Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 552457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1185 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:44:47 pm »
właśnie sprawdziłem , wszystkie Plansze Europy są ( były...) wydane w formacie 215 x 290, Tylogia Nikopola 190 x 260


info ze strony Egmontu...


nie ukrywam również swojego zdziwienia , zaskoczenia i wkur...enia




KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1186 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:58:22 pm »
Ja tam wolę normalną okładkę niż jakiś gadżet w styli pseudo skóra krokodyla. Zawsze możecie oddać komiks do jakiegoś tapicera, żeby Wam obił czym tam chcecie.
To mi się podoba :lol:  Tylko skąd wziąć krokodyla? KROKODYLA TANO KUPIĘ!!! Ewentualnie 7 węży (mogą być sztuczne).
Trylogia Nikopola.Album został wydany w pomniejszonym formacie, odpowiadającym komiksom z serii "Zebra" czy "Sensacja".

No nie, kolejny, naprawdę duży zawód. Lipa jak cholera. Bardzo mi się to nie podoba.

Offline Ty_draniu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1187 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:00:30 pm »
Ciekawe, czy ktoś sprzedał pierwsze wydanie, żeby kupić integrala
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1188 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:12:56 pm »
Nie ma człowieka kilka dni, a tu czytania na kilka stron. Najpierw ucieszyłem się z tych wszystkich zapowiedzi i zacząłem tańczyć jak Żydzi w kultowej scenie z Sanatorium pod klepsydrą Hasa, a stronę temu potwornie wkurzyłem. Nikopol wyskoczył właśnie z koszyka. A miałem dziś zamówić. Nie kupię tego komiksu. Cieszy się człowiek z tych wszystkich integrali w A4 jak małe dziecko, a tu lipa.
Egmont strzelił sobie w jaja z procy tym formatem.
Już Wieczna wojna została tak potraktowana. To byle Czyściec wydają w A4, a arcydzieła ładują w małe formaty? Przecież rysunki Bilala są tak dobre, że ładowanie tego do pomniejszonego formatu jest zwyczajnie żenujące. Już się wydawało, że Egmont przywalił z potopowej armaty w Jasną Górę, a to tylko mały sik na własne spodnie.

Feralny Major mi kompletnie nie podszedł więc Garaż odpuszczę- raczej dla zatwardziałych fanów gatunku.
Przecież to jest to samo, tylko pod innym tytułem.  :smile:  Garaż hermetyczny to jeden z komiksów w albumie Feralny major.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1189 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:20:59 pm »
właśnie sprawdziłem , wszystkie Plansze Europy są ( były...) wydane w formacie 215 x 290, Tylogia Nikopola 190 x 260


info ze strony Egmontu...


nie ukrywam również swojego zdziwienia , zaskoczenia i wkur...enia
NA sklepie Gildii wszystkie te komiksy są opisane jako A4
ale ze stron europejskich
podają rozmiar obydwu tomów- 26.2 x 19.4 x 2 cm więc tak też zostały wydane na Zachodzie
Obydwa komiksy są wydane jako Mistrzowie Komiksu a ta seria posiada różnorodną wielkość wydań w stosunku do Plansz Europy, które zawsze miały A4 (jak pamiętam).
O dziwo są to komiksy, których nie było "sztucznego wysypu jako unikaty" po informacji o wznowieniu- I wydania są bardzo dobrej jakości i wiele osób woli je sobie pozostawić- piszę tylko o Polowaniu i Falangach.
Ogólnie wszystkie "wznowienia" to odbicie rynku europejskiego- tam wznawiają to i u nas a format jest narzucony pewnie z góry.
Piotrusia Pana wydano jako A4.... i Dziewczynę z Panamy



A co do Garażu nie zwróciłem uwagi bo czytałem to dość dawno a widziałem tylko, dwie plansze w kolorze, więc byłem przekonany, ze to inny komiks. Teraz już wiem dlaczego wczoraj się pojawił Major za śmieszną cenę 350zł na allegro.

Co do okładek Piotrusia dopłaciłbym za taką jak w wydaniu włoskim

a Yansa bym chętnie przytulił w takiej edycji
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2014, 03:43:21 pm wysłana przez bosssu »

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1190 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:30:28 pm »
Przecież to jest to samo, tylko pod innym tytułem.  :smile:  Garaż hermetyczny to jeden z komiksów w albumie Feralny major.
W mającym się ukazać Garażu nie będzie Człowieka z Ciguri, którego Feralny Major zawierał.


Kurde, patrzyłem na cenę Feralnego Majora i coś tak czułem, że jest za niska jak na format A4. Z drugiej strony nie chciałem uwierzyć, że wydadzą MOEBIUSA NA MAŁYM FORMACIE, poza tym francuski oryginał też był A4. Kurcze mam nadzieję, że się to jednak nie potwierdzi choć już nie za bardzo w to wierzę. Rozumiem wydanie tylko cześci dawnego Feralnego Majora, rozumiem wydanie w kolorach (choć czytałem podzielone opinie nad kolorowaniem tego dzieła), ale wydanie w pomniejszonym formacie to już po prostu ŻENADA.

