trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 550840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1200 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:52:17 pm »
Nie.
Po lewo strona z nowego wydania, po prawo ze starego.
No to bida. Nie dość, że pomniejszyli format, to jeszcze zwiększyli marginesy:-([size=78%] [/size]

Offline skil

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1201 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:52:59 pm »
Ciekawe, czy ktoś sprzedał pierwsze wydanie, żeby kupić integrala

Ja.
I skoro Egmont leci w ciula, to kupię sobie wydanie francuskie.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1202 dnia: Sierpień 05, 2014, 05:04:55 pm »
Z drugiej strony, jak to mówią (przynajmniej niektórzy): "Małe jest piękne". Może kierując się tym powiedzeniem, Egmont wyda następnie integrala Tetralogii Potwora w formacie i marginesach obecnych w "Rewolucje: Dwa Dni" M. Skutnika.

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1203 dnia: Sierpień 05, 2014, 05:52:13 pm »
Moim zdaniem pomimo zmniejszenia formatu integral Trylogii prezentuje się bardzo dobrze - plansze są przejrzyste. Mnie to wydanie bardzo cieszy.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1204 dnia: Sierpień 05, 2014, 06:47:03 pm »
No to niezla wtopa z tymi formatami, dobrze ze nie sprzedalem pierwszych wydan. No nic ja tez raczej odpadam
Bilal, Moebius to MISTRZOWIE komiksu i zasluguja na wlasciwe wydanie.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1205 dnia: Sierpień 05, 2014, 07:16:55 pm »
No to niezla wtopa z tymi formatami, dobrze ze nie sprzedalem pierwszych wydan. No nic ja tez raczej odpadam
Bilal, Moebius to MISTRZOWIE komiksu i zasluguja na wlasciwe wydanie.
pzdr
Sprawdziłem raz jeszcze z centymetrem w dłoni :smile: proporcję skanów przesłanej okładki i NA SZCZĘŚCIE wyszło, że w wypadku Garażu jest to normalna proporcja "francuska" (czyli tak jak np. Plansze Europy). Oczywiście pewnymi być nie możemy (to tylko skan okładki) - ale wszystko na to wskazuje

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1206 dnia: Sierpień 05, 2014, 07:46:36 pm »
Aż boję się pomyśleć jakiego formatu będzie Piotruś Pan, skoro ma to być 6 albumów za 120 zł. Chyba będzie wielkości Lucky Luke`a.  :doubt:
Cały czas myślałem, iż te przestępne ceny integrali są spowodowane faktem, że komiksy już przetłumaczone i w ogóle. Dlatego odpadają różne koszta. Więc wystarczy dodać HC i wio do drukarni. Niestety...

Dziewczyna z Panamy 136 stron - 90 zł
Piotruś Pan 336 stron - 120 zł

Po tym zestawieniu myślę, że będzie nawet mniejszy od Lucky Luke`a. Trzeba będzie czytać pod lupą. Żeby tylko był większy od pudełka po zapałkach.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1207 dnia: Sierpień 05, 2014, 07:55:27 pm »
Po tym zestawieniu myślę, że będzie nawet mniejszy od Lucky Luke`a. Trzeba będzie czytać pod lupą. Żeby tylko był większy od pudełka po zapałkach.

Dostrzeż też plusy takiego formatu. Taki komiks spokojnie sobie włożysz do portfela, między dowodem, a kartą bankomatową. Będziesz miał chwilę stojąc na światłach, na przystanku, w kolejce do kasy, wyciągasz komiks i czytasz.

Offline kenji

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1208 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:07:17 pm »
Złość moja ogromna...

W tym roku , po wielu latach przerwy zaczynam znów kolekcjonować komiksy, uzupełniam starą kolekcję, kupuje nowe rzeczy, kupuje na które wcześniej nie było mnie stać.
Seria Plansze Europy , przypadła mi do gustu jak żadna inna. Przez 5 miesięcy udało mi się kupić 19 z 24 wydanych tytułów... Wiem że brakujące 6 kupię prędzej czy później.

Z radością parę dni temu dowiedziełm się o kolejnych 2 pozycjach ( Dziewczyna z Panamy i Trylogia). Pomimo tego, że wiem że nie będzie kontynuacji, jak na razie najlepszego dla mnie komiksu , czyli Skład Główny ... brak kontynuacji Pirata Izzaaka , Bauncera... to jednak informacja że pozycja numer 25 będzie innego formatu... po prostu rozje__ła mnie totalnie

I to od wydawcy, który ma największe doświadczenie w tym temacie...


W sumie to trochę brak mi słów

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1209 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:08:58 pm »
Dostrzeż też plusy takiego formatu. Taki komiks spokojnie sobie włożysz do portfela, między dowodem, a kartą bankomatową. Będziesz miał chwilę stojąc na światłach, na przystanku, w kolejce do kasy, wyciągasz komiks i czytasz.
Dokładnie. Albo siedzisz z kumplami w pubie i nikt nie ma otwieracza. Kumpel pyta czy ma ktoś coś małego i twardego, żeby podważyć kapsle. Wyciągasz mistrza komiksu, pyk i piwa otwarte. Zostajesz bohaterem wieczoru, wszyscy mówią na ciebie Rosiński, do białego rana każdy stawia ci kolejne browary, koleżanki pozwalają ci pić z rowka między piersiami i czujesz się jak prawdziwy mistrz komiksu.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1210 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:19:51 pm »
Spokojnie,
od czego ma się centymetr i skany okładki :) . Po zmierzeniu proporcji (długość do szerokósci) wychodzi, że wszystkie te komiksy wyjdą NA SZCZĘŚCIE w normalnym, dużym formacie. Analiza porównawcza z Sandmanem i LNDż (one wyjdą w małym) potwierdziła to ;)
Czyli chyba Trylogia to był wyjątek (co wcale nie sprawie, że jestem mniej wkurzony - dobrze przynajmniej, że jeszcze nie kupiłem)

Offline dudi1212

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1211 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:31:14 pm »
W kwestii mikroforamtu komiksu - pamiętacie promocyjne Asteriksy, które były w wieczkach słoików Nutelli?



Były niewiele większe od pudełka z zapałkami. Może Egmont właśnie idzie w takim kierunku?;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Ty_draniu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1212 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:33:34 pm »
No nie wiem, może być format A5 i wyższe, proporcje te same :smile:
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline TePe

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1213 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:41:38 pm »
W kwestii mikroforamtu komiksu - pamiętacie promocyjne Asteriksy, które były w wieczkach słoików Nutelli?



Były niewiele większe od pudełka z zapałkami. Może Egmont właśnie idzie w takim kierunku? :wink:
Komiksy z gumy Donald też były dość małe  :smile:

Offline Spik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1214 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:45:18 pm »
Gdzieś można znaleść skany zawartości? (niby to samo co z komiksu ale o nostalgie chodzi ;) )

 

anything