Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 248403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mani78

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #525 dnia: Październik 03, 2016, 12:44:13 pm »
Błąd systemu. I dlatego odlicza do ostatniego dnia roku.
To samo było jeszcze kilka dni temu z dodrukiem pierwszego omnibusa Capitana Ameryki Brubakera :)
Jak ogłoszą dodruk, to będzie o tym bardzo głośno.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #526 dnia: Październik 15, 2016, 07:34:31 am »
OOO proszę jaka niespodzianka:

http://www.collectededitions.com/marvel/omnibus/asm_omni03.html

MAZING SPIDER-MAN OMNIBUS VOL. 3 Reprints: Amazing Spider-Man #68-104
 
Most Recent Print Edition: First Print
 Original Release Date: May 17, 2017
MIKE MCKONE (REGULAR COVER) ISBN: 978-1-302-90408-1 • List Price: $100.00 GIL KANE (DIRECT MARKET COVER)  ISBN: 978-1-302-90452-4 • List Price: $100.00 VARIANT PRINT RUN: TBA 920 Pages Collection Editor: Cory Sedlmeier Written by Stan Lee with Roy ThomasPencils by John Romita, Gil Kane & John BuscemaCover by Mike McKoneDirect Market Cover by Gil KaneIntroduction by TBA
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 08:10:59 am wysłana przez Nick Jackolson »

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #527 dnia: Październik 15, 2016, 08:11:57 am »
I super! Reprint ASM #2 już kupiony i czeka na premierę, trójeczka ładnie przytuli się do niego w maju :)

Offline Corto Maltese

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #528 dnia: Październik 15, 2016, 09:39:40 am »
Powoli się przymierzam do zakupu pierwszego w mym życiu omnibusa, być może w grudniu na Święta. Zastanawiam się nad Planetary, Death and Return of Superman oraz właśnie Amazing Spiderman Omnibus vol.1. Gdybym zaczął od tego ostatniego, na pewno później dołączyłby do niego vol.2 i vol.3 dlatego, to bardzo dobra informacja, że planują wydanie.
Rozeznania w omnibusach nie mam, ale to chyba bezpieczne wybory jak na początek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #529 dnia: Październik 15, 2016, 11:48:10 am »
sam raczej omijam format, ale kilka tytułów w wersji oversized posiadam. wydaje mi się, że z podanych planetary będzie najlepszym wyborem (chociaż dość często pojawiają się opinie o słabym klejeniu i trzeszczącym grzbiecie, których nie zauważyłem lub na które nie zwróciłem uwagi w moim egzemplarzu). asm-y to pozycje o bardzo dużej wartości historycznej i niejednokrotnie artystycznej, ale mnie osobiście ciężko było się przebić przez mur archaicznych z dzisiejszego punktu widzenia zabiegów narracyjnych (mdz. inn. wszechobecne myślę-co-robię) i najwięcej przyjemności dostarczyła mi lektura listów czytelników przedrukowanych z oryginanych numerów.
dc omijam, więc niech ktoś inny się wypowie na temat supermana.

ponad powyższe, zaproponowałbym Ci również zakup big damn sin city jako Twojej pierwszej pozycji (oczywiście tylko wtedy, jeżeli nie masz drugiego wydania egmontu).
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 11:59:51 am wysłana przez mgnesium »

Offline przemo1

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #530 dnia: Październik 15, 2016, 12:09:30 pm »
Co do omnibusów polecam Planetary ponad inne.

Co do ASM to wszystko zależy od tego czy lubisz dodatki i tzw. hardcover czy treść zawartych w nim komiksów, ponieważ zależnie od tego cenowo bardziej opłaca się kupić miękką oprawę.
Takie jest moje zdanie. Oczywiście lepiej na półce wygląda omni ale ja mam już niedosyt miejsca na ekspozycję od kilku miesięcy i kilkanaście komiksów  w polskiej wersji do zakupu w kolejce więc teraz od marvela kupuję Epic Collection i okazjonalne wznowienia np. Świt Synów Nocy, Spider-man Clone Epic Saga w miękkim formacie,
x-meni z la 80-90-tych też w miękkim wydaniu i też coś z DC czyli Supergirl Davida, wznowienie Sandman Mystery Theatre, Silver Age sofcovers JLA, Green Lanterna, Flasha, a z Omniaków z DC skusiły mnie te tylko prakorzenie Supermana i Batmana.


Offline angelscorpion

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #532 dnia: Październik 15, 2016, 02:29:31 pm »
Death and Return of Superman Omnibus - jedyny omnibus DC jaki posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony. Dla mnie to podróż do czasów TM-Semic, skąd znałem historię śmierci i powrotu supermana. Jak dla mnie ważny wycinek dziejów Supka, który warto posiadać w swoim zbiorze.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #533 dnia: Październik 15, 2016, 02:46:40 pm »
@kas1.
Marvel sukcesywanie wydaje w omnibusach nowożytny kosmos Marvela. Jeśli masz Annihilation, Annihilation Conquest i War of Kings Omnibus, to nie możesz nie mieć Aftermatch i Road to... ;]

Offline kas1

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #534 dnia: Październik 15, 2016, 07:04:15 pm »
Właśnie "War of Kings" nie mam i nie za bardzo wiem co to jest. Brubaker gwarantuje stabilny poziom. Nie wiem jak reszta autorów.

Annihilation miałem kompletne w bodajże trzech hacekach i pozbyłem się bez żalu.

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #535 dnia: Październik 15, 2016, 08:58:58 pm »
Death and Return of Superman Omnibus - jedyny omnibus DC jaki posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony. Dla mnie to podróż do czasów TM-Semic, skąd znałem historię śmierci i powrotu supermana. Jak dla mnie ważny wycinek dziejów Supka, który warto posiadać w swoim zbiorze.

Dokładnie. Po tomie WKKDC o Śmierci Supermana chyba będę sobie dokupywał TM Semici o pogrzebie, Rządach Supermanów i jego powrocie. 9/95 już mam, pozostaje mi kolejne 12 numerów. :)

Offline adro

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #536 dnia: Październik 15, 2016, 09:25:39 pm »
ta moze i ten nowy kosmos marvela nie jest zly, ale gdzie tam temu wszystkiemu do Starlina, nie ta liga sorki  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline starcek

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #538 dnia: Październik 18, 2016, 10:26:00 pm »
Tak, DC już w czerwcu zapowiedziało tego omniaka. Teraz wiemy, że trzeba czekać do kwietnia!

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #539 dnia: Październik 18, 2016, 10:46:02 pm »
Jeśli zawartość jest dobrze podana to będzie z 80 zeszytów  :shock: