Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 552464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #930 dnia: Lipiec 06, 2014, 08:47:55 am »
noob question:

Z tego co rozumiem, Yans wychodzi w trzech integralach? I czy jest to zamknięta historia czy niedokończona?
Czytałem za szczyla Yansy z Komiksu NF, ale na pewno nie wszystkie. Fajnie byłoby poznać wreszcie całą historię.

Ależ mamy rok urodzaju! Aż sobie zawiesiłem na jakiś czas kupowanie komiksów w ingliszu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #931 dnia: Lipiec 06, 2014, 09:03:35 am »
czy najnowszy leo to tylko zbiór 3 albumów? do tej pory było ich chyba po 5.

No niestety. Całość Antares ma składać się z 6 tomów, podzielili na dwa integrale zbierające po 3 tomy.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #932 dnia: Lipiec 06, 2014, 11:06:10 am »
noob question:

Z tego co rozumiem, Yans wychodzi w trzech integralach? I czy jest to zamknięta historia czy niedokończona?
Czytałem za szczyla Yansy z Komiksu NF, ale na pewno nie wszystkie. Fajnie byłoby poznać wreszcie całą historię.

Ależ mamy rok urodzaju! Aż sobie zawiesiłem na jakiś czas kupowanie komiksów w ingliszu.
Zamknięta i jednocześnie niedokończona- 12 albumów jakie powstały (kolejny podobno był przygotowywany, ale ze względu na słabą sprzedaż i małe zainteresowanie seria została zawieszona)
Po pierwszych czterech świetnych tomach Rosińskiego kolejne dwa to współpraca Rosińskiego z Kasprzakiem i przejmowanie przez tego drugiego komiksu.
Na tych 6-ciu tomach wg. cześci czytelników można by było Yansa zakończyć.
Kolejne 6 tomów jakie powstało rysował KAS (Kasprzak) na czym komiks bardzo stracił a i fabuła która stała się coraz bardziej rozstrzepana i nie pomogła serii- czytelników coraz bardziej chyba nużyło usilne tworzenie pseudoThorgala w kosmosie.

Offline marceli

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #933 dnia: Lipiec 06, 2014, 01:12:03 pm »
Zgadzam się z bosssu. Pierwsze numery Yansa są bardzo dobre, kolejne niestety już nie.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

WKKM Must Die

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #934 dnia: Lipiec 07, 2014, 05:49:02 pm »
Dziwi mnie to ciągłe zarzucanie zarzucanie Egmontowi, że ceny złe, że z sufitu, że komiksy złe ect. Przecież nikt nie musi kupować z Egmontu. Można otworzyć własną firmę i wydawać.
Komiksy pewnie wydają w kooperacji z innymi Państwami/wydawcami i jak jest więcej firm/wydawnictw, które się dorzucają do wydania to pewnie cena jest niższa. A zapewne sa jeszcze inne elementy składowe ceny, o których nie mamy pojęcia.
Oj kolego Nie wiem o co bijesz pianę
Tak w ogólę to Wonder Woman ma 160 a nie 190 stron!
A Sin City jest CZARNO - BIAŁE.
W tym momencie ceny są dla Ciebie bardziej racjonalne????
Przepraszam nie przemyślałem tego posta. A z cenami (choć nie wszystkimi) nadal się nie zgadzam.

Dziwi mnie to ciągłe zarzucanie zarzucanie Egmontowi, że ceny złe, że z sufitu, że komiksy złe ect.
Nigdy nie zarzucałem Egmontowi, że wydaje złe komiksy, a nawet ich polityka wydawnicza w tym roku podoba mi się bardziej niż w roku poprzednim (może z wyjątkiem za dużej ilości pozycji Bat-okolicznych).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2014, 07:43:16 pm wysłana przez fragsel »

Offline pa3ck

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #935 dnia: Lipiec 08, 2014, 09:34:02 am »
Dostępność Zabójczego Żartu w gildii - 1 tydzień  :sad:

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #936 dnia: Lipiec 08, 2014, 09:43:31 am »
Dostępność Zabójczego Żartu w gildii - 1 tydzień  :sad:

Chodzi chyba o kolejną dostawę od wydawcy. Ja mój egzemplarz od Gildii właśnie rozpakowuje, kurier był chwilę temu :)

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #937 dnia: Lipiec 08, 2014, 04:19:18 pm »
Dostępność ''Zabójczego Żartu'' w gildii - 1 tydzień  :sad:

U mnie trochę podobnie: miałem zamówić w bonito giga-paczkę z komiksami, a tu wyczerpanie nakładu ''Zabójczego Żartu'' mnie zablokowało - póki co wstrzymałem zakupy i czekam na poprawę sytuacji (oby zmieniła się na lepsze).

