trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1170 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:55:57 pm »
Witam wszystkich.
Mam pytanie do osób, które miały już w rękach wznowienie Nikopola: czy to wydanie zawiera wszystkie okładki pojedynczych albumów? Czy zawiera jakieś dodatkowe materiały?
(To samo pytanie mam względem zapowiadanych Fin de Siecle oraz zbiorczego Yansa - jeśli ktoś miał w rękach wydanie oryginalne to proszę o informacje).

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1171 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:30:23 am »
Co do nowości Egmontu zachęciliście mnie już do zakupu integrali Bilala.Zastanawiam się jeszcze nad Piotrusiem Panem i Dziewczyną z Panamy, ale mam pewne wątpliwości.


Piotruś Pan - rozumiem, że ta historia jest bardziej "dorosła" (Piotruś Pan kojarzy mi się z historią dziecięcą - takie wrażenie)? Wiem że na forum jest dużo fanów Loisela, ale póki co strona graficzna mnie nie przekonuje. Mimo to - jeśli zachęcicie mnie do zakupu to skorzystam :biggrin:


Dziewczyna z Panamy - poza tym, że rysuje KAS nie wiem praktycznie nic. Komiks obyczajowy, thriller, groza?

Offline mummu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1172 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:42:13 am »

Wątpliwości ostatnio jest sporo, bo wszystkiego jest więcej oprócz gotówki.
 
Ja robiąc wczoraj zamówienie pomyślałem, że przydałoby się wrócić do wyboru komiksu miesiąca.
Wiadomo, że każdy ma swoje preferencje, ale głupio byłoby przegapić komiks, który uplasowałby się w TOP5 miesiąca.
A tak zawsze można byłoby uzupełnić kolekcję.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1173 dnia: Sierpień 05, 2014, 09:12:11 am »
HA HA...na allegro nagle wysyp Indiańskiego Lata i Umowy z Bogiem po "mocno atrakcyjnych cenach" jak na UNIKATY. Dziwne jest wznowienie Indiańskiego Lata, o które raczej mało osób pytało w pytaniach do wydawnictwa (ale jak najbardziej cieszy tych którzy nie posiadają i daje nadzieje na kolejne wznowienia świetnych komiksów z MK i PE.
 Feralny Major mi kompletnie nie podszedł więc Garaż odpuszczę- raczej dla zatwardziałych fanów gatunku.
 Dziewczyna z Panamy świetna graficznie (jak Spadająca gwiazda) mam nadzieję, że fabularnie dobra jak Podróżnicy choć słyszałem głosy, że to opowieść na miarę Zemsty Hrabiego Skarbka- Rosińskiego w co mocno wątpię, Parę plansz :
http://www.galerienapoleon.com/zoom_planche-originale-57-de-la-fille-de-paname-2-par-kas-original-comic-art_gb_255_0.html#

 Piotruś Pan- rozczarowanie polską okładką -jeśli nie chcieli dawać "krokodylej" skóry
a wybrali taką[size=78%]to [/size][size=78%]mogli by dać chociaż TĄ[/size]
Mam nadzieję, że to tylko pomyłka
Opowieść jak najbardziej nie dla dzieci- taka wersja dla starszego czytelnika- rysunki i klimat jak w serii W Poszukiwaniu Ptaka niż np. w Składzie Głównym- fabularnie nie porywa ale jest to solidna opowieść i świetnie wydana (6 zeszytów w jednym integralu za 120zł okładkowej czyli do wzięcia z rabatem 25% za  90zł)
I na deser YANS- w ciągu 0,5 roku można stać się właścicielem całej serii fajnie wydanej za 300zł okładkowej czyli  225zł (po rabatach)-  18,75zł za album gdzie niedawno ceny dochodziły do 150-200zł za szt.
Myślę, że ten rok jest dla  większości wydawnictw najlepszym od lat- a już na pewno dla czytelników.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2014, 01:31:20 pm wysłana przez bosssu »

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1174 dnia: Sierpień 05, 2014, 11:21:21 am »
Witam wszystkich.
Mam pytanie do osób, które miały już w rękach wznowienie Nikopola: czy to wydanie zawiera wszystkie okładki pojedynczych albumów? Czy zawiera jakieś dodatkowe materiały?
(To samo pytanie mam względem zapowiadanych Fin de Siecle oraz zbiorczego Yansa - jeśli ktoś miał w rękach wydanie oryginalne to proszę o informacje).




Jak na razie dotarła do mnie jedynie Trylogia Nikipola. Okładek pojedyńczych albumów w niej nie znalazłem.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1175 dnia: Sierpień 05, 2014, 11:43:03 am »
Piotruś Pan- rozczarowanie polską okładką -jeśli nie chcieli dawać wężowej skóry...
Dla mnie to jest ogromne rozczarowanie. Choć, jak już dawałem temu wyraz, niezbyt lubię Piotrusia, i co więcej mam poprzednie wydanie Egmontu, to jednak krokodajlowa (a nie wenrzowa!!!) skóra była jednym z ważniejszych powodów, dla których cieszyłem się na tego integrala. A tak, to nici jeno:-(

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1176 dnia: Sierpień 05, 2014, 11:48:31 am »
Dla mnie to jest ogromne rozczarowanie. Choć, jak już dawałem temu wyraz, niezbyt lubię Piotrusia, i co więcej mam poprzednie wydanie Egmontu, to jednak krokodajlowa (a nie wenrzowa!!!) skóra była jednym z ważniejszych powodów, dla których cieszyłem się na tego integrala. A tak, to nici jeno:-(
Ja Piotrusia odpuszczam więc mi to rybka... ale jeśli Wam tak zależy na innej okładce to napiszcie do Egmontu w tej sprawie. Szanse, że to coś zmieni są minimalne, ale zawsze większe niż jak nie napiszecie ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1177 dnia: Sierpień 05, 2014, 11:53:16 am »
Ja tam wolę normalną okładkę niż jakiś gadżet w styli pseudo skóra krokodyla. Zawsze możecie oddać komiks do jakiegoś tapicera, żeby Wam obił czym tam chcecie.

