Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 550761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1215 dnia: Sierpień 05, 2014, 09:08:24 pm »
Ramirez i Death, z radością przyznaję, że zachęciliście mnie, Chłopaki, do tego małego Nikopola. Kupię go jeszcze dziś, a pojutrze... hajda na imprezę!!!

Offline bosssu


Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1217 dnia: Sierpień 05, 2014, 09:28:09 pm »
Ale to są jakieś inne wydania...
W sumie nieważne, formatu Trylogii już niestety nie zmienimy, a Garaż - jak pisałem wcześniej po sprawdzeniu proporcji okładki - będzie pewnie w "normalnym" formacie (oczywiście dopóki Egmont tego nie potwierdzi na 100% nie będziemy pewni)

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1218 dnia: Sierpień 05, 2014, 09:32:27 pm »
a ja kupię wszystko z przyjemnością. widziałem zdjęcie z porównaniem starego z nowym i świat się nie wali. jest dobrze.

Offline juice

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1219 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:33:10 am »
Dziewczyna z Panamy - poza tym, że rysuje KAS nie wiem praktycznie nic. Komiks obyczajowy, thriller, groza?

Obyczajowy. Komiks nawiązuje do prawdziwych wydarzeń z okresu La Belle Époque i jest inspirowana postacią prostytutki Amélie Élie. Świat paryskiej łobuzerki i alfonsów. W 1952 nakręcono film Casque d'or, który również czerpał z tej historii. Oddane przez Kasa kobiece wdzięki tytułowej Dziewczyny powinny zadowolić gusta najbardziej wybrednych komiksowych stulejarzy.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1220 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:50:15 am »
Oddane przez Kasa kobiece wdzięki tytułowej Dziewczyny powinny zadowolić gusta najbardziej wybrednych komiksowych stulejarzy.
Po Helloween i Spadającej Gwieździe- KAS jest moim NR. 1 w "kształtowaniu i przedstawianiu" kobiecych walorów.

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1221 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:57:51 am »
Niestety niektórzy przy mierzeniu okładek przesłanych się pomylili i zamiast porównywać format integrali z serii PE z integralami z serii Zebra/SF/Sensacja, porównywali te pierwsze z amerykańskimi komiksami.

Integrale w Zebra/SF/Sensacja i ostatni Nikopol: format 190 na 260 (0,731 na 1)
Trylogia Nikipola: 554 na 760 px (0,729 na 1)
Antares: 539 na 737 px (0,731 na 1)
Rozbitkowie czasu: 365 na 500 px (0,73 na 1)

Integrale w PE: 215 na 290 px (0,741 na 1)
Wojna Sambre'ów 2: 600 na 818 px (0,734 na 1)
Blueberry 3: 370 na 500 px (0,74 na 1)
Wojna Sambre'ów 1: 500 na 613 px (0,743 na 1)

Na podstawie tego widzimy, że nie można do końca traktować poniższych wyników jako wyrok ostateczny, ponieważ np. Wojna Sambre'ów ma format bardziej przypominający format ostatniego Nikopola, a tak nie było.

Fins de Siecle: 555 na 762 (0,729 na 1) - na pewno format pomniejszony
Yans 1: 629 na 836 (0,752 na 1) - formatem bardziej przypomina Thorgala (najnowszy tom - 0,749 na 1), raczej A4
Dziewczyna z Panamy: 626 na 842 (0,743 na 1) - na pewno A4
Piotruś Pan: 609 na 822 (0,741 na 1) - z wyliczeń na pewno A4
Garaż Hermetyczny: 601 na 822 (0,731 na 1) - z wyliczeń wygląda na format pomniejszony, sprawdziłem nawet większą wersję (którą też dostałem z Egmontu) 2504 na 3425 (0,731 na 1)
Yans 2: 124 na 164 (0,756 na 1) - bardzo mała rozdzielczość, więc trudno coś wywnioskować.

Z tych wyliczeń wychodzi, że Fins de Siecle, Garaż Hermetyczny będą wydane w pomniejszonym formacie, a Yans, Dziewczyna z Panamy i Piotruś Pan w A4. Ale są to tylko wyliczenia i na dodatek może być jak w drugą Wojną Sambre'ów, gdzie okładka przesłana przez Egmont nie do końca oddaje oryginalne wymiary.

Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1222 dnia: Sierpień 06, 2014, 12:31:11 pm »
Na podstawie tego widzimy, że nie można do końca traktować poniższych wyników jako wyrok ostateczny, ponieważ np. Wojna Sambre'ów ma format bardziej przypominający format ostatniego Nikopola, a tak nie było.

Fins de Siecle: 555 na 762 (0,729 na 1) - na pewno format pomniejszony
Yans 1: 629 na 836 (0,752 na 1) - formatem bardziej przypomina Thorgala (najnowszy tom - 0,749 na 1), raczej A4
Dziewczyna z Panamy: 626 na 842 (0,743 na 1) - na pewno A4
Piotruś Pan: 609 na 822 (0,741 na 1) - z wyliczeń na pewno A4
Garaż Hermetyczny: 601 na 822 (0,731 na 1) - z wyliczeń wygląda na format pomniejszony, sprawdziłem nawet większą wersję (którą też dostałem z Egmontu) 2504 na 3425 (0,731 na 1)
Yans 2: 124 na 164 (0,756 na 1) - bardzo mała rozdzielczość, więc trudno coś wywnioskować.

Z tych wyliczeń wychodzi, że Fins de Siecle, Garaż Hermetyczny będą wydane w pomniejszonym formacie, a Yans, Dziewczyna z Panamy i Piotruś Pan w A4. Ale są to tylko wyliczenia i na dodatek może być jak w drugą Wojną Sambre'ów, gdzie okładka przesłana przez Egmont nie do końca oddaje oryginalne wymiary.
Radef słusznie skorygował moje wyliczenia proporcji okładek (szczególnie odnośnie Garażu). Na 100% pewni być nie możemy, ale wydaje się prawie pewne, że Garaż będzie w formacie pomniejszonym (szczególnie patrząc na cenę). Napisałem wczoraj w tej sprawie do Egmontu, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi.
Musieliby baaaardzo zmniejszyc marginesy by choć trochę zbliżyć się do formatu oryginalnego
Cóż, po tym jak zdecydowałem się, że na 100% odpuszczam integral Nikopola coraz bardziej skłaniam się do tego by nie kupować również Garażu (oczywiście jeśli informacja o pomniejszonym formacie sie potwierdzi) - takie zagrania wyglądają jak granie klientowi na nosie - myślenie - "dajmy cokolwiek, i tak kupią". I chciałem podkreślić, że nie jestem tu jakimś dogmatykiem, że wszystko zawsze muszę mieć w formacie powiększonym, a jak nie to się obrażam... Myślę, że większość komiksów bym kupił jakby pomniejszyli format... ale dlaczego to robią z największymi gigantami na świecie: Moebiusem i Bilalem??
Jak pisałem wyżej - coraz bardziej skłaniam się do niekupowania Garażu jako taki mój mały prywatny protest: "nie, nie możecie wydać czegokoliwek, bo ja i tak to kupię". Jeżeli w ten sposób to ma wyglądać to osbiście wolałbym, żeby im prawa wygasły i nie wznawiali tego komiksu - bo wtedy ktoś inny wydałby to normalnie (prędzej czy później). A teraz - po wznowieniu - szanse na to drastycznie spadają.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2014, 12:42:28 pm wysłana przez mack3 »

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1223 dnia: Sierpień 06, 2014, 12:39:03 pm »
że Garaż będzie w formacie pomniejszonym (szczególnie patrząc na cenę).
Właśnie "patrząc na cenę". Porównując z np. "Indiańskim latem", "Dziewczyną z Panamy" czy "Trylogią Nikopola" wychodzi, że wyjdzie w pomniejszonym formacie. Ogólnie widać pewną logikę w cenach nie licząc "Yansa" i "Piotrusia Pana" - być może przez to, że te dwa komiksy będą drukowane wraz z innymi krajami. Bo porównując cenę "Piotrusia Pana" ze "Strażnikami"
Piotruś Pan: A4, 336 stron, 119,99 zł
Strażnicy: B5, 416 stron, 119,99 zł
Według mnie po prostu należy zapytać Egmont, a nie dywagować jak będzie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2014, 12:42:14 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1224 dnia: Sierpień 06, 2014, 12:46:35 pm »
A nie jest tak, że Egmont wszystkie te integrale drukuje wspólnie z innymi krajami? Może mają z góry narzucony odpowiedni format do każdego z tytułów?

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1225 dnia: Sierpień 06, 2014, 12:48:29 pm »
Właśnie "patrząc na cenę". Porównując z np. "Indiańskim latem", "Dziewczyną z Panamy" czy "Trylogią Nikopola" wychodzi, że wyjdzie w pomniejszonym formacie. Ogólnie widać pewną logikę w cenach nie licząc "Yansa" i "Piotrusia Pana" - być może przez to, że te dwa komiksy będą drukowane wraz z innymi krajami. Bo porównując cenę "Piotrusia Pana" ze "Strażnikami"
Piotruś Pan: A4, 336 stron, 119,99 zł
Strażnicy: B5, 416 stron, 119,99 zł
Według mnie po prostu należy zapytać Egmont, a nie dywagować jak będzie.
Akurat Trylogia Nikopola była chyba najdroższym komiksem wydanym przez Egmont od dawna (biorąc pod uwagę objetość, format i cenę). Ale oryginały Bilala też wydają mi się jakies takie drogie (może za Bilala licencjodawca kasuje więcej :smile: ).
Do Egmontu napisałem wczoraj pytając o format i kolory Garażu - mam andzieję, że odpiszą i skończymy z dywagacjami :smile:

