Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 549366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:55:44 pm »
Witam
Posiadałem pełną kolekcję Plansz Europy i Mistrzów...z tego zostało mi kilkanaście pozycji bo reszta mnie po prostu nie zachwyciła w żaden sposób, są fani amerykańskich komiksów zaczytujących się w Batmanie i którzy za Azyl dadzą i 400zł (tak mi zszedł) jak i "wydziwiadeł" Moebiusa -Feralny za nawet 550zł!!!....Obydwa te komiksy sprzedałem bo nie były w moim stylu..Porównując np. Feralnego a Cromwell Stone to jak porównywać mysz do rumaka, ludzie faktycznie kupują go bo to tzw. "1-ka". Sambre też mnie delikatnie rozczarował wolę jego poboczne części sa pod wzg. klimatu, kreski i barwy o wiele dopracowane, ale on też jest swoistą "1-ką"....Ludzie po prostu nakręcają się bo czegoś nie mają to "MUSI" być fajne...a taka XIII -VAN Hamme chodzi za grosze i nie jest kontynuowana a to na prawdę ciekawy komiks. Reasumując , albo Egmont miał licencję na jeden strzał i inne wydawnictwa nie stać na jej zakup (z różnych wzg.) albo Egmont nie chce go wznowić z innego powodu.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:02:35 pm »
taka XIII -VAN Hamme chodzi za grosze i nie jest kontynuowana a to na prawdę ciekawy komiks.
Ano. Egmont puściło kilka kolejny albumów tej serii (+2 poboczne serie) i koniec... A to takie fajny komiks jest...
Jak nie Egmont to może Taurus? :)
Kupowałbym!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mummu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:56:47 pm »
Robert B. Cialdini, profesor psychologii Arizona State University, spędził ponad 15 lat na naukowych badaniach procesów poprzez które ludzie są przekonywani i podejmują decyzje...
i tak
 
Reguła niedostępności W SKRÓCIE:
Jeżeli coś jest rzadkie lub trudno osiągalne, to pewnie jest dobre.

Przykłady wykorzystywania w marketingu i reklamie:
 
  • oferty "last minute"
  • limitowana edycja
  • wszelkie artykuły kolekcjonerskie (im rzadsze tym droższe)
  • inicjacje, "chrzty" itd.

Offline marceli

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:22:13 pm »
Cromwell Stone jest rzadki i jest dobry  :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 05, 2014, 09:56:24 am »
Na gildii pojawiło się info o dodruku Strażników.
Czyli jednak można wydawać nowe serie, a zarazem dodrukowywać stare :wink: Swego czasu była mocna dyskusja na ten temat.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 05, 2014, 10:14:58 am »
Jakiś czas temu (jak jeszcze nie było wiadomo o dodrukach) wysłałem maila z pytaniem do Egmontu czy planują dodruk Strażników, a jeżeli tak to czy jest szansa na jakieś wydanie kolekcjonerskie (większy format i/lub wieksza ilość dodatków - choćby jakaś namiastka angielskiego Absolute).
Dostałem odpowiedź, że dodruk jest planowany, ale na "zwiększoną liczbę dodatków" nie ma szans.

Szkoda, że modus operandi Egmontu jest tak zachowawczy (to temat na inny długi wpis, do którego od dłuższego czasu się już przymierzam :smile: ) - przy jakim innym komiksie spróbować z limitowanym wydaniem kolekcjonerskim (jako np. mała część nakładu) jak nie przy Strażnikach właśnie. Myślę, że kolekcjonerzy rzuciliby się na takie wydanie jak na przysłowiowe ciepłe bułeczki (ja bym kupił choćbym miał wydać drugie tyle co za zwykle wydanie). Za bardzo wiele komiksów ne dałbym więcej niż 120-150 zł... ale za Strażników "de lux" bym dał...

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 05, 2014, 10:24:43 am »
kolekcjoner kupi absolutea który jest dostępny od ręki. utopijny pomysł.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 05, 2014, 10:30:15 am »
Ja jestem kolekcjonerem, Absolute'a wydania zagranicznego na pewno nie kupie, jak w Polsce się pojawi to na pewno kupie, nawet za 200-240zł.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 05, 2014, 10:32:05 am »
kolekcjoner kupi absolutea który jest dostępny od ręki. utopijny pomysł.


Taa, tak samo jak Long Halloween nie opłacało się wydać, bo wszyscy zainteresowani przecież mieli już dawno wydanie angielskie
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2014, 11:00:44 am wysłana przez mack3 »

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 05, 2014, 11:18:33 am »
Reguła niedostępności W SKRÓCIE:
Jeżeli coś jest rzadkie lub trudno osiągalne, to pewnie jest dobre.

Bzdura (bez poświęcania 15 lat na analizę).

Przykłady : Yans - Planeta Czarów :smile:

Taa, tak samo jak Long Halloween nie opłacało się wydać, bo wszyscy zainteresowani przecież mieli już dawno wydanie angielskie

Nie, Long Halloween nie opłacało się wydać bo za duże i kosztowałoby fortunę :smile:
 
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2014, 11:22:48 am wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Julek_

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 05, 2014, 11:50:35 am »
kolekcjoner kupi absolutea który jest dostępny od ręki. utopijny pomysł.

Poprawka. Już go ma.

Offline eskos

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 05, 2014, 12:14:29 pm »
Poprawka. Już go ma.


Poprawka przyjęta.  :biggrin:


Mam Absolute'a Strażników, ale egmontowskie wydanie również nabyłem. Natomiast polskie wydanie Batman: Long Halloween sobie odpuściłem.

Offline Julek_

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 05, 2014, 01:35:59 pm »
Tylko ilu jest takich czytelników jak my? Ja "Dark Phoenix Sagę" mam chyba w trzech albo czterech, a w perspektywie jest jeszcze 4/5. Naprawdę nie sądzę, żeby polskie edycje wydań klasy omnibus/absolute znalazły by zbyt, a co gorsza polscy wydawcy mogą nie mieć know how jak takie wydania robić. Ileś trzeba było czasu, żeby Egmont jako tako przykładał się do porządnej edycji swoich komiksów? Ile trzeba było czasu, żeby Mucha robiła porządną korektę swoich albumów?

Offline eskos

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 05, 2014, 01:45:17 pm »
Tylko ilu jest takich czytelników jak my? Ja "Dark Phoenix Sagę" mam chyba w trzech albo czterech, a w perspektywie jest jeszcze 4/5. Naprawdę nie sądzę, żeby polskie edycje wydań klasy omnibus/absolute znalazły by zbyt, a co gorsza polscy wydawcy mogą nie mieć know how jak takie wydania robić. Ileś trzeba było czasu, żeby Egmont jako tako przykładał się do porządnej edycji swoich komiksów? Ile trzeba było czasu, żeby Mucha robiła porządną korektę swoich albumów?


Wydaje mi się, że wydawcy dostosują ofertę do poziomu "wyrobienia" czytelników. Kwestia jakości/ unikalności/ do ceny.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 05, 2014, 02:05:18 pm »
Tylko ilu jest takich czytelników jak my? Ja "Dark Phoenix Sagę" mam chyba w trzech albo czterech, a w perspektywie jest jeszcze 4/5. Naprawdę nie sądzę, żeby polskie edycje wydań klasy omnibus/absolute znalazły by zbyt, a co gorsza polscy wydawcy mogą nie mieć know how jak takie wydania robić. Ileś trzeba było czasu, żeby Egmont jako tako przykładał się do porządnej edycji swoich komiksów? Ile trzeba było czasu, żeby Mucha robiła porządną korektę swoich albumów?
Pisząc o tym, że żałuję, że Egmont nie skusi się na wydanie Strażników w jakiejś wersji "de lux" nie miałem na myśli kopiowania formatu Absolute, a jedynie dodanie większej ilości dodatków i/lub zrobienia komiksu w formacie powiększonym (niekoniecznie tak dużym jak Absolute).
Know How jak zrobić wydanie kolekcjonerskie??? Przecież to polega na dodaniu kilkudziesięciu stron do standardowego wydania + zrobienie wydania w powiększonym formacie (choćby w takim, w jakim Egmont wydawał Plansze Europy, a ostatnio był wydany Rork... choć przyznam, że osobiście nie miałbym nic przeciwko formatowi jeszcze większemu - takiemu jak oryginalny Absolute).
Czy byłby zbyt? - niestety dopóki ktoś tego nie zrobi jest to czyste hipotetyzowanie i takim niestety pozostanie. Ja osobiście jestem wręcz przekonany, że limitowany nakład najlepszych komiksów (takich jak Strażnicy na przykład) ne tylko po prostu by się wyprzedał, ale wyprzedałby sie baaardzo szybko. Na allegro poszukiwane albumy REGULARNIE osiagają bardzo wysokie ceny, co potwierdza, ze jest w Polsce grupa ludzi skłonna wydawać dużo na komiksy (a myślę, że wydanie "Strażników de lux", aż tak drogie by nie było).


Opinii, że ten kto miał kupić wydanie powiększone już nabył Absolute nawet nie będę komentował, bo moim zdaniem tak można powiedzieć o każdym komiksie wydanym w Stanach (i spotkałem się już z takimi mądrościami przy okazji dyskusji o Batman Halloween, którego Mucha robi obecnie dodruk).


EDIT: Inną sprawą jest natomiast to, że być może Egmont, żeby wydać cokolwiek poza to, co wydał w wydaniu standardowym musiałby kupić nową, drogą licencję...
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2014, 02:18:13 pm wysłana przez mack3 »