trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 553917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 24, 2014, 07:45:26 pm »
Dziś od rana też oficjalne zapowiedzi kwietnia na stronie świata komiksu. Przyjaciel Javin nawet nie tak drogo -30 zł przed zniżkami... ale chyba i tak sobie odpuszczę

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 24, 2014, 08:15:26 pm »
Dziś od rana też oficjalne zapowiedzi kwietnia na stronie świata komiksu. Przyjaciel Javin nawet nie tak drogo -30 zł przed zniżkami... ale chyba i tak sobie odpuszczę
Pamiętam, że ten tom mi się podobał. No i rysował jeszcze Loisel. :)
A ceny frankofonów faktycznie mają lepsze, niż inni wydawcy. Ciekawe jak będzie dalej. Może wrócą do takich wydań na stałe. Choć oczywiście ja wolałem integrale, bo tańsze i całość naraz.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 24, 2014, 08:23:19 pm »
Czyli Batman Śmierć Rodziny jednak w kwietniu:


http://polski-geek.blogspot.com/2014/02/egmont-zapowiada-batmana.html
Na 8 ostatnich postów w 6 zawarłeś linki do tego blogu. Jeszcze, żeby tam coś ciekawego było napisane... Nie reklamuj go tak nachalnie. :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 24, 2014, 09:41:05 pm »
Pamiętam, że ten tom mi się podobał. No i rysował jeszcze Loisel. :)

No właśnie, warto brać ten drugi cykl W poszukiwaniu Ptaka Czasu? Tym bardziej, że pierwszego nie mam?

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 24, 2014, 09:51:57 pm »
No właśnie, warto brać ten drugi cykl W poszukiwaniu Ptaka Czasu? Tym bardziej, że pierwszego nie mam?
Pierwszy wyszedł jeszcze na początku KŚK, chyba w 2000 roku. Pamiętam, że miał najładniejsze rysunki i kolory ze wszystkich. Początek był taki, że jeździli na takich wielkich ptakach po bagnach i cudowne były te ilustracje z moczarami, od razu się wciągnąłem. Nawiązując do pewnego wątku poruszanego niedawno - nie urodziłem się na bagnach, ale bardzo mi się ten album podobał. :smile: Drugi tom wyszedł chyba w 2008 roku, więc już nie pamiętałem pierwszego. Też był w miarę ok (choć nowy rysownik). Brać jedynkę, bo cudne rysunki i kolory, a potem  się zobaczy. Ja też sobie chętnie powtórzę.


Z tego co pamiętam to się dzieje przed 1. cyklem, więc może Egmont chce to wydawać chronologicznie...i pierwsza seria tez wyjdzie...
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2014, 09:55:59 pm wysłana przez Death »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 24, 2014, 10:03:58 pm »
Brać jedynkę, bo cudne rysunki i kolory, a potem  się zobaczy. Ja też sobie chętnie powtórzę.


Z tego co pamiętam to się dzieje przed 1. cyklem, więc może Egmont chce to wydawać chronologicznie...i pierwsza seria tez wyjdzie...

To chyba jednak wezmę, cena i oceny na http://www.bedetheque.com/serie-5-BD-Quete-de-l-oiseau-du-temps.html też zachęcające. Oby Egmont wydał później pierwszy cykl.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 24, 2014, 10:54:37 pm »
Pamiętam, że ten tom mi się podobał. No i rysował jeszcze Loisel. :smile:



Rysował Lidwine. Loisel kolorował i przede wszystkim czuwał nad układem scen, w Przyjacielu Javinie rzeczywiście miał zdecydowanie największy (z całego cyklu prequelowego) wpływ na ostateczny wygląd plansz (niektóre kadry zmieniły się nie do poznania [size=78%]http://www.regisloisel.com/quete5.htm[/size] )


Z tego co pamiętam to się dzieje przed 1. cyklem, więc może Egmont chce to wydawać chronologicznie...i pierwsza seria tez wyjdzie...


Dzieje się na wiele lat przed właściwym poszukiwaniem ptaka czasu...
Jeśli można pospekulować na temat "pierwszej serii" - to gdyby ktoś przyjmował zakłady, to stawiam na piękny integral "na twardo" w stosunkowo niedługim okresie czasu!


No właśnie, warto brać ten drugi cykl W poszukiwaniu Ptaka Czasu? Tym bardziej, że pierwszego nie mam?


Brać. Koniecznie!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 25, 2014, 08:08:20 am »
Ostatnio czytałem jakiś wywiad z drugiej połowy 2013 w której w planach na 2014 roku (tylko słownie) była deklaracja puszczenia cyklu PTAKA 5-8 żeby wprowadzić nowe numery (7 i 8) które ukazały się dopiero a później wznowić 1-4...bo tak to by nie było ŻADNEGO sensu.....na integral 1-4 bym nie liczył....jakby taki zamiar mieli to by zrobili 2 1-4 i 5-8..

