Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 553917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #780 dnia: Maj 25, 2014, 01:07:32 pm »
Że też musieli przerwać wydawanie Potwora z Bagien i Składu Głównego...


Mogliby chociaż nie przerywać Potwora z Bagien, albo przynajmniej Składu Głównego...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #781 dnia: Maj 25, 2014, 01:53:15 pm »
Supków w tym roku wyszło 2. Dodając do tego 1 z zeszłego roku mamy 3. Rozumiem, że to właśnie te 3 supki. 4 tom action comics podobno jest mega słaby i nie pisze go Morrison.
Dzisiaj miałem okazję zamienić kilka zdań z red. nacz. Kołodziejczakiem i potwierdzam, że na razie wydali run Morrisona i się wstrzymali. Pod lupę obecnie biorą wyłącznie Unchained, ale obserwują, w którym kierunku pójdzie seria.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline nayroth

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #782 dnia: Maj 25, 2014, 01:54:19 pm »
Promethea byłaby godną następczynią Sandmana, ale jakoś E. się nie kwapi mimo że seria ma sporo zalet: krótka(4 trejdy), znane nazwiska twórców, współczesna pod względem kreski i uniwersalna historia. Wydawałoby się że już dawno powinna zostać wydana, ale cóż, to chyba jedna z tych rzeczy których się nie doczekam, obok Hellboya w HC i kredzie i wznowienia/dokończenia Top10.

Ps: Unchained Snydera i Jima Lee, nad czym się tu zastanawiać? :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #783 dnia: Maj 25, 2014, 02:21:46 pm »
Pod lupę obecnie biorą wyłącznie Unchained, ale obserwują, w którym kierunku pójdzie seria.

Szkoda, że nie rozważają Batman/Superman, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego wielkimi krokami ich wspólnego filmu. A o ewentualnych innych seriach branych pod uwagę coś wiesz?

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #784 dnia: Maj 25, 2014, 02:35:02 pm »
Szkoda, że nie rozważają Batman/Superman, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego wielkimi krokami ich wspólnego filmu. A o ewentualnych innych seriach branych pod uwagę coś wiesz?
Nope. Aż tak bardzo nie chciało mi się podpytywać :oP
W tym roku prócz kontynuacji rozpoczętych serii z NEW52 wyjdą: Wonder Woman, Talon, All-Star Wester oraz Batman - The Dark Knight.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #785 dnia: Maj 25, 2014, 02:35:18 pm »
Ps: Unchained Snydera i Jima Lee, nad czym się tu zastanawiać? :smile:

Z tego co wiem to seria ta ma spore problemy z obsuwami, a zeszyty 8 i 9 wyjdą "nie wiadomo kiedy". Stąd pewnie niezdecydowanie Egmontu.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #786 dnia: Maj 26, 2014, 07:33:36 am »
Dzisiaj miałem okazję zamienić kilka zdań z red. nacz. Kołodziejczakiem i potwierdzam, że na razie wydali run Morrisona i się wstrzymali. Pod lupę obecnie biorą wyłącznie Unchained, ale obserwują, w którym kierunku pójdzie seria.

O, to świetna informacja, oby się sprawdziła :) Chociaż i "Superman" jest bardzo fajną serią. Akurat "Action Comics" uważam za najsłabszą z tych trzech. Wiem, że teraz posypią się na mnie gromy, ale ja po prostu nie trawię Morrisona :)

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #787 dnia: Maj 26, 2014, 08:53:54 am »
Akurat "Action Comics" uważam za najsłabszą z tych trzech. Wiem, że teraz posypią się na mnie gromy, ale ja po prostu nie trawię Morrisona :smile:
Kołodziejczak powiedział mi, że czytając run Morrisona też wielu rzeczy nie zczaił. Więc jaki z tego wniosek: wydane, bo ma "wielkie" nazwisko na okładce.
Podczas wydania pierwszej części Supermana z NEW52 zastanowiłem się czemu usunięto "Action Comics" z nazwy, gdy w USA wychodzi seria pod właśnie tym tytułem. Teraz już chyba wiem...  :doubt:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #788 dnia: Maj 26, 2014, 09:17:03 am »
Feldurat: "Wiem, że teraz posypią się na mnie gromy, ale ja po prostu nie trawię Morrisona"
 
On zawsze miał spory "elektorat negatywny" toteż nic dziwnego. Rzeczywiście jego fabuły bywają pokręcone, co ma swoje plusy, ale też i minusy. Natomiast mając do wyboru "Action Comics" i "Supermana" nie dziwię się, że w Egmoncie wybrano ten pierwszy tytuł. W drugim George Perez - skądinąd twórcy zasłużony - tym razem niestety się nie popisał. Podejrzewam, że odbiór jego autorskiej wersji (nie wspominając o następcach Pereza) byłby oceniany jeszcze bardziej krytycznie.

Offline melee

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #789 dnia: Maj 26, 2014, 11:57:31 am »
Morrison jest strasznie przereklamowany

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #790 dnia: Maj 26, 2014, 12:04:45 pm »
Morrison jest strasznie przereklamowany
Coś w tym jest.
Jak dla mnie Morrison ma wzloty i upadki.
Jednak dla mnie częściej zalicza dołki, niż wzbija się na szczyty.
(takie tam mądre wyrazy)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #791 dnia: Maj 31, 2014, 08:24:55 pm »
LOISEL w Łodzi w październiku to gwarantuje wydanie w tym okresie integrala Piotrusia Pana- już się cieszę :biggrin:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #792 dnia: Czerwiec 02, 2014, 10:01:07 pm »
Morrison jest strasznie przereklamowany
Jak dotąd jedyny komiks Morrisona, który jako tako mi wszedł, to Misterium. Reszty, które przeczytałem, w wielu miejscach nie rozumiałem. Nie podobał mi się nawet All-star Supek i, o zgrozo!, Azyl Arkham (pod względem scenariusza), który dla jak dla mnie jest jakimś niezrozumiałym, pretensjonalnym bełkotem. Ale to pewnie dlatego, że jestem lekko niedorozwinięty. Pocieszam się jedynie tym, że chociaż lubię jak Morrison śpiewa. People are strange, when you're a stranger...

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #793 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:47:28 am »
Jak dotąd jedyny komiks Morrisona, który jako tako mi wszedł, to Misterium. Reszty, które przeczytałem, w wielu miejscach nie rozumiałem. Nie podobał mi się nawet All-star Supek i, o zgrozo!, Azyl Arkham (pod względem scenariusza), który dla jak dla mnie jest jakimś niezrozumiałym, pretensjonalnym bełkotem. Ale to pewnie dlatego, że jestem lekko niedorozwinięty. Pocieszam się jedynie tym, że chociaż lubię jak Morrison śpiewa. People are strange, when you're a stranger...
JLA: Ziemia 2 + New X-Men Morrisona - to jest to co bardzo trawię.
Misterium i Azyl mają swój klimat i też są dobre.
All-Star Superman zrozumiałem jak przeczytałem po PL. ;)
Action Comics Morrisona obecnie jest dla mnie totalnym chaosem. Ale to pewnie dlatego, bo przeczytałem całość dopiero raz ;) Ale jakoś do drugiego podejścia nie mam obecnie czasu...
Obecnie szukam czasu na Seven Soldiers oraz potem na Animal Mana - się zobaczy co on zrobił tam za sieczkę ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #794 dnia: Czerwiec 03, 2014, 09:52:46 am »
Morrison jest strasznie przereklamowany
Action Comics faktycznie może zyska przy powtónym przeczytaniu. 1 tom był całkowicie groteskowy, przy 3 już widziałęm w tym szaleństwie metodę.
A run Morrisona w Batmanie warto czytać? Mam nadzieję że coś zrozumiem...