Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 550868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #870 dnia: Czerwiec 28, 2014, 05:25:49 pm »
jeśli mogę dorzucić swoje 2 eurocenty..... Sugeruję rozpocząć czytanie Bilala od sierpniowej Trylogii Nikopola, no chyba że drażnią Cię akcenty fantastyczne, a masz głód nawiązań historycznych...... wtedy "to ja przepraszam"

W latach jak u nas wychodziły, czytałem Trylogię Nikopola, Polowanie, Falangi i Legendy naszych czasów. Trylogia wtedy mnie męczyła, na pewno w sierpniu dam jej drugą szansę. Najbardziej podeszły mi te komiksy z scenariuszami Christina. Mogliby jeszcze wznowić Legendy, to miałbym wszystkie komiksy Bilala, do których chciałbym powrócić.

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #871 dnia: Czerwiec 28, 2014, 05:53:33 pm »

W latach jak u nas wychodziły, czytałem Trylogię Nikopola, Polowanie, Falangi i Legendy naszych czasów. Trylogia wtedy mnie męczyła, na pewno w sierpniu dam jej drugą szansę. Najbardziej podeszły mi te komiksy z scenariuszami Christina. Mogliby jeszcze wznowić Legendy, to miałbym wszystkie komiksy Bilala, do których chciałbym powrócić.
  Trochę wykrakałeś, na Alei są nieoficjalne zapowiedzi na wrzesień i nie powiem dzieje się  :shock:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #872 dnia: Czerwiec 28, 2014, 06:18:23 pm »
W latach jak u nas wychodziły, czytałem Trylogię Nikopola, Polowanie, Falangi i Legendy naszych czasów. Trylogia wtedy mnie męczyła, na pewno w sierpniu dam jej drugą szansę. Najbardziej podeszły mi te komiksy z scenariuszami Christina. Mogliby jeszcze wznowić Legendy, to miałbym wszystkie komiksy Bilala, do których chciałbym powrócić.
A ja Trylogię uwielbiam i Tetralogię zresztą też, no może końcówkę tej ostatniej nieco mniej. Bilal to dla mnie taki komiksowy Philip Dick, którego od dzieciństwa jestem wielkim fanem. U Bilala drażni mnie jedynie, że twarze postaci, szczególnie męskich, bywają nierozróżnialne (przynajmniej dla mnie) i czasem musiałem się zastanawiać, z którą z postaci mam aktualnie do czynienia. Wygląda to tak, jakby warsztat artystyczny Bilala ograniczony był do umiejętności rysowania niewielkiej liczby twarzy.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #873 dnia: Czerwiec 28, 2014, 06:19:04 pm »
Co do Yansa, gdzieś się walały stare wydania z Fantastyki, ale już dawno ich nie mam... A pierwsze tomy były fajniejsze, tomiki 6-7 z rysunkami Kasa, które stoją na półce, nie są już takie fajne. To kolejna idealna okazja, by skonfrontować dziecięce wyobrażenia odnośnie do jakiegoś komiksu z jego recepcją w dorosłości. :smile: (gorzej, jeśli się rozczaruję, co się zdarzyło już nieraz niestety)
Rozczarujesz się, ale najmniej będzie w tym winy KAS-a akurat.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #874 dnia: Czerwiec 28, 2014, 06:41:40 pm »
A ja Trylogię uwielbiam i Tetralogię zresztą też, no może końcówkę tej ostatniej nieco mniej.
mam podobnie, 2 pierwsze tomy Tetralogii, a szczególnie Sen Potwora, to dla mnie mistrzostwo świata. Ostatni tom jakoś mi psuje obraz całości, tak naprawdę, to sam nie bardzo wiem dlaczego...
Bilal to dla mnie taki komiksowy Philip Dick, którego od dzieciństwa jestem wielkim fanem.
dla mnie nie; Bilal to Bilal, po prostu mistrz, może nawet świata (Czapski z głów, jak to mówią).... ale Dick.... Dick to bóg, może nie jedyny i wszechmocny, ale bóg (na kolana i głową w ziemię!)
U Bilala drażni mnie jedynie, że twarze postaci, szczególnie męskich, bywają nierozróżnialne (przynajmniej dla mnie) i czasem musiałem się zastanawiać, z którą z postaci mam aktualnie do czynienia. Wygląda to tak, jakby warsztat artystyczny Bilala ograniczony był do umiejętności rysowania niewielkiej liczby twarzy.
w ogóle nie zwróciłem na to uwagi, być może patrzę pod innym kątem :wink:


