Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 550729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1230 dnia: Sierpień 06, 2014, 02:55:17 pm »

A przy okazji - skąd masz informację, że te komiksy są teraz wydawane na Zachodzie i to w takiej samej formie (bo np. francuskie oryginały tych wydań mają formaty duże)?? Można prosic o link?


EDIT: Egmont na swojej stronie podaje, że Trylogia wyszła jako Plansze Europy ( http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/  tak samo jest w sklepie Egmontu) - mnie to, w jakiej kolekcji to wyszło ani ziębi ani grzeję - piszę tylko porządkowo
A faktycznie jedno w PE a drugie w MK.
Różne są wydania- np. to francuskie ma całkiem inny format
http://www.amazon.co.uk/La-Trilogie-Nikopol-immortels-%C3%A9quateur/dp/2203022531/ref=pd_sxp_grid_i_0_1


Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1231 dnia: Sierpień 06, 2014, 03:24:31 pm »
No tak, ale nawet zakładając, że Egmont skorzystał z tego wydania i zmienił okładkę (choć mnie wydaje się bardziej prawdopodobne, że skorzystał z dużego wydania, które miało tę okładkę, której użył Egmont i zmniejszył format) to nie zmienia to faktu, że ten komiks wyszedł w 2009r. - czyli nie jest akurat "teraz wznawiany na Zachodzie w takiej właśnie formie"

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1232 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:17:21 pm »
Moim zdaniem egmont popelnil blad, ze nie zamiescil jakiejs ankiety odnosnie formy reedycji takiego Bilala czy Moebiusa.
Garaz pewnie wezme(bo kolor), ale nad Bilalem wciaz sie zastanawiam.
Dobrze, ze nie wszystkie integrale beda w tych pomniejszonych formatach.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Shinue

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1233 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:27:30 pm »
By zaoszczędzić na kosztach Egmont zapewne drukuje wspólnie z zachodem więc musi się dostosować.
U nas 10 osób ponarzeka a 1000 kupi.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1234 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:29:33 pm »
Może gdyby od początku zostało jasno powiedziane "wydajemy Nikopola ale w pomniejszonym formacie" nie byłoby efektu rozczarowania. Ja np. od razu po zapowiedziach byłem zdecydowany na zakup, co więcej uważałem wznowienie w takim formacie i za taką cenę za strzał w 10-tkę. Ale radość trwała 1 dzień ;( Psychologicznie efekt trochę taki jakby coś mi zabrali, bo przez chwilę "miałem" tego Nikopola na półce w normalnym formacie. Więc nawet jeżeli obiektywnie to wydanie jest znośne, to niesmak pozostaje i już raczej się nie zmuszę żeby dać mu szansę. Ale oczywiście nie ma co płakać nad pomniejszonym Bilalem kiedy jest cała masa innych komiksów do kupienia.

Swoją drogą, ciekawe jaka byłaby cena za normalne wydanie: 120 - 130 zeta? Przy standardowych zniżkach w sklepach internetowych rzędu 30% różnica nie byłaby jakoś strasznie dotkliwa, wiec troszkę dziwi taka a nie inna decyzja. Bo nie podejrzewam Egmontu żeby testowali ile czytelnik przełknie, pokręci nosem, a na końcu i tak kupi na zasadzie lepszy rydz niż nic...

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1235 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:52:54 pm »
By zaoszczędzić na kosztach Egmont zapewne drukuje wspólnie z zachodem więc musi się dostosować.
U nas 10 osób ponarzeka a 1000 kupi.
O co chodzi z tym "Egmont drukuje wspólnie z Zachodem"?? Już 2 albo 3 osoby o tym pisały. Skąd wiecie, że "Zachód" wydaje teraz Trylogię Nikopola albo Garaż Hermetyczny? I to w takim formacie jak Egmont? Pytam poważnie - ja nie znalazłem takiej informacji w necie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2014, 05:56:59 pm wysłana przez mack3 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1236 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:59:51 pm »
O co chodzi z tym "Egmont drukuje wspólnie z Zachodem"?? Już 2 albo 3 osoby o tym pisały. Skąd wiecie, że "Zachód" wydaje teraz Trylogię Nikopola albo Garaż Hermetyczny? I to w takim formacie jak Egmont? Pytam poważnie - ja nie znalazłem takiej informacji w necie.

To nic pewnego, ale takiej opcji nie można wykluczyć. Na pewno Yansa drukują z innymi krajami, Nowe DC Comics, TinTiny... Może te pomniejszone integrale też? Jakaś przyczyna tego małego formatu musi być. Wątpię, żeby ktoś u nas wymyślił sobie "damy to w mniejszym formacie".

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1237 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:16:38 pm »
To nic pewnego, ale takiej opcji nie można wykluczyć. Na pewno Yansa drukują z innymi krajami, Nowe DC Comics, TinTiny... Może te pomniejszone integrale też? Jakaś przyczyna tego małego formatu musi być. Wątpię, żeby ktoś u nas wymyślił sobie "damy to w mniejszym formacie".
No, ktoś, gdzieś to musiał wymyślić - równie dobrze u nas jak gdzie indziej.
Jeśliby tak było rzeczywiście to swoją drogą ciekawe jaką by cenę walnęli gdyby drukowali to sami, skoro Trylogia jest już i tak propocjonalnie najdroższym komiksem jaki wydali ostatnio :wink:
A tego, że taka możliwość jest to jestem świadom - ale jak napisałeś - to nic pewnego.

