Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 553926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 03, 2014, 01:20:36 pm »
...Jakbym miał wiadomość że wychodzi YANS w 3 integralach  to już wpłacam kasę i mogę czekać nawet rok.

To dlatego sprzedałeś ostatnio na allegro komplet jego zeszytówek z Egmontu? :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 03, 2014, 02:01:01 pm »
Pożyjemy, zobaczymy co z tym Yansem, jakieś tam niesprecyzowane obietnice padły. Jak nie wyjdzie z integralem to rynek będzie i tak upominał się o wznowienie zeszytowe. Patrząc na to że Rosińskim jest wręcz zawalony rynek to aż dziwne że Yansa jeszcze nie wznawiali.

Offline TePe

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 03, 2014, 03:03:21 pm »
Pożyjemy, zobaczymy co z tym Yansem, jakieś tam niesprecyzowane obietnice padły.
Z tego co pamiętam rok temu był obiecany na 2014, w Kolekcji Grzegorza Rosińskiego.

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 03, 2014, 04:45:12 pm »
Z tego co wywnioskowałem z odpowiedzi Kołodziejczaka na alei, to czekają na gotowca od strony francuskiej

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 03, 2014, 06:55:38 pm »
ten yans w integralach to juz jest obiecywany od ho ho i jeszcze troche  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 03, 2014, 07:08:14 pm »
Yans w integralach - marzenie. Szkoda tylko, że po Prawie Ardelii, Duchateau zaliczył taką obniżkę formy, że aż fizycznie boli.

Offline TePe

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 03, 2014, 07:13:13 pm »
Yans w integralach - marzenie. Szkoda tylko, że po Prawie Ardelii, Duchateau zaliczył taką obniżkę formy, że aż fizycznie boli.
Racja, pewno Grześ go tak inspirował  :biggrin: .

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 04, 2014, 07:13:50 am »
Chcieli zrobić Thorgala w kosmosie ale im się trochę posypało, dla mnie też jest strasznie denerwująca kreska Kasa. Tomy 1-4 to mistrzostwo a reszta to po prostu uzupełnienie kolekcji do kompletu. Twierdzę jednakże że sprzedawalność powinna być równie wysoka ze względu na dużą popularność Thorgala. Ciekawe, że u nas deklarują integral a na obcojęzycznych forach nie ma informacji o wzowieniu HANSA (dobrze że u nas zmienili na Yans)

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 04, 2014, 08:21:12 am »
 1-5 to mistrzostwo, nie 1-4. Chyba Ci się cyferka pomyliła.  :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 04, 2014, 08:37:58 am »
1-5 to mistrzostwo, nie 1-4. Chyba Ci się cyferka pomyliła.  :smile:

Dokładnie. Prawo Ardelii wymiata. No i kończy pierwszą historię...

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 04, 2014, 09:00:43 am »
No i kończy pierwszą historię...
Nie pierwszą. Jedyną. Nie ma dalszego ciągu. Jak sobie to powtórzysz 100 razy, to uwierzysz, że nie ma i nie będziesz musiał pamiętać o kolejnych tomach.  :wink:

Swoją drogą czytałem ostatnio świetną książkę, która jest mocno podobna do Yansa.
No dobra, dwie pierwsze części to był film, a czytałem potem tylko trójkę, czyli Kosogłosa.
Niech rekomendacją dla trylogii będzie fakt, że obejrzałem pierwszą część filmu (Igrzyska śmierci) popołudniem i tak mi się podobała, że od razu wieczorem włączyłem część drugą (W pierścieniu ognia). I jak tylko skończyłem oglądać, to 5 minut później kupiłem ostatnią część trylogii (Kosogłos) na Allegro i z samego rana pobiegłem do tej księgarni ją odebrać. I od razu się zaczytywałem. Świetna sprawa. Totalitaryzm, dystrykty, igrzyska, gdzie jak w starożytnym Rzymie ludzie z dystryktów walczą na śmierć i życie, a wśród nich taki kobiecy Yans z łukiem, czyli Kosogłos (swoją drogą sam pomysł z tą ksywą też jest świetny). Początkowo myślałem, że to będą straszne pierdoły, ale nie. Świetna rzecz.

Chyba sobie powtórzę dzisiaj Yansa, mam tomy 1-5 z Fantastyki. Rosiński miał wtedy swój szczyt, Yansy 1-5 powstawały w tym samym czasie co Thorgale od Ponad krainą cieni do Wilczycy. Nie da się ukryć, że scenariusz też jest świetny. Jak wyjdzie integral to może wymienię, w końcu plansze w Fantastyce pierwszej klasy nie są.

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 04, 2014, 09:38:49 am »
Swoją drogą czytałem ostatnio świetną książkę, która jest mocno podobna do Yansa.
No dobra, dwie pierwsze części to był film, a czytałem potem tylko trójkę, czyli Kosogłosa.
Niech rekomendacją dla trylogii będzie fakt, że obejrzałem pierwszą część filmu (Igrzyska śmierci) popołudniem i tak mi się podobała, że od razu wieczorem włączyłem część drugą (W pierścieniu ognia). I jak tylko skończyłem oglądać, to 5 minut później kupiłem ostatnią część trylogii (Kosogłos) na Allegro i z samego rana pobiegłem do tej księgarni ją odebrać. I od razu się zaczytywałem. Świetna sprawa. Totalitaryzm, dystrykty, igrzyska, gdzie jak w starożytnym Rzymie ludzie z dystryktów walczą na śmierć i życie, a wśród nich taki kobiecy Yans z łukiem, czyli Kosogłos (swoją drogą sam pomysł z tą ksywą też jest świetny). Początkowo myślałem, że to będą straszne pierdoły, ale nie. Świetna rzecz.

trochę off top, ale też czytałem i to przed filmem
bardzo mi się podobało

i zachęcam Cię do przeczytania pierwszej części, bo film strasznie pozmieniał. druga część już bliższa oryginałowi...

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 04, 2014, 10:22:18 am »
Mnie film nie wzruszył a jakiegoś podobieństwa nie widzę. "Rozbitkowie Czasu" to tak, na nich podobno się wzorowali przy tworzeniu YANSA. Napisałem specjalnie tomy 1-4 bo 5-kę rysował już wspólnie z Kasprzakiem i widać już naleciałości jego stylu (zbliżony styl do Hermanna Huppen a- choć musze dodać że bardzo miło mnie zasloczył "Spadającą Gwiazdą"- styl ala nowe Thorgale). NEWS!!! Dzisiaj dostałem nowego Thorgala a wewnątrz wkładkę informującą że Egmont wyda do końca roku 4 części Ptaka i 4 części Skargi. Czekam też na potwierdzenie deklaracji że w przyszłym roku wznowią pierwsze 4 tomy.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 04, 2014, 10:24:20 am »
Z Kasprzakiem to wspólnie rysowali szóstkę. Piątkę też? Na pewno?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 04, 2014, 10:45:41 am »
Z Kasprzakiem to wspólnie rysowali szóstkę. Piątkę też? Na pewno?


tak mówią..... choć mimo wszystko, wg mnie Prawo Ardelii to jeden z najlepszych tomów tej serii, o ile nie najlepszy.

Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

 

anything