Offline tomb

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1178 dnia: Sierpień 05, 2014, 01:37:58 pm »



Jak na razie dotarła do mnie jedynie Trylogia Nikipola. Okładek pojedyńczych albumów w niej nie znalazłem.
Dzięki za odpowiedź. Zostanę przy miękkiej oprawie.
--
Zauważyłem, że opinie o Piotrusiu są na forum podzielone. Ja dokładam głos "za" - jedna z najlepszych rzeczy komiksu europejskiego, jaka wyszła po polsku. Szkoda, że wznowienie nie będzie "w skórce", bo to fajny patent (dla znających komiks).

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1179 dnia: Sierpień 05, 2014, 01:46:32 pm »
Oj tam oj tam- Jak na "ekskluzzzzywne wydanie" mogli by się wysilić i dać okładkę przynajmniej jak na Zachodzie- nawiązującą to tematu komiksu a nie wrzucać pierwszą lepszą z I tomu- Londyn. Jest tyle świetnych grafik związanych z tytułem, że jest w czym wybierać. Nie wiem dlaczego u nas zawsze coś kombinują z okładkami i są "wyjątkowe" w porównaniu do sąsiadów (nie zawsze na plus). Okładka niby nic dla Was nie znaczy ale jak komiks przyjdzie niedajboże z ryską albo obiciem rogu to lamenty na parę stron. Ja tam do okładek przykładam uwagę i lubię jak się komiks fajnie wyróżnia. Byłby to pewnie obok Przybysza i Habibi najładniej wydany komiks.

Offline kenji

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1180 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:02:43 pm »
Moje 3 grosze w sprawie Piotrusia...


Mimo, że bardziej lubię i cenie Loisela za Skład Główny i W Poszukiwaniu Ptaka Czasu, to na wznowienie Piotrusia Pana w integralu cieszę się najbardziej ze wszystkich pozycji Egmontu zapowiedzianych na ten rok.


Bossu - a skąd masz info o takiej okładce? bo nigdzie nie mogę znaleźć ...

Offline weiter

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1181 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:15:08 pm »
Trylogia Nikopola.
Przyznaję, że nie zwróciłem wcześniej uwagi na opis wydawcy i teraz mocno się rozczarowałem.
Album został wydany w pomniejszonym formacie, odpowiadającym komiksom z serii "Zebra" czy "Sensacja".
Niby to żaden kłopot, ale teraz się zastanawiam, czy te wszystkie wznowienia Egmontu (Yans, Piotruś Pan, Garaż hermetyczny)
nie zostaną potraktowane tak samo.
Lipa straszna.
Jestem zawiedziony. :sad:

Offline marceli

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1182 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:24:33 pm »
Piotruś Pan - rozumiem, że ta historia jest bardziej "dorosła" (Piotruś Pan kojarzy mi się z historią dziecięcą - takie wrażenie)? Wiem że na forum jest dużo fanów Loisela, ale póki co strona graficzna mnie nie przekonuje. Mimo to - jeśli zachęcicie mnie do zakupu to skorzystam :biggrin:
Zdecydowanie nie jest to komiks dla dzieci. Ja po przeczytaniu miałem mieszane uczucia - średnio mi podszedł, chociaż zakończenie mi się podobało. Integrala nie zamierzam kupować - przy takim wyborze różnych komiksów wolę kaskę przeznaczyć na inne tytuły.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1183 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:24:45 pm »
Trylogia Nikopola.
Przyznaję, że nie zwróciłem wcześniej uwagi na opis wydawcy i teraz mocno się rozczarowałem.
Album został wydany w pomniejszonym formacie, odpowiadającym komiksom z serii "Zebra" czy "Sensacja".

Żartujesz? :shock: Myślałem, że to format PE i MK. To rzeczywiście nieciekawie. Jutro dostanę mój egzemplarz, zobaczę jak to wygląda.

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1184 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:39:33 pm »
Na dodatek według strony Egmontu "Trylogia Nikopola" ukazała się w serii "Plansze Komiksu". Powiem szczerze - jeżeli wcześniej lekko zastanawiałem się czy nie kupić integrala, to teraz jestem pewien, że go nie kupię. Cena jest (jak na Egmont) naprawdę wysoka, ponieważ w takiej cenie wychodziły 3 albumy w A4. Ciekawe jak będzie z "Piotrusiem Panem", ale nawet jeżeli będzie zmniejszony format, to cena będzie dość atrakcyjna. A co z resztą wydanych w tym roku integrali europejskich komiksów? Chyba możemy być tylko pewni, że "Dziewczyna z Panamy" i "Indiańskie lato" będzie w pełnym A4, bo co do reszty to nie wiadomo.
EDIT:
Policzyłem proporcję udostępnionych okładek i wychodzi z nich, że oba komiksy Bilala oraz "Garaż hermetyczny" będą wydane w pomniejszonym formacie. "Dziewczyna z Panamy", "Piotruś Pan" i "Yans" w A4.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2014, 02:48:59 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything