Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #345 dnia: Marzec 22, 2014, 05:52:13 pm »
W tym roku 3 integrale (lub 2 plus 1 w 2015) zbierające całość Yansa. Można by rzec, iż niektóre marzenia się spełniają ;)

Super. W końcu dowiem się jak słabe są te późniejsze Yansy Kasprzaka.

"Podczas festiwalu Pyrkon, który odbywa się w Poznaniu dowiedzieliśmy się, że wraz z dodrukiem „Zabójczego Żartu” w Polsce ukaże się kolejny komiks z Batmanem. Jest to komiks „Batman: The Man Who Laughs„, który pokazuje pierwsze starcie Batmana z Jokerem ze scenariuszem Eda Brubakera."

To jest dopiero news! Skoro Batman tak dobrze się sprzedaje, to wydawałoby się logiczne, że poza Nowym DC Comics, spokojnie mogliby coś dodatkowo z starszych tytułów rzucić - no i stało się. I to w dodatku jeden z tytułów, które bardzo chciałem przeczytać.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #346 dnia: Marzec 22, 2014, 05:56:23 pm »
Super. W końcu dowiem się jak słabe są te późniejsze Yansy Kasprzaka.
Trochę źle to napisałeś, ktoś może pomyśleć, że to jego wina. Tak się składa, że akurat wraz z przyjściem Kasprzaka Yans się spieprzył, ale to nie jego wina, tylko scenarzysty. Kas wywiązał się z zadania co najmniej dobrze.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #347 dnia: Marzec 22, 2014, 06:06:51 pm »
I to w dodatku jeden z tytułów, które bardzo chciałem przeczytać.

Nie powala, szczególnie w warstwie graficznej. Ale jest to jakieś nawiązanie do pierwszego pojawienia się Jokera więc warto mieć. Historia o podobnej długości co "Zabójczy żart" więc cenowo też powinna być zbliżona. Wypadałoby moim zdaniem jednak najpierw dodrukować "Rok pierwszy". Tak przynajmniej byłoby logicznie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 22, 2014, 06:17:02 pm »
Historia o podobnej długości co "Zabójczy żart" więc cenowo też powinna być zbliżona.

Wg. amazon.com ma 144 strony?

Trochę źle to napisałeś, ktoś może pomyśleć, że to jego wina. Tak się składa, że akurat wraz z przyjściem Kasprzaka Yans się spieprzył, ale to nie jego wina, tylko scenarzysty. Kas wywiązał się z zadania co najmniej dobrze.

Fakt. Nie miałem na myśli rysunków Kasprzaka, tylko scenariusze albumów, które rysował Kasprzak. Ale to i tak opieram się tylko na opiniach innych.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 22, 2014, 06:22:32 pm »
Właśnie trwa poznański Pyrkon. I akurat na ubiegłorocznym Pyrkonie (jeśli nie było to nawet dwa lata temu) moi znajomi dowiedzieli się, że ma być drugie wydanie Roku pierwszego pod koniec tamtego roku (czyli 2013, lub 2012). I potem nagle temat ucichł.
Fakt. Nie miałem na myśli rysunków Kasprzaka, tylko scenariusze albumów, które rysował Kasprzak. Ale to i tak opieram się tylko na opiniach innych.
Ja sobie zdałem właśnie sprawę z tego, że mają być 3 integrale. A albumów jest 12. Czyli będę musiał kupić dwa, aby mieć 5. tom...bo pewnie będą po 4 w jednym. Trochę lipa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 06:25:58 pm wysłana przez Death »

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 22, 2014, 06:23:05 pm »
Wg. amazon.com ma 144 strony?



Ja czytałem wersję z 68 stronami. W przedstawionej przez Ciebie musieli coś dorzucić.

Zobacz tutaj http://www.ebay.com/itm/Batman-The-Man-Who-Laughs-nn-Feb-2005-DC-/271428038014

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 22, 2014, 06:27:51 pm »
 Myślałem, że Yans Was ucieszy, a tu tylko narzekanie, że słaby, że nie podzielony według czyjegoś widzimisię tylko w jedyny logiczny (z punktu widzenia matematyki sposób)...
 
 Jak takie jesteście marudy to nie powiem, co jeszcze ma wyjść w integralu, czekajcie na oficjalne zapowiedzi, żeby później ponarzekać...

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 22, 2014, 06:29:18 pm »

 
 Jak takie jesteście marudy to nie powiem, co jeszcze ma wyjść w integralu, czekajcie na oficjalne zapowiedzi, żeby później ponarzekać...

Powiedz lepiej co z zapowiadanym dodrukiem "Roku Pierwszego"? Pytał ktoś o "Kaznodzieję"?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 22, 2014, 06:29:42 pm »
Ja czytałem wersję z 68 stronami. W przedstawionej przez Ciebie musieli coś dorzucić.

To ciekawe co dorzucili w tym wydaniu 144 stron i czy Egmont to wyda.

Edit: Chyba to dorzucili - Made of Wood, historię z Batmanem i Lanternem Alanem Scottem.

http://scans-daily.dreamwidth.org/3873801.html

Albo coś źle zrozumiałem...

Myślałem, że Yans Was ucieszy, a tu tylko narzekanie, że słaby, że nie podzielony według czyjegoś widzimisię tylko w jedyny logiczny (z punktu widzenia matematyki sposób)...
 
 Jak takie jesteście marudy to nie powiem, co jeszcze ma wyjść w integralu, czekajcie na oficjalne zapowiedzi, żeby później ponarzekać...

Hola, hola, ja nie narzekałem. Cieszę się, że w końcu poznam Yansa w całości! Dawaj co tam jeszcze wiesz. :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 06:37:45 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 22, 2014, 06:45:01 pm »
To ciekawe co dorzucili w tym wydaniu 144 stron i czy Egmont to wyda.

Edit: Chyba to dorzucili - Made of Wood, historię z Batmanem i Lanternem Alanem Scottem.

http://scans-daily.dreamwidth.org/3873801.html

Albo coś źle zrozumiałem...



Musieli coś dorzucić, bo nawet w komentarzach na amazonie ludzie piszą, że właściwa historia jest o wiele krótsza. Wydaje mi się, że Egmont wyda tę standardową, bez dodatków.

EDIT: Znalazłem, dorzucili prawdopodobnie to http://www.comicvine.com/made-of-wood/4045-56778/
Czyli dokładnie tak jak Napisałeś.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 06:49:18 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #355 dnia: Marzec 22, 2014, 06:48:44 pm »
Myślałem, że Yans Was ucieszy, a tu tylko narzekanie, że słaby, że nie podzielony według czyjegoś widzimisię tylko w jedyny logiczny (z punktu widzenia matematyki sposób)...
Bo była gadka, że wyjdzie w Kolekcji Rosińskiego.  :smile:  Czyli tylko jego tomy. Czyli 1-5. No to troszkę się niemiło zaskoczyłem, że wyjdą też słabe 6-12 i że z tego powodu piąty tom będzie razem z trzema tomami, których nie chcę. No nic, najwyżej sobie kupię 1-5 w miękkiej oprawie z tych egmontowych jak już stanieją z powodu pojawienia się intergali. Niby wyjdzie więcej tomów, ale z mojego punktu widzenia będzie gorzej, niż przypuszczałem.  :smile:

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #356 dnia: Marzec 22, 2014, 07:01:47 pm »
Praktycznie zabrakło czasu na pytania... O Kaznodzieję i Rok pierwszy nikt nie pytał. Wcześniej był panel, na którym naczelny Egmontu wymieniał najlepsze komiksy fantastyczne, które ukazały się w Polsce. Przy okazji nawiązywał do potencjalnych nowych wydań, dodruków... Przy Kaznodziei polecał wtórny obieg... W trakcie innych pozycji zapowiedział na ten rok oczekiwany (przynajmniej przeze mnie) kolejny integral LEO - Antares :)

Na panelu wydawców padło hasło, iż Egmont wyda w tym roku koło 60-70 komiksów, także coś jeszcze na pewno szykują ;)
Ujawnili tylko, że na jesień na 80% wydadzą Monographie Rosiński.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #357 dnia: Marzec 22, 2014, 07:07:21 pm »
Przy Kaznodziei polecał wtórny obieg...

Czyli jednak ktoś pytał. Takie polecanki to może on sobie ...

A co do "Roku pierwszego" to chyba znowu Egmont rzucił słowa na wiatr.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #358 dnia: Marzec 22, 2014, 07:22:05 pm »
Czyli jednak ktoś pytał. Takie polecanki to może on sobie ...
Czyli jednak nie. Tak jak napisał kosmoski, były wymieniane komiksy wydane w Polsce i przy okazji mowy o nich były nawiązania do dodruków i nowych wydań. Przy Kaznodziei naczelny E polecił obieg wtórny, nic więcej.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #359 dnia: Marzec 22, 2014, 07:23:36 pm »
Nikt nie pytał, po prostu sam powiedział, że wydali wszystko i mozna znaleźć je chociażby w bibliotekach (o doruku ani słowa). Roku Pierwszego bym tak łatwo nie skreślał, przy tym popycie na Batmana wyjdzie na 100%, pewnie na Komiksową Warszawę albo festiwal w Łodzi

 

anything