Pamiętajmy jeszcze o cyklu Coup de sang (Animalz, Julia & Roem, La Couleur de l'air, ...). Szczerze mówiąc, gdy Egmont zapowiadał niejasno Bilala na rok 2014, to miałem nadzieję na 3 tom tego cyklu, ale widzę, że po raz kolejny przeniesiono premierę wydania francuskiego (tym razem z marca na październik)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #875 dnia: Czerwiec 28, 2014, 07:44:13 pm »
  Trochę wykrakałeś, na Alei są nieoficjalne zapowiedzi na wrzesień i nie powiem dzieje się  :shock:

Nie wykrakałem. Na poprzedniej stronie wątku, tucoRamirez podlinkował wrześniowe zapowiedzi Egmontu, stąd pisaliśmy o Bilalu.

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #876 dnia: Czerwiec 28, 2014, 08:09:03 pm »
Nie wykrakałem. Na poprzedniej stronie wątku, tucoRamirez podlinkował wrześniowe zapowiedzi Egmontu, stąd pisaliśmy o Bilalu.


Faktycznie, tak mnie zapowiedzi wbiły w ziemię że gdzieś mi umknęła jedna strona forum  :lol:
Mam ogromny dylemat co do Bilala, nie miałem jeszcze żadnego jego komiksu w dłoni i z chęcią bym spróbował, ale z drugiej strony nie wszystkim na forum podchodzą te komiksy i boję się że u mnie też tak może być. Gdyby było mniej komiksów do kupienie to bym się nie zastanawiał, a tak to trudno się zdecydować

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #877 dnia: Czerwiec 28, 2014, 08:42:52 pm »
Zmienię trochę temat, przeczytałem dzisiaj w pracy, Żyda Fagina. Był to pierwszy komiks Eisnera, więc nie wiedziałem czego się spodziewać. Po zakończeniu miałem mieszane uczucia, niby fajnie się czytało, ale bez rewelacji. Zwykłe opowiedzenie historii człowieka z ostatniego rzędu. Klimat komiksu praktycznie mnie nie wciągnął, za co duży minus. Ogólnie spodziewałem się czegoś lepszego.

Offline horror

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #878 dnia: Czerwiec 28, 2014, 08:48:52 pm »

Faktycznie, tak mnie zapowiedzi wbiły w ziemię że gdzieś mi umknęła jedna strona forum  :lol:
Mam ogromny dylemat co do Bilala, nie miałem jeszcze żadnego jego komiksu w dłoni i z chęcią bym spróbował, ale z drugiej strony nie wszystkim na forum podchodzą te komiksy i boję się że u mnie też tak może być. Gdyby było mniej komiksów do kupienie to bym się nie zastanawiał, a tak to trudno się zdecydować

jest film, osobiscie widzialem tylko fragmenty, wiec nie wypowiadam sie na temat wiernosci komiksowi, ale jak sprobujesz to moze sie okazac ze ta probka Bilala moze ci wystarczyc. mi osobiscie trylogia sie podobala, ale mam wrazenie ze jak oceniac Bilala to im dalej w las tym bardziej odjechane klimaty tworzy i tym mniej przystepne, a w zwiazku z tym lepiej siegnac po wczesna tworczosc. 

Co do Dicka to rzeczywiscie Bog, ale walenia glowa w jedna i te sama sciane.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #879 dnia: Czerwiec 28, 2014, 08:53:55 pm »
Bilal jakoś nigdy mi nie podchodził, teraz dam mu drugą szansę.
Falangi są super. A Polowania jakoś nie pamiętam. Wiem, że to graficznie dwa najbardziej podchodzące mi Bilale. Takie opus magnumy rysownicze Bilala, tak jak Thorgal 7-16 u Rosińskiego.

No, w końcu kupię V jak vendetta. Sprzedałem ten komiks, jak Post miał "do końca roku" wydać zbiorcze w HC kilka lat temu. W końcu powtórzę. W sumie to w pakiecie są 4 komiksy, które już znam, jeden który mnie raczej nie interesuje (Batman, no mógłbym przeczytać z biblio, ale kupić nietoperza nie kupię) i jeden, który w sumie chciałbym przeczytać, ale boję się odgrzewanego kotleta z trzeciego tomu (Ptak czasu). Niby się jaram tymi trzema integralami, ale same starocie. :smile: Kupię, powtórzę i na półkę.