Halo, Ziemia! - Egmont, obudźcie się, czytelnicy czekają!  :roll:

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #938 dnia: Lipiec 08, 2014, 05:22:19 pm »
Po pierwszych czterech świetnych tomach Rosińskiego kolejne dwa to współpraca Rosińskiego z Kasprzakiem i przejmowanie przez tego drugiego komiksu.

Współpraca czysto merytoryczna (a i tu nie jestem tego pewien), bo po "Prawie Ardelii" Rosiński nie postawił już w Yansie nawet kropki (zresztą już i w nim Kasprzak narysował wszystkie postaci), a jego nazwisko na trzech kolejnych albumach pojawiło się z czysto komercyjnego względu. Nota bene na wznowieniach tych części na okładkach widnieją już tylko nazwiska Kasprzaka i Duchateau.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #939 dnia: Lipiec 08, 2014, 06:41:43 pm »
U mnie trochę podobnie: miałem zamówić w bonito giga-paczkę z komiksami, a tu wyczerpanie nakładu ''Zabójczego Żartu'' mnie zablokowało - póki co wstrzymałem zakupy i czekam na poprawę sytuacji (oby zmieniła się na lepsze).

Ja oprócz Zabójczego Żartu, czekam jeszcze na objęcie promocją drugiego tomu Monstera i wprowadzenie do bazy trzeciego tomu Ligi Sprawiedliwości :wink:

Offline Koalar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #940 dnia: Lipiec 08, 2014, 07:07:48 pm »
wprowadzenie do bazy trzeciego tomu Ligi Sprawiedliwości :wink:

Jest, ale źle zatytułowany, szukaj po tytule tomu.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #941 dnia: Lipiec 08, 2014, 07:17:22 pm »
Ja oprócz ''Zabójczego Żartu'', czekam jeszcze na objęcie promocją ... :wink:

Jak widać w tym kraju pieniądze leżą sobie na ulicy, tylko trzeba chcieć się po nie schylić - jeśli księgarnie internetowe działają nieporadnie/ślamazarnie, to pieniądze zarobi ktoś inny.
A swoją drogą ciekawi mnie, jaki nakład ''Zabójczego żartu'' został sprzedany ''na pniu'' w pierwszym rzucie Egmontu? Popularność komiksu w Polsce widać rośnie w postępie geometrycznym (co tylko może cieszyć).
Sam mam spore zaległości do nadrobienia w zakupach - tylko, że komiksów, które poszukuję, na rynku brak  :sad: Dziwny jest ten nasz rynek...

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #942 dnia: Lipiec 08, 2014, 10:01:28 pm »
Jest, ale źle zatytułowany, szukaj po tytule tomu.

Rzeczywiście :wink:

Jak widać w tym kraju pieniądze leżą sobie na ulicy, tylko trzeba chcieć się po nie schylić - jeśli księgarnie internetowe działają nieporadnie/ślamazarnie, to pieniądze zarobi ktoś inny.

Dla mnie to nawet lepiej, wypłata i tak dopiero 10 :wink: Masz jednak rację, że sklepy/dyskonty powinny szybciej reagować i podczas wprowadzania towarów, od razu dołączać do nich ofertę promocyjną.

Offline marceli

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #943 dnia: Lipiec 08, 2014, 10:01:41 pm »
Ja podobnie spóźniłem się z "Zabójczym Żartem". Teraz trzeba będzie trochę poczekać. Na Arosie pojawił się już Monster 2, ale cena bez żadnej promocji.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #944 dnia: Lipiec 08, 2014, 10:09:26 pm »
Współpraca czysto merytoryczna (a i tu nie jestem tego pewien), bo po "Prawie Ardelii" Rosiński nie postawił już w Yansie nawet kropki (zresztą już i w nim Kasprzak narysował wszystkie postaci), a jego nazwisko na trzech kolejnych albumach pojawiło się z czysto komercyjnego względu. Nota bene na wznowieniach tych części na okładkach widnieją już tylko nazwiska Kasprzaka i Duchateau.
Ciągle tylko ten Kasprzak i Kasprzak. A przecież po Prawie Ardelii ciało Duchateau przejął jakiś kosmita, który sprawił, że scenarzysta zapomniał większość postaci z wcześniejszych tomów. Z Krainie Czarów Orchidea to bojna dziewka, która boi się szelestu liści i zupełnie nie przypominająca wojowniczki wychowanej w pustkowiach. A Yans dziwi się żyjącemu lasowi, jakby zapomniał o tym, że podobny już spotkał w tomie drugiem. A potem jeszcze gorzej, gdyż świat zamienia się z SF na fantasy i jeżdżą sobie na "koniach", walczą siekierami czy innymi toporami, a maszyna nie dość że przenosi w czasie to jeszcze przenosi na inne planety. A co! Ma być epicko.
Będę bronił Kasprzakowego Yansa do końca. Owszem, daleko mu do Rosińskiego, ale za ogólną późniejszą nędzę nic nie jest winny.

 

anything