trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1560 dnia: Wrzesień 13, 2014, 07:40:27 pm »
To akurat przesada ale trzeba przyznać że od "Powrotu" dużo słabszy. Ale i Miller starszy i nie w tej formie co kiedyś. Tak w ogóle to myślę, że temu komiksowi dostaje się za rysunki bo fabularnie wcale nie jest tak źle.
to fakt, że starszy, ale też bez przesady! - forma chyba nie była taka znowu zła - 2 lata wcześniej narysował "300", a w tym samym roku kończył "Sin City"
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1561 dnia: Wrzesień 13, 2014, 07:46:08 pm »
to fakt, że starszy, ale też bez przesady! - forma chyba nie była taka znowu zła - 2 lata wcześniej narysował "300", a w tym samym roku kończył "Sin City"

Możliwe więc, że chciał się po prostu pobawić konwencją za pomocą takiej a nie innej warstwy graficznej (chociaż dominuje pogląd że najzwyczajniej w świecie się nie przyłożył). Nie zmienia to faktu że dużo osób właśnie z rysunków jest niezadowolonych. Na zagranicznych forach zresztą ten komiks budzi skrajne emocje od wyrażeń typu "gówno" do absolutnego uwielbienia.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1562 dnia: Wrzesień 13, 2014, 07:56:54 pm »
To akurat przesada ale trzeba przyznać że od "Powrotu" dużo słabszy. Ale i Miller starszy i nie w tej formie co kiedyś. Tak w ogóle to myślę, że temu komiksowi dostaje się za rysunki bo fabularnie wcale nie jest tak źle.

No nie wiem. Kilka lat temu postanowiłem nie zrażać się krytyką tego komiksu i kupiłem go - wcześniej nawet spodobał mi się krytykowany przez wszystkich "Batman i Robin: Cudowny chłopiec" Millera i Lee, więc pomyślałem, że z tym będzie podobnie. A nie byłem w stanie tego zmęczyć w całości, chyba nawet po pierwszym tomie odpuściłem i bez żalu sprzedałem. Oczywiście to kwestia gustu, ale wolałbym żeby wydali inne komiksy z Batmanem, nawet z tych wydanych już u nas, choćby ten "Knightfall", "Twarze" Wagnera, czy "Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta" Milligana z tego nowego, planowanego przez DC na przyszły rok wydania.

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1563 dnia: Wrzesień 13, 2014, 08:13:27 pm »
U mnie na półce od lat czekają 2 tomy Powrotu.  Po kilkukrotnym przejrzeniu rysunków nie mam serca się zabrać do czytania.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1564 dnia: Wrzesień 13, 2014, 10:43:44 pm »
Prawie na pewno chodziło o od dawna zapowiadany (premiera była kilka razy już przenoszona) tom "Kolor powietrza", trzecią część trylogii (na razie trylogii) "Coup de Sang".
Ja myślę że wrzucą TO
http://bd.casterman.com/albums_detail.cfm?id=4408

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1565 dnia: Wrzesień 13, 2014, 11:07:26 pm »
na pewno, niech wrzucaja jak najwiecej Bilala :razz:
pzdr
PS juz nie moge doczekac sie wiesci po frankfurcie :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1566 dnia: Wrzesień 14, 2014, 12:31:48 am »
Ja myślę że wrzucą TO
http://bd.casterman.com/albums_detail.cfm?id=4408

Cytuj
5) Wydaliście Państwo w tym roku „Trylogię Nikopola”. Czy jest szansa na wznowienie również „Tetralogii Potwora”? Jeśli tak, to czy jest szansa, ze będzie ono w zwykłym, dużym formacie (29x21)?

Nie mamy w planach wznowienia.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1567 dnia: Wrzesień 14, 2014, 12:09:37 pm »

Dzisiaj nie mają a za miesiac rozważą, za dwa pomyślą, za 3 zastanowią się, za 4 zaczną się przyglądać....i pewnie przed gwiazdką nie zdążą :biggrin: . Integral jest gotowy i wydany na Zachodzie więc jeśli pójdzie sprzedaż dwóch aktualnych to pewnie biegiem polecą po 4-kę.

Offline perek82

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1568 dnia: Wrzesień 14, 2014, 03:45:31 pm »
Dzisiaj nie mają a za miesiac rozważą, za dwa pomyślą, za 3 zastanowią się, za 4 zaczną się przyglądać....i pewnie przed gwiazdką nie zdążą :biggrin: . Integral jest gotowy i wydany na Zachodzie więc jeśli pójdzie sprzedaż dwóch aktualnych to pewnie biegiem polecą po 4-kę.
obyś miał rację, bo na ten komiks najbardziej liczyłem w 2015. Nawet w mniejszym formacie.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1569 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:28:33 pm »
Dzisiaj nie mają a za miesiac rozważą, za dwa pomyślą, za 3 zastanowią się, za 4 zaczną się przyglądać....i pewnie przed gwiazdką nie zdążą :biggrin: . Integral jest gotowy i wydany na Zachodzie więc jeśli pójdzie sprzedaż dwóch aktualnych to pewnie biegiem polecą po 4-kę.
dokładnie! "nie mamy w planach wznowienia" bez dwóch zdań oznacza "wydamy zaraz po świętach"
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1570 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:06:08 pm »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1571 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:11:02 pm »
Dzięki. To daje nadzieję:

"Oczywiście mam w głowie zestaw kolejnych 10-12 tytułów, z których można by zrobić Kanon 2. Jeśli ten pierwszy pakiet zostanie przyjęty dobrze, będziemy to rozważać w przyszłości. Myślę, że kolejne 10-12 tomów, w szczególności, gdyby znalazło się w nich miejsce dla reprezentacji mangi, dopełniłoby Kanon o ważne nazwiska i tytuły. Ale na dziś – to zamknięta kolekcja."

Czyżby "Incal" z starymi kolorami w ewentualnym Kanonie 2? 8)

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1572 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:13:25 pm »
Cytuj
kilka zostanie wydanych w nowych edycjach/tłumaczeniach
Hmm...

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1573 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:16:53 pm »
Hmm...

Nie chodzi czasami o tytuły wcześniej wydane przez Post, czyli V i Persepolis? Tzn. mam na myśli tłumaczenia.


Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1574 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:21:39 pm »
Być może. Dlatego hmm... Ciekawe czy tylko te, czy może jakieś, które wcześniej wydał Egmont. W sumie DKR już poprawiony, reszta była chyba w porządku.
I ciekawe jak wydanie nowe tłumaczenie Persepolis i V jak V w porównaniu ze starym. Tamte były chyba dobre. Nie pamiętam, żeby ktoś się czepiał.