Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1125 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:08:24 pm »
W ostatnich latach szczególnie dwóch nastąpił straszny bum komiksowy- wydawnictwa prześcigają się w wyszukiwaniu najlepszych propozycji dla czytelników. Moim skromnym zdaniem w oparciu o środowisko w jakim się obracam to nie WKKM ale INTEGRALE komiksów europejskich nakręcają powroty jak i zainteresowanie komiksami. Skąd taka teza???....Ja musiałem czekać latami na poszczególne serie komiksowe a teraz idę do sklepu kupuję 2 integrale i mam na tacy całą historię. Thorgal, Kajko, Asteriks...można skompletować w ciągu dnia nie ma problemu. Fajnie wydane w grubych oprawach integrale są ozdobą niejednej półki zamiast kupki zeszytówek. Co przemawia za integralami???....Wystarczy spojrzeć jak poleciały ceny zeszytówek RORKA, YANSA czy PIOTRUSIA PANA po informacji, że będą wznowienia w postaci książkowej. A dlaczego BRUCE HAWKER integral po wyczerpaniu nakładu wskoczył po 200-250zł???....przecież Ongrys wydaje zeszytówki wystarczy poczekać paręnaście miesięcy.
Wg. mojego zdania rynek w głównej mierze napędzają odpowiednio wydane w krótkich okresach czasu serie komiksowe łączone w Integrale i nie mówcie mi tutaj, że dużo kosztują i takie tam ble ble bo zbieranie komiksów to drogie hobby i każdy świadomy czytelnik zdaje sobie z tego sprawę a dla pozostałych pozostają biblioteki.
Mój wywód dotyczy również rynku amerykańskiego- zbierają semiki w zbiorcze tomy i dzięki temu schodzą jak bułeczki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1126 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:25:38 pm »
Bosssu, ale integrale to nie jest nowość na naszym rynku, Egmont w takiej postaci komiksy frankofonskie wydaje już niemal 10 lat, z różnym powodzeniem. Nie ma jakiejś recepty na sukces. Znakomite, ale mało znane u nas Krzyk ludu Tardiego, czy Skład główny Loisela słabo się sprzedają, mimo że są wydane w integralach.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1127 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:37:25 pm »
Czy historia w komiksie Pirat Izaak jest warta przeczytania czy może wiedząc że nie ma kontynuacji nie warto nawet zaczynać?
zdecydowanie warta przeczytania! kontynuacja zdaje się jest, tylko że nie na polskim rynku. fakt, że - podobno niezakończona, ale zawsze to kontynuacja.
No to czym się różni "zakończone" od "zamkniętego"? Bo myślałem że zakończone to takie których dzisiaj wyszły już wszystkie tomy, a zamknięte to te do których nie trzeba nic dokupować by mieć pełną historię.

 Akurat w przypadku Trylogii Nikopola 'zakończone' = 'zamknięte'. Nie wyobrażam sobie ani ciągu dalszego, ani tzw. (za przeproszeniem) wątków pobocznych. To nie historyjka z życiorysu Batmana, który zabijając jednego Jokera, ma jeszcze w odwodzie innych Ludzi-Zagadki, czy Pingwinów. Tak, jak napisał wcześniej N.N., tutaj SF jest jedynie fasadą, tłem zdecydowanie 'poważniejszej' uniwersalnej opowieści... Zresztą, sam przeczytaj!