Offline Shinue

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1238 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:29:08 pm »
Q&A
Cytuj
Czy po sukcesie kolekcji Grzegorza Rosińskiego , rozważacie Państwo rozszerzenie projektu na kolejnych mistrzów takich jak Andreas (Rorki, Cromwell Stone), Bilal (trylogia Nikopola, tetralogia potwora, polowanie), czy Moebius oczywiście (Feralny Major, Incal, Aarzah)?
 Może wydacie Kwadrologię Potwora lub Trylogię Nikopola Bilala w twardej okładce?
 W tym roku wznowimy w wersji integralnej komiksy: Yans (3 tomy po 4 tomy, 2 w 2014 i 1 w 2015), trylogię Nikopola (Bilal) , Piotrusia Pana (Liosel) , Polowanie+Falangi Czarnego Porządku (Bilal). Planujemy je na jesień, ale produkujemy te tytuły wspólnie z oryginalnymi wydawcami, więc dokładne terminy będziemy podawać, kiedy sami uzyskamy potwierdzenia.

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1239 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:41:46 pm »
Powiem tak, jeżeli tak jak wynika z odpowiedzi Kołodziejczaka, WSZYSTKIE integrale są drukowane z wspólnie z innymi wydawcami, to jedyną przyczyną dlaczego komiksy Bilala są tak drogie może być wysoki koszt licencji. Bardzo mnie zastanawia taka niska cena "Piotrusia Pana" (ze zniżkami 80 złotych za 6 albumów w A4, sen po prostu!), zapytam o to Egmont.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1240 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:54:26 pm »
Bardzo mnie zastanawia taka niska cena "Piotrusia Pana" (ze zniżkami 80 złotych za 6 albumów w A4, sen po prostu!).
Z którego nie chcę się obudzić. :smile: Ufam, że Dzwoneczek posypie mnie magicznym pyłem i podróż do Nibylandii odbędzie się bezproblemowo.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1241 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:43:44 pm »
Może gdyby od początku zostało jasno powiedziane "wydajemy Nikopola ale w pomniejszonym formacie" nie byłoby efektu rozczarowania. Ja np. od razu po zapowiedziach byłem zdecydowany na zakup, co więcej uważałem wznowienie w takim formacie i za taką cenę za strzał w 10-tkę. Ale radość trwała 1 dzień ;( Psychologicznie efekt trochę taki jakby coś mi zabrali, bo przez chwilę "miałem" tego Nikopola na półce w normalnym formacie. Więc nawet jeżeli obiektywnie to wydanie jest znośne, to niesmak pozostaje i już raczej się nie zmuszę żeby dać mu szansę. Ale oczywiście nie ma co płakać nad pomniejszonym Bilalem kiedy jest cała masa innych komiksów do kupienia.

Swoją drogą, ciekawe jaka byłaby cena za normalne wydanie: 120 - 130 zeta? Przy standardowych zniżkach w sklepach internetowych rzędu 30% różnica nie byłaby jakoś strasznie dotkliwa, wiec troszkę dziwi taka a nie inna decyzja. Bo nie podejrzewam Egmontu żeby testowali ile czytelnik przełknie, pokręci nosem, a na końcu i tak kupi na zasadzie lepszy rydz niż nic...
U mnie tak trochę było. Odkąd się dowiedziałem, że wydadzą Trylogię i Garaż (to akurat bardzo niedawno) to były chyba 2 komiksy na które najmocniej czekałem w tym roku (dopiero troszkę za nimi sa Umowa z Bogiem i Mroczne Zwyciestwo) - już je właśnie "miałem" piękne na półkach, a tu nagle zonk - okazuję się, że jednak ich nie mam. I akurat tych 2 na które najbardziej czekałem.
Ale, nie ma co narzekać - wychodzi tyle fajnych komiksów, że jest na co wydawać pieniądze. Teraz tylko nie wiem czy jest sens prosić Kołodziejczaka o wznowienie Cromwella... :wink:

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1242 dnia: Sierpień 06, 2014, 10:38:48 pm »
Raczej wolalbym sidecowa reedycje Cromwella.
pzdr


tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1243 dnia: Sierpień 06, 2014, 10:57:16 pm »
Teraz tylko nie wiem czy jest sens prosić Kołodziejczaka o wznowienie Cromwella... :wink:
W 2013 Francuzi wydali integral. http://www.amazon.co.uk/Cromwell-Stone-Edition-int%C3%A9grale-Andreas/dp/275603892X
W 2014 wydali go Niemcy. http://www.amazon.co.uk/Cromwell-Stone-Gesamtausgabe-Andreas-Martens/dp/3943808319
Zgodnie z tezą, że u nas wychodzi to, co jest równolegle wydawane gdzie indziej, należałoby stwierdzić, że jest.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1244 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:05:30 pm »
W 2013 Francuzi wydali integral. http://www.amazon.co.uk/Cromwell-Stone-Edition-int%C3%A9grale-Andreas/dp/275603892X
W 2014 wydali go Niemcy. http://www.amazon.co.uk/Cromwell-Stone-Gesamtausgabe-Andreas-Martens/dp/3943808319
Zgodnie z tezą, że u nas wychodzi to, co jest równolegle wydawane gdzie indziej, należałoby stwierdzić, że jest.
Miałem na myśli to, że wtedy ktoś u nich mógłby znów wpaść na pomysł zmniejszenia formatu. To może lepiej nie wywoływac wilka z lasu, nie prosić o niego i spokojnie poczekac aż inny wydawca się za to weżmie :wink: