trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 22, 2014, 09:19:57 pm »
Przecież poinformowano czytelników. Artykułem w gazecie/Internecie.

A nie można było najpierw poinformować czytelników na stronie? Chyba więcej osób przeczyta taką wiadomość. Nie każdy natrafi na informację w gazecie.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 22, 2014, 09:26:58 pm »
Jak widać zawsze znajdzie się ktoś życzliwy, kto podlinkuje reszcie tekst. Nie ma co marudzić. Wiemy mniej więcej na czym stoimy (zwłaszcza w kontekście "V jak Vendetta").

Offline marceli

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:32:45 pm »
Już wiem skąd dzisiaj taki wysyp "Żartów" na Allegro  :lol:
Pamiętam kolesia, który kupił 10 sztuk na handel. Jeżeli do tej pory nie sprzedał to teraz musi mu być ciepło  :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:35:12 pm »

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:36:37 pm »
Będzie drugie wydanie czytadeł, a nie pierwsze wydania kolejnych tomów klasowych serii.

W ogóle ja cały czas myślałem, że ten zapowiadany Ptak czasu to będzie kolejne wydanie głównego cyklu.
Zgadzam się z tym co napisał Death ...i ja przyłączam się do osób, które myślały, że Egmont planuje wydanie pierwszej serii Ptaka i to w integralu.


W takim razie też odpuszczam Ptaka (przynajmniej nowego ze sklepu - może jakieś używki na allegro...) - w integralu pewnie bym kupił, a tak to mnie akurat niespecjalnie stać na 60-stronicowe komiksy za 30 zł (wliczając zniżkę oczywiście). Poza tym I seria gdzieś u mnie jeszcze leży z "Fantastyki" nieprzeczytana - muszę się za nią w końcu kiedyś wziąć ..no chyba, że Egmont jakoś super zaskoczy ceną :smile:
Zresztą z tego samego powodu chyba zakończe moją przygodę z Ligą na Stuleciu.


Widzę, że Egmont znów popada ze skrajnosci w skrajność i będzie serwować superhero co miesiąc. Niby fajnie, ale coś mi się wydaje, że na tyle nasz rynek komiksowy to się jednak nie rozruszał i pachnie mi to TM-Semiciem i wężem zżerającym swój ogon.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:47:46 pm »
Uroboros :smile: . Ptak jest świetny, głownie tomy 2-4. Przydałby się integral. Natomiast ten nowy cykl Ptaka jest moim zdaniem słabszy, być może to sentyment z młodości powoduje taki odbiór.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:14:36 am »

N.N.

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:21:26 am »


Jeszcze tego Eisnera mogliby kiedyś wydać...

http://www.amazon.com/Last-Day-Vietnam-Will-Eisner/dp/1616551208/ref=la_B000APEOIE_1_28?s=books&ie=UTF8&qid=1390457709&sr=1-28

Jest to komiks nieduży objętościowo (80 stron) i mocno nasycony treściami propagandowymi (nie dlatego, iżby Eisner robił go na zamówienie, raczej dlatego, że sam uważał, że Amerykanie w Wietnamie i w Korei mieli do spełnienia dziejową misję). Jedno i drugie czyni go słabym kandydatem do publikacji u nas.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:51:57 am »
Jest to komiks mocno nasycony treściami propagandowymi (nie dlatego, iżby Eisner robił go na zamówienie, raczej dlatego, że sam uważał, że Amerykanie w Wietnamie i w Korei mieli do spełnienia dziejową misję).

Nie brzmi to zbyt zachęcająco. A Fagin The Jew dobry?

Szkoda, że Spirit się u nas nie przyjął. Bardzo mi podszedł ten składak, którego Egmont wydał.

Offline Nick Jackolson

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 23, 2014, 08:49:01 am »
Widzę, że Egmont znów popada ze skrajnosci w skrajność i będzie serwować superhero co miesiąc. Niby fajnie, ale coś mi się wydaje, że na tyle nasz rynek komiksowy to się jednak nie rozruszał i pachnie mi to TM-Semiciem i wężem zżerającym swój ogon.

A-man to that...

Co miesiąc komiks z Nowego DC co daje nam około 11 numerów.