a nie lepiej LnD, Koziorożca, Rorka czy Piotrusia Pana? jest to bardziej zbliżone do superhero a jednak bardziej od niego ambitne.
Sam zaczynałem na superhero i rzeczy typu Fotografa mimo, że doceniam włożoną w nie prac, to jednak nie porwały mnie tak jak Rork...
sądzę, że powyższe komiksy będą zdecydowanie bardziej w Twoim guście, niż:
a nie lepiej LnD, Koziorożca, Rorka czy Piotrusia Pana? jest to bardziej zbliżone do superhero a jednak bardziej od niego ambitne.
Sam zaczynałem na superhero i rzeczy typu Fotografa mimo, że doceniam włożoną w nie prac, to jednak nie porwały mnie tak jak Rork...
Ze swojej strony dorzuciłbym jeszcze "ARQ" Andreasa. Nawet jeśli Ci się nie spodoba, to poczekasz kilka miesięcy i sprzedasz z kilkukrotną przebitką na alegrze (ten znakomity komiks, po długim marszu, powoli 'wychodzi' z księgarń, i za niedługo powinien stać się integralowym białym krukiem:)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1128 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:42:50 pm »
Bosssu, ale integrale to nie jest nowość na naszym rynku, Egmont w takiej postaci komiksy frankofonskie wydaje już niemal 10 lat, z różnym powodzeniem. Nie ma jakiejś recepty na sukces. Znakomite, ale mało znane u nas Krzyk ludu Tardiego, czy Skład główny Loisela słabo się sprzedają, mimo że są wydane w integralach.
Tak tylko do tej pory to było raczej samotne dzierżenie pałeczki a w tej chwili jest dużo wydawnictw które z bardzo dobrym rezultatem współgrają na rynku. Pytanie jest inne czy to amerykańskie trykoty i WKKM czy europejskie komiksy spowodowały wzmożony ruch na rynku??? Czy większy procent stanowią miłośnicy superhero czy klasycznych opowieści. Wiadomo np. że Egmont mocno zmienił linię wydawniczą stawiając na Batmany itp. opuszczajac trochę rynek europejski ale z drugiej strony zysk akurat w tym momencie jest większy na komiksach zza oceanu. Młodsi czytelnicy są nakręceni ekranizacjami i grami komputerowymi a za klasycznym komiksem stoją jednak chyba osoby w wieku 30+ , które wychowały się na Żbiku, Thorgalach, Kajku i Tytusie.
Patrząc z innej perspektywy co innego mógłby wydawać Egmont???
Wszystkie polskie serie są dostępne praktycznie w całości na rynku. Większość europejskich została u nas już wydana bądź jest w trakcie. Rynek europejski się mocno skurczył stąd zrozumiałe szukanie po rynkach amerykańskich i azjatyckich.


Z innej beczki dziwi mnie kolejny dodruk Szninkiela w październiku??....praktycznie w każdej księgarni jest i to w promocyjnych cenach

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1129 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:50:22 pm »
@ Danio 237: możesz jeszcze spróbować z serią "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" - myślę, że najbardziej zblizone do superhero z pozycji eurpejskich. Składa się z 4 zeszytów - do końca roku Egmont wyda wszystkie, a jeden zeszyt kosztuje w niektórych księgarniach (np. literacka.pl) nawet poniżej 20 zł (okładkowo 30 zł) - za taką cenę można spróbować, a jak Ci się nie spodoba po prostu nie kupisz następnych części :wink:

Offline raskoks

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1130 dnia: Sierpień 02, 2014, 02:22:34 pm »
bossu - mi sie zdjae ze jednak ten slynny efekt WKKM ma tutaj decyduajce znaczenie.
Jestem przykladem takiej osoby 30+, wychowany jestem na komiksie europejskimi i TM-Semicowych superhero.
Dzieki wejsciu WKKM nagle stwierdzilem ze jednak chetnie wroce do kupowania komiksow i szczerze mowiac szybko WKKM mi przestala wystarczac.
Ludzie wlasnie tacy jak ja prawdopodobnie ladnie teraz nakrecaja sprzedaz - bo nas po prostu stac na komiksy- a przez lata gdy tom kosztowal powiedzmy 100 zl i byl wydawany przez muche czy egmont w malych nakladach - sprzedaz szla slabo.
A w ostatnim czasie widac wyrazny ruch na rynku - szkoda ze w temacie superhero jest tylko wydawane new52 a nikt sie nie zdecydowal na Marvel now!.
Oczywiscie nagly boom na filmy superhero tez na pewno przyciagnal czesc czytelnikow - i to sie ladnie zlozylo.
Mimo wszystko osobiscie kupuje teraz wiecej wydan amerykanskich niz polskich - rynek u nas jest maly - a szczerze mowiac jezyk nie jest problemem. W sumie najwiekszy problem to koszty przesylki ktore podrazaja nam oryginalne komiksy w stosunku do amerykanow.

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1131 dnia: Sierpień 02, 2014, 02:35:16 pm »
"Wszystkie polskie serie są dostępne praktycznie w całości na rynku. Większość europejskich została u nas już wydana bądź jest w trakcie. Rynek europejski się mocno skurczył stąd zrozumiałe szukanie po rynkach amerykańskich i azjatyckich."


No nie przesadzajmy. Jest mnóstwo europejskich serii do wydania na naszym rynku - np. Ringo, Bruno Brazil, Bernard Prince czy też takich które ktoś zaczął u nas wydawać i nie dokończył np. XIII, Michel Vaillant, Storm, Wayne Shelton, Jessica Blandy. To chyba moja lista marzeń. Niedługo otrzymać mamy pierwszy integral Valeriana.