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 25, 2014, 09:07:15 am »
Ostatnio czytałem jakiś wywiad z drugiej połowy 2013 w której w planach na 2014 roku (tylko słownie) była deklaracja puszczenia cyklu PTAKA 5-8 żeby wprowadzić nowe numery (7 i :cool: które ukazały się dopiero a później wznowić 1-4...bo tak to by nie było ŻADNEGO sensu.....na integral 1-4 bym nie liczył....jakby taki zamiar mieli to by zrobili 2 1-4 i 5-8..


Niekoniecznie, Egmont jest dosyć konsekwentny w swoich postanowieniach. Zaczęli cykl w zeszytach, więc i kontynuują w zeszytach, jeśli po kilku latach dalej jest ssanie - wznawiają (czasem)  na twardo (np. Liga, Strażnicy). Oczywiście są wyjątki (Halloween Blues), ale akurat ten tytuł chyba nie miał szans w zeszytach, ciężko sobie radził nawet na wyprzedażach w hc.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 25, 2014, 11:55:44 am »
Tak tylko że Halloween to przerwali i puścili całość, a tutaj raczej postawią na jednorodność szaty graficznej i wydadzą wszystko w miękkiej oprawie, jak dobrze pamiętam to taka deklaracja była....tylko w zeszytach. Skopali już Skargę Ziem bo nie zrobili drugiego integrala mam nadzieję że jedyny komiks jeszcze jaki został czyli wg. mnie Piotruś Pan zostanie wydany w INTEGRALU. na co bardzo liczę

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 25, 2014, 12:11:20 pm »
Tak tylko że Halloween to przerwali i puścili całość, a tutaj raczej postawią na jednorodność szaty graficznej i wydadzą wszystko w miękkiej oprawie, jak dobrze pamiętam to taka deklaracja była....tylko w zeszytach. Skopali już Skargę Ziem bo nie zrobili drugiego integrala mam nadzieję że jedyny komiks jeszcze jaki został czyli wg. mnie Piotruś Pan zostanie wydany w INTEGRALU. na co bardzo liczę


co rozumiesz przez "skopali"?
co rozumiesz przez "jedyny komiks jeszcze jaki został"?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 25, 2014, 12:17:52 pm »

co rozumiesz przez "skopali"?


Pewnie chodzi o to, że Skargę w integralu wydali tylko w ramach kolekcji komiksów G. Rosinskiego, a nie też jako samodzielny tom.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 25, 2014, 12:26:42 pm »
Pewnie chodzi o to, że Skargę w integralu wydali tylko w ramach kolekcji komiksów G. Rosinskiego, a nie też jako samodzielny tom.


nie dogodzisz......
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline pioma10

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 26, 2014, 07:19:34 am »
Skopali już Skargę Ziem bo nie zrobili drugiego integrala
Pewnie dlatego, że we Francji drugi cykl jeszcze się nie zakończył, nie wyszedł 8 tom i do maja nie ma go w zapowiedziach Dargaud.
I pewnie nie wiadomo kiedy wyjdzie, bo Philippe Delaby zmarł, a nie jestem pewien czy go skończył.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 26, 2014, 09:30:25 am »
Już śpieszę z wyjaśnieniami. Od czasu wydania "Ekspedycji" przez Muzę zbiorczej....a może od wprowadzenia zbiorczych integrali przez Egmont (Plansze i Mistrzowie) większość kolekcjonerów i czytelników opowiedziała się (tak mniemam po różnych forach) za wydawaniem komiksów w takiej formie. Wielu pyta wydawców o zbiorówki Yansa, Kajka i Kokosza, Thorgala(choć rynek zawalony jest pojedynczymi), itp... Przy takim podejściu czytelników wydaje mi się normalną koleją rzeczy tworzenie takiej formy wydawniczej jak integral. U nas świetnie się przyjął ostatnio np. RORK, . Z oferty wydawniczej Egmont z miękkich zeszytówek cykl Piotruś Pan został wydany na zachodzie w integralu 372str za (http://allegro.pl/peter-pan-regis-loisel-i3993401161.html) więc nie wyobrażam sobie wznowienia w formie zeszytówek. Skarga -Rosińskiego (1-4)została wydana w integralu już 2-krotnie więc miłym akcentem wobec tych co kupili było by zrobienie integrala w zbliżonej chociaż formie graficznej, kolejna wg. mnie zeszytówką jest właśnie W Poszukiwaniu Ptaka- 8 tomów aż się prosi o dwa integrale. To nie jest tylko "dogadzanie" wybrednym ale taką formę wydawniczą głównie przy wznowieniach nakładów preferują rynki zachodnie- integrale Bruce Hawkera, Asteriksa, Rorka, Piotrusia Pana....itp. Egmont "przyzwyczaił" nas do fajnych, zbiorczych wydań ciekawych komiksów w dobrej jakości , które po przeczytaniu zdobią półkę...ja osobiście jestem zwolennikiem PE i MK i szkoda, że podobno zakończono temat

 

anything