przyznał się, że "Rewolucji" nie czytał. Fakt, że się przyznał, uważam za przejaw dużej odwagi cywilnej, fakt, że lamentował przy tym, że mu się gratisy należą, oceniam znacznie gorzej.
Nominowanie "Cheap East" uważam za posunięcie głupie i odbiegające od przyjętych w konkursie założeń. Mamy tam czterdzieści dziewięć komiksów autorskich i jedną darmową gazetkę reklamową.
Za niemądre uważam też nominowanie "Marvel Zombies", ale tego faktu do tej pory nie komentowałem i w przyszłości też nie będę.
I tyle.
Wystarczy przejrzeć temat od początku, żeby zobaczyć, że wcale nie poświęcam Krzychowi Rychowi tak wiele miejsca, jak sugerujesz i że to Ty zacząłeś wmawiać mi, że prowadzę jakąś wojnę, a w dodatku tłumaczyć KRW tym, że nie przeczytał.

Mój stosunek do KRW w tej chwili jest podyktowany tym, co on sam zaprezentował wpisując tu swoje komentarze, już w pierwszym z nich prezentując postawę zaczepną i agresywną, a w dodatku arogancką.


Cytuj
Zdecydowanie więcej złych rzeczy Ty napisałeś o nim, niż on o Tobie.
Ten temat jest jedynym miejscem, w którym wypowiadam się na temat KRW i jego zalet jako jurora oraz znawcy komiksu. Nie planuję w przyszlości ani posługiwania się cytatami z jego wypowiedzi dla podkreślania, że znam się na komiksie lepiej od niego, nie podejrzewam też siebie o to, że bedę któregoś z moich oponentów nazywał "bieda wojciechowskim".
A przeglądając ten temat zauważam, że wcale nie jestem przodownikiem w atakowaniu KRW.

Szczerze mówiąc, odnoszę wrażenie, że albo ja wyczerpałem wszystkie wątki, ktore chciałem poruszyć w tym temacie, albo też temat mnie wyczerpał.
Cieszę się z powrotu Karola i idę czytać komiksy (kupione za własne pieniądze, zarobione uczciwą pracą).

Offline karolkonw

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 30, 2013, 05:41:39 pm »
Oj tam oj tam Wój Ryszard ma buldupki do komiksowa którego nie zna ktore przegapił i wydaje mu sie że obrażając nagle urośnie
Przykładem jak nie kuma nawet obecnego komiksowa jest ten wtręt z Sebastianem frackiewiczem
Smutek
Żałość
Nędza

Ale
To nie o fajterach internetowych temat!
Tak plebiscyt jest od czapy
Tak brakuje tam komiksów/autorów
Tak miesza sie tęsknota za zeszytem (Marvele KRW kick asy pstragowskiego) z ofensywa maszina
Tak nikt nie wpadł na wydzielenie np debiutu

A i przy Mateuszu i rewolucjach (do których mam morze pytań i zastrzeżeń ) brakuje mi go z innego względu - jeden post na FB do jego fanów i cały ten plebiscyt trafił by szlag