Jeżeli w ten sposób to ma wyglądać to wolę poczekać aż Egmont straci swoje prawa i ktoś inny je przejmie i wyda to porządnie
Przy czym - o ile kupno Garażu jeszcze rozważam o tyle Trylogia Nikopola wyskakuje definitywnie. Egmont nie chce moich pieniędzy - trudno, niech spada na drzewo. Fajna okładka, naprawdę cieszyłem się na kupno Bilala, ale przegięli. I to jeszcze za taką cenę?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2014, 03:37:03 pm wysłana przez mack3 »

Offline tomb

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1191 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:32:07 pm »
Pamiętam, że Egmont, przed wydaniem Targów nieśmiertelnych, zamieścił w necie ankietę z pytaniem, jak ma wydać trylogię Nikopola (miękka, twarda, razem, czy osobno?). Wtedy głosowałem na opcję integral w twardej, ale ku mojemu rozczarowaniu zdecydowanie wygrała, wtedy widocznie jedyna do pomyślenia, tradycyjna opcja pojedynczych miękkich albumów.
Teraz chciałem sobie podmienić moje starocie na album na wypasie, ale bez okładek mnie nie interesuje, a w pomniejszonym formacie to już katastrofa. Ale dobrze, że wznowiono - kto nie miał okazji, teraz może poznać.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1192 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:41:57 pm »
W mającym się ukazać Garażu nie będzie Człowieka z Ciguri, którego Feralny Major zawierał.


Kurde, patrzyłem na cenę Feralnego Majora i coś tak czułem, że jest za niska jak na format A4. Z drugiej strony nie chciałem uwierzyć, że wydadzą MOEBIUSA NA MAŁYM FORMACIE, poza tym francuski oryginał też był A4.


Angielska wersja ma 27.2 x 20.6 x 0.5 cm i pewnie w takiej formie "tłuką" na resztę rynków
Pytanie zasadnicze brzmi???

Czy plansze w takich komiksach są "oryginalnej" A4 wielkości a zmniejszono marginesy??? oszczędzając tylko na formacie i papierze (coś podobnego podobno zastosowano w Thorgalu z Hachette i nikt nie narzeka)
Pamiętam "zawód" związany z Hawkerem gdzie marginesy były baaaaaardzo szerokie a plansze jakby pomniejszone- ale Ongrys takie otrzymał od wydawcy i wiele nie mógł zrobić ze wzgl. na specyficzny podział.
Dla mnie prawie ideałem są komiksy Mariniego- Gwiazda Pustyni czy Drapieżcy- gdzie rysunki wręcz uciekają ze stron.


Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1193 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:49:11 pm »
Tak, brak okładek poszczególnych tomów zawsze mnie boli. Do dziś nie mogę przeboleć, że w I tomie Profesora Bella nie ma okładki mojego ulubionego albumu, czyli Lalek Jerozolimy. Tym bardziej, że jest bardzo ładna. Okładki w środku integrala do podstawa. W takim Lincolnie znalazło się miejsce na karykatury postaci z tego komiksu, narysowane przez innych twórców, ale ilustracji na okładkę drugiego tomu (pierwsza jest wykorzystana na polskiej okładce) nie ma. Takie detale, a bolą.

Czytałem taki album, gdzie niektóre okładki były między rozdziałami, a czasem w ogóle nie było, tak jakby zapomnieli. Kojarzycie? Obstawiam, że to był komiks Życie i czasy Sknerusa McKwacza (ale nie pamiętam, który konkretnie tom i czy Sknerus, czy Komiksy z Kaczogrodu).

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1194 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:49:26 pm »
Bossu, patrzyłem na wydania francukie:
Garażu: http://www.humano.com/album/35722
i Nikopola: http://www.amazon.fr/La-Trilogie-Nikopol-immortels-équateur/dp/2203353309
Tam formaty są "normalne" (w Nikopolu nawet większe niż A4)

Mógłbyś podac linki do angielskich?

Offline juice


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1196 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:35:55 pm »
Czy plansze w takich komiksach są "oryginalnej" A4 wielkości a zmniejszono marginesy??? oszczędzając tylko na formacie i papierze (coś podobnego podobno zastosowano w Thorgalu z Hachette i nikt nie narzeka)
Co prawda ktoś jakiś czas temu pisał coś takiego na forum, ale nie do końca jest to prawdą. Pomiary, które przed chwilą wykonałem, pokazują, co następuje (w cm +/- 2mm):


1. Thorgal
Egmont:    17,8 x 23,8
Hachette : 16,8 x 21,8


2. Aldebaran:
Siedmiogród: 18,8 x 26
Egmont:         17 x 24


Różnice między wielkością właściwych plansz są zatem znaczne, szczególnie w tym drugim przypadku (ok. 2 cm w pionie i poziomie).


Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1197 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:39:42 pm »
Tak z ciekawości  - czy w zeszytowej Trylogii Nikipola też są tak duże marginesy jak w wydaniu zbiorczym (którego przykładowe plansze można zobaczyć np. http://alejakomiksu.com/obrazek/12111/Trylogia-Nikopola-1-3/  )

Offline peta18

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1198 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:45:03 pm »
Tak z ciekawości  - czy w zeszytowej Trylogii Nikipola też są tak duże marginesy jak w wydaniu zbiorczym (którego przykładowe plansze można zobaczyć np. http://alejakomiksu.com/obrazek/12111/Trylogia-Nikopola-1-3/  )
Zdecydowanie nie. W pojedynczych tomach sa marginesy ok. 1 cm na bokach i ok. 2 cm gora/dol.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline weiter

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1199 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:45:45 pm »
Tak z ciekawości  - czy w zeszytowej Trylogii Nikipola też są tak duże marginesy jak w wydaniu zbiorczym (którego przykładowe plansze można zobaczyć np. http://alejakomiksu.com/obrazek/12111/Trylogia-Nikopola-1-3/  )
Nie.
Po lewo strona z nowego wydania, po prawo ze starego.