Autor Wątek: Komiksy Roku  (Przeczytany 71353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 28, 2013, 01:10:18 pm »
Tu nie ma wielkiej teorii spiskowej. Rewolucje wyszły w grudniu, podobnie jak nowe znakomite Baśnie, Blacksad, czy Kot rabina. A głosy musieli wysłać wcześniej. I dlatego właśnie miały małe szanse na znalezienie się w tym zestawieniu.
Ciekawe czy byłby tam Kot rabina, gdyby mnie Krzychu Rychu nie zapytał jakiś tydzień wcześniej, czym ma sobie dopakować koszyk do Strażników na Gildii, żeby mieć darmową wysyłkę. Mówię, bierz Kota rabina, WK już wydrukowała i wysyła wcześniej, niż planowano. A on: Już jest? No to biorę Kota już teraz. No i zdążył przeczytać przed wysłaniem typów. Tak by pewnie kupił Kota dopiero w styczniu i by na niego - co naturalne - nie zagłosował.

W zeszłym roku nie było Rycerzy świętego Wita, ale KG to chyba w sylwestra wydała, więc nie zdążyli.
Tak to jest z tymi podsumowaniami roku już w grudniu. I to wszędzie. Jak ktoś interesuje się piłką, to wie, że Ibrahimović strzelił w ubiegłym roku, pod sam koniec taką bramkę z Anglikami, iż prawie na pewno by wygrała. Ale że głosowanie już zamknięto nie była nawet nominowana w konkursie na gola roku. Żenada.

Wydajesz jeden z najlepszych komiksów roku? Zrób to przed grudniem.
Strzelasz gola roku? Zrób to przed grudniem.

Offline Dembol_

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 28, 2013, 01:16:15 pm »
A nie można było w takim razie zebrać głosów na początku stycznia?

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 28, 2013, 01:20:44 pm »
Tu nie ma wielkiej teorii spiskowej. Rewolucje wyszły w grudniu, podobnie jak nowe znakomite Baśnie, Blacksad, czy Kot rabina. A głosy musieli wysłać wcześniej. I dlatego właśnie miały małe szanse na znalezienie się w tym zestawieniu.
Ciekawe czy byłby tam Kot rabina, gdyby mnie Krzychu Rychu nie zapytał jakiś tydzień wcześniej, czym ma sobie dopakować koszyk do Strażników na Gildii, żeby mieć darmową wysyłkę. Mówię, bierz Kota rabina, WK już wydrukowała i wysyła wcześniej, niż planowano. A on: Już jest? No to biorę Kota już teraz. No i zdążył przeczytać przed wysłaniem typów. Tak by pewnie kupił Kota dopiero w styczniu i by na niego - co naturalne - nie zagłosował.
W zeszłym roku nie było Rycerzy świętego Wita, ale KG to chyba w sylwestra wydała, więc nie zdążyli.
Tak to jest z tymi podsumowaniami roku już w grudniu. I to wszędzie.

Takim tłumaczeniem nie pomagasz chyba za bardzo organizatorom konkursu. Twierdzenie, że jeden z nominujących nie zdążył czegoś przeczytać i dlatego tytuł nie powalczy w konkursie świadczy o braku profesjonalizmu i kompetencji organizatorów oraz jurorów.
To już lepiej by było, żebyś powiedział, że komiks się zwyczajnie nie spodobał Panu Krzychowi Rychowi.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 28, 2013, 01:29:48 pm »
wydaje mi się, że Oscary I Grammy nie bez powodu są w lutym...

No ale to film i muzyka, tutaj zaś tylko komiks...  :wink:

Offline Death

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 28, 2013, 01:54:26 pm »
Takim tłumaczeniem nie pomagasz chyba za bardzo organizatorom konkursu. Twierdzenie, że jeden z nominujących nie zdążył czegoś przeczytać i dlatego tytuł nie powalczy w konkursie świadczy o braku profesjonalizmu i kompetencji organizatorów oraz jurorów.
Jeden z nominujących? Mnie się wydaje, że tylko jeden Kota przeczytał.  :smile:  A Rewolucji nie przeczytał pewnie żaden.