Offline Danio237

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1132 dnia: Sierpień 02, 2014, 02:36:34 pm »
A w ostatnim czasie widac wyrazny ruch na rynku - szkoda ze w temacie superhero jest tylko wydawane new52 a nikt sie nie zdecydowal na Marvel now!.
A to właśnie efekt uboczny WKKM. :P

@mack: Ale ja tak nie lubię zeszytówek... pomyślę jeszcze, ale chyba wezmę Trylogię Nikopola albo Piotrusia Pana.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1133 dnia: Sierpień 02, 2014, 03:15:09 pm »
@ Danio 237: możesz jeszcze spróbować z serią "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" - myślę, że najbardziej zblizone do superhero z pozycji eurpejskich.
Superhero???...Przecież to typowa przygodówka fantasy- bardziej mi przypomina Trolle z Troy, Thorgala (miejscami) oraz Skargę Ziem niż jakiegokolwiek z trykociarzy, chyba , ze Conana. Najbardziej jednak widzę podobieństwo do mojego ulubionego komiksu HUGO (tylko w takiej starszej wersji)

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1134 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:18:21 pm »
dokladnie, tez mi sie wydaje, ze wkkm obudzila pokolenie semika, a ze Ci ludzie teraz maja troszke wolnej gotowki to interes kreci sie w najlepsze i dobrze.  :biggrin: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1135 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:30:36 pm »
Ci ludzie teraz maja troszke wolnej gotowki

Nie wypisuj takich rzeczy publicznie, bo Skarbówka zgłosi się do tych ludzi po tą wolną gotówkę.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1136 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:32:32 pm »
hehehe, dobre  :razz: :biggrin:
pzdr
PS wlasnie wyobrazilem sobie skarbowe scigajaca czytelnikow z syndromem wkkm  :lol: :razz: to bylby material na niezly skecz :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1137 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:56:42 pm »
Ciekawe jest to, że tak strasznie obstajecie za WKKM a jak pytałem kiedyś na forum o fajne komiksy o superhero jakie warto przeczytać (jako sceptyk amerykański a wielbiciel rynku europejskiego) to KAŻDY!!!! odradzał WKKM a polecał pozycje wydawane przez Egmont!!!- Batmana, Ligę, Strażników...Wynika z tego, że WKKM jest dla dzieciarni szukającej komiksów po kioskach a wartościowe pozycje nie znajdują się w ofercie WKKM tylko trzeba ich szukać po innych wydawnictwach. Z opinii jakich wtedy zasięgnąłem to WKKM to jest pośredniejsze czytadło dla niewygórowanych oczekiwań i lecące na masówkę. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem ale z trykotów WKKM polecono mi tylko Kapitana Ameryke.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1138 dnia: Sierpień 02, 2014, 06:10:03 pm »
Nie polecono Tobie Ostatnich łowów Kravena, Weapon X, czy Born Again? Ja zauważyłem pojawienie się nowych forumowiczów po starcie WKKM, którzy pisali, że powrócili do komiksu właśnie dzięki kolekcji. Nie zauważyłem, żeby coś takiego miało miejsce po premierze któregoś integrala frankofonskiej serii...

Offline AvengerGT

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1139 dnia: Sierpień 02, 2014, 06:50:25 pm »
Wygrzebałem pobieżnie z tamtego wątku, polecanki z WKKM dla bossu:

Oczywiście jak najbardziej polecam też WKKM. To nie są przeciętniaki. To wybór najważniejszych/najbardziej ikonicznych/najpopularniejszych historii Marvela z ostatnich 35 (docelowo pewnie 50) lat.

- Odrodzony (to akurat z WKKM)

Weź sobie jeszcze, jak wyjdzie, Wolverine - Weapon X i może już wydany Spider-Man - Blue (choć ja jeszcze nie czytałem).

W takim razie mogę polecić Zimowego Żołnierza z WKKM, dwa tomy

typowe superhero które ma potencjał i fajnie się czyta to New Avengers (ktoś już chyba wspominał). To jest trochę taka przeciwwaga do tych żelaznych-polecanych jak Marvels, DD: Odrodzony, Dark Phoenix...

No rzeczywiście, każdy odradzał WKKM... Jak widać, jest coś więcej niż Kapitan.

 

anything