1 Nowe Detective Comics - nie biorę
2 Nowa Liga - nie biorę
3 Batman Dark Knight - podobno mega słaby i z każdym numerem jest jeszcze gorzej (fragment recki Eclipso z dccomisc.com.pl o DK vol 3 "Lektura kilku  ostatnich zeszytów serii BATMAN: THE DARK KNIGHT była dla   mnie jednak  bardzo pomocna. Historia o Szalonym Kapeluszniku   uświadomiła mi bowiem,  jak żenująco słaby stał się to komiks, i że nie   warto zawracać sobie nim  głowy.")
4 Talon - mam mieszane uczucia... w Polsce nie było wydawanych serii bohaterów nazwijmy "drugiego kalibru" jak Flash czy nawet Green Arrow a Egmont na fali sprzedaży Trybunału decyduje się na Talona... no nie wiem.

Zostaje nam jakieś 7


5 Nowy Supek
- u mnie must (z 2 strony na dccomics.com.pl piszą o tym numerze na 3+ i podobno jest trudny do ogarnięcia nowym, jak ja)
6 Batman DITF - kozak
7 Wonder Woman - słyszałem mega opinie
8 All Star Western - jestem bardzo ciekaw

Czysto teoretycznie, bo większość tytułów nie została potwierdzona, jak myślicie jakie będą następne 3 numery?

Moje marzenie:

9 Aquaman: The Trench (podobno jak żadnemu innemu bohaterowi ten restart dał najwięcej)
10 Batwoman (według komentarzy Batwoman w N52 jest jak Daredvil Bendisa. Ma swoją oddzielną historię i nikt "bardziej znany się nie wpieprza" generalnie miód).
11 Shazam!

jak to wygląda u was?

PS: pierwszą 4 zastąpił bym:

1. Swamp Thing
2. Animal Man
3.
Green Lantern
4. Forever Evil albo Nightwing

a na + tak Batman: Black Mirror :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 09:41:47 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 23, 2014, 08:57:13 am »
Nick: "w Polsce nie było wydawanych serii bohaterów nazwijmy "drugiego kalibru" jak Flash czy nawet Green Arrow"
 
Niestety ... Może czas przełamać tę tendencje. Zwłaszcza, że cała seria "Talon" spokojnie zmieści się w trzech wydaniach  zbiorczych. A potem można byłoby spróbować np. z wzmiankowanym "Flashem", jedną z bardziej udanych pozycji w odnowionej ofercie DC. Choć na "Aquamana", "Swamp Thinga" czy "Animal Mana" też bym się nie obraził.

Offline GiP

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:12:48 am »
Cytuj
Czysto teoretycznie, bo większość tytułów nie została potwierdzona, jak myślicie jakie będą następne 3 numery?


[/size]Mi osobiście wydaje się że mogą dać 4 tom Batmana Snydera i Copullo. Niedługo w stanach ma chyba wyjść 4 część w HC: Year Zero i coś z rozpoczętych już historii. Detective Comics tom 3?Chyba nie dorzucą kolejnych cykli, bo jednak mogłoby to być za dużo...

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:19:15 am »
Co doc kolejnych tomów to pisano, że mają to być: Batman vol 4 Zero Year i  Batman DC vol 3. No i Superman vol 3 Morrisona.


Z tego co p. Kołodziejczak mówił i co pisało na stronie KŚK to Superman ma się zamknąć w 3 tomach bo chcieli wydać tylko run Morrisona. Więc 1 tytuł będziemy mieli z głowy i mozna go czymś zastąpić  :biggrin:

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:23:30 am »
Żeby wydać "Forever Evil" to najpierw trzeba wydać "Trinity War", które będzie miało premierę pod koniec marca. No i tutaj pojawia się problem, bo trzeba jednak czytać "Ligę" :smile:

Offline GiP

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:24:59 am »
Cytuj
Z tego co p. Kołodziejczak mówił i co pisało na stronie KŚK to Superman ma się zamknąć w 3 tomach bo chcieli wydać tylko run Morrisona.


Może to i lepiej. Ponoć pod koniec jego runu zalicza kilka dołków. Z którego Action Comics (czyli nasz Superman) wychodzi dopiero przy scenariuszach Grega Paka.

 

anything