Jasne że nie pomagam. Wszystkie konkursy na które oddaje się głosy przed końcem roku mogą okazać się głupie, bo w grudniu padnie gol roku, na ekranach pojawi się film roku, wyjdzie komiks roku itd. A niestety większość taka jest. Ale chyba nie jest winą głosujących (raczej organizatorów), że wychodzi masa dobrych komiksów a jakiś niewielki czas później muszą wysłać głosy. Albo co gorsza komiks wychodzi już po nominacjach (jak było chyba w przypadku Rycerzy świętego Wita). Kilka lat temu w grudniu 2006 wyszły: Phenian, Blankets i Sambre. Gdyby wtedy głosowano na Komiks roku, to żaden z nich mógłby się nie znaleźć w top 50. A to przecież absolutne top 10, wszystkie 3 pozycje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 04:35:00 pm wysłana przez Death »

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 28, 2013, 01:59:37 pm »
W zeszłym roku nie było Rycerzy świętego Wita, ale KG to chyba w sylwestra wydała, więc nie zdążyli.

Do mnie Gildia zamówienie z Rycerzami świętego Wita wysłała 29.11.2012, więc komiks ten ukazał się wcześniej niż w tym roku Kot Rabina. I tytuł ten znalazł się w głosowaniu Komiksy Roku, zajmując ostatecznie 8 miejsce.

Offline Death

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 28, 2013, 02:02:03 pm »
I tytuł ten znalazł się w głosowaniu Komiksy Roku, zajmując ostatecznie 8 miejsce.
Faktycznie. Ale gdzieś nie był. Gdzieś nie zdążył na pewno. Muszę pomyśleć.
Teraz mam zagwozdkę, bo nie wiem w którym kościele dzwoni.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 28, 2013, 02:08:29 pm »
A poza tym, wydanie w grudniu, przed samymi świętami, tytułów takich jak Kot Rabina, integral Rorka, czy w ubiegłych latach Rycerzy świętego Wita, Pana Naturalnego, Blankets, czy Ghost World to strzał w dziesiątkę - przecież to idealne prezenty pod choinkę. A że przez to te komiksy zostaną pominięte w podobnej zabawie, to tylko źle świadczy o głosowaniu.

Offline horror

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 28, 2013, 02:14:00 pm »
czytając twoją wypowiedź Death - tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mało profesjonalne podejście mają organizatorzy tego plebiscytu.

Offline Death

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 28, 2013, 02:17:15 pm »
Oczywiście że te tytuły są wydawane specjalnie przed Gwiazdką. I słusznie. Problemem jest regulamin konkursu. Co szkodzi głosować od stycznia?
Jury zdąży przeczytać w okresie świąteczno-noworocznym to co wyszło przed Bożym Narodzeniem i już.

Przypuszczam że Rewolucje znalazłyby się na liście, gdyby ktokolwiek je przeczytał.
Choć w sumie...nie ma Czarnych akt, nie ma Wojny Sambre`ów, nie ma nic Andreasa...
Pamiętajmy że to tylko top 50, na pewno ukazało się więcej tytułów, za którymi jakiś czytelnik by płakał, że nie ma "bo to przecież z mojego top 10 tytuł".

Zaledwie kilka dni temu pojawiły się "Wilcze tropy 3". A jeśli okaże się, że to najlepszy komiks duetu Zajączkowski-Wyrzykowski a nie ma go w top 50? Może 10 głosujących i 100 typów za rok?  :smile:

czytając twoją wypowiedź Death - tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mało profesjonalne podejście mają organizatorzy tego plebiscytu.
Takie samo podejście ma FIFA i ich plebiscyty na gola roku, drużynę roku i piłkarza roku. Złote Globy też już dawno po głosowaniach. Ktoś kiedyś wymyślił, że głosuje się w grudniu i tak to potem wygląda na całym świecie.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 28, 2013, 03:10:05 pm »
eeee.... chciałem coś powiedzieć, ale się ugryzłem właśnie w język...

Chyba najbardziej humanitarnie (zarówno dla organizatorów, jak i jurorów) będzie po prostu zasunąć miłosierną zasłonę milczenia. Każde tłumaczenie spowoduje, że będą coraz bardziej grzęznąć we własnym wesołym bagienku.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 28, 2013, 03:23:03 pm »
eeee.... chciałem coś powiedzieć, ale się ugryzłem właśnie w język...

Chyba najbardziej humanitarnie (zarówno dla organizatorów, jak i jurorów) będzie po prostu zasunąć miłosierną zasłonę milczenia. Każde tłumaczenie spowoduje, że będą coraz bardziej grzęznąć we własnym wesołym bagienku.

Jeśli ten konkurs ma mieć sens, to jego zasady powinny być transparentne. A nie są. Przypuszczenia, że jurorzy czegoś nie przeczytali, są obraźliwe dla jurorów a - udzielane przez znajomego jednego  z owych jurorów - informacje o tym, że ten czegoś nie przeczytał, bo nie zdążył, są dla owego jurora kompromitujace.
Osobiście nie wierzę, żeby jurorzy promowali w ten sposób znajomych. Nie wierzę też, że nie przeczytali tego, co powinni. Jestem przekonany, że ich wybory zostały dokonane w sposób przemyślany i dlatego o te przemyślenia się dopytuję. Chciałbym jednak zapoznać się z przemyśleniami jurorów, a nie osób, którym się wydaje, co jurorzy myślą.
Jeśli zaś Death przedstawia stanowisko Krzysztofa Ryszarda Wojciechowskiego, to prosiłbym o napisanie wprost, że jest to jego stanowisko.
A na zupełnym marginesie chciałbym zapytać, wedle jakich kryteriów "Opowieści z najdalszych przedmieść" zostały uznane za komiks?

Offline Death

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 28, 2013, 04:07:58 pm »
Nie. To moje słowa. Nie mam pojęcia czy Krzychu Rychu czytał Rewolucje. Nie pytałem go o to. Napisałem natomiast, że moim zdaniem gdyby nie on, to w zestawieniu mógłby nie pojawić się Kot rabina. Nie pisałem, że on czegoś nie przeczytał. Pisałem co na pewno przeczytał. To różnica. Nigdy nie podałem informacji, że ten konkretny juror nie zdążył czegoś przeczytać.

Poza tym użyłem słowa "przypuszczam" pisząc o Rewolucjach. Użyłem też takiego zwrotu jak "wydaje mi się". Łatwo wywnioskować z moich postów, że piszę za siebie. Na liście nie ma tylu znakomitych komiksów, że nie za samymi Rewolucjami powinno się płakać.

Nie wiem nawet czy jurorzy czytają ten wątek na Gildii. Wiemy tylko, że czyta Maciej Gierszewski, bo się tutaj wypowiedział. Nie wiem jak pozostała czwórka.

Całkiem łatwo dojść do wniosku, że grudniowych pozycji może nie być na liście, bo za szybko przeprowadzono głosowanie. Od lat śledzę te wszystkie konkursy piłkarskie, filmowe i inne i zawsze są problemy z grudniem. Serio chcecie wieszać psy tylko na jurorach za to, że mogli nie zdążyć przeczytać w krótkim czasie kilku bardzo dobrych komiksów, które akurat wyszły? To chyba wina organizatorów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 04:13:01 pm wysłana przez Death »

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 28, 2013, 04:12:01 pm »
A na zupełnym marginesie chciałbym zapytać, wedle jakich kryteriów "Opowieści z najdalszych przedmieść" zostały uznane za komiks?

Może juror zdążył przeczytać w tym roku tylko 9 komiksów, a Opowieści z najdalszych przedmieść wrzucił jako alternatywę? 8)

Całkiem łatwo dojść do wniosku, że grudniowych pozycji może nie być na liście, bo za szybko przeprowadzono głosowanie.

Brak kilku tytułów, dlatego że ukazały się w grudniu jestem jeszcze w stanie zrozumieć. Ale proponowanie magazynu Cheap East, czy biletów MPK (2012 rok) do Komiksów Roku to dla mnie zwykłe jaja. Podobnie z typowaniem ilustrowanej książki w głosowaniu na Komiksy Roku. Chyba że, jurorzy mają wolną rękę i za komiks mogą uznać co im tam się podoba.



Choć i tak nieźle, że w tym roku obyło się bez typowania komiksów zagranicznych - dla przypomnienia, w 2010 roku z 50 proponowanych komiksów, aż 15 to tytuły zagraniczne. W 2011 Paying for It Chestera Browna zajęło 50 miejsce, w tym roku jest na liście jako Na własny koszt - póki co, na 8 miejscu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 04:33:35 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Death

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 28, 2013, 04:22:27 pm »
Właśnie. Dziwi mnie to "na marginesie". Wieszaliście psy na Krzysztofie Wojciechowskim za jego wybory, choć to były same komiksy, ale jak inny juror zagłosował na książkę, której tam w ogóle nie powinno być, to jest "na marginesie". Ja chyba napiszę do Wojciechowskiego maila i zapytam, co ma N.N. do niego. Bo tu pachnie jakąś prywatą...

By the way...Marvel Zombies są w top 7.

 

anything