Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 552455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1395 dnia: Wrzesień 03, 2014, 07:32:27 pm »
jak komuś się spodoba to później może sięgnie po inne komiksy Manary
tylko, że wszystkie komiksy Manary od Egmontu już dawno wyprzedane (zostały tylko 2 ostatnie tomy Borgiów od Taurusa...)

Kanon, wersja Kingsajz. Mieszkańcy Szuflandii z pewnością będą zadowoleni. :smile:

oby jakimś cudem Bourgeon i Loisel uniknęli tego formatu...

Offline perek82

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1396 dnia: Wrzesień 03, 2014, 07:38:14 pm »
Łatwiej będzie czytać w zabitym pociągu w drodze do pracy :smile:
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1397 dnia: Wrzesień 03, 2014, 08:55:36 pm »
tylko, że wszystkie komiksy Manary od Egmontu już dawno wyprzedane (...)

Jak będzie dobra sprzedaż i napływ nowych czytelników (bo chyba o to chodzi w tym przedsięwzięciu) to czemu nie mieliby zrobić dodruków albo wydać coś nowego tego autora. To samo tyczy się Sandmanów Gaimana albo Garażu Hermetycznego. Jak komuś przypadnie Mobius to sięgnie np po Bluebery'ego.

Offline burberry

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1398 dnia: Wrzesień 03, 2014, 08:56:50 pm »
Wydanie w ramach Kanonu komiksu pierwszego tomu Sandmana (a nie np. 3) jest chyba całkiem logiczne, skoro ta inicjatywa ma na celu przyciągnięcie nowych czytelników do komiksu w Polsce. Byłbym zagubiony, gdyby zachęcano mnie do zapoznania się ze środkowym odcinkiem serii (choć osobiście uważam, że Dom Lalki jest genialny i o niebo lepszy, niż Preludia).
Bóg Cię kocha

Offline Motyl

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1399 dnia: Wrzesień 03, 2014, 09:22:01 pm »
Akurat pojawienie się 1 tomu Sandmana jest jak najbardziej naturalne, bo nie ma go obecnie na rynku, a nikt nie zacznie zbierać od dodrukowanego niedawno 2 tomu czy wydanego w HC 6 tomu. Jak mają się pojawiać kolejne tomy w HC to pozostałe powinny być dostępne na rynku.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1400 dnia: Wrzesień 03, 2014, 10:02:34 pm »
Jak komuś przypadnie Mobius to sięgnie np po Bluebery'ego.
Najpierw musi zajarzyć, że to ten sam autor.
....hmmm, a w zasadzie nie ten sam! przecież ich było co najmniej 2: jeden tworzył na trzeźwo, a drugi miał zazwyczaj niezły trip.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1401 dnia: Wrzesień 03, 2014, 10:04:13 pm »
Jestem jednak zdziwiony tymi roznymi formatami europejskich komiksow
Trylogia nie wyglada zle, pewnie to samo bedzie z reedycja polowania i falang, ale dlaczego jedne komiksy ukazuja sie w takim formacie, a drugie w innym. Nadal nie wiadomo jak bedzie wydany garaz. Dziwna sprawa.
pzdr
PS Co do kanonu to liczylem na wiecej nowych pozycji
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1402 dnia: Wrzesień 03, 2014, 10:08:48 pm »
Moim zdaniem najlepszy w wykonaniu Moebiusa był "The Eyes of The Cat" i jeśli chce się zachęcić nowych czytelników to raczej takie rzeczy powinny być w Kanonie.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1403 dnia: Wrzesień 03, 2014, 11:12:02 pm »
...ale dlaczego jedne komiksy ukazuja sie w takim formacie, a drugie w innym. Nadal nie wiadomo jak bedzie wydany garaz. Dziwna sprawa.
Ktoś tu chyba pisał, że format jest taki, bo drukują z innymi krajami i muszą się dostosować. A co do Garażu, to ma być chyba  format nawet większy od A4. Ale za to kolory ponoć niefajne. A Yans ma format A4, ale za to nie będzie tomów Rosińskiego 1-5, tylko 1-4 i chcąc mieć całość dobrej 5-tomowej historii, trzeba będzie kupić drugi integral. Czyli zawsze coś nie tak. Biednemu komiksiarzowi, to nawet halny wieje w oczy.  :biggrin:

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1404 dnia: Wrzesień 04, 2014, 06:35:52 am »
Yans Kasprzaka także zasługuje na uwagę.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1405 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:42:16 am »
A Yans ma format A4, ale za to nie będzie tomów Rosińskiego 1-5, tylko 1-4 i chcąc mieć całość dobrej 5-tomowej historii, trzeba będzie kupić drugi integral. Czyli zawsze coś nie tak. Biednemu komiksiarzowi, to nawet halny wieje w oczy.  :biggrin:

Yans Kasprzaka także zasługuje na uwagę.

Ja to właśnie na te historie rysowane przez Kasprzaka czekam najbardziej. Jestem ciekaw jak się potoczyły dalej losy Yensa i czy te historie są tak złe jak wszyscy piszą.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1406 dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:57:51 am »
Yans Kasprzaka także zasługuje na uwagę.
Yans Kasprzaka tak. Szkoda tylko, że Duchateau akurat w tym momencie zaczął pisać słabsze scenariusze. Rosiński to chyba wyczuł nosem i przytomni spi***olił zanim to się stało. :smile:  Marudzę, a pewnie i tak kupię, bo nic z tego nie pamiętam i będę chciał sobie powtórzyć. Ja w ogóle uważam, że zamknięta historia Yans 1-5 jest na poziomie Thorgala. Co najmniej pierwszy integral to absolutny must-have, bo to kawał znakomitej historii + Rosiński na poziomie nieosiągalnym dla większości rysowników.

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1407 dnia: Wrzesień 04, 2014, 12:24:52 pm »
Ja mam wszystkie tomy wydane u nas przez Egmont poza jednym, ale i tak planuje kupno integrala. Po Yansa sięgam dość często i nowe wydanie przyda się w kolekcji.

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1408 dnia: Wrzesień 04, 2014, 03:18:57 pm »
A Yans ma format A4, ale za to nie będzie tomów Rosińskiego 1-5, tylko 1-4 i chcąc mieć całość dobrej 5-tomowej historii, trzeba będzie kupić drugi integral. Czyli zawsze coś nie tak. Biednemu komiksiarzowi, to nawet halny wieje w oczy.  :biggrin:

Yansów jest 12 i wydają je w trzech integralach AKURAT po 4 albumy - faktycznie, niewiarygodnie szokujące i złośliwe rozwiązanie, przecież powinni wydać po 5, 4 i 3 tomy - wtedy na pewno wszyscy byliby zadowoleni... 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1409 dnia: Wrzesień 04, 2014, 04:09:11 pm »
Yansów jest 12 i wydają je w trzech integralach AKURAT po 4 albumy - faktycznie, niewiarygodnie szokujące i złośliwe rozwiązanie, przecież powinni wydać po 5, 4 i 3 tomy - wtedy na pewno wszyscy byliby zadowoleni...
nie wiem jak inni, ale ja bym był.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.