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1226 dnia: Sierpień 06, 2014, 01:17:23 pm »
Ale się dyskusja porobiła- komiksy Bilala nie są nowościami więc wszyscy wybrzydzają...jakby to by były I wydania w kraju to każdy by łapał jak pelikan ryby i by nawet nie pisnął. Fakt faktem nie wyobrażam sobie zmiany serii Plansze Europy, które są wydane w fajnym jednolitym formacie A4. Bilal jest wydany jako Mistrzowie a seria ta jest mocno niejednorodna i szarpana formatami. Najprawdopodobniej taki format narzucił wydawca i nasi się go trzymali. (przykładem jest Stacja 16- Hermanna format ładny duży ale nijak ma się do reszty półki). Egmont jakoś specjalnie nas nie zaszczycił tymi komiksami bo zostały one wydane na Zachodzie w takiej samej formie a nie na "błagania" czytelników. Konkluzja jest taka , że Cromwell czy Incal pojawią się u nas najprawdopodobniej w momencie wznowienia na Zachodzie.
KOLEDZY!!!...
Wspaniały urodzaj nam zapowiada druga połowa roku więc tylko wypada się cieszyć a nie irytować.
Dla mnie prawdziwymi porażkami formatowymi są Lucky Luke, którego z tego powodu nie kupuję i np. Fantastyczna Podróż -Rosińskiego gdzie trzeba mieć chyba lupę żeby coś rozczytać.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1227 dnia: Sierpień 06, 2014, 01:34:00 pm »
Ale się dyskusja porobiła- komiksy Bilala nie są nowościami więc wszyscy wybrzydzają...jakby to by były I wydania w kraju to każdy by łapał jak pelikan ryby i by nawet nie pisnął. Fakt faktem nie wyobrażam sobie zmiany serii Plansze Europy, które są wydane w fajnym jednolitym formacie A4. Bilal jest wydany jako Mistrzowie a seria ta jest mocno niejednorodna i szarpana formatami. Najprawdopodobniej taki format narzucił wydawca i nasi się go trzymali. (przykładem jest Stacja 16- Hermanna format ładny duży ale nijak ma się do reszty półki). Egmont jakoś specjalnie nas nie zaszczycił tymi komiksami bo zostały one wydane na Zachodzie w takiej samej formie a nie na "błagania" czytelników. Konkluzja jest taka , że Cromwell czy Incal pojawią się u nas najprawdopodobniej w momencie wznowienia na Zachodzie.

KOLEDZY!!!...
Wspaniały urodzaj nam zapowiada druga połowa roku więc tylko wypada się cieszyć a nie irytować.
Dla mnie prawdziwymi porażkami formatowymi są Lucky Luke, którego z tego powodu nie kupuję i np. Fantastyczna Podróż -Rosińskiego gdzie trzeba mieć chyba lupę żeby coś rozczytać.
Ale Bossu, jakś czas temu wszyscy (również ja) bardzo chwalili Egmont za plany i decyzje wydawnicze, no a teraz przyszła pora na łyżkę dziegciu, więc i trochę narzekania :wink:
Ja wstrzymuję się z dalszym komentowaniem do oficjalnych zapowiedzi z Egmontu żeby skończyć z dywagacjami...
A przy okazji - skąd masz informację, że te komiksy są teraz wydawane na Zachodzie i to w takiej samej formie (bo np. francuskie oryginały tych wydań mają formaty duże)?? Można prosic o link?


EDIT: Egmont na swojej stronie podaje, że Trylogia wyszła jako Plansze Europy ( http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/  tak samo jest w sklepie Egmontu) - mnie to, w jakiej kolekcji to wyszło ani ziębi ani grzeję - piszę tylko porządkowo
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2014, 01:47:24 pm wysłana przez mack3 »

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1228 dnia: Sierpień 06, 2014, 01:47:50 pm »
...no a teraz przyszła pora na łyżkę dziegciu, więc i trochę narzekania :wink:
Ale dlaczego ta łyżka musi być z Utgardu?

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1229 dnia: Sierpień 06, 2014, 02:01:19 pm »
Ale dlaczego ta łyżka musi być z Utgardu?
To pytanie do Egmontu ;)