Jeśli to jest wrzesień, to boję się października. Co tam ma wyjść na MFK? Ten Kasprzak nowy w Planszach Europy. Jeszcze coś zapowiadali?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #880 dnia: Czerwiec 28, 2014, 08:57:31 pm »
Jeśli to jest wrzesień, to boję się października. Co tam ma wyjść na MFK? Ten Kasprzak nowy w Planszach Europy. Jeszcze coś zapowiadali?

All Star Western, pewnie Piotruś Pan, LND 2 też niby na październik. To już z tych trzech i Kasprzaka robi się bardzo ciekawy pakiet.

przeczytałem dzisiaj w pracy, Żyda Fagina. Był to pierwszy komiks Eisnera, więc nie wiedziałem czego się spodziewać.

Ja Fagina jeszcze nie czytałem, ale to raczej nie jest jeden z najlepszych komiksów Eisnera. Spróbuj z Umową z Bogiem - ma być wznowienie w tym roku. Nowy Jork i Życie w obrazkach też są znakomite.

Falangi są super. A Polowania jakoś nie pamiętam. Wiem, że to graficznie dwa najbardziej podchodzące mi Bilale.

No, Falangi graficznie też mi najbardziej podeszły.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2014, 09:03:37 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline mr.castor

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #881 dnia: Czerwiec 28, 2014, 09:13:19 pm »
jest film, osobiscie widzialem tylko fragmenty, wiec nie wypowiadam sie na temat wiernosci komiksowi, ale jak sprobujesz to moze sie okazac ze ta probka Bilala moze ci wystarczyc. mi osobiscie trylogia sie podobala, ale mam wrazenie ze jak oceniac Bilala to im dalej w las tym bardziej odjechane klimaty tworzy i tym mniej przystepne, a w zwiazku z tym lepiej siegnac po wczesna tworczosc. 

Co do Dicka to rzeczywiscie Bog, ale walenia glowa w jedna i te sama sciane.


Oglądałem Immortal ( bo chyba o ten film ci chodzi ) i mi się co najmniej podobał ( jeżeli nie lepiej ), ale moja żona usnęła  :eek: . Scenariuszowo myślę że mi podejdzie gdyż lubię odjechane klimaty, boję się bardziej o rysunki bo po przykładowych planszach w google jestem 50/50 przekonany. Dodatkowo po sugestiach forumowiczów co do październikowych premier Egmontu  robi się trudny orzech do zgryzienia. Kilka tygodni temu kupując nowości raz w miesiącu wystarczało mi praktycznie na większość tego co mnie interesowało. Teraz wystarczy że Egmont przeprowadzi swoją komiksową ofensywę i trzeba się sporo nagimnastykować a i tak pewnie trzeba będzie coś odłożyć w czasie. Klęska dobrobytu w moim przypadku  :wink:

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #882 dnia: Czerwiec 28, 2014, 09:30:54 pm »
BTW nowa saga Bilala ma byc trylogia czy tetralogia?. Oby kolejny tom tej sagi jak najszybciej ukazal sie we francji, a pozniej u nas.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #883 dnia: Czerwiec 28, 2014, 09:35:45 pm »
Uff, dla mnie tylko dwa - trzy tytuły z tego pakietu (Batman, V, może LND2). Jak ktoś bierze wszystko, to zazdroszczę/nie zazdroszczę. Z jednej strony dużo czytania, ale jak sobie policzę ile to kosztuje... :lol: A przecież nie tylko Egmontem człowiek żyje.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #884 dnia: Czerwiec 28, 2014, 09:43:24 pm »
BTW nowa saga Bilala ma byc trylogia czy tetralogia?. Oby kolejny tom tej sagi jak najszybciej ukazal sie we francji, a pozniej u nas.  :razz:
pzdr
Na razie mówi się o trylogii, ale przecież poprzedni cykl (Tetralogia Potwora) też miał być trylogią.



jest film, osobiscie widzialem tylko fragmenty, wiec nie wypowiadam sie na temat wiernosci komiksowi, ale jak sprobujesz to moze sie okazac ze ta probka Bilala moze ci wystarczyc. mi osobiscie trylogia sie podobala, ale mam wrazenie ze jak oceniac Bilala to im dalej w las tym bardziej odjechane klimaty tworzy i tym mniej przystepne, a w zwiazku z tym lepiej siegnac po wczesna tworczosc. 

Film nie jest zły, ale jak prawie każda adaptacja innego medium - to nie to! za żadne skarby nie polecam nikomu "próbowania" Bilala poprzez film.


Co do Dicka to rzeczywiscie Bog, ale walenia glowa w jedna i te sama sciane.
I o to chodzi!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2014, 09:57:14 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.